Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

برنامه ریزی کنکور 1404 (کلیک کنید)

حذفیات کنکور هنر 1405

حذفیات کنکور هنر 1405
زمان حدودی مطالعه : 2 دقیقه ⏱

سازمان سنجش هر ساله لیستی از بخش هایی که از آنها سوالی در کنکور سراسری طراحی نخواهد شد ، منتشر می کند .
سازمان سنجش برای تسهیل فرآیند ثبت نام برای کنکوری ها ، هر ساله دفترچه راهنمایی منتشر می‌کند که لیست حذفیات کنکور هنر 1405 نیز معمولاً در همین دفترچه منتشر می‌شود و من پس از بررسی آن به این نتیجه رسیدم که
بجز دروس عمومی که از سال 1402 از همه کنکور ها حذف شده‌اند ، حذفیات دیگری در کنکور هنر نداشتیم .

اما به محض اعلام سازمان سنجش ، لیست آخرین تغییرات کنکور هنر 1405 را منتشر می کنیم و می توانید از همین صفحه ، پیگیر آن باشید 

حذفیات کنکور سراسری هنر

با توجه به اطلاعیه‌های منتشر شده از سوی سازمان سنجش دروس عمومی ( ادبیات ، عربی ، زبان و دینی ) پایه‌های دهم تا دوازدهم اصلی‌ترین حذفیات کنکور هنر محسوب می‌شوند اما تاثیر آن ها از طریق سوابق تحصیلی اعمال خواهد شد .

حذفیات کنکور هنر 1402

لیست حذفیات کنکور هنر نوبت اول و نوبت دوم

داوطلبان متقاضی شرکت در در هر دو نوبت آزمون امسال باید تمام بخش‌های کتاب‌های تخصصی هر سه پایه را بخوانند ، زیرا اطلاعیه مبنی بر حذف بخشی از کتاب‌های کنکور هنر منتشر نشده است .

برخی مشاوران کنکور به داوطلبان پیشنهاد می‌کنند که برخی مباحث کم اهمیت یا دشوار کنکور را حذف کرده و تمرکز بیشتری بر مباحث پرتکرار داشته باشند اما این مدل حذف تنها برای داوطلبانی بسیار ضعیف کاربرد دارد .

اگر جزء آن دسته از داوطلبان هستید که به رتبه برتر یا دانشگاه‌های مطرح کشور فکر می‌کنید هرگز وارد این بازی حذف مباحث نشوید ، زیرا رقابت دشوار کنکور فرصتی برای ریسک باقی نمی‌گذارد . از آنجا که سازمان سنجش حذفیاتی برای گروه هنر منتشر نکرده مطالعه عمیق تمام مباحث کتاب درسی بهترین روش برای کسب رتبه دلخواه است .

بودجه بندی کنکور انسانی 1405

برای دنبال کردن از جدیدترین روی این مطلب اخبار کنکور 1402 کلیک کنید .

در این رابطه در مطالب حذفیات کنکور هنر 1402 ، حذفیات کنکور هنر 1403 ، حذفیات کنکور هنر 1404 صحبت کردیم .

حذفیات کنکور هنر 1402

البته ، به دلیل تأثیر سوابق تحصیلی در رتبه کنکور ، افرادی که نمرات بالاتری در امتحانات نهایی کسب کنند شانس بیشتری برای رتبه برتر شدن ، خواهند داشت .

حذف دروس عمومی سبب شده که ضرایب دروس تخصصی نیز تغییر جدی داشته باشد . بر اساس تغییرات جدید ضریب درس درک عمومی هنر ۱۲ ، درک ریاضی و فیزیک ۵ و خلاقیت تصویری و تجسمی ۳ است .

سوالات متداول

حذفیات کنکور هنر 1405 چه زمانی اعلام می شود ؟

لیست حذفیات کنکور به طور کلی حدود دو ماه قبل از کنکور اعلام می شود اما بعضاً شش ماه قبل کنکور هم اعلام شده است که به محض اعلام در این صفجه اطلاع رسانی خواهد شد .

لیست حذفیات کنکور 1405 را از کجا می توان مطلع شد ؟

با انتشار لیست حذفیات توسط سازمان سنجش ، مطالب مربوط به آن در سایت کنکور تی وی در اختیار داوطلبین عزیز قرار خواهد گرفت .
داوطلبین همچنین می توانند از طریق سایت سازمان سنجش نیز به لیست حذفیات دسترسی پیدا کنند .

آیا می توان در یک نوبت آزمون سراسری هم در کنکور تجربی و هم کنکور هنر شرکت کرد ؟

گروه آزمایشی هنر و زبان از گروه‌های آزمایشی شناور آزمون سراسری می باشند و شناور بودن به این معنی است که داوطلبان گروه‌های ریاضی ، تجربی و انسانی می‌توانند علاوه بر رشته تحصیلی خود در یکی از دو کنکور هنر و زبان یا هر دو ی آن ها ، نیز شرکت کنند .

برنامه هفتگی کنکور

اطلاع از حذفیات کنکور هنر چه کاربردی دارد ؟

اطلاع از حذفیات باعث می شود داوطلبین روی بخش حذف شده وقتی برای مطالعه نگذارند و به همین علت اطلاع از آن ها مسئله ی مهمی است .

در برنامه ریزی مشکل داری؟

برای 1 جلسه رایگان تلفنی برای آشنایی با دوره برنامه ریزی و چیزهایی که مشاورها نمیگن فرم رو پر کن