لوگوی سفید کنکور تی وی
خانه | اخبار کنکور | دانش‌ آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند

دانش‌ آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند

movafaghiyat-konkur

اغلب دانش‌آموزانی که خود را برای کنکور آماده می‌کنند با این مشکل درگیر می‌شوند که مطالعه برای آن‌ها به عادت و روزمرگی تبدیل می‌شود. این دسته از افراد آنقدر موفقیت در کنکور را به سال بعد موکول می‌کنند که در نهایت نمی‌توانند به هدف و آرزوی خود برسند. موفقیت در کنکور به معدل هیچ ربطی ندارد. تنها کار این است که تمام فکر و حواس خود را به کنکور معطف کرده و از هر حاشیه‌ ای دور شوید. مطمئن باشید همه افراد شانس قبولی در دانشگاه شریف، پزشکی تهران یا حقوق علامه را نخواهند داشت. اگر آرزوی اصلی شما این است، می‌توانید دانش‌ آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند الگوی خود قرار دهید.
یکی از راه هایی که شما به راحتی میتوانید در زمان کم در کنکور موفق شوید یادگیری آموزش تند خوانی است که به راحتی زمان شما را 3 برابر میکند. استاد محمد قاسمی برای شما یکی از بهترین دوره های تند خوانی را آماده کرده است که شما برای اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید همچنین میتوانید یک جلسه رایگان با مشاورین متخصص مشاوره تلفنی کنکور و مشاوره انتخاب رشته ما نیز استفاده کنید.

دانش‌ آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند

کار‌هایی که برای دستیابی به رتبه‌های عالی با معدل پایین باید انجام داد

قبل از اینکه به شما بگویم که چگونه می‌توانید به رتبه عالی و برتر دست پیدا کنید باید بدانید که تکرار و رعایت تمام این نکات ضروری است. رمز رسیدن به نتیجه ایده‌آل، تمرین زیاد و پشتکار مداوم است. آشنایی با راهکار نمی‌تواند به تنهایی شما را موفق کند. موفقیت به اجرای دقیق این راهکار‌ها و حفظ انگیزه و انرژی وابسته است.

دفترچه انتخاب رشته تجربی

۱. استفاده از منابع مناسب برای یادگیری دروس

اگر در درسی ضعیف هستید، باید با استفاده از روش‌های اصولی سطح خود را ارتقا دهید. اگر مهارت کافی ندارید، نباید ناامید شوید. کافی است با تکرار و تمرین مهارت لازم را به دست آورید. سؤالات آزمون سراسری از متن کتاب‌های درسی طرح می‌شوند، اما طبیعی است که به‌سادگی امتحانات مدرسه نباشند. طراحان کنکور سعی می‌کنند با نگاهی پیچیده و مفهومی سوالات خود را انتخاب کنند. برای عملکرد مناسب در کنکور باید از کتاب‌های کمک آموزشی مناسب استفاده کنید.

پس از بررسی وضعیت دانش‌ آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند به شما توصیه می‌کنم که هرگز فریب فرمول‌های ساده مطرح شده در دی وی دی‌های آموزشی را نخورید. مطالب را از پایه بخوانید. زیرا تکنیک‌های حل سریع مسائل شما را سردرگم خواهد کرد. بهترین منبع برای دانش‌آموزان با پایه ضعیف استفاده از درسنامه‌های کتاب‌های تست موجود در بازار است.

۲. آشنایی با نحوه مطالعه دروس مختلف

برای یادگیری درس‌های مختلف نمی‌توان از روش یکسان استفاده کرد. برای مثال یادگیری درس زیست با فیزیک کاملاً متفاوت است. در فیزیک یادگیری فرمول و نحوه اجرای آن کلیدی است. اما در درس زیست باید تمرکز بیشتری بر قید‌ها و تصویر کتاب داشته باشید. درباره مرور نیز همین نکته وجود دارد. در مرور ریاضی و فیزیک خواندن فرمول و حل مسائل مربوط به آن کافی است. اما در درس زیست یا شیمی باید کل درسنامه را مجدد مطالعه کرده و تست‌های مفهومی و ترکیبی بزنید.

۳. آشنایی با تست زنی و جمع‌بندی دروس

دانش‌ آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند توانسته‌اند قبل از کنکور به آمادگی لازم دست پیدا کنند. حجم مطالب به مرور افزایش می‌یابد پس باید انگیزه خود برای مرور تمام مطالب را حفظ کنید و هرگز مرور را فراموش نکنید. در مرحله مرور سعی کنید تست‌های پرتکرار را انتخاب کنید و بر حل آن‌ها متمرکز شوید. زمان مشخصی برای مرور هر درس انتخاب کرده و خود را موظف کنید که در این مدت تمام مبحث تعیین شده را مرور کرده و دوباره تست بزنید.

کارنامه کنکور زبان 1401
چگونه در کنکور موفق بشویم؟

۴. انتخاب منبع انگیزشی قوی

قبل از مطالعه به خود یادآوری کنید که در مسیر درستی قرار دارید. هدف خود را ترسیم کرده و فراموش نکنید برای دستیابی به آن تلاش و پشتکار تنها ابزار است. اگر ابتدا در مطالعه با مشکل مواجه شدید و تراز شما پایین بود، نگران نشوید. با یادآوری هدف و علاقه‌ای که به آن دارید، می‌توانید به مرور در مسیر خود موفق باشید.

معدل دانش‌ آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند

برخی دانش‌آموزان تصور می‌کنند که معدل بالا به معنی تضمین قبولی در کنکور است. اما کنکور هیچ ارتباطی با معدل شما ندارد. پس اگر در دبیرستان معدل پایینی داشته‌اید، می‌توانید با پشتکار به هدف اصلی خود برسید. من با بررسی دانش‌ آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند به این نتیجه رسیدم که بسیاری از آن‌ها تنها در سال آخر تصمیم گرفتنه‌اند گذشته را جبران کنند. اما تمام تلاش خود را به‌کار گرفته و کوتاهی نکرده‌اند. آن‌ها سعی کرده‌اند تمام نقاط ضعف خود را به نقطه قوت تبدیل کنند.

فراموش نکنید کنکور برای افرادی که معدل پایینی دارند، کمی دشوارتر از افراد درس‌خوان است. انتخاب مشاور مجرب و کاربلد که بتواند در تمام مسیر همراه شما باشد ابزار کلیدی برای موفقیت در آزمون سراسری است. هرگز خود را با سایر دوستان یا رتبه‌های برتر سال‌های گذشته مقایسه نکنید. مطمئن باشید شما با موفقیت تنها یک قدم فاصله دارید. کافی است این قدم را محکم و مطمئن بردارید.

معدل دانش‌ آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند

مافیای کنکور و پرداخت هزینه‌ های گزاف برای شرکت در کلاس‌ های خصوصی سبب شده افرادی که سطح مالی ضعیف یا معدل پایینی دارند از رسیدن به هدف خود ناامید شوند. من پس از تجزیه‌ و تحلیل عملکرد دانش‌ آموزان ضعیفی که در کنکور موفق شدند به این نتیجه رسیدم که انتخاب کتاب‌های کمک آموزشی مناسب، تمرین، تکرار، مرور و حفظ انگیزه سبب شده که آن‌ ها این مسیر سخت را به‌ راحتی به پایان برسانند.

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن
محمد قاسمی
محمد قاسمی
محمد قاسمی مدیر و بنیانگذار کنکور تی وی هستم و از سال 1391 در زمینه آموزش کنکور هستم و کنکور تی وی را در سال 1392 جهت کاهش مشکلات تحصیلی و کنکور تاسیس کردم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنها راه قبولی در این کنکور سخت

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن