برنامه ریزی کنکور 1404

اگر تا حالا روش برنامه ریزی کنکور بدرد بخور و قابل اجرایی را پیدا نکردید و روش‌هایی مثل برنامه ریزی کنکور حجمی و برنامه ریزی کنکور زمانی شما را با شکست مواجه کرده است ، مخاطب دوره برنامه ریزی کنکور ما شما هستید .

930,000 تومان

عناوین دوره برنامه ریزی کنکور

فراموش کردن روش قدیم

مهم تر از یادگیری چیزهای جدید فراموش کردن چیزهای قدیم است ، چرا که چیزهای قدیمی مانع درک درست مفاهیم جدید می‌شوند .

ادامه مطلب

فراموش کردن روش قدیم

مهم تر از یادگیری چیزهای جدید فراموش کردن چیزهای قدیم است ، چرا که چیزهای قدیمی مانع درک درست مفاهیم جدید می‌شوند .

اما فراموش کردن چیزهای قدیمی که تمام زندگی و سیستم درس خواندنتان براساس آن‌ها جلو رفته ، هرچند ناموفق و ناکارآمد بوده ، اما بهرحال شما به آن‌ها عادت کردید و فراموش کردنشان سخت است .

در این مرحله باید دلایل محکمی پیدا کنید که روش برنامه ریزی کنکور به سبک قدیمتان را فراموش کنید در این جلسه من این دلایل محکم را برای فراموش کردن روش های برنامه ریزی کنکور قدیمی به شما خواهم داد .

تکنیک حذف عوامل مزاحم

سرمایه اصلی شما در مطالعه کردن تمرکز شماست ، اما کلی عوامل پنهان برای خرج کردن بی رویه این سرمایه ارزشمند اطراف ما…

ادامه مطلب

تکنیک حذف عوامل مزاحم

سرمایه اصلی شما در مطالعه کردن تمرکز شماست ، اما کلی عوامل پنهان برای خرج کردن بی رویه این سرمایه ارزشمند اطراف ما هستند که تقریباً هیچ آگاهی نسبت به آن‌ها نداریم .

باید بپذیریم که که ما حواس ما انسان‌ها خیلی راحت پرت می‌شود و خیلی راحت به حاشیه می‌رویم .

من در این بخش طی چند ساعت تمام این عوامل را می‌شکافم و راه‌های حذف این عوامل مصرف کننده تمرکز و حواس پرت کن را برایتان دقیق توضیح خواهم داد .

نظم دادن به افکار و وظایف

پیدا کردن یک وسیله در یک اتاق مرتب بسیار ساده‌تر از یک اتاق شلخته و بهم ریخته است و همچنین استفاده از …

ادامه مطلب

نظم دادن به افکار و وظایف

پیدا کردن یک وسیله در یک اتاق مرتب بسیار ساده‌تر از یک اتاق شلخته و بهم ریخته است و همچنین استفاده از یک ذهن مرتب و منظم خیلی موثر از استفاده از یک ذهن شلخته و آشوبناک است .

ذهن ما به طور پیش فرض ساختار منظمی ندارد و با وجود عوامل حواس پرتی و استرس‌هایی که داریم دائماً پر تلاطم تر و شلوغ تر می‌شود و ما را از مسیر خارج می‌کند .

من با آموزش چند تکنیک علمی همچون تکنیک بسیار فوق العاده GTD به شما یاد می‌دهم که ذهنی به شفافی آب پیدا کنید و هیچ چیز در آن گم نشود .

منبع یابی

بخش زیادی از استرس کنکوری‌ها برای این است که از منابعی که تهیه کردند مطمئن نیستند و اصلاً نمی‌دانند چه منابعی …

ادامه مطلب

منبع یابی

بخش زیادی از استرس کنکوری‌ها برای این است که از منابعی که تهیه کردند مطمئن نیستند و اصلاً نمی‌دانند چه منابعی را احتیاج دارند و همین امر موجب غیر قابل اندازه گیری شدن و غیر قابل پیش بینی شدن برنامه کنکور می‌شود .

من در این بخش طی چند ساعت مفصلاً منابع مورد نیاز را معرفی کرده و با کمک چند تکنیک به شما آموزش می‌دهم که در پروسه برنامه ریزی کنکور برای هر درس به طور کلی چند ساعت وقت لازم دارید تا تمام مابقی مسیر برای شما قابل اندازه گیری و قابل پیش بینی شود .

ظرفیت شناسی استراتژیک

وقتی من ندانم برای فتح قله چقدر آب و غذا احتیاج دارم و چند ساعت زمان می‌برد که به قله برسم ، اصلاً انگار قله وجود ندارد .

ادامه مطلب

ظرفیت شناسی استراتژیک

وقتی من ندانم برای فتح قله چقدر آب و غذا احتیاج دارم و چند ساعت زمان می‌برد که به قله برسم ، اصلاً انگار قله وجود ندارد .

اینکه یک کوهنورد با تجربه ظرف 2 ساعت با 1 لیتر آب و یک بسته بیسکویت قله را فتح می‌کند اطلاعات خاصی در مورد اینکه من چقدر آب و غذا احتیاج دارم و چند ساعت طول می‌کشد که قله را فتح کنم به من نمی‌دهد .

من باید خودم بخشی از مسیر را بروم و بدون توجه به کوهنورد حرفه‌ای اندازه گیری مخصوص خودم را داشته باشم تا تخمین دقیقی از میزان آب و غذای مورد نیازم برای دفعه اول کوهنوردی داشته باشم و در دفعات بعدی فتح قله دیگر کاملاً بر نیازهای خودم مسلط هستم .

برای برنامه ریزی کنکور شما بدون توجه به ظرفیت دیگران باید ظرفیت اولیه خود را برای شروع درس خواندن برای کنکور تا حد زیادی اندازه گیری کنید ، وگرنه درس خواندن را شروع نخواهید کرد .

این بخش مهم ترین بخش برنامه ریزی کنکور شماست و من طی چند ساعت تمام تکنیک های مورد نیاز شما برای اندازه گیری ظرفیت اولیه و افزایش ظرفیتتان توضیح خواهم داد .

حفظ تسلط بر زندگی

وقتی بدن من از من بیزار است من نمی‌توانم از آن توقعی داشته باشم .

ادامه مطلب

حفظ تسلط بر زندگی

وقتی بدن من از من بیزار است من نمی‌توانم از آن توقعی داشته باشم .

استرس کنکور و تمرکز بیش از حد روی درس خواندن باعث می‌شود که کنکوری‌ها تسلط خود را بر روی عوامل غیر درسی زندگی خود از دست بدهند .

مثلاً پرخور و کم تحرک می‌شوند و برخی حتی به افزایش وزن و ژولیدگی خود در دوران پشت کنکور افتخار هم می‌کنند .

اما واقعیت این است که اگر تسلط خود را در زندگی از دست دهید در واقع تسلط خود را در اجرای برنامه کنکور خود هم از دست می‌دهید .

من در این بخش تمام نکات حفظ تسلط بر فکر ، بدن و روان را شرح خواهم داد تا همواره در جاده برنامه کنکور خود باقی بمانید .

مشاوره انگیزشی

همه چیز خوب است اما من نمی‌دانم چرا حالم خوش نیست که بنشینم و درسم را بخوانم .

ادامه مطلب

مشاوره انگیزشی

همه چیز خوب است اما من نمی‌دانم چرا حالم خوش نیست که بنشینم و درسم را بخوانم .

ما انسان هستیم و انسان علاوه بر افکارش احساسات عمیقی دارد و اگر بهترین برنامه ریزی کنکور را که در بالا گفتم انجام داده باشید و به لحاظ منطقی کاملاً مسیر برای شما شفاف باشد و ذهنی به شفافی آب داشته باشید اما گاهی احساساتتان با شما همراهی نمی‌کند .

این همراهی نکردن احساسات در اجرای برنامه ریزی کنکور دلایل پنهان مختلفی دارد که من طی چند ساعت تک به تک آن‌ها را عمیق بررسی کرده و بهترین راهکار ممکن برای حفظ انگیزه و مشاوره انگیزشی را برایتان توضیح خواهم داد .

 

برنامه ریزی کنکور 1404 1

برنامه ریزی کنکور با روش‌های قدیمی چرا بدرد نمی‌خورد ؟

روش‌های قدیمی برنامه ریزی کنکور مثل روش جدول زمانبندی ، برنامه ریزی کنکور حجمی و حتی ترکیب این دو روش دانش آموز را مثل کامپیوتری می‌بینند که قرار است یک سری اطلاعات را در آن کپی کنند و به هیچ وجه انسان بودن دانش آموز را در نظر نمی‌گیرند.

انسان علاوه بر فکر احساسات متفاوت و نیازهای خاصی دارد که در برنامه ریزی کنکور باید به آن ها توجه شود و روش‌های قدیمی برنامه ریزی کنکور با نادیده گرفتن جنبه‌های انسانی دانش آموز تبدیل به یک سری کاغذ پاره غیر قابل اجرا می‌شوند که هر روز شما را ناامیدتر و مضطرب‌تر می‌کنند.

بهانه‌های شرکت نکردن در این دوره

محصول بدرد همه می‌خورد بجز

در دوره برنامه ریزی کنکور انواع برنامه ریزی‌ های رایج برای کنکور را توضیح داده‌ام و دلیل بد بودنشان را هم شرح داده ام و در آخر شما را با بهترین برنامه ریزی کنکور برای درس هایتان آشنا خواهم کرد که خودتان بتوانید بهترین برنامه درسی برای کنکور را در کنار یک مشاور کنکور حرفه‌ای بنویسید .

توجه کنید که نقش شما در برنامه ریزی برای کنکور بسیار مهم‌تر از مشاور کنکور است .

صحبت اصلی من این است که :

در برنامه ریزی کنکور هدف ما پر کردن دفترچه گزارش روزانه نیست ، بلکه اجرای برنامه‌ای عملی برای عمیق کردن مطالب است تا بتوانید از آن مطالب در کنکور استفاده کنید .

برنامه ریزی زمانی کنکور

برنامه ریزی کنکوری که فقط بر اساس زمان باشد معیار خوبی برای اندازه گیری درس خواندن شما نمی باشد ، چون کیفیت و عمق یادگیری شما را زمان تعیین مطالعه تعیین نمی کند بلکه به میزان حجم و میزان دقت و تمرکز که در حین مطالعه دارید هم  بستگی دارد .

در بعضی از موسسات و در روش بعضی از مشاوران کنکور ، برنامه درسی به شکل یک جدول زمانبندی شده به شما تحویل داده می شود .
اگر تجربه کار با این مجموعه ها را داشتید ، حتماً متوجه شده‌اید که این مدل اصلاً ثمر بخش نیست و با شکست همراه می‌شود ، اما متاسفانه توجهی به این مسئله نمی شود و اغلب برنامه ریزی کنکور با روش های قدیمی و به شکل زمان بندی شده در قالب جدول زمان بندی تهیه و به شما تحویل می دهند که کاملاً هم بی نتیجه است .

شما در طی ساعتی که برای مطالعه تعیین کردید ، می‌توانید 10 ساعت به کتاب نگاه کنید و کتاب هم به شما نگاه کند و پس از آن در دفتر گزارش روزانه ی خود بنویسید که مثلاً من 10 ساعت را درس خوانده ام و هر فردی گزارش این 10 ساعت مطالعه را نگاه کند فکر می‌کند شما چقدر بازده بالایی داشته اید اما فقط یک عدد بزرگ را به بقیه گزارش دادید در حالی که این مطالعه هیچ عمقی در خود نداشته است .

اگر واقعاً قصد دارید برای برنامه ریزی کنکور را به شکل درستی انجام بدهید ، برنامه ریزی زمانی برای کنکور را کاملاً به فراموشی بسپرید .

برنامه ریزی حجمی کنکور

شیوه ای که در برنامه ریزی حجمی به کار گرفته می شود این است که صرفاً حجم ، تعداد صفحات و تعداد تست ها که باید مورد مطالعه و یادگیری قرار گیرند ، بدون اینکه در نظر گرفته شود که چقدر زمان برای اتمام آن ها لازم است ، در برنامه ای که به شما داده می شود ، نوشته می شود‌.

برنامه ریزی حجمی در بعضی از موسسات و یا مشاوران کنکوری به عنوان یک شیوه جایگزین موثرتر از شیوه ی ناکارآمد برنامه ریزی زمان بندی ، مطرح می شود ، اما اگر این مدل را هم امتحان کرده باشید ، حتماً می دانید که یک مدل کاملاً غیر قابل اجرا می باشد .

مدل برنامه ریزی حجمی به مراتب مدل بهتری نسبت به مدل زمانی است ، اما به شکل غیر واقع گرایانه ای طراحی می‌شود و معمولاً شما را به نتیجه مطلوبی که در نظر دارید نخواهد رساند .

برای مثال شما می‌توانید 50 صفحه از یک کتاب را بخوانید و در گزارش روزانه ی خود بنویسید  که 50 صفحه مطالعه کردید در جالی که هیچ چیزی از مطالبی که مطالعه کردید را به یاد نیاورید ، اما گزارش اینکه  50 صفحه از منابع کنکوری را خواندید ، باعث می شود همه شما را تحسین کنند و احتمال زیاد خودتان هم گول این عدد بزرگ را می‌خورید و فکر می‌کنید واقعاً کل صفحات را یاد گرفته اید اما مقدار صفحات خوانده شده ، میزان یادگیری شما را نشان نخواهند داد . 

پس اگر به فکر برنامه ریزی حجمی کنکور بودید ، آن را هم فراموش کنید . به احتمال زیاد ناکارآمدی آن را هم در گذشته تجربه کرده اید .

مدت زیادی در بین مشاوران کنکور مُد شده بود که گفته می شد ، نه برنامه ریزی زمانی کنکور خوب است و نه برنامه ریزی حجمی کنکور مفید است و بایستی هر دوی این مدل ها را باهم ترکیب کنیم تا یک مدل ترکیبی جدید به نام برنامه ریزی حجمی و زمانی کنکور را ارائه دهیم که تشکیل بهترین روش برنامه ریزی کنکور را بدهد .

 

اما حقیقت این است که . . .

ترکیب کردن دو روش که ه دو غیر کامل و ناکارآمد هستند ، تشکیل یک روش کارآمد را بدهند و این روش برنامه ریزی کنکور با اینکه بازدهی بهتر و بالاتری از دو مدل قبلی دارد ولی به طور کلی روشی غیر مفید و غیر واقع گرایانه می باشد .

 

دلیل ناکارآمد بودن این روش این است که اصلاً هیچ توجهی به عوامل بسیار مهم تمرکز ، عمق یادگیری و فراموش نکردن مطالب در این روش برنامه ریزی حجمی و زمانی کنکور نمی‌شود و صرفاً یک کار روزمره را ایجاد می‌کند که گزارشی خیلی طویل ایجاد می سازد .

 

مثلاً شما می‌توانید حدود 8 ساعت زمان بگذارید و 36 صفحه از یک کتاب را بخوانید و این دو عدد بزرگ را در دفترچه گزارش روزانه خود ثبت کنید و تشویق همه را برانگیزید اما وقتی 10 روز بعد همین مطالبی را که خوانده بودید از شما پرسیده شود و هیچ چیزی از آن‌ مطالب را  یادتان نباشد ، این طور به نظر می رسد که انگار نه انگار که این مطالب نا حالا خوانده شدند .

 

پس از شما می خواهم این مدل برنامه ریزی برای کنکور را نیز فراموش کنید چون جز تلف کردن وقت و انرژی چیز دیگری برای شما نخواهد داشت و ابداً شما را به عمق ، تمرکز و یادگیری که برای یادآوری مطالب سرجلسه کنکور لازم دارید ، نخواهد رساند .

حتماً این سوال برای شما پیش آمده است که : پس با این صحبت ها بهترین روش برنامه ریزی کنکور چیست ؟

ما که فقط همین مدل‌های برنامه ریزی کنکور را تا الان می شناختیم  .

به آن بخش هم می رسیم و در نهایت بهترین شیوه برنامه ریزی برای کنکور را به شما یاد خواهیم داد . 

برنامه‌های آماده برای کنکور

یکی از آفت‌های فضای مجازی برای کنکوری ها ، تجارت پرسود مشاورنماهای کنکور برای فروختن برنامه‌های آماده ی کنکور است .

 

این برنامه‌ها که به احتمال زیاد از یکی از مدل های حجمی ، زمانی و یا در بهترین حالت خودشان از شیوه حجمی و زمانی استفاده می‌کنند ، در اساس از شیوه های شکست خورده پیروی می‌کنند اما قضیه بدتر هم می‌شود .

 

این برنامه ریزی های کنکوری که به طور آماده ارائه می شوند ، بدون هیچ شناخت درست ، عمیق و دقیقی از توانای ها ، شخصیت و مدل زندگی شما و بدون در نظر گرفتن منابع متناسب با شرایط حال حاضر شما نوشته می‌شوند و هیچ تطبیقی با شخصیت خاص شخص خود شما ندارند و برای همه به یک شکل طراحی شده اند .

 

بعضی از دانش آموزان نیز  جدول برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور را تهیه می کنند که فکر می‌کنند این یک برنامه آزمایش شده که جوابش را پس داده و موفق بوده و قطعاً در مورد خودشان هم منجر به موفقیت می شود ، اما این برنامه ها که بر اساس جدول برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور به شما ارائه می شوند ، هیچ یک از ویژگی های شخصیتی و اجتماعی شما را در دل خود ندارند و کاملاً شما را از مسیر موفقیت دور خواهند کرد .

 

آخر کسی هم نیست که بپرسد مگر همه‌ی ابعاد زندگی شما با آن رتبه ی برتر کنکور که برنامه اش را خریداری کردید یکسان است که جدول برنامه ریزی آن فرد بتواند شما ره هم به موفقیت برساند

 

خرید برنامه های کنکوری آماده جدا از این بحث که با روش های اشتباهی طراحی شده اند ، استرس و تنش شما را با مقایسه گری های درونی که انجام می‌دهید بالا می برد و رقابت شما را از روی رتبه زیر هزار به سمت رتبه های بالای 70 هزار سوق می‌دهد .

 

پس از شما می خواهم اگر به دنبال رتبه های زیر 1000 کنکور می باشید ، برنامه ریزی های آماده ی کنکور را برای همیشه فراموش کنید و به روش استانداردی که در انتها در مورد آن صحبت می کنم ، مراجعه کنید .

 

موسسات برگزار کننده آزمون های آزمایشی از بزرگترین فروشنده‌های این سبک از برنامه‌ ریزی های ناکارآمد کنکورند . 

نمونه برنامه ریزی کنکور ، هم به شکل برنامه ریزی زمانی و هم به شکل برنامه ریزی حجمی را در پایین ایم بخش قرار داده ام ، فقط توجهکنید که هیچ کدام از این برنامه ها مورد تایید من نمی باشند .

نمونه برنامه ریزی کنکور  به صورت زمان بندی شده :

یک نمونه از روش برنامه ریزی زمانی که از مدل های رایج برنامه ریزی برای کنکور است ، در جدول پایین آورده شده است . این نمونه در قالب عکس برنامه ریزی درسی است که مشاهده می کنید .

نمونه برنامه ریزی کنکور تجربی 1403 به صورت زمان بندی شده

نمونه برنامه ریزی کنکور تجربی 1403 به صورت حجمی

روش برنامه ریزی حجمی هم از روش های برنامه ریزی درسی برای کنکور می باشد که در جدول پایین یک نمونه برنامه درسی که بر این اساس نوشته شده است را در قالب عکس برنامه ریزی روزانه مشاهده می کنید .

نمونه برمانه ریزی کنکور تجربی 1403 به صورت حجمیمن این دو نمونه از شیوه های برنامه ریزی درسی که از سبک های غلط برنامه ریزی کنکوری هستند را در بالا آوردم که تا شما به این سبک از برنامه های کنکور آشنا شوید ولی به هیچ عنوان در جهت تایید این سبک از برنامه ریزی آورده نشده اند .

برنامه ریزی کنکور باید دارای یک چشم انداز بلند مدت و برنامه ریزی شده بر اساس ویژگی ها ، توانایی ها و شخصیت شما باشد و اینکه بخواهیم برنامه ریزی را به برنامه ریزی روزانه برای کنکور محدود بکنیم هم اشتباه است .

 

در پایان مطلب با موضوع چشم انداز برای برنامه ریزی روزانه کنکور و روش برنامه ریزی صحیح برای کنکور و به طور کلی تر  برنامه ریزی صحیح برای درس خواندن به خوبی آشنا می شوید .

 

برنامه روزانه کنکور بخشی از سیستم برنامه ریزی درست برای کنکور می باشد ، اما توجه داشته باشید که صرفاً بخشی از سیستم برنامه ریزی کنکور است و موارد بسیار مهم دیگری هم باید در کنار آن قرار بگیرند که بشود بهترین برنامه روزانه کنکور را طراحی کرد ، که پایین تر حتماً به آن ها اشاره می کنم .

توجه کنید که برنامه ریزی روزانه کنکور کار اشتباهی نیست ، اما باید طبق اصول و روش های حرفه ای مشاوره کنکور و بر اساس استراتژی و برنامه بلند مدت به آن توجه داشت .

 

برنامه ریزی هفتگی برای کنکور ، از مراحل برنامه ریزی کنکور و طراحی برنامه مطالعه برای کنکور است که مانند برنامه ریزی روزانه درسی جزئی از سیستم برنامه ریزی درست می باشد که در چشم انداز ، استراتژی و سنجش ظرفیت های شخص شما نقش بسیار کلیدی دارد .

در واقع یک برنامه ریز حرفه‌ای اول کار باید مهارت قابل پیش بینی کردن و برنامه ریزی کنکور را برای یک هفته پیدا کرده باشد تا مشاور کنکور بتواند در مسیر برنامه ریزی کردن دانش آموز ، کمکش کند .

بخش زیادی از آموزه های کنکور تی وی پیرامون برنامه ریزی برای کنکور بر روی همین مسئله است که فرد به توانایی برنامه ریزی مطالعه برای کنکور برسد و یکی از پر اهمیت ترین بخش‌ های آن همان رسیدن به طراحی برنامه ریزی هفتگی درسی برای کنکور می باشد که به طور مفصل با آن آشنا می شوید .

 

در سیستم برنامه ریزی کنکور تی وی ، ما در ابتدا به فرد کمک می کنیم تا بتواند  یک هفته قابل پیش بینی  داشته باشد و بسیاری آموزه‌های مختلف را که لازم است فرد یاد بگیرد ، در اختیارش قرار خواهیم داد . 

در مرحله بعدی شما را بوسیله تمرینات و بازی های خاصی به این مهارت می‌رسانیم که بتوانید دو هفته ی متوالی  را به شکل کاملاً قابل پیش بینی داشته باشید و بتوانید برنامه ریزی کنکور به شکل دو هفته ای داشته باشید .

البته توجه کنید که این موارد ، به این سادگی‌ که در این نوشتار می‌خوانید نیست و واقعاً کار عملی زیاد و دقیقی را لازم دارد .

بعد از اینکه مهارت برنامه ریزی کنکور به شکل دو هفته‌ای را یاد گرفتید شما آماده هستید تا برنامه ریزی مناسب برای کنکور را به شکل برنامه ۳۰ روزه کنکور و یا برنامه برنامه ۴۰ روزه کنکور برای خودتان طراحی کنید .

وقتی که در مراحل طراحی برنامه ی درسی برای کنکور ، برنامه یک ماهه کنکور را تهیه می کنید و در این سطح از آمادگی قرار دارید ، به این معناست که شما صفت مدیر بودن و برنامه ریز بودن  را در خود ایجاد کرده اید و به شکل واقع بینانه دقیقاً می‌دانید چه چیز می‌خواهید و چگونه قرار است به آن چه که می‌خواهید برسید .

در این مرحله شما از بخش سخت قضیه را گذر کرده اید و حتی می‌توانید به دوستان خود که قصد شرکت در کنکور دارند ، برای برنامه ریزی کنکور ، مشاوره  بدهید .

 

برنامه ریزی سه ماهه کنکور

پیش از اینکه در مورد برنامه ریزی سه ماهه کنکور صحبت کنم ، می خواهم یک تذکر کوچک در مورد برنامه ریزی‌ های کنکور رایگان که همان به شکل برنامه‌های آماده به شما داده می شوند و نام‌های متنوعی که همگی با ( برنامه ریزی سه ماهه کنکور رایگان ) یا عناوینی از این شکل شروع می‌شوند ، بدهم .

 

یا برخی از آن ها اسم هایی مانند شروع طوفانی در سه ماه ، قبولی کنکور در یک ماه و یا برنامه دو ماهه کنکور به شیوه تضمینی یا این قبیل حرف ها را دارند و ما  در این بخش در مورد این برنامه های آماده ناکارآمد قرار نیست صحبت کنیم .

 

برنامه سه ماهه کنکور در اصل بخش بزرگی از همان چشم انداز بلند مدت برنامه ریزی کنکور است که شخصی که توانایی برنامه ریز بودن را در خود تقویت و رشد داده باشد که بتواند یک ماه  خود را برنامه ریزی کند به این درجه می‌رسد که حتی بتواند برنامه کنکور سه ماهه خودش را به شکل کاملاً واقع بینانه و قابل اجرا تدوین کند .

 

شخصی که برنامه ریزی سه ماهه کنکور خود را طراحی می کند ، در اصل به مدل برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور عمل می کند و خودش را وارد رقابت بر سر رتبه زیر 1000 کنکور کرده است .

 

فردی که به توانایی تنظیم برنامه سه ماهه برای کنکور رسیده ، استرسی ندارد و برنامه ریزی برای کنکور سراسری را به خوبی یاد گرفته و می تواند با بهترین شیوه ی ممکن برنامه های خود را برای مطالعه در کنکور داشته باشد ، برای این فرد همه چیز قابل پیش بینی و دسترسی می باشد و این روش برنامه ریزی برای همه ی کنکوری ها حتی برای برنامه ریزی پشت کنکوری ها بهترین شیوه ی ممکن است .

 

مشاور کنکور دو نقش اساسی در روند برنامه ریزی کنکور دارد

آموزش اصول صحیح برنامه ریزی کنکور

آموزش برنامه ریزی برای کنکور و اصول برنامه ریزی کنکور حدود 10 جلسه زمان لازم دارد و معمولاً برای اینکه فرد بتواند به توانایی لازم برای تسلط بر اصول برنامه ریزی برای کنکور و بلوغ برنامه ریز بودن برسد چیزی حدود به 2 ماه وقت لازم است که مراحل زیر را در این راه طی می کند .

1- پاک کردن آموزه‌های نادرست برنامه ریزی کنکور از ذهن دانش آموز

2- آموزش حذف وسایل و افکاری که باعث پرت شدن حواس می شوند

3- آموزش مدیریت زمان به شکل  علمی و اصولی

4- منبع یابی و یافتن منابع مناسب برای مطالعه کنکور

5- ریختن برنامه ظرفیت شناسی برای برنامه ریزی کنکور و آغاز برنامه ریزی روزانه برای کنکور

6- هدایت دانش آموز به سمت ماهر شدن در برنامه ریزی تا حدی که دانش آموز بتواند یک ماه را به طور دقیق برنامه ریزی درسی کند 

7- تدوین استراتژی بقیه مسیر براساس ظرفیت های شناسایی شده و منابع تعیین شده

8- باز کردن گره‌های کور در مسیر برنامه ریزی کنکور و اجرای برنامه کنکور

در واقع مشاور کنکور در مرحله برنامه ریزی باید مثل پدر یا مادری باشد که با گرفتن دست کودک خود که می‌خواهد راه رفتن را یاد بگیرد را کمک می کند تا بهتر  راه بیفتند .

مشاور کنکور در این مرحله از برنامه ریزی برای کنکور باید بسیار صبور و شکیبا باشد .

در مسیر نگه داشتن دانش آموز برای اجرای برنامه ریزی کنکور

در حین این که مشاور کنکور در حال آموزش بهترین برنامه ریزی برای کنکور است دانش آموز ممکن است دچار خستگی یا دلزدگی شود و مشاور کنکور موظف است که دانش آموز را با یاد دادن شیوه برنامه ریزی کنکور و با نظارت درست و انگیزه دهی واقعی و به موقع ، در مسیر نگه دارد .

پس از این که استراتژی برنامه ریزی کنکور  تعیین شد ، مشاور باید به طور دائمی در نقش نظارت گر بر خارج نشدن از مسیر و در مسیر بودن دانش آموز نظارت کند .

گاهی اوقات ما نیاز داریم که مشاوره انگیزشی کنکور داشته باشیم و مشاور باید توان علمی خوبی برای کار انگیزشی برای دانش آموزش داشته باشد تا او را در مسیر برنامه ریزی کنکوری که داشته ، نگه دارد .

مشاور کنکور در این مرحله از اجرای برنامه کنکوری بایستی شبیه مادر بزرگ مهربانی باشد که دست نوازش بر سر نوه‌اش که اسباب بازی اش خراب شده است ، بکشد.

واقعاً بعضی مراحل مشاوره کنکور مانند بچه داری است و واقعاً به شفقت و دلسوزی و مهربانی که از بخش های جدایی ناپذیر مشاوره کنکور است ، نیاز دارند .

من در دوران همه گیری ویروس کرونا خاله و دایی خودم را از دست دادم و خاطرات خیلی تلخی از آن دوران دارم ، اما کرونا یک نکته مثبت داشت و آن هم اینکه سیستم‌های آنلاین خیلی در آن دوران به شدت تقویت شدند .

قبل‌تر ، برنامه ریزی آنلاین کنکور به این شکلی که الان ارائه می‌کنیم ، وجود نداشت و بیشتر مشاوره های ما به صورت مشاوره کنکور تلفنی صورت انجام می شد و چندان کسی با پلتفرم های مشاوره کنکور آنلاین آشنایی نداشت .

اما امروزه با لطف همه گیر شدن استفاده از اپلیکیشن های برگزاری کلاس های آنلاین دیگر تقریباً همه می‌توانند برای برنامه ریزی آنلاین کنکور به راحتی از یک مشاور کنکور خوب استفاده کنند و از آن سختی‌های تماس تلفنی که فقط صدا رد و بدل می‌شد خبری نیست .

من بشخصه  از جلسات برنامه ریزی کنکور به شکل آنلاین بیشتر از جلسات تلفنی استقبال می‌کنم .

در جلسات آنلاین واقعاً حس می‌کنم شاگردم در کنارم حضور دارد اما در جلسات تلفنی کمتر این حس را دریافت می کنم .

 

رسیدیم سر وقت شخص شخیص جدول برنامه ریزی کنکور  و اینکه واقعاً این جدول به چه کاری می آید .

من در مورد جدول برنامه ریزی کنکور یک مقاله جداگانه نوشتم که انواع و نمونه های رایج آن را می توانید ببینید .

فقط مجدد تاکید می‌کنم که لطفاً از استفاده از جدول برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور  اجتناب کنید چرا که واقعاً به درد شما نخواهند خورد و فقط از مسیر برنامه ریزی کنکور شما را دور می‌کنند .

من شخصاً دیگر از جدول برنامه ریزی به آن شکل سنتی که یک دفتر باشد استفاده نمی‌کنم و به طور کلی از اپلیکیشن‌های بسیار خوبی که برای ساخت لیست و نوشتن کارها ساخته شده اند استفاده می‌کنم و کلاً برای شاگردانم هم جدول برنامه ریزی کنکور را به اپلیکیشن‌ها انتقال داده ام  .

عملاً در کار برنامه ریزی کنکور اپلیکیشن‌ها بسیار مفیدتر و بهتر از جدول برنامه ریزی کنکور به شکل کاغذی عمل می‌کنند .

چرا که اپلیکیشن‌ها همیشه در دسترس هستند و بسیار راحت می‌توان به آن‌ها چیزهایی اضافه کرد و کم کرد . به ط.ر کلی تغییراتی ایجاد کرد ، حتی می‌توان روی آن‌ها برای یادآوری تاریخی را  تنظیم کرد .

 

ویژگی های برنامه مطالعه کنکور چیست؟

برنامه مطالعه کنکور شما اگر قرار باشد به شکل اصولی و درست تنظیم شود چندین گام دارد که در زیر به طور مختصر شرح می‌دهم .

 

شما باید به شکل موازی اینکه روش درست برنامه ریزی را یاد می‌گیرید روش مطالعه صحیح را هم یاد بگیرید و ما در مجموعه تندخوانی کنکور تمام آن چه که برای روش های صحیح مطالعه لازم دارید را  به طور کامل در اختیار شما قرار داده‌ایم

 

ایجاد صفت برنامه ریز بودن در خود

توجه کنید که برخی گام‌های زیر بایستی به شکل موازی اجرا شوند .

در گام اول ویژگی مدیر و برنامه ریز بودن را با کمک یک مشاور حرفه‌ای در خودتان رشد دهید و تقویت کنید ، که ما در مجموعه آموزشی برنامه ریزی کنکور سعی کردیم تمام این درس ها و موارد ضروری را برای برنامه ریزی درسی کنکور به طور کامل در اختیارتان قرار دهیم تا تعداد جلسات مشاوره‌ای که نیاز دارید را به حداقل برسانیم .

