Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

برنامه ریزی کنکور 1404 (کلیک کنید)

روش‌هایی مثل برنامه ریزی کنکور حجمی و برنامه ریزی کنکور زمانی شما را با شکست مواجه کرده است ، مخاطب دوره برنامه ریزی کنکور ما شما هستید .

930,000 تومان

برنامه درسی برای کنکور

زمان حدودی مطالعه : 6 دقیقه ⏱

در این مطلب قصد دارم علاوه بر اینکه برنامه های درسی روزانه ، هفتگی و ماهانه را به شما توضیح دهم ، چند نمونه از برنامه درسی از نوع حجمی و فرم pdf جدول برنامه ریزی را به طور رایگان به شما ارائه دهم ، درباره کارآمدی برنامه‌ درسی های آماده کنکور برای موفقیت در کنکور هم صحبت کنم .

معمولاً برنامه های کنکور از روش ناکارآمد برنامه ریزی زمانی کنکور استفاده می‌کنند .

چگونه برنامه درسی برای کنکور بنویسیم ؟

یکی از نکات بسیار مهم در طراحی یک برنامه درسی برای کنکور این است که بدانیم برنامه ریزی که انجام می دهیم بر اساس چه مدت زمانی است .

البته برای طراحی یک برنامه ریزی عالی برای کنکور باید به موارد بسیار مهم دیگری هم توجه کرد که در انتهای مطلب درباره آن ها صحبت کردم .
پس تا انتهای مطلب همراه من باشید .

برنامه ریزی درسی روزانه

برنامه ریزی کنکوری اگر صرفاً بر اساس یک روز انجام شود ، برنامه ی خوبی نیست اما اگر :

شما برنامه ی بلند مدت خود را بچینید و بعد بر اساس آن برنامه ی روزانه ی خود را بنویسید ، در این حالت برنامه روزانه را می توان گام خوبی برای رسیدن به برنامه بلند مدت مان در نظر گرفت

تصویر پایین یک نمونه از برنامه ریزی حجمی کنکور است که به عنوان یک نمونه برنامه ریزی درسی برای کنکور برای شما قرار داده ام :

برنامه‌ آماده کنکور

حتماً عناوینی مثل : شیوه برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور ، نمونه برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور به گوش شما هم خورده و برایتان هم جذاب و وسوسه کننده هم بوده ، اما بهتر است پرسشمان را از سبک گشتن برای دانلود برنامه های آماده ، به این پرسش ها که : چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنم ، درست ترین نحوه برنامه ریزی برای کنکور ، روش برنامه ریزی برای کنکور ، تغییر دهیم .
در اینجا می خواهم درباره نکته ی بسیار مهمی با شما صحبت کنم .

اگر در نظر بگیریم در جایی برنامه واقعی که توسط رتبه های برتر کنکور استفاده شده و برنامه شخصی آن ها بوده ، قرار داده شده حتی باز هم شما نمی توانید از آن استفاده کنید .

 احتمالاً با استفاده از برنامه درسی کنکور رتبه های برتر ، نهایت رتبه ای 5 رقمی کسب کنید !

علت این قضیه هم این است که برنامه ای که با شرایط زندگی و توانایی های یک فردی نوشته می شود ، توسط فرد دیگری قابل استفاده نمی باشد حالا چه این برنامه‌ آماده کنکور برای رتبه های برتر باشد و چه برای بهترین مشاور کنکور باشد ، برای شما کاربرد ندارد .

چرا که شما فردی منحصر به فرد و با احساسات ، توانایی ها ، محدودیت ها و شخصیت متفاوتی هستید و قطعاً با فردی که با برنامه ای به رتبه برتر رسیده ، متفاوت هستید و نمی توانید از برنامه شخصی ایشان استفاده کنید

و اگر به نحوی به این برنامه ها دسترسی پیدا کنید ، بعد از نهایتاً چند روز دیگر نمیتوانید آن را ادامه دهید و دچار استرس و نارحتی می شوید و به این فکر می کنید که منی که نمی توانم از این برنامه استفاده کنم ، حتماً توانایی به موفقیت رسیدن در کنکور را نخواهم داشت !

برنامه ریزی کنکور هنر 1404

در صورتی که اگر . . .

از همان زمانی که دنبال آن برنامه های آماده رتبه برتر های کنکور بودید، به شیوه ای که در انتهای این مطلب توضیح خواهم داد عمل می کردید ، می توانستید با برنامه ی منحصر به فرد خود که هیچ گونه شباهتی هم به برنامه بقیه ازجمله رتبه برتر ها نداشت ، خودتان به رتبه ای خوب برسید و نتیجه ی دلخواهتان را در کنکور بدست بیاورید .

برنامه‌ آماده کنکور به شکل هفتگی

با توجه به توضیحاتی که در انتهای بخش قبل دادم که پیشنهاد می کنم اگر آن را نخواندید ، برگردید و آن را مطالعه کنید ، به حقایقی درباره برنامه درسی آماده کنکور پی بردید .
با این حال برنامه هفتگی کنکور اگر بر اساس یک برنامه بلند مدت طراحی شود و ویژگی هایی که در انتهای مطلب اشاره خواهم کرد را داشته باشد ، در مسیر خوبی از رسیدن به برنامه بلند مدت قرار می گیرد و می توانید در مسیر موفقیت قرار گیرید

در اینجا فرم خام جدول برنامه درسی هفتگی کنکور pdf را قرار داده ام که می توانید برای برنامه ریزی روزانه و هفتگی خود از این نمونه جدول برنامه ریزی درسی استفاده کنید .

دانلود فرم برنامه ریزی کنکوری

برنامه ریزی آماده برای کنکور به شکل ماهانه

با توجه به توضیحاتی که در دو مطلب بالا درباره روش های برنامه‌ ریزی درسی کنکور دادم ، بنظرم توانستم آسیبی که از نظر زمانی و فکری که شما در اثر استفاده از این برنامه ها به احتمال زیادی ببینید را روشن کنم .

اما چنانچه اگر برنامه ی ماهانه بر طبق اصولی که در بخش پایانی این مطلب اشاره خواهم کرد ، طراحی شود در مسیر بسیار مناسبی برای موفقیت در کنکور قرار می گیرد ، که البته این طراحی این سبک برنامه ، صرفاً با رعایت نکاتی که در انتهای این مطلب خواهم گفت امکان پذیر است.
پس تا انتهای این مطلب همراه من باشید .

بودجه بندی کنکور انسانی 1403

برنامه آماده سه ماهه کنکور

تا اینجای این مطلب با هم درباره برنامه ریزی های درسی آماده صحبت کردیم ، و در اینجا قصد ندارم از ضرر های این سبک برنامه درسی برای کنکور بگویم .
در رابطه با برنامه ریزی سه ماهه کنکور باید بگویم کسی که به این توانایی برسد ، که برای سه ماهه آینده ی خود برنامه ریزی بر طبق اصولی که در انتهای مطلب خواهم گفت انجام دهد ، حتماً باید به این فرد از الان تبریک گفت ، چرا که با احتمال بسیار بالایی این فرد به موفقیت در کنکور و اهداف خود در این مسیر خواهد رسید .

همچین فردی آماده ی رقابت بر سر رتبه ای زیر 1000 است !!

اما روش برنامه ریزی که از ابتدا می خواستم راجع به آن صحبت کنم چیست ؟
آیا واقعاً می تواند بهتر از برنامه درسی رتبه های برتر کنکور برای شما عمل کند یا خیر . . .

بهترین روش برنامه درسی برای کنکور

در نهایت چه روش برنامه ریزی درسی برای کنکور پیشنهاد می شود ؟

در صحبت هایی که در بخش های قبلی داشتم ، امیدوارم توانسته باشم که اهمیت یک نکته را پر رنگ کرده باشم و آن هم اینکه :

بهترین برنامه ریزی کنکور برنامه ریزی است که برای شخص شما طراحی شود و نه برنامه ای که برای یک فرد با ویژگی های متفاوت با شما طراحی شده است

اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم ، آن چیزی که مشاوران کنکور به آن خیلی علاقه مند هستند و اسم آن را برنامه ریزی حجمی و زمانی کنکور گذاشتند عملاً با در نظر نگرفتن شخصیت شما ، بسیار بی معنی و ناکارآمد است .

و اگر بخواهم دقیق تر بگویم ، باید اشاره کنم که برنامه ریزی را می توان بهترین برنامه درسی برای موفقیت در کنکور دانست که نیازها ، مشکلات شخصی ، محدودیت ها و ظرفیت و اهداف هر فرد در طراحی آن در نظر گرفته شوند .
چرا که صرفاً در این حالت است که می توان به موفقیت در مسیر کنکور فکر کرد و این برنامه‌ درسی های آماده که خیلی هم جدیداً به خوبی دارد به فروش می‌رسد این ویژگی را ندارد و شما را از مسیر درست حرکت به سمت هدفتان دور می‌کند .

علاوه بر این برای طراحی مناسب ترین برنامه درسی که شما را به موفقیت در کنکور برساند باید سختی متفاوت هر درس به طور عمومی و هم برای شخص شما به همراه توانایی و ضعف های شما در هر درس هم برای برنامه ریزی در نظر گرفته شود

روشی که من برای برنامه ریزی کنکور استفاده می کنم بر اساس عوامل شخصی دانش آموز که در بالا به بخشی از آن اشاره کردم و همچنین بر مبنای بهترین متد های علمی است که توسط برترین دانشگاه های دنیا مورد استفاده است ، می باشد . 

توضیح دقیق درباره هر یک از این بخش ها و شیوه ی برنامه ریزی به شیوه کنکور تی وی ، در مطلب برنامه ریزی کنکور داده شده و پیشنهاد من به شما این است که حتماً این مطلب بسیار مهم را مطالعه کنید تا بتوانید در این مسیر به موفقیت برسید .

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور 1402

در نهایت باید بگویم که برنامه‌ درسی آماده کنکور نه تنها یک چیز بی فایده است در کنارش یک چیز بسیار ناکارآمد است و اگر هنوز شما دارید از برنامه‌ درسی آماده کنکور فلان رتبه برتر و فلان شخص استفاده می‌کنید دارید درصد خودتون رو هر روز در کنکور کم و کمتر می‌کنید .

سوالات متداول

شیوه ی برنامه درسی برای کنکور رتبه های برتر چگونه است ؟

من به طور دقیق روش برنامه ریزی که برای رتبه برتر شدن باید طبق آن عمل کرد را در انتهای مطلب به طور کامل توضیح دادم که پیشنهاد می کنم اگر قصد موفقیت در کنکور را دارید حتماً چند دقیقه برای آینده خود وقت بگذارید و بخش پایانی این مطلب را بخوانید .
شک نکنید در آینده از این چند دقیقه وقتی که گذاشتید از خودتان ممنون خواهید بود .

نمونه جدول برنامه ریزی درسی را از کجا دانلود کنم ؟

در ابتدای مطلب نمونه برنامه درسی برای کنکور و جدول برنامه ریزی درسی pdf را قرار داده ام که می توانید دانلود کنید اما حتماً توصیه می کنم توضیحات داده شده در آن قسمت هم مطالعه کنید .

آیا با استفاده از برنامه‌ آماده کنکور که رتبه های برتر کنکور ارائه می‌کنند می توانم در کنکور موفق شوم ؟

با توجه به توضیحات مفصلی که در ابتدای مطلب دادم ، پاسخ به این سوال منفی است چرا که هر برنامه بر اساس عوامل شخصی یک فرد نوشته می شود و یک فرد دیگر را نمی تواند به همان موفقیت برساند و باید برنامه‌ درسی آماده کنکور را فراموش کنید .
توصیه میکنم حتما بخش های ابتدایی این مطلب را مطالعه کنید تا به خوبی به جواب این سوال خود برسید و درباره آن نتیجه گیری بکنید

منبع :

www.sciencedirect.com

در برنامه ریزی مشکل داری؟

برای 1 جلسه رایگان تلفنی برای آشنایی با دوره برنامه ریزی و چیزهایی که مشاورها نمیگن فرم رو پر کن