لیست رشته های کنکور انسانی

ensani3
زمان حدودی مطالعه : 3 دقیقه ⏱

کنکور انسانی هر ساله داوطلبان زیادی را در خود می‌بیند که برای اهداف خاصی تلاش می‌کنند. بعد از موفقیت در کنکور انسانی، حال داوطلب باید تصمیم بگیرد که تمایل دارد در چه رشته‌ای تحصیل کند. برخی از قبل برای خود اهدافی را ترسیم کرده‌‌اند و کاملا هدفمند در کنکور انسانی 1402 شرکت می‌کنند. اما برخی اطلاعات خاصی در خصوص رشته‌های انسانی ندارند و باید قبل از آن که زمان بگذرد، تصمیم نهایی خود را بگیرند. در اینجا به لیست رشته های کنکور انسانی اشاره می‌شود و همچنین در خصوص این رشته‌ها اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار می‌گیرد.

لیست رشته های کنکور انسانی 1402

در معرفی لیست رشته های کنکور انسانی باید گفته شود که تمام زیرگروه‌ها برای این کنکور همچون کنکورهای دیگر حذف شده است و همه داوطلبان به سوالات یکسانی پاسخ خواهند داد. بعد از کنکور انسانی می‌توانید در رشته‌هایی همچون آموزش زبان عربی، آموزش زبان و ادبیات فارسی، علوم حدیث، حقوق، معارف اسلامی و اخلاق، تاریخ، باستان‌شناسی، مشاوره، روابط عمومی و … تحصیل کنید. در زیر لیست کامل رشته‌های این کنکور آورده شده است.

لیست رشته ‌های بدون کنکور انسانی

برای آن دسته از افراد که قصد ورود به دانشگاه از طریق رشته‌های بدون کنکور را دارند، لیست این رشته‌ها در ادامه آورده می‌شود. زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات عربی، مشاوره، روانشناسی، هتلداری، مدیریت مالی، جغرافیا، اقتصاد، زبان شناسی و … از جمله این رشته‌ها هستند. برای اطلاع از تمامی این رشته‌ها، دفترچه کنکور انسانی را مطالعه کنید.

چگونه ریاضی برای کنکور بخوانیم؟
لیست رشته های کنکور انسانی

لیست رشته های کنکور انسانی دانشگاه دولتی

برخی افراد برای رسیدن به دانشگاه‌های دولتی و رشته‌های خاص تلاش می‌کنند. به همین دلیل اطلاع از لیست رشته های کنکور انسانی برای دانشگاه‌های دولتی کمک‌کننده است. برای اطلاع کامل از این لیست، دفترچه کنکور را به طور کامل بررسی کنید. سازمان سنجش تمام رشته‌ها را به تفکیک و به طور دقیق در دفترچه قرار می‌دهد.

رشته‌های دانشگاهی علوم انسانی

لیست رشته های کنکور انسانی که داوطلبان می‌توانند از بین آن‌‌ها در رشته مدنظر و موردعلاقه‌شن تحصیل کنند، به طور کامل در دفترچه انتخاب رشته انسانی که پیش از کنکور توسط سازمان سنجش روی وب سایت این مرکز قرار داده می‌شود، وجود دارد. برای این منظور دفترچه کنکور را دانلود کرده و بخش مد نظر را مطالعه کنید.

پردرآمدترین رشته های انسانی در ایران

پردرآمدترین رشته های انسانی در ایران

از لیست رشته های کنکور انسانی برای بسیاری اهمیت دارد که آینده شغلی رشته مد نظر چگونه است. البته این مورد به موارد بسیاری بستگی دارد، اما به طور کلی رشته‌های حقوق، وکالت، حسابداری، هتلداری، روانشناسی، جهانگردی و … از پردرآمدترین رشته‌ها هستند.

بهترین رشته های علوم انسانی

برای معرفی بهترین رشته علوم انسانی باید گفت که این مورد با توجه به شرایط و علاقه فرد سنجیده می‌شود. برای هر فرد ممکن است بهترین رشته با فرد دیگر متفاوت باشد. بنابراین حتما شرایط و علاقه خود را در نظر بگیرید.

لیست دانشگاه های دولتی رشته انسانی

لیست دانشگاه های دولتی رشته انسانی

دانشگاه‌های دولتی که در رشته‌های مختلف انسانی دانشجو می‌پذیرند شامل دانشگاه تهران، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه فردوسی، دانشگاه اصفهان، دانشگاه شیراز، دانشگاه تبریز و خوارزمی هستند.

لیست رشته های کنکور زبان

شغل های رشته انسانی مناسب برای خانم ها

در لیست رشته های کنکور انسانی، رشته‌هایی وجود دارند که آینده شغلی مناسبی برای خانم‌ها به دنبال خواهند داشت. از جمله این شغل‌ها که باید به آن‌ها اشاره شود روانشناسی، وکالت، حسابداری، مدیریت مالی، مدیریت بازرگانی و… هستند.

در این مطلب به لیست رشته های کنکور انسانی و موارد مرتبط با آن پرداخته شد. افرادی که قصد شرکت در این کنکور را دارند، باید تمامی رشته‌ها را به طور دقیق بررسی کرده و با توجه به علاقه و شرایط و سطح خود، بهترین انتخاب را داشته باشند. برای دریافت مشاوره‌های مربوط به این موارد نیز می‌توانید با کارشناسان باتجربه مجموعه کنکور تی وی در تماس باشید.

سوالات متداول

بهترین رشته کنکور انسانی کدام است؟

این بستگی به علاقه و شرایط شما دارد که بهترین رشته متناسب با خودتان را پیدا کرده و در آن موفق شوید.

کدام دانشگاه‌ها رشته‌های کنکور انسانی را پذیرش می‌کنند؟

دانشگاه تهران، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه فردوسی، دانشگاه اصفهان، دانشگاه شیراز، دانشگاه تبریز و خوارزمی و… از جمله این دانشگاه‌ها هستند.

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن
محمد قاسمی
محمد قاسمی
محمد قاسمی مدیر و بنیانگذار کنکور تی وی هستم و از سال 1391 در زمینه آموزش کنکور هستم و کنکور تی وی را در سال 1392 جهت کاهش مشکلات تحصیلی و کنکور تاسیس کردم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن