مشاوره کنکور

واقعاً مشاور کنکور یک چیز الزامی است ؟

واقعیت این است که درس خواندن معمولی و سنتی و شیوه‌هایی که در مدرسه به شکل تشریحی و نکته و تست با تایم مطالعه زیاد به شما آموزش می‌دهند نهایتاً رتبه شما را در بهترین حالت به 10 هزار یا بالاتر می‌رساند و نت برداری و خلاصه نویسی‌های طولانی و پیچیده نیز فقط درصد شما را هر روز در کنکور کاهش می‌دهند .

چند نفر را می‌شناسید که سال‌های سال است که پشت کنکور نشسته‌اند و هر سال بدتر از سال قبل هستند ؟
یا چند نفر را دیده‌اید که باور کرده‌اند کنکور مختص نوابغ و نخبگان است ؟

مشاوره کنکور را اکثر معلمین ، دانش آموزان ، مدیران مدارس و آموزشگاه‌ها و والدین کنکوری‌ها یک چیز الزامی می‌دانند ، اما دقیقاً نمی‌توانند مشخص کنند که از یک مشاور خوب چه انتظاری دارند و مشاور کنکور خوب قرار است چه نتایجی را پدید آورد .
من در یک حالت کلی برای رفع این مساله سوال زیر را مطرح می‌کنم . . .

نقش مشاور کنکور واقعاً چیست ؟

مشاوره کنکور باید شما را با ایده و افکار طراح کنکور آشنا کند و دست طراح را برای شما رو کند . . .

به طور بسیار خلاصه مشاور کنکور به ترتیب 6 وظیفه زیر را به عهده دارد :

مشاور کنکور

اگر با واژه‌های استراتژی ، تاکتیک و تکنیک آشنایی ندارید هیچ ایرادی ندارد اما بدانید که این 3 واژه در سیستم مشاوره کنکور تی وی 3 واژه کلیدی به حساب می‌آیند و شما نیز برای ورود به دنیای حرفه‌ای کنکور باید این سه واژه ی ساده را خوب بشناسید .

نکته سبز : تعاریف زیادی برای این 4 واژه وجود دارد ، در اینجا من از ساده ترین تعاریف برای شرح بهتر موضوع در ادامه مقاله استفاده می‌کنم و قرار نیست بحث خاص و پیچیده‌ای داشته باشیم .

مشاور کنکور باید تفکر استراتژیک داشته باشد

استراتژی بزرگ‌‌ترین ، بلند مدت‌ترین و عمیق‌ترین مفاهیم هدف شما است .

مثلاً : تصمیم دارید به مدرسه بروید ، در کلاس‌های کنکور یک موسسه ثبت نام کنید و فقط از مشاور مدرسه خود استفاده کنید و در دو درس فیزیک و زیست شناسی معلم خصوصی بگیرید و روابط خود با دوستان را برای درس خواندن محدودتر کرده و استفاده از گوشی هم کم کنید .این کل برنامه کنکور شما را از بالا به شکل یک نقشه نمایان می‌کند .

معمولاً استراتژی چیزی است که مشاور و دانش آموز با کمک همدیگر و براساس ظرفیت‌های موجود آن را تعیین می‌کنند .

استراتژی است که تاکتیک‌ها و تکنیک‌ها را تعیین می‌کند و تنظیم غلط استراتژی موجب می‌شود که اولین خشت دیوار هدف گذاری و برنامه ریزی کنکور شما کج گذاشته شده و تا ثریا کج می‌رود . بنابراین مشاور کنکور موظف است استراتژی را بسیار واقع بینانه و مبتنی بر چشم انداز و ظرفیت موجود دانش آموز تنظیم کند .

گاهی اوقات چشم انداز دانش آموز با ظرفیت موجود او سازگار نیست و هارمونی ندارد و مشاور موظف است واقع بینانه این موضوع را بیان کند ، حتی اگر بخاطر بیان آن موضوع شغلش را از او بگیرند .

مثلاً دانش آموز رشته ریاضی-فیزیک که 2 ماه تا کنکور وقت دارد و تقریباً هیچ درسی نخوانده است و چشم اندازش قبولی در رشته الکترونیک دانشگاه شریف است که رتبه دو رقمی می‌خواهد ظرفیت زمانی محدودی دارد و نمی‌تواند به این هدف برسد و هیچ استراتژی واقع بینانه‌ای نمی‌توان برای آن تعریف کرد .

