Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

برنامه ریزی کنکور 1404 (کلیک کنید)

روش‌هایی مثل برنامه ریزی کنکور حجمی و برنامه ریزی کنکور زمانی شما را با شکست مواجه کرده است ، مخاطب دوره برنامه ریزی کنکور ما شما هستید .

930,000 تومان

جدول برنامه ریزی کنکور

زمان حدودی مطالعه : 6 دقیقه ⏱

در این مطلب جدول برنامه ریزی کنکور سراسری را برای همه ی رشته ها به صورت pdf قرار داده ام ، در انتها هم دو نمونه برنامه ریزی کنکور هم قرار داده ام تا اگر مایل بودید به عنوان دو نمونه برنامه آماده از آنها استفاده کنید .

دانلود جدول برنامه ریزی کنکور PDF

برای دانلود pdf جدول آماده برنامه ریزی کنکور کافیست روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود جدول برنامه ریزی کنکور

از جدول بالا می توانید به عنوانی فرم برنامه برنامه ریزی ماهانه ، هفتگی و روزانه استفاده کنید .

در واقع جدول برنامه ریزی کنکور نوعی دفترچه برنامه ریزی کنکور است.

این که جدول برنامه ریزی کنکور را چگونه تهیه کنید و چه مواردی را در آن یادداشت کنید، بستگی به خودتان دارد؛ برخی ترجیح می‌دهند تمام جزئیات مطالعه خود را در آن وارد کنند و برخی نیز به طور کدگذاری‌شده موارد را وارد می‌کنند.

اما بهتر است به دنبال جدولی استاندارد باشید که بتوانید در جدولی مشخص و دقیق برنامه خود را وارد کند.

ضرایب دروس کنکور هنر 1405

نحوه استفاده از جدول برنامه ریزی کنکور به چه صورت است ؟

در این جا من توضیح مختصری درباره ی شیوه استفاده از این جدول را به شما خواهم داد .

آموزش کامل استفاده ی صحیح این جدول را در مطلب های برنامه ریزی روزانه کنکور ، برنامه هفتگی کنکور و برنامه ریزی یک ماهه کنکور داده شده که اگر تا حالا آن ها را ندیدید ، پیشنهاد می کنم حتما این مطالب را هم بخوانید .

جدول بالا یک جدول برنامه ریزی 7 روزه است ، و این به این معنی است که شما می توانید ابتدا برنامه های روزانه ی خود را در آن ثبت کنید .

پیشنهاد می کنم صرفاً بعد از اینکه در برنامه ریزی روزانه مسلط شدید ، سراغ برنامه ریزی یک هفته ای بروید

بعد از تسلط بر برنامه ریزی هفتگی است که می توانید سراغ برنامه ریزی ماهانه بروید .
در برنامه ریزی ماهانه ، 4 برنامه ی پیوسته ی هفتگی طراحی می کنیم که آن ها را هم در نهایت باز مهارت هایی که در دوره برنامه ریزی کنکور توضیح دادم ، باید این چهار برنامه به شکل یکپارچه ای طراحی شوند که تشکیل یک برنامه ی مناسب ماهانه را بدهند .

نمونه جدول برنامه ریزی کنکور

برنامه ریزی درسی به روش های مختلفی انجام می شود که از معروف ترین آن ها که حتما اسم آن ها را به گوشتان خورده ، برنامه ریزی به شیوه حجمی و زمانی هست .
در این بخش این دو نمونه جدول برنامه ریزی برای درس خواندن کنکور را صرفاً برای آشنایی شما آنها را به طور نمونه قرار داده ام اما به معنی تایید من با این روش ها نیست .

دروس کنکور انسانی 1405

نمونه برنامه ریزی زمانی کنکور

در برنامه ریزی به شیوه زمانی ، میزان ساعتی برای مطالعه درسی معین می شود ، و شما طبق میزان ساعتی که مشاور کنکور شما تعیین کرده است ، باید آن فصل ها را بخوانید .
آموزش کامل به همراه مثال درباره ی برنامه ی زمانی را می توانید در مطلب برنامه ریزی زمانی کنکور مطالعه کنید .

عکس پایین یک نمونه از برنامه درسی زمانی کنکور است :

نمونه برنامه هفتگی کنکور به شیوه زمانی

نمونه برنامه ریزی حجمی کنکور

برنامه ریزی به شیوه حجمی روشی است که بر طبق آن مشاور شما برای از یک درسی بر اساس تعداد فصول یا صفحه های کتاب ، یک حجم مشخص را برای شما تعیین می کند تا مطالعه کنید و بر اساس آن شما در انتهای وقتی که تعیین شده ( مثلاً پایان هفته ) باید آن مطالب را بخوانید .

اگر به این روش برنامه ریزی علاقه مندید می توانید آموزش کامل درباره ی سبک برنامه ریزی حجمی را در مطلب برنامه ریزی حجمی کنکور بخوانید .

عکس پایین یک نمونه از برنامه درسی حجمی کنکور است :

برنامه روزانه کنکور به شیوه حجمی

در اینجا لازم است به این نکته اشاره کنم که :

هیچ یک از این دو روش برنامه ریزی مورد تایید من نمی باشند و اگر شما هم می خواهید در کنکور موفق شوید پیشنهاد می کنم اصلاً سراغ این سبک از برنامه ریزی های کنکور نروید

در آخر این مطلب ، سبکی که بهترین روش برنامه ریزی کنکور می باشد .

در بخش پایانی می خواهم روشی که با عمل کردن به آن می توانید موثرترین قدم در مسیر موفقیت تان در کنکور سراسری بردارید را به شما معرفی کنم . . .

بهترین برنامه ریزی ماهانه کنکور

در نهایت چه شیوه برنامه ریزی کنکور را برای استفاده بهتر از جدول برنامه ریزی کنکور پیشنهاد می شود ؟

می خواهم در این بخش درباره نکته مهمی در طراحی یک برنامه کنکور اشاره کنم و آن هم اینکه :

بهترین برنامه ریزی کنکور ، برنامه ریزی است که دانش آموز را مانند یک کامپیوتر در نظر نگیرد 

و اگر بخواهیم کمی دقیق تر صحبت کنیم ، باید به شما بگویم که در یک برنامه ریزی دقیق و درستی که قرار است شما را در مسیر موفقیت در کنکور قرار دهد ، مشکلات شخصی ، نیازها ، محدودیت ها ، ظرفیت و اهداف هر فرد باید حتماً در نظر گرفته شوند چرا که صرفاً با در نظر گرفتن این موارد است که آن برنامه شما را در جهت موفقیت کنکور قرار می دهد .

همچنین باید سختی متفاوتی هر درس دارد را هم به طور کلی از نظر سختی آن درس برای همه افراد و هم برای خودِ شخص شما بر مبنای توانایی ها و نقاط ضعف تان در آن درس در نظر گرفته شود .

سبکی که من در برنامه ریزی کنکور استفاده می کنم بر مبنای موارد شخصی دانش آموز که به بخشی از آن ها اشاره کردم و همچنین بر اساس برترین متد های علمی است که توسط بهترین دانشگاه های دنیا مورد تایید و استفاده است ، می باشد . 

توضیح دقیق درباره هر یک از این بخش ها و روش برنامه ریزی به سبک کنکور تی وی ، در مطلب برنامه ریزی کنکور داده شده و به شما پیشنهاد می کنم حتما برای یادگیری کامل این روش ، آن مطلب را مطالعه کنید .

درس خواندن برای موفقیت در کنکور، قطعا شروط خاصی دارد؛ اما به هیچ وجه تنها درس خواندن نمی‌تواند شرط کافی برای موفقیت شما در کنکور سراسری باشد. موردی که شما را به موفقیت در کنکور نزدیک می‌کند، چگونه درس خواندن و برنامه‌ریزی اصولی و درست است. برخی داوطلبان از این مورد گله می‌کنند که با وجود چندین سال مطالعه دروس و شرکت در کنکور، همچنان نتیجه دلخواهی را کسب نمی‌کنند. بدون شک عدم برنامه‌ریزی صحیح مهم‌ترین عامل در این ناکامی است. به همین دلیل در این مطلب می‌خواهیم در مورد جدول برنامه ریزی کنکور و اهمیت آن صحبت کنیم. پس اگر دوست دارید در این باره اطلاعات بیشتری داشته باشید، حتما تا انتها ما را همراهی کنید.

جدول برنامه ریزی کنکور انسانی

کنکور انسانی یکی از کنکورهای سراسری است که با وجود این که تعداد شرکت‌کنندگان کمتری در آن حضور دارند، اما رقابت بالایی بین داوطلبان این رشته وجود دارد. با توجه به حفظی و مفهومی بودن بیشتر درس‌های کنکور انسانی، برنامه‌ریزی و دوره این دروس اهمیت زیادی دارد. اینکه داوطلب نباید فرصت زیادی را در ابتدای کار از دست دهد و با پشتکاری قوی و تمرکزی بالا به این مسیر طولانی ادامه دهد، کلید موفقیت است. شما باید به جدول برنامه ریزی کنکور خود پایبند باشید و البته در این جدول فرصت‌هایی برای جبران نیز قرار دهید. داوطلبان مصمم، مطالعه خود را از تابستان آغاز می‌کنند و در پاییز نیز به این روند ادامه می‌دهند. البته برای داوطلبانی که در پاییز همچنان در حال تحصیل هستند این نکته بسیار مهم است که زمان‌بندی مناسبی در برنامه‌ریزی اعمال شود. جدول برنامه نویسی کنکور انسانی باید با توجه به دروس این رشته و شرایط دانش آموز تدوین شود.

