Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

برنامه ریزی کنکور 1404 (کلیک کنید)

روش‌هایی مثل برنامه ریزی کنکور حجمی و برنامه ریزی کنکور زمانی شما را با شکست مواجه کرده است ، مخاطب دوره برنامه ریزی کنکور ما شما هستید .

930,000 تومان

برنامه ریزی سه ماهه کنکور

زمان حدودی مطالعه : 4 دقیقه ⏱

برنامه سه ماهه کنکور از انواع پر طرفدار برنامه ریزی کنکوری است که اگر به روشی که در ادامه مطلب به شما می گویم ، طراحی شده باشد می تواند شما را به موفقیت در کنکور برساند .
نکته ای که درباره برنامه ریزی سه ماهه کنکور همواره به دانش آموزان خودم می گویم این است که :

کسی که بتواند برنامه سه ماهه کنکور خودش را طراحی کند و عمل کند ، خود را وارد جریان رقابت بر سر رتبه زیر 1000 کنکور کرده است

چگونه یک برنامه ریزی سه ماهه برای کنکور بنویسیم ؟

احتمالاً خودتان یا دوستانتان تجربه استفاده از برنامه های یک ماهه یا سه ماهه ی آماده را داشته اید ، اما در این جا می خواهم از شما سوالی بپرسم :

آیا تا حالا توانستید یکبار کاملاً طبق یک برنامه عمل کنید و آن را تمام کنید ؟

احتمالاً پاسخ به این سوال ، منفی است ، اما آیا از خودتان پرسیده اید که چرا حتی یکبار هم نشده که به یکی از این برنامه ها عمل به طور کامل عمل کنید ؟

برای پاسخ به این سوال لازم است ابتدا نکته ی مهمی را به شما بگویم :

برای طراحی برنامه سه ماهه ، ابتدا لازم است که بتوانید مراحل طراحی و اجرای برنامه های کوتاه مدت تر را که در ادامه می گویم ، یاد بگیرید .
اولین گام در طراحی برنامه این است که شما بتوانید برای یک روز برنامه ریزی کامل کنید و یک روز قابل پیش بینی داشته باشید .

گام دوم این است که شما بتوانید سه روزه قابل پیش بینی داشته باشید ، و پس از اینکه توانستید چند سه روز قابل پیش بینی داشته باشید و به آن با موفقیت عمل کنید ، نوبت به گام بعدی میرسد

رتبه‌ های برتر کنکور 1402

گام سوم درباره برنامه ریزی هفتگی است که شما در آن یاد میگیرید چگونه یک هفته ی قابل پیش بینی داشته باشید

گام چهارم این است که مهارت طراحی برنامه یک ماهه را پیدا کنید ، که با یادگیری این گام است که یکی از مهمترین گام های مسیر موفقیت در کنکور را طی کرده اید و می توانید سراغ آخرین گام بروید .

گام پنجم ، طراحی برنامه سه ماهه است که برای برنامه ریزی آن ، سه برنامه یک ماهه منسجم طراحی می شود که طبق اصولی که آموزش می دهم ، با هم یکپارچه و مرتبط خواهند شد .

کسی که به توانایی تنظیم برنامه سه ماهه برای کنکور رسیده ، دیگر هیچ استرسی ندارد و برنامه ریزی برای کنکور سراسری را یاد گرفته است و می تواند برنامه ریزی درست برای کنکور داشته باشد ، برای این فرد کنکوری همه چیز قابل پیش بینی و دسترس است و این روش برای تمامی کنکوری ها حتی برنامه ریزی پشت کنکوری ها بهترین روش ممکن است .

باید بدانید که :

صرفاً با یادگیری و تمرین مکرر چهار گام اول است که می توانید به برنامه ریزی سه ماهه ای برسید که واقعاً بتوانید آن را اجرا کنید 

در انتهای مطلب راجع به روشی که با استفاده از آن می توانید به بهترین شکل ممکن این گام ها را طی کنید صحبت خواهم کرد و پیشنهاد می کنم حتماً تا انتهای مطلب همراه من باشید

جدول برنامه ریزی درسی سه ماهانه

کمی قبل تر راجع به این صحبت کردم که برای نوشتن یک برنامه سه ماهه در اصل 3 برنامه یکماهه می نویسیم و آن ها را یکپارچه می کنیم .

بودجه بندی کنکور انسانی 1405

در طراحی برنامه ریزی ماهانه ، در اصل ما 4 برنامه ی پیوسته ی هفتگی طراحی می کنیم که این فرم که در این قسمت قرار دادم ، نمونه ای خام از جدول برنامه ریزی هفتگی کنکور است که می توانید آن را دانلود بکنید و از آن به عنوان یک فرم برنامه ریزی هفتگی و روزانه و پس از تسلط ، برای طراحی برنامه ماهانه و سپس سه ماهه از آن استفاده کنید .

فایل زیر ، جدول برنامه ریزی رایگان کنکور pdf می باشد که می‌توانیدپرینت کنید برنامه ی خود را وارد آن کنید .
برای دانلود کافی است که روی لینک آبی رنگ زیر کلیک کنید .

دانلود جدول برنامه ریزی کنکور

اما روشی که می خواهم به شما معرفی کنم چه روشی است ؟

در بخش پایانی می خواهم روشی که با عمل کردن به آن می توانید موثرترین قدم در مسیر موفقیت تان در کنکور سراسری بردارید را به شما معرفی کنم . . .

بهترین برنامه ریزی ماهانه کنکور

در نهایت چه شیوه برنامه ریزی کنکور پیشنهاد می شود ؟

می خواهم در این بخش ابتدا به نکته مهمی در طراحی یک برنامه سه ماهانه کنکور اشاره کنم و آن هم اینکه :

بهترین برنامه سه ماهانه کنکور ، برنامه ریزی است که دانش آموز را مانند یک کامپیوتر در نظر نگیرد 

و اگر بخواهیم کمی دقیق تر صحبت کنیم ، باید به شما بگویم که در یک برنامه ریزی دقیق و درستی که قرار است شما را در مسیر موفقیت در کنکور قرار دهد ، مشکلات شخصی ، نیازها ، محدودیت ها ، ظرفیت و اهداف هر فرد باید حتماً در نظر گرفته شوند چرا که صرفاً با در نظر گرفتن این موارد است که آن برنامه شما را در جهت موفقیت کنکور قرار می دهد .

ضرایب دروس کنکور انسانی 1403

همچنین باید سختی متفاوتی هر درس دارد را هم به طور کلی از نظر سختی آن درس برای همه افراد و هم برای خودِ شخص شما بر مبنای توانایی ها و نقاط ضعف تان در آن درس در نظر گرفته شود .

سبکی که من در برنامه ریزی کنکور استفاده می کنم بر مبنای موارد شخصی دانش آموز که به بخشی از آن ها اشاره کردم و همچنین بر اساس برترین متد های علمی است که توسط بهترین دانشگاه های دنیا مورد تایید و استفاده است ، می باشد . 

توضیح دقیق درباره هر یک از این بخش ها و روش برنامه ریزی به سبک کنکور تی وی ، در مطلب برنامه ریزی کنکور داده شده و به شما پیشنهاد می کنم حتماً این مطلب بسیار مهم را مطالعه کنید تا در جهت موفقیت خود در کنکور گامی بسیار موثر بردارید .

سوالات متداول

بهترین روش برنامه ریزی سه ماهانه چه سبکی است ؟

برای دانستن بهترین روش برنامه ریزی که برای موفقیت در کنکور می توانید از آن استفاده کنید ، کافیست بخش انتهایی مطلب را مطالعه کنید .

چگونه یک برنامه ریزی درسی سه ماهه برای کنکور بنویسم ؟

برای نوشتن یک برنامه 90 روزه کنکور باید ابتدا مهارت های برنامه ریزی کوتاه مدت را بدست آورید که مسیری که باید طی کنید را طی پنج گام در داخل مطلب توضیح دادم ، برای مطالعه جزییات آن ابتدای مطلب را مطالعه کنید .

منبع :

search.informit.org

در برنامه ریزی مشکل داری؟

برای 1 جلسه رایگان تلفنی برای آشنایی با دوره برنامه ریزی و چیزهایی که مشاورها نمیگن فرم رو پر کن