 

خودشناسی عمیق از ظرفیت‌های خود

در چیدمان اولیه ای که در برنامه یک روزه انجام می دهید ، شما باید مرور باید یاد بگیرید که چگونه می‌توان یک روز کاملاً قابل پیش بینی داشت و با گذشت زمان و بعد از گذر کردن از مراحلی که قبل تر شرح  دادیم به این درجه خودشناسی از ظرفیت هایتان برسید که واقعاً بتوانید یک ماه قابل پیش بینی را داشته باشید .

البته این کار را نباید به شکل بدون حساب کتاب و خارج از اصول علمی انجام بدهید ، چون نتیجه معکوس به بار می آورد .

 

منبع یابی

تعداد زیاد کتاب های کمک درسی و مجموعه‌های آموزش ویدیویی که هستند واقعاً فضای گیج کننده‌ای برای انتخاب کردن منابع ایجاد می‌کند و کنکوری ها واقعاً در این مراحل از برنامه ریزی کنکور گیج می‌شوند و من برای جلوگیری از این قضیه چند نکته برای راحت کردن خیال شما درباره ی انتخاب منابع کنکور بیان می‌کنم .

 

بگذارید خیال شما را راحت کنم ، شما به دو مدل منبع احتیاج دارید :

منبع آموزش

منبع تست

 

بدانید که شما برای هر درس صرفاً به یک منبع آموزشی و یک منبع تست نیاز دارید و نیاز به خرید تمام کتاب‌های کنکوری بازار نیست .

 

در مورد خرید کتاب آموزشی خیال شما را راحت کنم که بیش از 70 درصد کتاب‌های انتشارات هایی که معروف هم هستند ، محتوای لازم برای اینکه شما بتوانید درصد بالای 85 درصد بدست آورید را در اختیار شما می‌گذارند و تفاوت آن‌ها فقط در نحوه روایت کردنشان است که خوشبختانه نمونه همه‌ی این کتاب‌ها در اینترنت قابل پیدا کردن است و می‌توانید به راحتی بهترین نوع روایتی که بیشتر برایتان مورد علاقه است را پیدا کنید و انتخاب کنید .

 

البته در بعضی مواقع بین 2 یا 3 کتاب واقعاً گیر میفتید و در اینجا مشاور کنکور شما باید برای باز کردن گره در این مسئله به  شما کمک کند .

 

در مورد خرید کتاب تست باید احتیاط بیشتری به خرح دهید .

چرا که کتاب‌های تست به خصوص درباره درس ریاضی و فیزیک پر از مثال‌های زائد است و در اینجا واقعاً  لازم هست که اگر معلمی دارید حتماً از معلمتان در خرید کتاب تست مشاوره بگیرید .

 

اگر معلم ندارید و به صورت خودخوان با ویدیوهای آموزشی برنامه ریزی کنکورتان را جلو می برید ، مطمئناً استاد آن مجموعه کتاب تستی مورد نیاز شما هست را معرفی خواهد کرد .

 

در نهایت اگر کمکی نداشتید می‌توانید از مشاور کنکورتان در این مورد بپرسید ، چرا که مشاور کنکور خوب حتماً کتاب‌های تست مناسب را که بر ویژگی‌های شخصیتی شما منطبق  هست را خوب می‌شناسد .

 

در مورد ویدیوهای آموزشی که قصد دارید بخرید هم کار بسیار ساده است .

اما لطفاً برای هر درس فقط با یک استاد جلو بروید و اگر معلم مدرسه یا آموزشگاهی که به آن می‌روید معلم خوبی است نیازی به خرید ویدیو آموزش کنکوری هم  ندارید .

 

بیش از 70 درصد استاد هایی که در موسسات معروف در تولید ویدیوهای کنکور فعالیت دارند استادان واقعاً برجسته و خوب هستند و واقعاً دانش لازم را برای اینکه شما را به درصد خوب برسانند دارند .

 

اینجا هم فقط کافیست که نمونه ی تدریس آن اساتید را ببینید و همچنین ببینید که با شیوه روایت کدام استاد راحت تر هستید و اگر هم در دوراهی قرار گرفتید به مشاور کنکور خود مراجعه کنید تا به شما کمک کند .

 

البته نکات زیادی در مورد منبع یابی باید رعایت شود که حقیقتاً در این مقاله نمی‌گنجد و من سعی کردم در مجموعه آموزش برنامه ریزی کنکور مفصل و کامل تر آن را توضیح دهم .

 

اندازه گیری کل ساعاتی که لازم دارید

 

بعد از اینکه منابع را دسته بندی کردید باید با استفاده از روش هایی میزان ساعاتی که برای یادگیری ، مرور و تست زنی لازم دارید را به طور کامل حساب کنید .

 

این کار موجب بالاتر رفتن تسلط شما و اطمینان خاطر بسیار زیادی می شود .

 

من تمام قلق ها و روش های محاسبه ساعاتی که نیاز دارید را در مجموعه آموزشی برنامه ریزی کنکور در چند ساعت به طور کامل بیان کردم .

 

ترسیم چشم انداز برنامه کنکور

بر اساس محاسبه‌ای که در گام قبلی انجام دادید ، تمام مسیری که باید طی کنید در برنامه ریزی کنکور که انجام می دهید ، به شکل شفافی مشخص می‌شود و هیچ جای مبهمی باقی نمی‌ماند .

در این حالت شما می‌توانید فازهای اصلی مطالعه ای خود را به طور مجزا تنظیم کنید و برای هر کدام هدف نهایی را معین کنید که این موضوع را هم مفصل تر در مجموعه آموزشی برنامه ریزی کنکور در چند ساعت توضیح دادم .

تفریح در سال کنکور

تعیین وقت تفریح و استراحت

اگر در برنامه ی درسی برای کنکور ، جایی برای تفریح و استراحت وجود ندارد من به شما تضمین می‌دهم که حتی اگر بتوانیدبه بهترین چشم انداز و استراتژی هم برسید ، در وسط راه مسیر را رها می‌کنید ، چرا که با این کار یکی از رکن های اساسی یعنی اجرای منظم و با انگیزه برنامه ی کنکور حتی اگر بهترین برنامه ریزی را هم داشته باشید به مشکل بر می خورد .

توجه کنید که بحث تفریح و استراحت در سال کنکور واقعاً مسئله ی بسیار مهمی است که نمی توان آن را ندید گرفت و باید با ظرافت خاصی  آن را در برنامه کنکور خود قرار دهیم که درباره این مورد هم در مجموعه آموزشی برنامه ریزی کنکور ، روش طراحی بهترین برنامه ریزی برای درس خواندن به دقیق ترین روش برنامه ریزی درسی ، در چندین ساعت توضیح داده‌ام .

مدیریت زمان سر جلسه کنکور بحثی متفاوت از خود مسئله ی مدیریت زمان می باشد .

 

مدیریت زمان در سر جلسه کنکور ،  یعنی من بتوانم هر تست از هر درس را در زمان مشخص شده ی خودش بزنم ، اما موضوع مدیریت زمان در حقیقت یک ترجمه اشتباه بوده که باید ( بهینه سازی زمان ) ترجمه می‌شده .

 

به هر حال من هم در صحبت هایم از همین ترجمه غلط مدیریت زمان کنکور استفاده می‌کنم که رایج تر می باشد .

 

مدیریت زمان مجموعه‌ای از تکنیک‌هایی می باشد که وقت‌هایی که تلف می شدند را به وقت‌های قابل استفاده تبدیل می‌کنند .

 

در مورد مدیریت زمان به طور مفصل صحبت کردم و تمام نکاتش را طی چند ساعت در مجموعه آموزش برنامه ریزی کنکور گفته‌ام .

آیا برنامه ریزی برای کنکور بدون مشاور امکان پذیر است ؟

برنامه کنکور در تمامی مراحلش نیاز به مشاور دارد و هرگز شما بدون مشورت گرفتن از فرد حرفه‌ ای و نداشتن برنامه برای کنکور شانس وارد شدن و موفقیت در  رقابت سنگین کنکور  را ندارید .

خیلی از وقت‌ها از دیگران می‌شنوید که بهترین مشاور خودت هستی و هیچ مشاوری نمی‌تواند مثل خودت به تو کمک کند .

این حرف زمانی درست است که شما کنکور را یک پروسه ی 10 ساله بلند مدت در نظر داشته باشید که بخواهید آزمون و خطاها را تک به تک خودتان انجام دهید ، اما اگر بخواهید طی چند ماه به رتبه زیر هزار برسید ، فکر اینکه بخواهید خودتان مشاور خودتان باشید را نکنید و یک مشاور کنکور خوب برای خود پیدا کنید .

شما برای راه افتادن در برنامه ریزی و در مسیر ماندن در برنامه ریزی کنکور هرگز بدون مشاور کنکور نمی‌توانید نه روش درست برنامه ریزی کردن کنکور را یاد بگیرید و نه می‌توانید منابعی که برای مطالعه نیاز دارید را به درستی پیدا کنید .

همانقدر که شنا کردن در دریا نیازمند غریق نجات می باشد ، برنامه ریزی درسی کنکور هم  نیازمند مشاوره کنکور است

درست است که مشاوره کنکور موضوع هزینه بری می باشد اما امری ضروری ست

یکی از خطاهای شناختی ما این است که فریب چیزهایی که رایگان هستند را می‌خوریم .

حالا اگر چیزهای رایگان خیلی موارد جدی نباشند مشکلی ندارد ، اما مساله ی برنامه ریزی برای کنکور مساله‌ای کاملاً جدی و وقت گیر است و بسیاری از کنکوری ها به دنبال سایت برنامه ریزی درسی رایگان می روند اما متاسفانه با گشتن به دنبال برنامه یک ماهه کنکور رایگان و برنامه ریزی رایگان کنکور 1403 اصلاً نمی‌توانید یک برنامه ی قابل اعتماد برای درس خواندن برای کنکور آن هم به شکل قابل اعتماد ، چیزی پیدا کنید .

ممکن است شما بگویید که در همین کنکور تی وی خودتان آموزش رایگان ریاضی کنکور دارید و آن هم بحث بسیار جدیی می باشد .

بله ، اما توجه کنید که اگر شما بخواهید سر کلاس حضوری من حضور پیدا کنید و من مستقیم برای شما وقت بگذارم هزینه خواهم گرفت چون وقت جدایی برای شما اختصاص داده ام ، هرچند که همانطور که گفتم شما واقعاً با دیدن فیلم های رایگان ریاضی من هیچ نیازی به هیچ کلاس یا کتابی ندارید و حتی هیچ نیازی به کلاس های شخصی خود من هم نخواهید داشت .

آموزش های رایگان ریاضی ما وقت حضوری از من نمی‌گیرد ، اما برنامه ریزی درسی برای کنکور چیزی است که  من یا هر مشاور دیگری لازم است به طور مستقیم وقت بگذاریم و باید برای وقتی که می‌گذاریم هزینه دریافت کنیم ، مگر اینکه تارک دنیا باشیم .

برنامه ریزی برای کنکور به طور رایگان در کنکور تی وی انجام نمی‌شود و توصیه هم می‌کنم سراغ برنامه رایگان کنکور 1403 نروید که وقت با ارزش خودتان را با برنامه های آماده کنکور و برنامه ریزی رایگان کنکور که در بعضی سایت ها ارائه می‌شود ، هدر دهید .

به هر حال شما برای برنامه ی درسی کنکور خود نیاز به یک مشاور کنکور حرفه‌ای هستید و فرد حرفه‌ای کسی است که شغل و منبع درآمدش مشاوره کنکور می باشد .

با اینکه برنامه ریزی رایگان برای کنکور عملاً انجام نشدنی می باشد ، اما شما می‌توانید هزینه‌های مشاوره برنامه ریزی کنکور خود را کاهش بدهید و در واقع آن 10 ساعت آموزش مجموعه آموزشی ما که در مورد برنامه ریزی کنکور است در راستای کاهش همین هزینه‌های شما و همچنین کاهش  دادن تعداد جلسات مشاوره شما تولید شده است ، چون این مجموعه به خودی خود کار 20 جلسه مشاوره کنکور را انجام می‌دهد و از میزان آزمون و خطای شما کم خواهد کرد .

من ابداً در مورد مسائل جدی زندگی خودم از هیچ خدمات رایگانی استفاده نمی‌کنم .

برنامه کنکور آنقدر مساله جدی است که شاید لازم باشد برای آن هزینه کنید و از دانلود برنامه ی درسی برای کنکور که برای همگی افراد به یک شکل یکسانی طراحی شده است و برنامه ریزی رایگان که یک نسخه برای همه ی افراد مطرح نموده ، دوری بکنید .

چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم ؟

من در قسمت پایین این بخش نمونه ای خام از برنامه ریزی کنکور را برایتان قرار داده ام تا دانلود کنید و از آن استفاده بکنید .

فقط توجه کنید که دانلود برنامه ریزی کنکور به این معنی نمی باشد که الان یک برنامه ریزی کامل کنکور را دانلود کرده‌اید ، بلکه در واقع یک جدول است که روزهای هفته در آن قرار دارند و می توانید از آن به عنوان یک فرم برنامه ریزی هفتگی و فرم برنامه ریزی روزانه و همچنین برای تمرین رسیدن از شیوه برنامه روزانه به برنامه ریزی هفتگی از آن بهره ببرید .

فایل زیر برنامه ریزی رایگان کنکور pdf پیش فرضی است که در اصل یک برگه برنامه ریزی کنکور است که می‌توانید پرینت بگیرید و از آن استفاده کنید .

دانلود برنامه ریزی کنکور 

البته توصیه شخص من به جای دانلود PDF برنامه ریزی کنکور به استفاده از اپلیکیشن ها است .

علت آن که من دانلود نرم افزار برنامه ریزی کنکور را بیشتر از این فایل قبول دارم هم در بخش های بالایی توضیح دادم 

برنامه درسی برای کنکور پس از پروسه منبع یابی وارد مرحله اندازه گیری زمان لازم برای مطالعه می‌شود .

 

برنامه ریزی درسی برای کنکور به طور میانگین در طی 7 ماه در صورتی که شما بر اساس شیوه و اصول صحیح برنامه ریزی کنکور حرکت بکنید ، حدود 1500 ساعت وقت را برای شما ایجاد می‌کند که در این زمان شما به آن چنان تسلطی خواهید رسید که حتی ممکن است بعد از کنکور همکار ما بشوید و در نقش مربی برنامه ریزی درسی کنکور ما شما را در مجموعه مان استخدام هم بکنیم .

 

این نکته هم در نظر داشته باشید که کسی که تندخوانی کنکور را بلد است آن 3000 ساعتش تقریباً به 1500 ساعت تبدیل می‌شود .

 

برای محاسبه دقیق زمان لازم به مطالعه هر درس در برنامه ریزی درسی كنكور آزمون و خطا و یادگیری شکست خوردن جزئی از برنامه است .

 

من تمام این مراجل را در مجموعه آموزش برنامه ریزی کنکور در چند ساعت به شکل کامل و دقیق توضیح داده ام .

نحوه برنامه ریزی کنکور هر چند کار ساده‌ای است اما چیزی نیست که بشود در حد چند سطر اینجا توضیح داد و باید یک مشاور کنکور طی چند جلسه آموزش بر اساس اصول حرفه ای ، این کار را به همراه شما در یک گفتگوی بالغانه بین مشاور و شاگرد انجام دهد .

 

یکی از دلایلی که ما مجموعه آموزشی برنامه ریزی کنکور را تولید کردیم این بود که تعداد جلسات مشاوره شما را کاهش بدهیم تا به تبع آن هزینه شما هم کاهش پیدا کند .

 

پیچیدگی به معنی سخت بودن نیست و چیزهای پیچیده می‌توانند ساده باشند اگر ما به مهارت کافی برای مواجهه با پیچیدگی‌های دست پیدا کنیم .

برنامه ریزی کنکور یک کار پیچیده است که با یادگیر گرفتن مهارت برنامه ریزی ساده می‌شود .

 

نحوه برنامه ریزی کنکور 1403

تقریبا همه‌ی شما با برنامه ریزی حجمی و زمانی آشنا هستید و می‌دانید چیز خاصی ندارد و دقیقاً به همین خاطر که چیز خاصی ندارد و به هیچ کدام از ابعاد انسانی شما توجه ندارد ، کارآمد نیست و همچنین برای اینکه چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم را باید آموزش ببینیم .

برنامه‌ریزی تنها اختصاص دادن زمان کافی و تعیین حجم های مطالعاتی دروس کنکور نیست و ابعاد دیگری نیز دارد که بالاتر در بخش ویژگی های یک برنامه ریزی کنکور خوب آن را به طور کاملی شرح دادم و مجدد در جدول زیر آن ها را قرار می‌دهم که بدانید یک برنامه ریزی خوب برای کنکور از چه مواردی بایستی عبور کند و در مجموعه آموزشی برنامه ریزی کنکور هم به همین موضوعات به طور مفصل پرداختم .

1 فراموش نمودن روش‌های ناکارآمد برنامه ریزی کنکور قدیمی
2 یادگیری تکنیک حذف عامل های مزاحم
3 یادگیری تکنیک‌های نظم دادن به افکار و اقدامات برنامه
4 یافتن منابع مناسب
5 شناخت ظرفیت‌های اولیه برای شروع و یادگیری مهارت افزایش ظرفیت
6 یادگیری تکنیک‌های حفظ تسلط بر زندگی
7 یادگیری تکنیک‌های کنترل و افزایش انگیزه

موارد بالا ضروری ترین موارد و فیلتر هایی می باشند که شما برای ایجاد یک برنامه کنکور خوب به آن ‌ها احتیاج دارید و بدون آموزش دیدن و یادگیری نمی‌توانید آن‌ها را به انجام برسانید .

تصور قدیمی و غلط که یک مشاور کنکور پیدا کنید تا برای شما برنامه بریزد و شما هم مثل ربات آن را اجرا کنید را از ذهنتان دور کنید ، چرا که :

این اتفاق در تاریخ هرگز نیفتاده و نخواهد افتاد .

 

نه قرار است شما به تنهایی برنامه کنکور خود را بچینید و نه قرار است مشاور شما به تنهایی این کار را انجام دهد بلکه شما در کنار یک مشاور حرفه ای و با تجربه  در یک گفتگوی بالغانه قرار می‌گیرید و سپس در ابتدا آموزش می‌ببینید که یک برنامه ریزی کنکور خوب را چگونه شفاف و دقیق تهیه و طراحی کنید و در همان گفتگوی بالغانه در کنار مشاور خود نیز این برنامه را باهم تنظیم و تدوین خواهید کرد  .

 

نحوه ارائه مطالب

این دوره به صورت غیر حضوری بوده و فقط کافیه که موبایل یا کامپیوتر داشته باشید

فایل‌های ویدیویی و صوتی با استفاده از پلیر SpotPlayer و PDFها و بازی‌ها و نرم افزار ها در پنل کاربری شما قرار می‌گیرند

مباحث در 7 جلسه اصلی تقسیم می‌شوند که بالاتر توضیح دادیم .

فرم درخواست مشاوره

پیشنهادم اینه که به جای وسواس بیش از حد همین حالا برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر رو پر کنی

برنامه ریزی کنکور 1404 14

چرا محمد قاسمی ؟

محمد قاسمی یک رتبه برتر کنکور است و با تسلط بالا بر زبان انگلیسی و تحقیقات گسترده در زمینه تکنولوژی آموزش جهان در کنار تجربه تدریس ریاضی کنکور و نزدیک به 10 سال کار مشاوره کنکور موفق و رتبه ساز ترکیبی از بهترین پارامترها را برای ساخت آموزش تندخوانی کنکور دارد .
تندخوانی دروس محاسباتی کنکور برای اولین بار با تکیه بر تجربه تدریس ریاضی محمد قاسمی است که در ایران عرضه می شود .