جدول برنامه ریزی کنکور انسانی

جدول برنامه ریزی کنکور تجربی

کنکور تجربی را اکنون پرداوطلب‌ترین کنکور داخلی می‌نامند و بدون شک با این وضعیت برنامه‌ریزی دقیق برای آن بسیار حیاتی است. کنکور تجربی درس‌های متفاوتی را در خود جای داده است که ممکن است برخی دروس توسط داوطلبان حدف شوند و نیازی به مطالعه آن‌ها وجود نداشته باشد. اما این کار باید با مشاوره و تحقیق درست صورت بگیرد.

جدول برنامه‌ریزی این امکان را به شما می‌دهد که از آنچه در حال انجامش هستید مطلع باشید و تسلط خوبی روی روند پیشرفتتان داشته باشید. برنامه‌ریزی زمانی و حجمی باید حتما به روشی درست شکل بگیرد و داوطب راه روشنی را در پیش خود داشته باشد.

جدول برنامه ریزی کنکور ریاضی

کنکور ریاضی نیز یکی از پرچالش‌ترین کنکورها است که نداشتن جدول برنامه ریزی کنکور برای آن، احتمالا باعث گم شدن مسیر و راه درست خواهد شد. جدول برنامه ریزی برای این کنکور، باید با توجه به شرایط و میزان تسلط فرد چیده شود. اینکه داوطلب باید از چه زمانی مطالعه خود را آغاز کند و برای هر درس و دوره آن چه زمانی را در نظر بگیرد، موارد بسیار مهمی است که همگی در جدول برنامه‌ریزی خلاصه خواهند شد.

نمونه جدول برنامه ریزی کنکور

اگر برای این که جدول برنامه‌ریزی را الگوی خود قرار دهید، نیاز به نمونه‌ای دارید، ما در زیر نمونه‌ایی را برایتان قرار داده‌ایم که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. توجه کنید که ممکن است برخی نمونه‌ها با شرایط شما و نحوه نوشتن و برنامه‌ریزی‌تان مطابقت نداشته باشد که در این حالت باید آن را به بهترین شکل ممکن برای خود در بیاورید.

جدول برنامه ریزی روزانه، هفتگی، ماهانه

برخی داوطلبان این پرسش پرتکرار را دارند که جدول برنامه ریزی کنکور باید به شکلی باشد؟ آیا نیاز است که روزانه آن را وارد کرد یا به صورت هفتگی؟ آیا باید کل ماه را در نظر گرفت؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم برای این که بهترین نتیجه را از برنامه‌ریزی کنکورتان بگیرید، بهتر است که تمامی موارد را در نظر داشته باشید. به این معنا که هم به صورت روزانه برای ساعت و نحوه مطالعه درس‌ها برنامه داشته باشید و هم برنامه کلی هفتگی را پیش روی خود بگذارید. همچنین برنامه‌ریزی ماهانه نیز دید بسیار خوبی را برای مطالعه بهتر و مفیدتر در اختیارتان قرار می‌دهد.

جدول برنامه ریزی روزانه، هفتگی، ماهانه

جدول برنامه ریزی کنکور عامل مهمی در برنامه‌ریزی است که این امکان را به داوطلب می‌دهد که کاملا به امور و نحوه مطالعه خود مسلط باشد. البته بهتر است هر نوع جدولی را که انتخاب می‌کنید، با توجه به نیاز و شرایطتان شخصی‌سازی کنید. به این ترتیب بیشترین بهره‌وری را از این جدول‌های پرکاربرد خواهید داشت.

سوالات متداول

بهترین روش استفاده از جدول برنامه ریزی تحصیلی چیست ؟

روش های مختلفی برای برنامه ریزی بر اساس جدول برنامه ریزی کنکور وجود دارد که در این مطلب به دو نوع حجمی و زمانی و همچنین بهترین روشی که می توان از آن استفاده کرد را به طور کامل توضیح دادم که پیشنهاد می کنم ابتدای مطلب را مطالعه کنید .

از کجا جدول برنامه ریزی تحصیلی برای کنکور را دانلود کنم ؟

برای دانلود جدول برنامه ریزی درسی برای کنکور می توانید به ابتدای مطلب بروید و روی لینک دانلود کلیک کنید .

در برنامه ریزی مشکل داری؟

برای 1 جلسه رایگان تلفنی برای آشنایی با دوره برنامه ریزی و چیزهایی که مشاورها نمیگن فرم رو پر کن