یا مثلاً دانش آموزی که حاضر نیست استفاده از گوشی تلفن همراه را محدودتر کند و ساعت خوابش را تنظیم کند اما می‌خواهد پزشکی دانشگاه اصفهان قبول شود هم هارمونی ندارد و استراتژی واقع بینانه‌ای برایش نمی‌توان ترسیم کرد .

اگر میان ظرفیت‌های موجود دانش آموز و چشم اندازش هارمونی نباشد ، به شخصه اگر نتوانم استراتژی مناسبی براساس چشم انداز دانش آموز ترسیم کنم ، یا چشم انداز دانش آموز را تغییر می‌دهم یا اصلاً مسئولیت آن دانش آموز را قبول نخواهم کرد .

اگر استرسی در دانش آموز مشاهده می‌کنیم باید به استراتژی که برای او ترسیم کردیم برگردیم و تغییرات را از استراتژی شروع کنیم و سپس تاکتیک‌ها را بر اساس استراتژی جدید تنظیم کرده و سپس اگر لازم بود تکنیکی برای کنترل استرس ارائه کنیم .
متاسفانه در بسیاری از موارد مشاهده می‌کنیم که مشاورین قبل از بازنگری در استراتژی سعی دارند با یاد دادن تکنیک یا تغییر در تاکتیک استرس را کنترل کنند .

تعریف و چیدن تاکتیک به عهده مشاور کنکور است

تاکتیک به صورت مقطعی در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر و با حوزه اثر کوچکتر تعریف می‌شود و تا حد زیادی تابع استراتژی اولیه است .

مثلاً : اگر تصمیم دارید در درس زیست شناسی 3 ماه اول را فقط به درس‌های پایه دهم و پایه یازدهم اختصاص دهید و سپس در 3 ماه دوم به سراغ پایه دوازدهم رفته و سپس به 2 ماه بعدی را به زیست ترکیبی رو بیاورید و از عید به بعد فقط روی تست زدن در درس زیست تمرکز کنید و در 2 هفته پایانی باقی مانده به کنکور تست‌های کنکورهای سال‌های اخیر را بزنید و خلاصه نویسی‌هایی که انجام دادید را مرور کنید در واقع شما یک تاکتیک برای درس زیست شناسی کنکور خود طراحی کردید .

تقریباً برای هر درس باید تاکتیک متفاوتی را برنامه ریزی کنیم .

بخش زیادی از تاکتیک‌ها را محدودیت زمانی و شخصیتی دانش آموز تعیین می‌کند و بخش اصلی آن بر اساس استراتژی تنظیم می‌شود .
اگر استراتژی‌ها درست تنظیم شده باشند ، چیدن تاکتیک‌ها کاری بسیار ساده خواهد بود .

آموزش تکنیک‌های کنکور وظیفه مشاوره کنکور است

کوچکترین واحد یادگیری یک چیز است .

مثلاً : برای درس زیست تصمیم گرفتید از کلاس درس معلم خود نت برداری کرده و سپس کتاب را تندخوانی کنید و خلاصه نویسی تهیه کنید . یا خود مهارت تندخوانی که ما در مگوپ به شدت روی یادگیری آن تاکید داریم یک تکنیک است و حتی تنظیم خواب نیز یک تکنیک به حساب می‌آید .

اصولاً باید برای محقق کردن هر تاکتیک چند تکنیک در دست داشته باشیم . یعنی برای هر درس باید تکنیک مشخصی برای مطالعه تعیین کرد .

وظیفه‌ی مشاور این است که علایق و پتانسیل‌های دانش آموز را در انتخاب تکنیک‌ها در نظر داشته باشد .

مشاور کنکور باید با دقت زیادی چشم انداز دانش آموز را بررسی کند

نتیجه نهایی که قرار است به آن برسیم .

مثلاً : قبولی در پزشکی دانشگاه تهران

نکته سبز : قبل از تعیین استراتژی و تاکتیک معمولاً چشم انداز با خیال پردازی‌های زیادی همراه است و چون معمولاً خود دانش آموز می‌داند این خیال پردازی‌ها قابل اعتماد نیستند ، نمی‌تواند اعتماد به نفس لازم را از چشم اندازش بگیرد اما بعد از تعیین استراتژی و تاکتیک بخش غیر واقعی و مضر این خیالپردازی‌ها کنار رفته و چشم اندازی خالص و قابل اعتماد حاصل می‌شود .
از مهم ترین وظایف مشاور کنکور خالص کردن چشم انداز دانش آموز با نگاه استراتژیک و تاکتیکی عمیق است .

planning

بررسی‌ها ، پژوهش‌ها و تجربه نشان می‌دهد که باتوجه به پیچیدگی و زمان کم کنکور عملاً دانش آموز کنکوری نمی‌تواند خودش برای خودش برنامه ریزی کند و واقعاً اینکه بعضی از دانش آموزان خودشان برای خودشان برنامه ریزی می‌کنند در واقع دارند یک ریسک خیلی سنگین می‌کنند .
ریسکی که عواقب آن را نمی‌توانند به درستی بسنجند و فقط هنگام بدست آمدن نتیجه است که متوجه اشتباه خود می‌شوند و عواقب را می‌بینند .

برنامه چیدمان زمانبدی شده و حجم بندی شده استراتژی‌ها ، تاکتیک‌ها و تکنیک‌هاست که می‌تواند روزهای بعدی را به شکلی واقع بینانه برای ما قابل پیش بینی کند .
برنامه ابزاری است که میزان انطباق چشم انداز ما با واقعیت را تضمین می‌کند و به ما آرامش می‌دهد .
در بررسی‌ها و پژوهش‌ها مشخص شده است که بخش اصلی استرس سال کنکور بخاطر غیر قابل پیش بینی بودن شرایط و وضعیت دانش آموزان است .

monitor

هرچقدر برنامه دقیق تر و واقع بینانه تر نوشته شود ، تضمین اجرایی آن بالاتر است .
اما نیمی از مشکلات در مسیر پدید می‌آیند و همواره باید نظارتی مستمر برای خارج نشدن از مسیر برنامه توسط یک فرد متخصص وجود داشته باشد .
در بسیاری مواقع ما آنچنان درگیر اجرا می‌شویم که وقتی دچار خطاهای شناختی جدی می‌شویم متوجه آن خطاها نیستیم و فرد دیگری از بیرون باید به عنوان یک معیار بیرونی ما را در مسیر برنامه نگه دارد .

حرفه‌ای ترین ورزشکاران هیچ کمبود دانشی در مورد ورزش خود ندارند ، اما همواره به یک مربی برای خارج نشدن از مسیر تمرین و برنامه نیازمندند .

حالا که این 6 واژه را تعریف کردیم به سراغ سوال اصلی برویم

کار مشاور کنکور واقعاً چیست ؟

مشاور کنکور فردی است که با شما وارد یک گفتگوی بالغانه می‌شود و با شناختی که از شما پیدا میکند بر اساس چشم انداز شما و ظرفیت زمانی و توانمندی شما موظف است یک استراتژی صحیح را با تکیه بر اصول علمی طراحی کند و سپس بر اساس شخصیت شما و استراتژی تعریف شده تاکتیک‌ مطالعه هر درس را مشخص کرده و در نهایت تکنیک‌های ضروری برنامه ریزی و مطالعه را به شما آموزش دهد و در ابتدای مسیر کل تقویم آموزشی شما را به شکل کامل تدوین کرده تا تمامی مسیر پیش رو و چشم انداز شما شفاف و بالغانه باشد و در صورت لزوم بر مسیر هدف گذاری شده تا روز کنکور نظارت داشته باشد تا تاکتیک‌ها بر اساس استراتژی تدوین شده با تکنیک‌های درستی پیاده سازی شوند .

نتیجه‌ی کار مشاور کنکور چگونه باید ارزیابی شود ؟

و در نهایت همکاری دانش آموز و مشاور کنکور در شب کنکور ویژگی‌های زیر را در دانش آموز به وجود می‌آورد :

 1. تسلط بیش از 95 درصد به تمامی مطالب و سرفصل‌های کنکور
 2. سلامتی جسمی و فکری کامل
 3. شب کنکور بیدار نمی‌ماند
 4. دست طراح کنکور را کامل خوانده و می‌داند با چه چیزی سر جلسه طرف است
 5. به واسطه‌ی تکنیک‌ها و تسلط بر مباحث کنکور ، سرعت بالایی در خواندن سوالات و پاسخ دهی دارد
 6. سوالات وقت گیر را می‌شناسد و وقت خود را بر روی آن‌ها تلف نمی‌کند
 7. مدیریت زمان سر جلسه را بلد هست

بخاطر پیچیدگی‌های کنکور ، کمبود وقت و حجم زیاد مطالب کنکور ، مشاوره کنکور به خودی خود کاری بسیار وقت گیر است که نیازمند دانش علمی و تجربی بالایی در مورد کنکور و تکنیک‌های مطالعه و برنامه ریزی تحصیلی است .

ما چطوری مشاوره می‌دهیم ؟

ما مدعی بهترین قیمت مشاوره کنکور نیستیم ، اما مدعی یکی از بهترین‌ مشاوران کنکور در ایران هستیم .

مشاوره کنکور کلیدی ترین و مهم ترین انتخاب سال کنکور است . مشورت گرفتن از آدم های با تجربه و و با علم در هر کاری موجب کاهش خطا و افزایش بازده هر کاری خواهد شد . من حتی برای خرید یک بخور یا اجاق گاز هم با دیگران مشورت می‌کنم تا هزینه‌ی درستی کنم و نتیجه دلخواهم را بگیرم .

گاهش اوقات این مشاوره ها از دوستان وآشنایان است و رایگان انجام می‌شود اما گاهی اوقات این مشاوره‌ها تخصصی تر شده و ما هزینه‌هایی برای آن باید پرداخت کنیم .

کنکور پر از قصه ، دروغ و افسانه‌هایی است که متاسفانه همه آن‌ها را باور کرده‌اند و برای تصحیح باورهای غلط ، مشاور کنکور کار بسیار سختی دارد به نظرم من به عنوان یک مشاور کنکور یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا را دارم .

ناراحتی‌های دوران مدرسه و کنکور خودم مهم‌ترین انگیزه‌ی من برای وارد شدن به دنیای مشاوره کنکور بود ، دنیایی که در آن تمام ضعف‌ها و آموزش‌هایی که در 12 سال مدرسه باید به دانش آموز یاد دهند و یاد نمی‌دهند را قرار است در چند ماه به دانش آموز یاد دهد .

بدترین قسمت کل قصه‌ی کنکور این است که هیچ انطباقی بین آموزه‌های مدرسه و توقعات داخل کنکور وجود ندارد و من باید دست دانش آموز را از دنیای ساده و بی نظم مدرسه بگیرم و به دنیای پیچیده و نظام مند کنکور وارد کنم .

اوایل کار مشاوره کنکور همیشه در حال آزمون و خطا برای این بودم که بهترین راه را به دانش آموزان نشان دهم ، اما در ادامه‌ی مسیر متوجه شدم که هیچ نیازی به آزمون و خطاهای من نیست و علم آموزش هر آنچه که ما برای مدیریت یادگیری و برنامه ریزی کنکور لازم داریم را برای ما آماده کرده است و فقط کافیست که به علم متوسل شویم تا بهترین عملگرهای موفق برای برنده کردن دانش آموز در کنکور را داشته باشیم .
من هیچ چیز را که علم برای آن راه حل دارد آزمون و خطا نمی‌کنم و یک واقعیت بزرگ وجود دارد که می‌گوید : علم حاصل هزاران سال تجربه‌ی جامع میلیون‌ها نفر است اما تجربه‌ی شخصی من حاصل تجربه‌ی کوتاه مدت و ناقص من است و خیلی قابل اتکا نیست .

ما براساس تعریفی که در بالا آوردیم فرآیند مشاوره کنکور را در کنکور تی وی به 9 مرحله‌ی زیر تقسیم می‌کنیم :

1 : ایجاد گفتگوی بالغانه

کنکوری‌ها بخاطر رسوب سیستم مدرسه معمولاً دید بالغانه‌ و واقع گرایانه‌ای نسبت به کنکور ندارند و مشاور باید در ابتدا با گفتگوی بالغانه دید درست را ایجاد کند و آموزه‌های غلط قبلی را از بین ببرد

2 : پرسشگری برای شناخت شما

باید شخصیت ، علاقه و توانمندی شما با پرسیدن سوالات درست و گرفتن تست‌های درست برای مشاور شفاف واضح شود تا وارد قدم بعدی شود

3 : تنظیم استراتژی با اصول علمی

بلند مدت‌ترین و عمیق‌ترین مفاهیم برنامه‌ی شما باید در ابتدا بر مبنای پرسش‌های مرحله‌ی قبل تعیین گردد تا وضعیت قابل برنامه ریزی شود

4 : مشخص کردن تاکتیک دروس

هر فردی روش منحصر به فرد خودش را برای هر درس باید پیدا کند و در این گفتگوی بالغانه مشاور موظف است بهترین روش شما در هر درس را پیدا کند

5 : آموزش تکنیک‌های ضروری

شما برای موفقیت در کنکور باید حدود 30 مهارت غیر درسی کوچک بلد باشید تا بتوانید سر جلسه کنکور از اطلاعات خود استفاده کنید و این تفاوت اصلی ماست

6 : تدوین برنامه آموزشی کامل

وقتی استراتژی و تاکتیک مشخص است و تمام تکنیک‌های ضروری را بلد هستید ، می‌توانید یک تقویم با جزئیات کامل برای کل سال کنکورتان تنظیم کنید

7 : نظارت بر اجرای برنامه

اگر تقویم آموزشی درست تدوین شود برای اینکه اجرای تمام و کمال آن مشاور باید نظارتی دائمی برای در مسیر نگه داشتن شما داشته باشد

8 : حفظ انگیزه

هرچقدر هم که برنامه شفاف باشد ، یک وقت‌هایی باتری شما خالی می‌شود و بی انگیزه می‌شوید ، مشاور باید انگیزه‌ی شما را احیا کند .

9 : آشنایی با دیدگاه طراح

کنکور فقط مطالب علمی کتاب‌های درسی نیست ، مشاور باید به شما یاد دهد که دقیقاً مثل طراح کنکور فکر کنید و دست طراح را در سوالات سر جلسه کنکور بخوانید

قیمت و هزینه مشاوره کنکور

مشاوره کنکور جلسه‌ای

شما وقت رزرو می‌کنید و سر ساعتی که به شما وقت داده شده است از طریق تلفن یا واتساپ با شما تماس گرفته می‌شود و جلسه بگزار می‌گردد .

در حال حاضر برای رزرو وقت باید به پشتیبانی واتساپ پیام دهید و مبلغ یک جلسه را واریز کنید و با انتخاب و هماهنگی خودتان ساعت و روز جلسه اعلام می‌شود .

به زودی پلتفرم گرفتن وقت در سایت نصب خواهد شد .

طرح مشاوره کنکور بلند مدت

این طرح به صورت محدود ارائه می‌شود ویژه‌ی کسانی است که مشکل مالی ندارند و حداقل 6 ماه تا کنکور وقت دارند . در این طرح تمام مراحل 9 گانه بالا به صورت مرتب و دقیق برای شما پیاده سازی می‌شود .

جهت ثبت نام در این طرح ابتدا به پشتیبانی پیام دهید و وقت مصاحبه رزرو کنید و منتظر باشید تا با شما تماس گرفته شود .

ویژگی های یک مشاوره کنکور خوب

یک مشاور کنکور خوب اصولاً 14 ویژگی اصلی دارد :
1- شنونده‌ای قوی است
2- آشنا به شخصیت شناسی علمی
3- آشنا به روش‌های استاندارد مطالعه
4- با تمام دغدغه‌ها و نگرانی‌های کنکوری‌ها آشناست
5- ذهن استراتژیک و برنامه ریز دارد
6- منظم ، منضبط ، دقیق و وظیفه شناس است 
7- پاسخگو است
8- صادق و صریح است
9- منابع کمک درسی مناسب بازار را به خوبی رصد کرده است
10- توان همدلی بالایی دارد
11- شناسانگر و معیارهای دقیقی برای ارزیابی وضعیت یادگیری دارد
12- با دیدگاه طراح کنکور آشنایی دارد
13- کنکورهای 10 سال اخیر را به خوبی می‌شناسد
14- سختی‌ها و چالش های مطالعاتی هر بخش هر درس را درک می‌کند

نکات مهم در برنامه ریزی کنکور سراسری 1402

باید توجه داشته باشید که این اولین کنکوری است که قرار است دوبار در سال برگزار شود و تاثیر بسزایی از معدل دبیرستان خواهد گرفت و ترمیم معدل بحث بسیار مهمی در این میان خواهد داشت .

عمیقاً توصیه می‌کنم فضای مطالعه کنکور خود را با فضای ترمیم معدل جدا کنید .
به این معنی که اگر مثلاً 200 روز برای خواندن دروس کنکور خود برنامه گذاشته‌اید ، این 200 روز را دست نخورده مطالعه کنید و برای ترمیم معدل که بخش مهمی از کنکور سال 1402 به بعد هستش تایم کوتاهی ( مثلاً 20 روز ) را خارج از برنامه مطالعه کنکور خود در نظر بگیرید .

سوالات متدوال درباره‌ی مشاوره کنکور

من در پایین لیستی از سوالات و دغدغه‌های کنکوری ها در مورد انتخاب مشاور کنکور را قرار دادم و به تک تک آن‌ها پاسخی درخور خواهم داد و در نهایت ویژگی‌های یک مشاور کنکور خوب را بررسی خواهم کرد .

 1. بدون مشاور کنکور چه اتفاقی می‌افتد ؟
 2. از چه زمانی باید مشاور گرفت ؟
 3. تفاوت مشاور‌ها در چیست ؟
 4. همه رتبه برتر های کنکور مشاور داشتند ؟
 5. مشاور مدرسه کافی نیست ؟
 6. پشتیبان‌های موسسات برگزار کننده آزمون آزمایشی کافی نیست ؟
 7. بهتر نیست به جای مشاوره کنکور در چند کلاس کنکور خوب ثبت نام کنیم ؟
 8. فرق مشاور خوب و بد چیست ؟
 9. آیا رتبه‌های برتر می‌توانند مشاورین خوبی باشند ؟
 10. فلان آشنای ما که رتبه خوبی در کنکور آورده می‌تواند مشاور من شود ؟
 11. من که پول ندارم مشاور کنکور بگیرم نمی‌توانم رتبه خوبی بیاورم ؟
 12. چند جلسه مشاوره کافیست ؟
 13. آیا مشاور کنکور باید روانشناسی بلد باشد ؟
 14. آیا مشاور کنکور تحصیلات دانشگاهی یا مدرک خاصی لازم دارد ؟
 15. آیا مشاوره کنکور نیاز به گرفتن مجوز خاصی دارد ؟
 16. آیا مشاوران داخل اینستاگرام و تلفنی قابل اعتماد هستند ؟
 17. آیا برنامه‌های آماده خوب است ؟
 18. آیا مشاور کنکور باید به همه‌ی دروس مسلط باشد ؟
 19. مشاور انگیزشی چیست ؟
 20. مشاور کنکور باید روانشناسی هم بلد باشد ؟
 21. آموزش اصول برنامه ریزی و مدیریت زمان وظیفه مشاور است ؟
 22. به نظرم مشاوره فقط به درد انتخاب رشته می‌خورد . . .
 23. مشاوری که خودش در کنکور نتیجه ندارد به درد نمی‌خورد . . .
 24. من تجربه بدی از مشاور داشتم و حاضر نیستم مشاور بگیرم . . .
 25. مشاوره کنکور پول هدر دادن است . . .
 26. هر کسی باید مشاور خودش باشد . . .
 27. پدر من خودش رتبه برتر کنکور بوده و نقش مشاور من را دارد  . . .
 28. مولفه‌های یک مشاور خوب چیست ؟
 29. آیا مشاور می‌تواند نخبه سازی کند ؟

نظرات

دانشجویان

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

من سال آخر تحصیلم رو با مشاوره تیم کنکور تی وی پیش رفتم و  تیم فوق العاده ای دارند!

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

beautiful-smiling-african-american-female-with-cri-NB8DUN6.jpg
زهرا نعیم پور
رتبه چهار کنکور سراسری تجربی

 

تمام حقوق وب سایت کنکور تی وی برای محمد قاسمی محفوظ است.