لوگوی سفید کنکور تی وی
خانه | اخبار کنکور | اگر در کنکور هیچ تستی نزنیم رتبه چند می شود ؟

اگر در کنکور هیچ تستی نزنیم رتبه چند می شود ؟

rotbe

در برخی شرایط خاص مانند وقتی که فرد امکان مطالعه دروس را ندارد فرد به طور کلی آماده رقابت نیست و قصد دارد تنها با شرکت در کنکور شانس خود را امتحان کند ، ممکن است این سوال را داشته باشد که آیا بدون پاسخ به سوالات امکان قبولی را دارد یا خیر ؟

در واقع سوال اصلی این است که اگر در کنکور هیچ تستی نزنیم رتبه کنکورمان چند می شود ؟

باید گفت با توجه به نتایج سال‌های اخیر که بسیاری از داوطلبان درصدهای منفی ثبت می‌کنند ، اگر فردی بدون پاسخ نیز کنکور را ترک کند ، امکان قبولی وجود دارد اما نباید توقع دانشگاه و رشته های برتر را داشت .

تست نزدن در کنکور سراسری

اگر کنکور را سفید بدهیم چه می شود؟

اگر برگه پاسخنامه کنکور را سفید تحویل دهید ، در واقع باید گفت داوطلب هیچ شانسی برای قبولی در رشته‌ها و دانشگاه‌های محبوب و برتر ندارد و همچنین قبولی در دانشگاه‌های دولتی نیز دور از تصور است .

اما با توجه به وجود داوطلبانی که نمره منفی دارند ، احتمال قبولی در دانشگاه‌های پیام نور ، غیرانتفاعی یا آزاد را خواهید داشت . البته باید گفت می‌توان با تعداد کمی پاسخ صحیح، رتبه را کاملا جابجا کرد و امکان قبولی حتی در برخی از دانشگاه‌های دولتی را نیز داشت .

قبولی در دانشگاه با پاسخنامه سفید

چگونه بدون درس خواندن در کنکور قبول شویم؟

قبولی در رشته ها و دانشگاه های برتر بدون درس خواندن و کسب نتیجه مناسب در کنکور سراسری تقریبا غیرممکن است . اما اگر هدف دیگری دارید و بین رشته و دانشگاه ها تفاوتی برایتان وجود ندارد ، با کم درس خواندن یا حتی بدون مطالعه نیز شانس قبولی در برخی رشته‌ها و دانشگاه‌ها را دارید و می توانید پس از شرکت در کنکور شانس خود را برای انتخاب رشته در دانشگاه‌های پرظرفیت مانند پیام نور ، غیرانتفاعی یا آزاد امتحان کنید .

کارنامه کنکور 1401

البته در برخی از دانشگاه‌ها پذیرش بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی فرد نیز امکان پذیر است .

اگر در کنکور فقط زیست بزنیم چه می شود؟

درس زیست‌شناسی اصلی‌ترین درس و بالاترین ضریب را در بین دروس تخصصی کنکور تجربی دارد و باید گفت که امکان قبولی با درصدهای بسیار بالا در برخی دانشگاه‌ها و رشته‌ها وجود دارد . اما با توجه به رقابت بسیار بالا در رشته های اصلی این گروه و چالشی تر شدنِ هر ساله سوالات این درس ، پیشنهاد می‌شود یرای بالاتر بردن شانس قبولی حداقل به دو یا سه درس دیگر را نیز پاسخ داده شود .

سفید دادن کنکور یا پاسخ به برخی دروس خاص همواره یکی از ابهاماتی است که در ذهن داوطلبان وجود دارد . در این مطلب سعی شد در این خصوص اطلاعات کاملی در اختیار داوطلبان قرار بگیرد . در نهایت این هدف و میزان تلاش و البته شیوه ی درست برنامه ریزی شما است که در شیوه ی طی کردن این مسیر مهم است .

برای برای رسیدن به نتیجه مناسب ، رشته‌ و دانشگاه‌های برتر، قطعا نیاز به تلاش هدفمند است و بدون تلاش قطعا نتیجه خوبی نیز حاصل نخواهد شد 
انتخاب یک درس برای تست زدن در کنکور سراسری

اگر در کنکور فقط عمومی بزنیم چه می شود ؟

این سوال یکی دیگر از سوالات پرتکرار داوطلبان کنکور سال های قبل از 1401 بود اما با توجه به حذف شدن دروس عمومی از کنکور 1401 در تمامی رشته ها ، این موضوع دیگر جای بحث ندارد و داوطلبان تنها به سوالات تخصصی رشته مربوطه پاسخ می‌دهند .

اما به طور کلی در گذشته نیز این موضوع بستگی به رشته موردنظر داشت . در برخی رشته‌ها اهمیت درس عمومی بسیار بالا بود و تنها با زدن این دروس امکان قبولی وجود داشت . اما در برخی دیگر با زدن دروس عمومی به تنهایی قبولی در دانشگاه‌ها و رشته‌های پرطرفدار بسیار سخت و نشدنی بود.

بودجه‌ بندی کنکور زبان 1402

سوالات متداول

اگر کنکور را سفید بدهیم شانس قبولی داریم ؟

بله ، به طور کلی شانس قبولی در برخی رشته‌های دانشگاه‌هایی همچون پیام نور و غیرانتفاعی و آزاد برای فرد وجود خواهد داشت .

آیا با زدن تنها یک درس خاص امکان قبولی در رشته مد نظر وجود دارد ؟

بستگی به ضریب آن درس در رشته مد نظر دارد ؛ اما به طور کلی توصیه می‌شود که داوطلبان در بدترین حالت ممکن حداقل به دو یا سه درس کنکور پاسخ دهند که شانس قبولی‌شان را افزایش دهند .

اگر در کنکور هیچ تستی نزنیم چه می شود ؟

اگر در کنکور به هیچ از یک دروس پاسخی ندهیم ، طبیعتاً درصد کسب شده در هر درس معادل صفر درصد خواهد بود و با توجه به اینکه همه ساله عده ای دروس خود را منفی می زنند به همین علت فرد رتبه آخر نخواهد شد .

در این حالت فرد امکان قبولی در برخی رشته ها و بعضی دانشگاه ها خواهد داشت اما نمی توان انتظار رشته و دانشگاه برتری را داشته باشد .
همچنین فرد می تواند در انتخاب رشته ی رشته هایی که پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی دارند نیز شرکت کند .

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن
محمد قاسمی
محمد قاسمی
محمد قاسمی مدیر و بنیانگذار کنکور تی وی هستم و از سال 1391 در زمینه آموزش کنکور هستم و کنکور تی وی را در سال 1392 جهت کاهش مشکلات تحصیلی و کنکور تاسیس کردم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنها راه قبولی در این کنکور سخت

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن