اخبار کنکور

کارنامه کنکور هنر 1402

کارنامه کنکور هنر 1402

از آنجایی که آشنایی با کارنامه ی کنکور قبولی های سال های قبل و آشنایی با آن ها بر شیوه مطالعه و برنامه ریزی فرد

کارنامه کنکور انسانی 1402

کارنامه کنکور انسانی 1402

کارنامه ی اولیه ی کنکور انسانی دارای بخش های متعددی می باشد که برای تحلیل دقیق و درستِ آن لازم است تا با آن آشنا

کارنامه کنکور 1402

کارنامه کنکور 1402

کارنامه کنکور بخش‌های مختلفی دارد که همه‌ی آن‌ها مهم نیستند . زمانی که خودم کارنامه کنکورم را گرفته بودم کاملاً گیج شده بودم که دقیقاً

بهترین روش مطالعه زیست برای کنکور

برای داوطلبان کنکور تجربی، درس زیست‌شناسی احتمالاً بزرگترین چالش گذر از کنکور سراسری خواهد بود. این درس با ضریب ۱۲ بیشترین میزان تأثیر بر رتبه

به‌عنوان مشاور کنکور و با تکیه به تجربه طولانی به داوطلبان توصیه می‌کنم که اخبار کنکور را دنبال کنند. البته بهتر است این اطلاعات را از منابع معتبر دریافت کنید. اطلاعاتی مانند افزایش یا کاهش سهمیه برخی رشته‌ ها، حذفیات کنکور، میزان تاثیر سوابق تحصیلی، زمان ثبت نام اولیه، تمدید مهلت ثبت‌نام، شرایط برای تسهیل جذب نخبگان و المپیاد‌ها در کنکور و بسیاری موارد دیگر در مجموعه اخبار کنکور قرار می‌گیرند.

اخبار کنکور انسانی

اخبار کنکور

اغلب داوطلبان می‌پرسند چرا به جای تمرکز بر مطالعه عمیق دروس باید اخبار کنکور سراسری را دنبال کنند؟ قصد دارم با مثالی ساده به این سؤال پاسخ دهم. فرض کنید ظرفیت رشته‌ای در آزمون سال جاری کاهش یاید. طبیعی است که تراز و رتبه موردنیاز برای قبولی در این رشته تغییر می‌کند. اگر داوطلبی تنها با تکیه به شرایط قبل برای آزمون مطالعه کند مطمئناً به نتیجه تلاش‌های خود دست پیدا نخواهد کرد. بار‌ها مشاهده شده که افرادی که در المپیاد‌های داخلی مدال کسب کرده‌اند بدون توجه به اطلاعیه‌های سازمان سنجش در مطالعه و مرور کم‌کاری کرده‌اند. این افراد علی‌رغم مهارت و دانش بالا نتوانسته‌اند به آرزوی خود برسند. پس، برای پیشگیری از وقوع چنین مشکلاتی پیگیری اخبار را در اولویت قرار دهید.

اخبار کنکور دی ماه

اخباری که به آزمون نوبت دی مرتبط است شامل زیرمجموعه‌های مختلفی است. برای مثال، مهم‌ترین خبر به اعلام زمان دقیق ثبت نام داوطلبان یا تمدید مهلت اختصاص می‌یابد. علاوه بر این، سازمان سنجش فرصت مجددی به داوطلبان جامانده داده بود. این افراد می‌توانستند در آذر ماه برای ثبت نام در آزمون نوبت دی اقدام کنند.

یکی دیگر از مواردی که در اخبار کنکور در نوبت باید به آن اشاره کنیم زمان و نحوه برگزاری آزمون سراسری است. آزمون نوبت دی در دو روز ۲۹ و ۳۰ دی ماه برگزار می‌شود. دانش آموزان ریاضی و انسانی در صبح روز پنجشنبه ۲۹ دی و داوطلبان گروه تجربی باید صبح روز جمعه ۳۰ دی ماه باید باهم به رقابت بپردازند. داوطلبان گروه زبان عصر جمعه و داوطلبان گروه هنر عصر پنجشنبه در کنکور شرکت خواهند کرد.

اخبار کنکور تیر ماه

اولین خبری که در رابطه با آزمون تیرماه اشاره به آن مهم به نظر می‌رسد تغییر روند آزمون و ساعات پاسخگویی به تست‌ها است. داوطلبان گروه تجربی در صبح روز پنجشنبه ۱۴ تیر و داوطلبان گروه‌های ریاضی و انسانی در صبح روز جمعه ۱۵ تیرماه در این ماراتن نفس‌گیر شرکت خواهند کرد. خبر مهم دیگر کاهش ساعت پاسخگویی به تست‌های آزمون سراسری است. داوطلبان داوطلبان گروه تجربی، ریاضی و انسانی باید در بازه زمانی سه ساعت به تست‌ها پاسخ دهند. داوطلبان گروه‌های زبان و هنر نیز برای پاسخگویی به تست‌ها حدود ۱ ساعت و نیم زمان دارند.

اخبار کنکور ریاضی

اخبار کنکور تجربی

خبر‌های مهمی برای داوطلبان گروه تجربی وجود دارد. اولین خبر حذف دروس عمومی و اعمال تأثیر آن‌ها از طریق سوابق تحصیلی است. خبر دوم اینکه تعداد دفترچه‌های آزمون امسال دو عدد است؛ دفترچه اول به سؤالات دروس ریاضی و زیست و دفترچه دوم به تست‌های دروس شیمی، فیزیک و زمین‌شناسی اختصاص می‌یابد. تغییر ضرایب دروس نیز یکی دیگر از بخش‌های مهم در اخبار کنکور ۱۴۰۲ برای داوطلبان گروه تجربی است.

اخبار کنکور ریاضی

اگر در آزمون امسال داوطلب گروه ریاضی هستید، باید به برخی مواد توجه کنید. حذف دروس عمومی، کاهش تعداد دفترچه‌ها و زمان پاسخگویی به سؤالات، تغییر ضریب دروس تخصصی، برگزاری همزمان کنکور ریاضی و انسانی در یک روز مهم‌ترین مواردی است که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد.

اخبار کنکور انسانی

داوطلبان گروه انسانی بالاترین تعداد دروس تخصصی در آزمون امسال را به خود اختصاص می‌دهند. همین امر سبب شده که آن‌ها با وسواس و حساسیت بیشتری اخبار مربوط به آزمون سراسری را دنبال کنند. آن‌ها معمولا از من می‌پرسند بهترین منبع برای دریافت اخبار کنکوری چیست؟ برای کاهش دغدغه‌های شما تصمیم گرفته‌ایم اخبار تکمیلی و تمام اطلاعیه‌های سازمان سنجش را منتشز کنیم. اما توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات حتماً از سایت سازمان سنجش استفاده کنید.

جدیدترین و آخرین اخبار کنکور

مژده برای داوطلبان مناطق محروم و درگیر بلایای طبیعی این است که در جدیدترین اخبار کنکور اعلام شده ظرفیت پذیرش داوطلبان از این مناطق افزایش یافته است. یکی دیگر از چالش‌هایی که در اخبار به آن‌ها پرداخته شده مقوله ترمیم معدل برای داوطلبان است. برخی معتقدند فلسفه ترمیم معدل می‌تواند بسیاری از استعداد‌های این کشور را از موفقیت دور کند. بر اساس اطلاعیه‌های سازمان سنجش تمام داوطلبانی که مدرک تحصیلی آن‌ها بعد از سال ۱۳۸۴ صادر شده به دلیل تاثیر معدل بر نمره نهایی هر درس باید برای ترمیم معدل اقدام کنند. در ترمیم معدل فرصت مجددی به داوطلبان آزمون سراسری داده می‌شود تا از طریق شرکت در امتحانات نهایی نمره کسب شده در دروس تخصصی و عمومی خود را افزایش دهند.

اخبار کنکور تجربی

هر چه به زمان برگزاری آزمون سراسری نزدیک می‌شوید اهمیت مطالعه اخبار کنکور بیشتر می‌شود. علیرغم اینکه برخی داوطلبان وقت‌ گذاری برای مطالعه اخبار را سبب کاهش زمان مفید مطالعه و مرور دروس می‌دانند؛ تجربه من نشان می‌دهد اطلاع از اخبار نه تنها شما را از موفقیت دور نمی‌ کند بلکه در افزایش انگیزه شما و برنامه‌ریزی مناسب برای مطالعه و مرور نقش کلیدی دارد.

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن