09916434367

درخواست مشاوره

مهلت ثبت‌ نام کنکور 1402

زمان حدودی مطالعه : 3 دقیقه ⏱

در برنامه‌ ریزی‌ های صورت گرفته ثبت‌ نام آزمون در دو نوبت آبان و فروردین انجام می‌شود. داوطلبان باید در مدت ۱۰ روزه با پرداخت هزینه ثبت‌نام از طریق سایت سنجش برای شرکت در آزمون سراسری اقدام کنند. دلایل مختلفی وجود دارد که داوطلبان نمی‌ توانند در فرصت تعیین شده ثبت‌ نام کنند. برخی داوطلبان از زمان ثبت‌ نام اطلاع ندارد یا مدارکشان کافی نیست، دغدغه اصلی داوطلبان تمدید مهلت ثبت‌نام کنکور است.

مهلت ثبت‌ نام کنکور

تمدید مهلت ثبت‌ نام کنکور سراسری ۱۴۰۲

کنکور سال ۱۴۰۲ در دو نوبت برگزار می‌شود. بنابراین داوطلبان در دو نوبت با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. مزیت اصلی دو نوبت شدن آزمون این است که اگر داوطلبی نتیجه دلخواه را کسب نکند، می‌تواند در آزمون نوبت دوم شانس خود را دوباره امتحان کند. ثبت‌نام در کنکور امسال نیز در دو نوبت انجام می‌شود. اما بر اساس دستورالعمل‌های اعلام شده هرساله مهلت ثبت‌نام تمدید می‌شود تا داوطلبان جامانده بتوانند در آزمون سراسری ثبت‌نام کنند.

تاریخ دقیقی از ابتدای کار مشخص نیست. اما با بررسی سایت سازمان سنجش و مطالعه اطلاعیه‌های منتشر شده در سایت از تمدید مهلت ثبت‌نام مطلع شوید. جاماندگان می‌توانند در زمان تعیین شده با مراجعه به سایت و پرداخت هزینه مرحله ثبت‌نام را انجام دهند. داوطلبان مجاز به انتخاب یکی از گروه‌های آزمایشی اصلی (ریاضی، تجربی و انسانی) و یک یا دو گروه شناور (زبان و هنر) هستند. برای شرکت در هر گروه آزمایشی به خرید کارت جدید و پرداخت هزینه مجدد نیاز است.

دفترچه انتخاب رشته تجربی 1403

پس از پرداخت هزینه و تهیه سریال ثبت‌نام نوبت به مرحله وارد کردن اطلاعات می‌رسد. برای افزایش سرعت کار توصیه می‌کنم که مدارک را از قبل آماده کنید. مدارک تحصیلی، عکس، مشخصات شناسنامه‌ای و… برای ثبت‌نام کنکور الزامی هستند. پس از اتمام مرحله وارد کردن اطلاعات فردی، تحصیلی و تایید نهایی در تمدید مهلت ثبت‌نام کنکور در صورتی که کد رهگیری و شماره پرونده از سوی سازمان سنجش صادر شود به این معنی است که شما ثبت‌نام را با موفقیت انجام داده‌اید.

باید از کد‌های فوق مراقبت کرده و در جای مطمئن آن‌ها را یادداشت کنید. زیرا برای دریافت کارت ورود به جلسه، بررسی نتیجه اولیه و نهایی آزمون به آن‌ها نیازمند خواهید بود. البته مهلت مجدد تنها برای جاماندگان از کنکور اهمیت ندارد. ممکن است داوطلبان به هر دلیلی در ورود اطلاعات اشتباه کرده باشند. این دسته می‌توانند فرم ثبت‌نام خود را بدون پرداخت هزینه اضافی از سایت سنجش دریافت کرده و اطلاعات آن را اصلاح کنند. بر اساس تجربه به تمام داوطلبان توصیه می‌کنم در مهلت مجدد ثبت نام، یکبار دیگر اطلاعات درج شده در فرم نهایی را بررسی کنند تا مطمئن شوند که هیچ اشتباهی در آن وجود ندارد.

تمدید مهلت ثبت‌ نام کنکور سراسری ۱۴۰۲

زمان ثبت‌ نام کنکور سراسری

بر اساس اطلاعیه‌های منتشر شده توسط سازمان سنجش زمان ثبت‌ نام نوبت دی ماه آزمون سراسری ۸ تا ۱۴ آبان ماه و زمان ثبت‌نام نوبت دوم نیز ۱۵ تا ۲۱ فروردین ماه خواهد بود. سازمان سنجش تجربه طولانی در برگزاری آزمون سراسری دارد و به‌خوبی می‌داند که بسیاری از متقاضیان موفق به ثبت‌نام در زمان تعیین شده نمی‌ شوند. برای اینکه داوطلبان جامانده بتوانند در آزمون سراسری ثبت‌نام کنند، فرصت مجددی به آن‌ ها داده می‌ شود.

دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402

آخرین مهلت ثبت‌ نام کنکور سراسری

علی‌ رغم اینکه مهلت ثبت‌ نام کنکور چندین مرحله تمدید می‌شود تا تمام داوطلبان بتوانند در آزمون سراسری شرکت کنند. اما توصیه من به همه شما این است انجام فرایند ثبت‌نام را به روز‌های پایانی موکول نکنید و به امید مهلت مجدد ثبت‌نام، وقت را از دست ندهید. در سال‌های گذشته روال ثبت‌نام به این صورت بود که پس از اتمام مهلت اصلی برای اصلاح و ویرایش فرم سازمان سنجش فرصت بیشتری به داوطلبان می‌داد. مطمئنا در کنکور ۱۴۰۲ نیز ماجرا همین است.

تاکنون اطلاعات دقیقی درباره آخرین مرحله ثبت‌نام کنکور سراسری منتشر نشده است. سالانه، سازمان سنجش بر اساس تعداد داوطلبان و میزان تقاضا برای تمدید مهلت یا فرصت ثبت‌نام داوطلبان جدید اطلاعیه‌های مختلفی منتشر می‌کند. معمولا اطلاعیه‌ها در روز پایانی مهلت ثبت‌نام منتشر می‌شوند. اگر به دلیل ناقص بودن مدارک یا مشکلات شخصی نتوانسته‌اید در کنکور ثبت‌نام کنید، نگران نباشید. کافی است اطلاعیه‌های منتشر شده از طریق سازمان سنجش را پیگیری کنید.

آیا مهلت ثبت‌ نام کنکور سراسری تمدید می‌ شود؟

اگر این سوال ذهن شما را درگیر کرده در پاسخ به شما باید بگویم نگران نباشید. مطمئنا سازمان سنجش مهلت ثبت‌نام را تمدید می‌کند. حتما می‌خواهید بدانید از کجا با این اطمینان حرف می‌زنم؟ پاسخ بسیار ساده است شما تنها داوطلبی نیستید که از ثبت‌نام جا مانده‌اید. بسیاری از داوطلبان نیز به ویرایش اطلاعات نیاز دارند. علاوه بر این، اگر زمان ثبت‌نام تمدید نشود خیلی از داوطلبان از شرکت در کنکور باز می‌مانند. البته، فراموش نکنید نمی‌خواهم به شما امید الکی بدهم. سعی کنید مدارک را آماده کرده و در زمان تعیین شده ثبت‌نام کنید. در این صورت عدم تمدید مهلت ثبت‌نام شما را به دردسر نمی‌اندازد.

بودجه‌ بندی کنکور زبان 1405
آیا مهلت ثبت‌ نام کنکور سراسری تمدید می‌شود؟

تمدید مهلت ثبت‌نام کنکور در حقیقت فرصتی مجدد برای آن دسته از داوطلبانی است که به دلیل نقص مدارک موفق به ثبت‌نام نشده‌اند. علاوه بر این، افرادی که در پر کردن فرم و وارد کردن اطلاعات تحصیلی یا شناسنامه‌ای خود اشتباه کرده‌اند باید از این فرصت برای ویرایش اطلاعات استفاده کنند.

سوالات متداول

زمان ثبت نام در آزمون ۱۴۰۲چه موقع است؟

داوطلبان نوبت اول باید از ۸ تا ۱۴ آبان و برای نوبت دوم باید ۱۵ تا ۲۱ فروردین برای شرکت در کنکور ثبت نام کنند.

بهترین روش برای اطلاع از زمان ثبت نام کنکور چیست؟

سازمان سنجش هر ساله اطلاعات لازم درباره زمان ثبت نام داوطلبان را منتشر می‌کند.

در برنامه ریزی مشکل داری؟

برای 1 جلسه رایگان تلفنی برای آشنایی با دوره برنامه ریزی و چیزهایی که مشاورها نمیگن فرم رو پر کن