09916434367

درخواست مشاوره

آخرین رتبه لازم برای قبولی در دانشگاه‌ های تهران

زمان حدودی مطالعه : 3 دقیقه ⏱

قبولی در دانشگاه‌های دولتی تهران شاید آرزویی باشد که اکثر داوطلبان کنکور سراسری در سر دارند. موقعیت اجتماعی، قرار داشتن در پایتخت و آوازه‌ دانشگاه‌های تهران در ایران شاید از دلایلی باشد که هر داوطلب کنکوری می‌خواهد در رشته دلخواه خود در این دانشگاه‌ها به تحصیل بپردازد. بررسی رتبه و تراز پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری در سال‌های گذشته در دانشگاه‌های تهران باعث می‌شود که هر داوطلب برنامه‌ریزی دقیق­تری برای رسیدن به هدف خود که قبولی در این دانشگاه‌ها هست داشته ‌باشد. با من همراه باشید تا آخرین رتبه لازم برای قبولی در دانشگاه‌ های تهران را بررسی کنم و شما را به سمت هدف نهایی که دارید راهنمایی کنم.

قبولی در دانشگاه های تهران

رتبه و تراز لازم برای قبولی دانشگاه تهران

در میان دانشگاه‌هایی که در شهر تهران قرار دارند، بدون شک دانشگاه تهران نمادی از شهر تهران بوده و یکی از مقصدهای اصلی هر داوطلب برای ادامه تحصیل است. اما داوطلبان باید بدانند قبولی در این دانشگاه از سایر دانشگاه‌های ایران سخت‌تر بوده و به‌عبارتی نیاز به تلاش بیشتری برای قبولی در این دانشگاه است. جنسیت و سهمیه هر داوطلب در پذیرش آن شخص تأثیرگذار است، اما برای مثال می‌توان گفت آخرین رتبه لازم برای قبولی در دانشگاه‌ های تهران در کنکور ریاضی فیزیک، گرایش علوم کامپیوتر در دانشگاه تهران برای داوطلب آقا با سهمیه آزاد منطقه 3 رتبه 77 بوده و برای داوطلب خانم با سهمیه آزاد منطقه 2 در گرایش برق، رتبه 200 بوده است.

تعداد سوالات کنکور تجربی

برای قبولی در دانشگاه تهران چه باید کرد؟

پذیرش در دانشگاه تهران نیاز به تلاش و برنامه‌ریزی دقیق و مناسب دارد. مطالعه دقیق منابع کنکور، تست‌زنی، آزمون‌های آزمایشی و کمک گرفتن از یک شخص متخصص به‌عنوان مشاور می‌تواند چراغ راه داوطلبان کنکور برای پذیرش در دانشگاه تهران باشد. برای اطلاع از آخرین رتبه لازم برای قبولی در دانشگاه‌ های تهران در رشته‌های تجربی، انسانی و ریاضی ادامه مطلب را از دست ندهید.

رتبه و تراز لازم برای قبولی دانشگاه تهران

آخرین رتبه لازم برای قبولی کنکور تجربی در دانشگاه‌های دولتی تهران

قبولی در کنکور تجربی ۱۴۰۲ از مهم‌ترین دغدغه‌های داوطلبان است. به‌دلیل بازار کار خوب رشته‌های پزشکی، کنکور آزمایشی تجربی هرساله شرکت‌کنندگان زیادی دارد و همین امر باعث شده شانس پذیرش در دانشگاه تراز اولی مثل دانشگاه تهران بسیار کم شود. پس اگر داوطلب کنکور تجربی سال 1402 هستید، کار سختی در پیش‌رو دارید. رتبه قبولی در رشته‌های مختلف دانشگاه تهران متفاوت است و به جنسیت، سهمیه (منطقه، ایثارگران و غیره) مرتبط است. اما برای مثال اگر می‌خواهید در دانشگاه علوم پزشکی تهران در رشته پزشکی به تحصیل بپردازید باید رتبه زیر 80 کسب کنید، اما پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به رتبه زیر 200 نیاز دارد. برای سایر رشته‌های زیرگروه تجربی می‌توان گفت تا رتبه 30 هزار، شانس قبولی در دانشگاه‌های دولتی تهران در پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد را دارید.

آخرین رتبه لازم برای قبولی کنکور انسانی در دانشگاه‌های دولتی تهران

 داوطلبان زیادی هرساله در رشته‌های مختلف علوم انسانی از قبیل روانشناسی، علوم سیاسی، حقوق و… به رقابت با یکدیگر می­پردازند. اما پذیرش در این رشته‌ها در دانشگاه‌های دولتی تهران از قبیل شهید بهشتی، علامه طباطبایی و دانشگاه تهران کار آسانی نیست. داوطلبان کنکور با بررسی رتبه و تراز پذیرفته‌شدگان سال‌های پیشین و تلاش و برنامه­ریزی دقیق می‌توانند به این آرزو دست پیدا کنند. برای مثال قبولی در رشته روانشناسی در دانشگاه تهران نیاز به کسب رتبه زیر 50 در منطقه 1 را دارد و رشته علوم سیاسی در دانشگاه علامه طباطبایی نیاز به کسب رتبه زیر 2000 دارد.

بهترین منابع کنکور زبان 1402

آخرین رتبه لازم برای قبولی کنکور ریاضی در دانشگاه‌های دولتی تهران

تنوع رشته‌های کنکور ریاضی از کنکور تجربی و انسانی بیشتر است، اما داوطلبان کنکور ریاضی باید دقت کنند که انتخاب رشته درستی داشته ‌باشند. اطلاعات مختلف دخیل در انتخاب رشته و پذیرش رشته‌های مختلف کنکور ریاضی از جمله جنسیت، سهیمه، نوع دانشگاه و ظرفیت مازاد باعث ایجاد سردرگمی در افراد خواهد شد و آن­ها با این سوال مواجه می­شوند که با چه رتبه‌ای می‌توانند در رشته مورد علاقه خود به تحصیل بپردازند؟ برای مثال در رشته علوم کامپیوتری با رتبه زیر 300 می‌توان در دانشگاه‌های پایتخت از جمله شریف و خواجه‌نصیر پذیرش گرفت و برای مهندسی هوا و فضا در منطقه 1 نیاز به کسب رتبه زیر 2000 دارید.

قبولی در دانشگاه های تهران با تلاش و برنامه ریزی

عوامل زیادی در پذیرش در دانشگاه‌های تهران دخیل هستند که هر سال دستخوش تغییر نیز می‌شوند. برای مثال جنسیت فرد، ظرفیت پذیرش، نوع سهمیه (منطقه‌ای، ایثارگران و غیره) و حتی سختی آزمون که روی تراز (نمره خام) تأثیر می‌گذارد از عوامل مهم قبولی در دانشگاه‌های تهران هستند. اما یکی از راه‌هایی که به داوطلب کمک می‌کند، اطلاع از آخرین رتبه لازم برای قبولی در دانشگاه‌ های تهران است که باعث می‌شود داوطلب برنامه‌ریزی بهتری داشته ‌باشد.

سوالات متداول

آيا رتبه پذیرش پزشکی و پرستاری باهم یکسان است؟

خیر، برای پذیرش در رشته پزشکی به رتبه بهتری نیاز دارید.

آیا رتبه پذیرش در دانشگاه خواجه نصیر و شریف مشابه هم است؟

خیر برای پذیرش در دانشگاه شریف به رتبه بهتری نیاز دارید.

در برنامه ریزی مشکل داری؟

برای 1 جلسه رایگان تلفنی برای آشنایی با دوره برنامه ریزی و چیزهایی که مشاورها نمیگن فرم رو پر کن