کارنامه کنکور هنر 1401

عناوین مقاله

گروه آزمایش هنر یکی از گروه‌های شناور در آزمون سراسری است. داوطلبان رشته‌های نظری و فارغ التحصیلان هنر می‌توانند در این گروه شرکت کنند. بررسی کارنامه کنکور هنر ۱۴۰۱ برای داوطلبان از دو جهت مهم است. اول اینکه داوطلبانی که برای اولین بار در آزمون سراسری شرکت می‌کنند با برخی اصطلاحات کنکوری آشنا نیستند؛ مثلاً نمی‌دانند معنی رتبه در سهمیه، تراز و نمره کل چیست. در وهله دوم بررسی کارنامه به پشت کنکوری‌ها نشان می‌دهد که به چه دلیلی از رقبا عقب افتاده‌اند.

کارنامه کنکور هنر ۱۴۰۱

کارنامه رتبه ۱ کنکور هنر ۱۴۰۱

زمانی که در مرداد ماه ۱۴۰۱ کارنامه اولیه کنکور و اسامی پذیرفته شدگان منتشر شد، نام کیاناز شاطریان به عنوان رتبه ۱ رشته هنر اعلام شد. درصد‌های خوب این داوطلب نشان‌دهنده تلاش و پشتکار او در مسیر مطالعه دروس بود. آگاهی از روش مطالعه نفرات برتر کنکور سال‌های قبل، الگویی منطقی برای مطالعه به شما می‌دهد. به نظر شما نفرات برتر از چه روشی استفاده می‌کنند که علاوه بر مدیریت زمان می‌تواند استرس و حجم بالای دروس را مدیریت کنند؟

پس از بررسی کارنامه نفر اول کنکور سعی کردم اطلاعات کلی درباره روش مطالعه او کسب کنم. حداکثر زمانی که رتبه‌های برتر برای مطالعه هر درس اختصاص می‌دهند بین یک ساعت و نیم تا دو ساعت است. آن‌ها سعی می‌کنند در طول هفته تمام دروس را مطالعه کنند. با توجه به اینکه دروس عمومی از آزمون امسال حذف شده اغلب داوطلبان می‌توانند مطالعه تمام دروس را در برنامه روزانه خود قرار دهند.

عامل دیگری که در موفقیت داوطلبان تأثیر دارد حجم مطالعه روزانه است. ساعات مطالعه برای داوطلبان پایه دوازدهم و پشت کنکوری‌ها متفاوت است. به پایه دوازدهمی‌ها توصیه می‌کنم مطالعه را با روزی ۷ ساعت شروع کرده و به مرور آن را افزایش دهند. بهتر است نزدیک کنکور، ساعات مطالعه و مرور روزانه خود را به ۱۳ ساعت برسانید. پشت کنکوری‌ها وقت آزاد بیشتری دارند. اما این دسته از داوطلبان نباید با شروع طوفانی خود را خسته کنند. برای شروع مطالعه روزانه ۱۰ ساعت خوب است و به مرور تعداد ساعت مطالعه را افزایش دهید.

پذیرفته شدگان کنکور هنر ۱۴۰۱ چه کسانی بودند؟

بررسی کارنامه کنکور هنر ۱۴۰۱ به شما کمک می‌کند که بدانید پذیرفته شدگان کنکور سال قبل چه ویژگی‌های داشته‌اند. با توجه به اینکه برخی دانشگاه‌ها و رشته‌ها اقدام به جذب داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی می‌کنند، احتمال قبولی داوطلبان افزایش چشمگیری داشته است. چالشی که داوطلبان کنکور هنر با آن مواجه هستند قبولی در رشته‌های برتر و بهترین دانشگاه‌ها است. تنها افرادی شانس قبولی در این رشته‌ها را دارند که در کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته نوبت روزانه و شبانه باشند.

نمونه کارنامه های قبولی کنکور هنر

برای اینکه بدانید اهمیت بررسی کارنامه سال‌های قبل چیست به این مثال دقت کنید. فرض کنید برای ورود به محلی باید واجد شرایط خاصی باشید و برخی دستورالعمل‌ها را رعایت کنید. حالا اگر شما با طی مسافت طولانی خود را به مقصد برسانید، اما این شرایط را نداشته باشید راهی برای ورود وجود دارد؟ مطمئناً پاسخ شما خیر است. در کنکور نیز این شرایط برقرار است. تنها افرادی می‌توانند در دانشگاه هنر‌های زیبای تهران، شیراز یا اصفهان قبول شوند که رتبه، تراز و نمره کل خوبی داشته باشند. بررسی کارنامه کنکور هنر ۱۴۰۱ ساده‌ترین راه برای کسب اطلاعات درباره عملکرد داوطلبان، تعیین تراز و درصد موردنیاز برای قبولی در رشته‌های مختلف است.

پذیرفته شدگان کنکور هنر ۱۴۰۱ چه کسانی بودند؟

رتبه قبولی در کنکور هنر

رتبه قبولی داوطلبان گروه هنر در رشته‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که علاقه دارند تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه‌های برتر انجام دهند باید تزار و نمره کلی بالایی داشته باشید؛ زیرا رتبه قبولی این دانشگاه دو تا سه رقمی است.

کارنامه کنکور هنر دانشگاه تهران

قبولی در دانشگاه هنر تهران آرزویی دور و دست نیافتنی نیست. کافی است که بدانید رقبای شما در سال‌های قبل از چه روشی استفاده کرده‌اند. با تحلیل کارنامه کنکور هنر ۱۴۰۱ متوجه می‌شوید حداقل و حداکثر رتبه برای قبولی در رشته‌های مختلف چقدر است. درصد و تراز لازم برای دستیابی به چنین رتبه‌ای چقدر است. پس از کسب این اطلاعات با یک حساب و کتاب ساده متوجه می‌شوید که برای موفقیت در آزمون سراسری باید تا چه اندازه تلاش کنید.

میانگین درصد‌های کنکور هنر

میانگین درصد داوطلبان کنکور هنر در سال‌های مختلف متغیر است. بررسی‌های من نشان می‌دهد که در سال گذشته درصد داوطلبان در درس خلاقیت نمایشی ۴۹/۵۱ بوده است. با محاسبه درصد‌های ۵۰ داوطلب برتر رشته هنر به این نتیجه رسیدم که میانگین آن‌ها در درس درک عمومی ریاضی و فیزیک ۷/۷۶ بوده است. با بررسی این درصد‌ها متوجه خواهید شد که برای موفقیت در این مسیر باید تلاشی قابل‌ملاحظه داشته باشید.

میانگین درصد‌های کنکور هنر

برای اینکه بتوانید در میدان رقابت حضور پررنگی داشته باشید، ارزیابی عملکرد رقبا اهمیت دارد. بررسی و تحلیل کارنامه کنکور هنر ۱۴۰۱ مناسب‌ترین ابزار برای موفقیت در ماراتن کنکور خواهد بود. با بررسی کارنامه داوطلبان سال‌های قبل می‌توانید درصد، رتبه، تراز و نمره کل موردنیاز برای قبولی در رشته‌ها و دانشگاه‌های برتر کشور را به دست آورید. در نتیجه، عملکرد بهتری در مرحله برنامه‌ریزی و مطالعه خواهید داشت.

محمد قاسمی
محمد قاسمی
محمد قاسمی هستم مدیر و و بنیانگذار کنکور تی وی هستم ، از سال 1391 در زمینه آموزش کنکور هستم . سایت کنکور تی وی را در سال 1392 جهت کاهش مشکلات تحصیلی و کنکور تاسیس کردم .
دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *