رزرو مشاوره انگیزشی کنکور

بارگذاری...

مشاوره انگیزشی کنکور برای مواقعی که برنامه درست و استراتژی و تاکتیک کاملی در اختیار داریم امری بسیار مهم است .
برای این مساله ابتدا باید با خود کلمه‌ی انگیزه آشنا شوید .

انگیزه یعنی چه ؟

عاملی ذهنی ، رفتاری و یا محیطی است که موجب ادامه دادن یا به اتمام رساندن یک کار می‌شود

یعنی هر چیزی که به من کمک می‌کند تا یک کار را ادامه دهم و به پایان برسانم انگیزه است .

می‌توانید در قسمت حفظ انگیزه کنکور رادیو کنکور مفصل در مورد بشنوید و با آن آشنا شوید و در کنارش با موضوع بسیار مهم موهوم انگیزه که یک مدل علمی جدید در مورد انگیزه هست نیز آشنا شوید تا در سیستم فکری و برنامه ریزی کنکور خود ذهن باز تری پیدا کنید .

در این پادکست انگیزشی بالا مفهوم انگیزه را به شکل علمی توضیح دادم و شما می توانید در رادیو کنکور پادکست انگیزشی کنکور هم علاوه بر توضیحات بالا گوش کنید .

در دوران مدرسه خودم خیلی از اوقات روند برنامه را درست طی می‌کردم و ساعات مطالعاتی‌ام کاملاً به اندازه و روی حساب کتاب بود ، اما بدون هیچ دلیلی در بسیاری از مواقع انگیزه‌ام را برای ادامه از دست می‌دادم و بیخیال می‌شدم و حس و حال درس خواندن از بین می‌رفت .
هرگز درک نمی‌کردم که چه اتفاقی افتاده است که با اینکه می‌دانم اینقدر به هندسه علاقه دارم ، الان اینقدر بی علاقه شدم .!؟

و با وجود اینکه مدرسه من یکی از بهترین مدارس تهران بود ، اما هرگز هیچکس از مسئولین مدرسه نه متوجه شد مشکل چیست و نه برایش مهم بود مشکل از کجاست و دائماً با رفتارهای تحقیر آمیز و برچسب گذاری قصد داشتند کاری کنند که مثلاً من به خودم بیایم و درس خواندن را ادامه دهم .

رفتاری که مسئولین مدرسه ما داشتند بیشتر شبیه برنامه ریزی یک ربات برای پوست کندن موز بود تا کمک به یک انسان برای بهبود عملکردش . . .

آن هنگام که حس کردیم باید تسلیم شویم ، دقیقاً همان نقطه‌ای است که باید انگیزه لازم برای یک حرکت دیگر را درون خودمان پیدا کنیم
مشاور انگیزشی تحصیلی 1402

خصوصیات یک مشاور انگیزشی تحصیلی و کنکور خوب چیست ؟

1- مشاور کنکور انگیزشی راستگو و واقع بین و شفاف باشد :

من به عنوان مشاور کنکور می‌توانم به دروغ به شما بگویم که یک اتومبیل 1 ملیون دلاری برنده شده‌اید و شما را لحظاتی خوشحال کنم ، اما بعد از اینکه متوجه می‌شوید حرف من دروغ بوده است چه حسی پیدا می‌کنید ؟

مشاوره انگیزشی برای درس خواندن نباید برای شما توهم و بزرگ بینی ایجاد کند و شما را از واقعیت دور کند .

خیلی از مشاورین انگیزشی معتقد هستند همین که حال دانش آموز را موقتاً خوب کنیم کافی است ، اما به چه قیمتی ؟
آیا مصرف مواد مخدر نمی‌تواند به شکل موقتی حال دانش آموز را خوب کند ؟
آیا مصرف الکل نمی‌تواند حس شادابی و سرزندگی موقت را ایجاد کند ؟

بله دقیقاً مشاور انگیزشی که فقط می‌خواهد حال ما را مقطعی خوب کند چند روز بعد تداعی کننده‌ی همان خماری مواد مخدر و الکل است .

به قول سعدی شیرازی :

به راحت نفسی ، رنج پایدار مجوی
شب شراب نیرزد به بامداد خمار

اینکه با بیان دروغ‌های مختلف و وعده‌های جذاب خیالی و غیر واقع گرایانه بخواهند ما را سر ذوق و شوق بیاورند ما را درگیر یک هیجان زودگذر خمار کننده کرده‌اند که نتیجه‌اش بی انگیزگی بیشتر پس از خماری خواهد بود و ما را درگیر موهوم انگیزه کرده‌اند .

اگر 1 ماه به کنکور مانده و شما کمتر از 20 درصد درس‌ها را خوانده‌اید و هدف شما قبولی در رشته پزشکی است ، من موظف هستم واقعیت را صریحاً به شما بگویم که هیچ شانسی برای قبولی در رشته پزشکی ندارید و مطمئناً احساسات انسانی شما درگیر حس و حال بدی خواهد شد ، اما من مسئول شادی شما نیستم ، من مسئول باز کردن ذهن شما هستم .

اگر در چنین موقعیتی که شما کمتر از 20 درصد دروس را خوانده‌اید و کمتر از یک ماه تا کنکور وقت باقی مانده است من بیایم به شما بگویم تو می‌توانی ، ما می‌توانیم ، برو جلو ، باورتو باور کن ، هیچ چیز جلودارت نیست ، از صخره‌ها عبور کن ، اراده‌ی آهنین داشته باش ، زندگیت در اختیار بگیر ، خیلی‌ها در همین زمان کم رتبه زیر 100 کنکور شدند ، نگذار محیط بر روی باورهای تو تاثیر بگذارد ، قوی باش ، محکم باش بیا تندخوانی یاد بگیر ، بیا در همایش‌های من شرکت کن و از این جور حرف‌ها در واقع من دارم دروغ می‌گویم .

بله ، در موقعیت‌های اینچنینی اگر چنین حرف‌هایی از من شنیدید ، بلند بگویید : دروغ نگو
چون می‌دانیم که نزدیک به 2000 ساعت وقت لازم داریم که مباحث کنکور را جمع کنیم و حتی اگر نخوابیم و غذاهم نخوریم در یکماه 720 ساعت وقت داریم .

من به عنوان یک مشاوره انگیزشی کنکور حق ندارم برای شاد کردن شما دروغ بگویم .

واقعیت این است که تمام بچه های کنکوری به مشاوره انگیزشی کنکور نیاز دارند و حفظ انگیزه در مسیر کنکور بسیار حیاتی است و فرقی نمی کند مشاور انگیزشی تجربی باشید یا مشاور انگیزشی کنکور انسانی ، در هر حالت باید درک درستی از مساله انگیزه داشته باشید .

2- دانش آموز را انسان ببیند :

من مطمئنم اگر در ماشینم 10 لیتر بنزین بریزم حدود 80 کیلومتر راه خواهد رفت و اگر 50 لیتر بنزین بریزم حدود 400 کیلومتر راه خواهد رفت ، اما آیا برای انگیزه انسان با آن مغز و نیازهای پیچیده‌اش می‌توان سوختی همچون بنزین را تهیه کرد که قابل اندازه گیری باشد ؟

ما انسان هستیم و تقریباً در همه‌ی ابعاد زندگی با دیگران تفاوت‌های عمده داریم و آن مشاور انگیزشی که توقع دارد همان تک سخنرانی و 90 جمله‌ای که حفظ کرده است روی همه‌ی انسان‌ها جواب دهد در واقع انسان‌ها را شبیه ربات می‌بیند و جملات خود را مثل باتری که این ربات ها را شارژ می‌کند .

انسان ترکیبی از تفکر پیچیده ، احساسات پیچیه و رفتارهای پیچیده‌ و محیط پیچیده است که همگی این‌ها به شدت بر روی هم اثر می‌گذارند و واقعاً نمی‌توان با یک سری جمله آماده و ربات گونه همه‌ی آدم‌ها را شارژ کرد .

مشاوره انگیزشی کنکور باید دانش آموز را انسانی با نیازهای انسانی ببیند که دلایل از دست رفتن انگیزه‌اش با مراجع قبلی‌اش متفاوت است و در الویت اول برای اینکه انگیزه پیدا کند باید حس کند که درک می‌شود و می‌تواند به مشاور اعتماد کند .

در واقع اولین چیزی که مراجع مشاوره انگیزشی کنکور احتیاج دارد همدلی است ، نه جملات رگباری انگیزشی
بهترین مشاور انگیزشی برای کنکور

متاسفانه و در حالتی بسیار خنده دار برخی از مشاورین انگیزشی وقتی می‌بینند دانش آموز کنکوری با شنیدن جملات انگیزشی آن‌ها به وجد نمی‌آید و انگیزه نمی‌گیرد شروع به سرزنش دانش آموز می‌کنند و احساس شرم و نقص در او ایجاد می‌کنند و کاری می‌کنند که دانش آموز حس کند که فرد عجیبی است و حتماً یک مشکل بسیار بدی دارد که این فرمول همگانی آقا یا خانم مشاور انگیزشی روی او اثر نکرده است .

این مشاورین بعضی از اوقات به کنایه می‌گویند :
من این جملات را به سنگ گفته بودم الان با میشد می‌رقصید ، تو چرا هنوز حالت بده ؟

در جواب این مشاورین باید بگویم که او حالش بد است چون شما باور ندارید که او انسان است و مشکل و دغدغه‌ی هر انسان به منحصر فرد و مختص خودش است .

مشاورین عزیز شما باید شنونده خوبی باشید و از راه همدلی ابتدا به دنیای مطلوب دانش آموز وارد شوید و بگذارید با شما احساس راحتی کند و ببیند که شما او را به عنوان یک انسان پذیرفته‌اید و سپس متناسب با نیاز و وضعیت فعلی اش وارد گفتگوی بالغانه و خردمندانه شوید و در میان این گفتگوی بالغانه جملات انگیزشی واقع گرایانه بیان کنید ، نه اینکه با رگباری از جملات پراکنده‌‌ی انگیزشی که واقعاً بعضی از آن‌ها را حتی خود شما هم قبول ندارید دانش آموز را هدف قرار دهید .

3- شرم ایجاد نکند :

باور کنید اگر شما متوجه صحبت‌های من نشوید ، مشکل از شما نیست و این من هستم که دارم بد بیان می‌کنم .

در خیلی از موارد ما مشاورهای تحصیلی سواد لازم را برای بهبود وضعیت انگیزه‌ی دانش آموز نداریم و متاسفانه به او برچسب افسرده ، بی ، بی انگیزه ، تنبل ، بدبخت ، خاک بر سر و غیره می‌زنیم و دانش آموز را با همکلاسی‌ها و هم رده‌هایش در حال حاضر و سال‌های قبل مقایسه می‌کنیم تا او را عقب افتاده از غافله نشان دهیم و او را به خودش بیاوریم که این برچسب‌ها را اصلاح کند و خود را به غافله برساند و باعث شویم که راه بیفتد .

اما توجه نداریم که در واقع داریم بار روانی دانش آموز که تا دیروز فقط دغدغه‌اش مطالعه و افزایش اطلاعات برای کنکور دادن بود را با ایجاد احساس نقص و شرم افزایش می‌دهیم و این انسان پیچیده و حال این انسان پیچیده و احساساتی را بد می‌کنیم .

ما مشاوران قبل از این کار زشت ایجاد نقص و شرم را انجام دهیم یکبار باید از خودمان بپرسیم که آیا تابحال کسی با برچسب زدن و سرزنش توانسته تاثیر مثبت پایداری در زندگی ما بگذارد یا خیر ؟

راستش را بخواهید حداقل در مورد خودم در 99 درصد موارد سرزنش و برچسب زدن که موجب ایجاد نقص و شرم می‌شود فقط تاثیرات منفی بر زندگی من داشته تا جایی که کلی آموزش دیدم و تمرین کردم که یاد گرفتم خودم را در برابر سرزنش‌ها و برچسب‌هایی که دیگران بر من می‌زنند ایمن کنم .

دانش آموزی که انگیزه‌اش کم شده است با شرمی که مشاور معتمدش ایجاد می‌کند و دقیقاً بخاطر اعتمادی که به مشاورش دارد به سمت افسردگی کوتاه مدت حرکت می‌کند .

من نمی‌دانم کجای تاریخ و فرهنگ ما اجداد ما متوجه شدند که با تحقیر و ایجاد شرم می‌توانند انگیزه‌ی افراد را افزایش دهند که امروز در جهان مدرن و با وجود این همه منابع علمی معتبر هنوز که هنوزه مشاورین تحصیلی که تازه ادعای با سواد بودن هم دارند از این روش بربری و زشت استفاده می‌کنند .

دانش آموز کم انگیزه نه افسرده است ، نه تنبل است ، نه بی مسئولیت است و نه خاک بر سر است . او فقط کمی از جاده‌ و مسیر حرکتش به دلایل ذهنی ، احساسی و محیطی خارج شده است و نیازمند یک گفتگوی خلاقانه ، بالغانه و خردمندانه است تا دوباره به جاده برگردد .

4- شبهه علمی حرف نزند :

بخش زیادی از فرآیند مشاوره کنکور دقیقاً زدن همین حرف های انگیزشی برای کنکور و حرف های انگیزشی برای درس خواندن است ، اما نباید به هر قیمتی هر دروغی را به خورد دیگران دهیم که انگیزه آن ها را برای درس خواندن بیشتر کنیم .

من در مورد اثر بد شبهه علم و خرافات مدرن به شکل کامل در پادکست شبهه علم و خرافات مدرن مفصل صحبت کرده‌ام که البته همان موقع که این مطلب را منتشر کردم دانش آموزان معتقد به این شبهه علوم پوست من را کندند و حالا که مجدد دارم آن را بیان می‌کنم خدا به من رحم کند ، اما حرف درست را باید زد و باید همگان را از آن آگاه کرد

قطعاً عده‌ی زیادی هستند که ایمنی روانی خود را از این شبهه علوم دریافت می‌کنند و با رد این شبهه علوم همچون قانون جذب حالشان بد می‌شود و احساس می‌کنند زیر پایشان خالی شده است .

واقعاً هر آن چیزی که من و شما از جهان هستی می‌دانیم یا علمی است یا قابلیت علمی شدن دارد و اگر کسی ادعا می‌کند که فلان چیز جوری است که علم هنوز به آن نرسیده در واقع دارد مغلطه می‌کند و به شما دروغ می‌گوید .

ما خیلی چیزها را نمی‌دانیم و نباید از نادانسته‌ها و حدس‌هایمان استفاده کنیم ، اما می‌توانیم با تحقیق و بررسی و با استفاده از روش علمی واقعیت آن‌ها را بدانیم تا مجاز شویم از آن‌ها استفاده کنیم 

قانون جذب ، کارما ، اثر فکر بر جهان هستی و گفتگوهای این چنینی شبهه علم‌هایی با روایت‌های جذاب و گیرا هستند که من با طرح یک آزمایش ساده می‌توانم آن‌ها را رد کنم .

آزمایش : یک تاس سالم را بردارید و ذهن خود را بر روی یکی از اعداد آن متمرکز کنید ( مثلاً عدد 5 )
سپس 100 بار با تمرکز بر همان عدد تاس را بریزید
اگر قرار است دنیا از تصویر سازی ذهنی من تاثیر بپذیرد ، باید اثرش را در همین آزمایش بسیار ساده ببینیم .
آیا تاس مورد نظر هر دفعه برمبنای عددی که در ذهن خود آن را تصویر سازی کرده بودید ظاهر می‌شود ؟

اگر قرار است تصویر سازی ذهن شما بر خارج ذهن شما بدون دخالت بدن شما اثر بگذارد ، پس در مورد ریختن این تاس هم باید اثر بگذارد .

مشکلی نیست ، اگر می‌خواهید می‌توانید روزها و ماه‌ها تصویر سازی کنید و این آزمایش ساده را تکرار کنید تا از کیفیت تصویر سازی خود مطمئن شوید .

هرجایی که از کیفیت تصویرسازی خود مطمئن بودید این آزمایش را انجام دهید و ببینید آیا دنیا به صورت مستقیم از ذهن شما تاثیر می‌پذیرد یا خیر

اثری که دروغ‌های شبهه علمی بر شما می‌گذارند نیز دقیقاً همچون اثر بی حس کنندگی مواد مخدر است .

متاسفانه به علت جذابیت بالا ، سادگی و قدرت نفوذ مباحثی همچون قانون جذب این حرف‌های غیر علمی وارد حوزه مشاوره انگیزشی کنکور نیز شده است و مشاورین انگیزشی با استناد به این مباحث جذاب احساسات و هیجانات دانش آموزان کنکوری را برانگیخته می‌کنند و دانش آموزان را به هیجان می‌آورند و در نهایت که دانش آموز جواب مثبتی از این عقیده‌های شبهه علمی نمی‌گیرد به اوم می‌گویند :
تصویر سازی خوبی نکردی و مشکل از خودت بوده است .

لطفاً هرجایی دیدید که مشاوری در حال صحبت در مورد این شبهه علوم بود آن جا را ترک کنید ، وقت شما واقعاً با ارزش تر از آن است که بخواهید آن را با شنیدن یک سری ایده دروغ و جذاب تجاری و شبهه علمی تلفش کنید .

مشاور انگیزشی تحصیلی و کنکور

مشاوره انگیزشی کنکور تجربی ، کنکور ریاضی ، کنکور انسانی

فضای مشاوره انگیزشی کنکور در این سه رشته تقریباً شبیه هم است چون در همه‌ی این 3 رشته با انسان طرف هستیم .

اما فشار بر روی افراد در این سه رشته متفاوت است و بی میزان کاهش انگیزه براساس مقدار فشاری که تحمل می‌کنند نیز متفاوت خواهد بود .

این فشار معمولاً در بچه‌های رشته تجربی خیلی بالاست و معمولاً بخاطر سیستم غلطی که در درس خواندن در پیش می‌گیرند و مقایسه‌های شدیدی که در بین همکلاسی‌ها ، دوستان و معلمین صورت می‌گیرد خیلی کاهش انگیزه برای کنکور پیدا می‌کنند که حتی بعضاً من را به فکر انداخت که موضوعی به نام برنامه انگیزشی کنکور را مطرح کنم .

قدم قبل از مراجعه به مشاور انگیزشی کنکور این است که با خودمان رورواست باشیم و احساسات ناخوشایند خودذمان را عین واقعین فرض نکنیم .

احساسات ما همواره ما را به خطا می‌اندازند و اگر ناراحت هستیم آن ناراحتی را معادل واقعیت بیرونی در نظر می‌گیریم .

30 جمله انگیزشی کنکور

در انتهای این مقاله ترجیحاً تعدادی جملات انگیزشی کنکور را می‌نویسم تا حس و حال خود را قبل و بعد از خواندن این 30 جمله انگیزشی ارزیابی کنید و به نظرم این جملات انگیزشی برای درس خواندن کنکور انرژی روانی و انگیزه خوبی در شما ایجاد می کنند .
این جملات واقعاً در نقش مشاور انگیزشی رایگان کنکور برای شما کار می کنند و به نظرم بهترین جملات انگیزشی کنکور هستند و البته می توان تعداد دیگری هم به آن ها افزود و توصیه می کنم هر از گاهی که دچار کاهش انگیزه می شوید این جملات انگیزشی کنکوری را یک مروری بکنید .

1- ما خیلی شجاع بودیم که شروع کردیم و خیلی قوی بودیم که ادامه دادیم و قطعاً لایق برنده شدن هستیم
2- اگر احساس می‌کنیم لیاقتمان بیشتر از اینی است که هستیم ، خب باید به خودمان نشان دهیم کی هستیم .
3- در لحظاتی که ناراحت هستیم به جای سرزنش خود ، بهتر است خستگی خود را بپذیریم و یاد بگیریم که استراحت کنیم .
4- هرکسی گفت که نمی‌توانید در کنکور قبول شوید ، در واقع دارد شما را با معیارها و شناختی که از خود دارد می‌سنجد و نه شناختی که از ما دارد .
5- زیباترین لحظه‌ها و منظره‌ها بعد از سخت ترین مسیرها نمایان می‌شوند .
6- از درد شکست می‌ترسیدم ، اما وقتی فهمیدم برای رشد کردنم لازمه دیگه نمی‌ترسم .
7- آرزوهای خود را جدی بگیریم و آن‌ها را بسازیم ، وگرنه فرد دیگری برای ساختن آرزوهای خود از ما استفاده خواهد کرد .
8- می‌توانیم چنان خوب باشیم که به دیگران توصیه کنیم ، مثل ما باشید .
9- زندگی کشف خود نیست ، زندگی ساختن خود است .
10- پیروزی این نیست که شکست نخوریم ، پیروزی یعنی بعد از هر شکستی قدرتمندتر از قبل برخیزیم .
11- بیست سال دیگر برای کارهایی که انجام نداده‌ایم بیشتر افسوس خواهیم خورد تا بابت کارهایی که انجام داده‌ایم .
12- سه چیز مهم برای داشتن زندگی شاد : 
کاری برای انجام دادن ، چیزی برای دوست داشتن ، چیزی برای امیدواری
13- داشتن هدف عالی است ، اما عاشق هدف بودن بحث دیگری است .
14- شوپنهاور می‌گوید : برای موفقیت باید از 3 مرحله را رد شویم :
ابتدا مورد تمسخر واقع می شوی ، سپس با خشونت به مخالفت با تو می پردازند ، سرانجام به تو ایمان می آورند .
15- زندگی احتمالاً همان جشنی نیست که ما آرزویش را داریم ، اما حالا که به آن دعوت شده‌ایم تا می‌توانیم خوب برقصیم و به رقص ادامه دهیم .
16- اگر فرصت‌ها و موقعیت‌ها در نمی زنند ، یک در بزرگ بسازیم تا فرصت‌ها مارا پیدا کنند .
17- بهترین روش پیش بینی آینده ، ساختن آن با عقل و خرد است .
18- اگر می‌توانیم بفهمیم که چیزی درست نیست ، قطعاً توان درست کردن آن را داریم .
19- انجام ندادن یک کار و موکول کردن آن به فردا نیاز به یک قطره عرق ریختن هم ندارد .
20- قدرت کسی که چیزی را خردمندانه قبول دارد برابر با 100 نفر است که به شکل احساساتی آن چیز را دوست دارند .
21- برای داشتن حس خوب هیچ نیازی به این نیست که اتفاق خاصی را تجربه کنیم و همین زندگی معمولی و حال معمولی یک چیز فوق العاده است .
22- هلن کلر می‌گوید : هنگامی که یکی از درهای خوشنودی بسته شود ، در دیگری باز خواهد شد که آنقدر ما بر روی در بسته تمرکز می‌کنیم که در باز شده را هرگز نخواهیم دید .
23- وقتی بر روی نیمه‌ی پر یا خالی لیوان متمرکز هستیم مهم ترین نکته را فراموش می‌کنیم و آن هم این است که لیوان قابل پر شدن است .
24- اکثر موفقیت‌های مهم جهان توسط مردمانی حاصل شده است که زمان‌های زیادی باید ناامید می‌شدند اما ناامید نشدند و به تلاش کردن ادامه دادند .
25- باید تصمیم بگیریم که عاشق ترین ، جالب ترین ، باحال‌ترین و با ارزش‌ترین فردی باشیم که می‌شناسیم ، یعنی خودمان . . .
26- موفقیت قرار نیست به سمت ما بیاید ، این ما هستیم که آن را به دست می‌آوریم .
27- ما هم به خوشبین‌ها نیاز داریم و هم به بدبین‌ها نیاز داریم ، خوش بین‌ها هواپیما را اختراع می‌کنند و بدبین‌ها چتر نجات را اختراع می‌کنند .
28- واقعاً نیازی نیست که عالی باشیم تا شروع کنیم اما باید شروع کنیم تا بالاخره عالی شویم .
29- برنامه‌ی معمولی و ساده‌ای که اجرا شود ، بسیار بهتر از یک برنامه ریزی فوق العاده است که هرگز به مرحله اجرا نمی‌رسد . 
30- سخت کار کردن به معنی زجر کشیدن نیست ، بلکه به معنی لذت بردن از خستگی بعد از کار است .
مشاوره انگیزشی برای کنکور

سخن پایانی درباره مشاوره انگیزشی کنکور :

مشاوره انگیزشی کنکور قرار است در فاز همدلی و صمیمیت با پذیرش تمام احساسات خوب و بد شما شنونده‌ی تمام حرف‌های درست و غلط شما باشد .

مشاور انگیزشی کنکور باید شما را در ابتدا از احساسات بدی که موجب خطای شناختی شما شده‌اند جدا کند و به تفکر وادارد .

سپس تفکرات اشتباه را در یک گفتگوی بالغانه و خردمندانه به چالش بکشد و شما را از اشتباه بودن آن‌ها آگاه کند .

سپس در میانه‌ی یک گفتگوی صمیمی خردمندانه و بالغانه جملات انگیزشی مناسب را با زبان مناسب شما بیان کند .

در گفتگو شما را به پذیرش هر چه بیشتر خود و وضعیت خود براساس نگاه بلند مدت و استراتژیک پیش ببرد .

نقاطی از برنامه که مبهم هستند را برای شما شفاف کند تا اعتمادتان به برنامه‌ای که در پیش رو دارید افزایش یابد و احساس تسلط و قدرت بیشتری کنید .

و در نهایت به شما اطمینان دهد که هر وقت با کمبود انگیزه مواجه شدید او در کنار شما هست و همیشه در دسترس است

جملات انگیزشی کنکور پزشکی و جملات انگیزشی برای کل بچه های رشته تجربی که حجم درسی بیشتری نسبت به بقیه بچه ها دارند بسیار می تواند راهگشا باشد ولی در کل مشاوره انگیزشی رشته انسانی و مشاوره انگیزشی کنکور ریاضی هم مهم است و این اشاره من به رشته تجربی صرفاً بخاطر حجم بیشتر کاری است که آن ها در پیش دارند .

در برنامه ریزی مشکل داری؟

برای 1 جلسه رایگان تلفنی برای آشنایی با دوره برنامه ریزی و چیزهایی که مشاورها نمیگن فرم رو پر کن