حذفیات کنکور هنر 1402

عناوین مقاله

هنر یکی از گروه‌های آزمایشی شناور آزمون سراسری است. شناور بودن به این معنی است که داوطلبان گروه‌های ریاضی، تجربی و انسانی می‌توانند علاوه بر رشته تحصیلی خود در کنکور هنر نیز شرکت کنند. موفقیت در کنکور به چندین عامل وابسته است. یکی از عوامل اصلی که نقش کلیدی در افزایش تراز نهایی داوطلبان دارد حذفیات کنکور هنر ۱۴۰۲ است. به دلایل مختلف هر ساله سازمان سنجش لیست بلندی از حذفیات کنکور را اعلام می‌کند. داوطلبان برای صرفه‌جویی در وقت و انرژی بهتر است به این موارد توجه داشته باشند.

حذفیات کنکور هنر 1402

حذفیات کنکور سراسری هنر

داوطلبان زیادی به من مراجعه می‌کنند و به دنبال دستورالعمل طلایی برای موفقیت در کنکور هستند. زمانی که من لیستی از حذفیات کنکور را به آن‌ها نشان می‌دهم متعجب می‌شوند. سوالی که آن‌ها می‌پرسند این است چرا به جای یاد دادن یک تکنیک کاربری بر روی حذفیات متمرکز می‌شود؟ دانش‌آموزان و داوطلبان عزیر فراموش نکنید مهم‌ترین ابزاری که برای موفقیت در کنکور به آن نیاز دارید استفاده صحیح از وقت است. تنها زمانی می‌توانید وقت خود را مدیریت کنید که برای مطالعه هر یک از مباحث درسی زمان کافی اختصاص دهید.

حالا تصور کنید بخشی از کتاب درسی شما از کنکور حذف شده باشد و شما وقت و انرژی زیادی برای یادگیری آن مبحث و حل تمرینات آن اختصاص دهید نتیجه چیست؟ اتلاف انرژی و کاهش وقت برای مطالعه و مرور مباحث اصلی پیامد اصلی این اشتباه است. جلوگیری از این اشتباه یک راه ساده دارد و آن هم اطلاع از حذفیات کنکور است.

بایگانی‌ها و حذفیات کنکور هنر

تغییرات آزمون سراسری ۱۴۰۲ چالش‌ها و بحث‌های فراوانی به دنبال داشت. حذف دروس عمومی و دو نوبتی شدن کنکور هیاهوی زیادی ایجاد کرد. عده‌ای از داوطلبان از این روند خوشحال بودند اما برخی تصور می‌کردند حذفیات کنکور هنر ۱۴۰۲ استرس‌زا و چالش‌برانگیز است. در پاسخ به همه داوطلبان باید به این اشاره کنم که حذفیات کنکور تنها برای آن دسته از داوطلبان نتیجه مثبت به دنبال دارد که در مدیریت وقت عملکرد مطلوبی داشته باشند.

حذفیات کنکور سراسری هنر

حالا که می‌دانید دروس عمومی از کنکور حذف شده و ضریب دروس تخصصی تغییر کرده است، سعی کنید زمان بیشتری برای مطالعه دروس دارای ضریب بالاتر اختصاص دهید. توصیه دیگر این است با دانلود سؤالات کنکور سال‌های قبل پرتکرارترین مباحث را بشناسید و برای یادگیری آن‌ها وقت بیشتری اختصاص دهید. یکی دیگر از حذفیات که داوطلبان گروه هنر و سایر رشته‌ها در آزمون ۱۴۰۲ با آن مواجه هستند حذف زیرگروه‌ها است. این تغییر سبب شده که تفاوتی بین رشته‌ها وجود نداشته باشد و درصد نهایی هر درس ملاک اصلی رتبه نهایی و قبولی داوطلب در دانشگاه باشد.

لیست حذفیات کنکور هنر برای دی ماه

با توجه به اطلاعیه‌های منتشر شده از سوی سازمان سنجش دروس عمومی (ادبیات، عربی، زبان و دینی) پایه‌های دهم تا دوازدهم اصلی‌ترین حذفیات کنکور هنر محسوب می‌شوند. داوطلبانی که خود را برای آزمون دی ماه آماده می‌کنند کافی است که به مطالعه عمیق دروس درک عمومی هنر، درک ریاضی و فیزیک و خلاقیت تصویری و تجسمی بپردازند. البته هر یک از این دروس شامل مجموعه‌ای از کتاب‌های پایه دهم تا دوازدهم هستند.

حذف دروس عمومی سبب شده که ضرایب دروس تخصصی نیز تغییر جدی داشته باشد. بر اساس تغییرات جدید ضریب درس درک عمومی هنر ۱۲، درک ریاضی و فیزیک ۵ و خلاقیت تصویری و تجسمی ۳ است.

لیست حذفیات کنکور هنر برای تیر ماه

سازمان سنجش برای تسهیل فرایند ثبت نام داوطلبان در آزمون دی و تیر، دفترچه راهنمایی منتشر می‌کند. لیست حذفیات کنکور هنر ۱۴۰۲ نیز معمولا در این دفترچه منتشر می‌شود. پس از بررسی دفترچه به این نتیجه رسیدم تنها حذفیات کنکور هنر به دروس عمومی مرتبط است. پس، داوطلبان متقاضی شرکت در در هر دو نوبت آزمون امسال باید تمام بخش‌های کتاب‌های تخصصی هر سه پایه را بخوانند. زیرا اطلاعیه مبنی بر حذف بخشی از کتاب‌های منتشر نشده است.

برخی مشاوران به داوطلبان پیشنهاد می‌کنند که برخی مباحث کم اهمیت یا دشوار کنکور را حذف کرده و تمرکز بیشتری بر مباحث پرتکرار داشته باشند. اما این مدل حذف تنها برای داوطلبانی بسیار ضعیف کاربرد دارد. اگر جزء آن دسته از داوطلبان هستید که به رتبه برتر یا دانشگاه‌های مطرح کشور فکر می‌کنید هرگز وارد این بازی نشوید. زیرا رقابت دشوار کنکور فرصتی برای ریسک باقی نمی‌گذارد. از آنجا که سازمان سنجش حذفیاتی برای گروه هنر منتشر نکرده مطالعه عمیق تمام مباحث کتاب درسی بهترین روش برای کسب تراز عالی و رتبه دلخواه است.

لیست حذفیات کنکور هنر برای تیر ماه

در سال‌های قبل، حذفیات کنکور تنها به بخش یا مبحث کوچکی از کتاب‌های درسی محدود می‌شد. اما حذفیات کنکور هنر ۱۴۰۲ شامل تمام دروس عمومی پایه‌های دهم تا دوازدهم است. البته، به دلیل تأثیر سوابق تحصیلی در رتبه کنکور، افرادی که نمرات بالاتری در امتحانات نهایی کسب کنند شانس بیشتری برای تک رقمی شدن خواهند داشت.

محمد قاسمی
محمد قاسمی
محمد قاسمی هستم مدیر و و بنیانگذار کنکور تی وی هستم ، از سال 1391 در زمینه آموزش کنکور هستم . سایت کنکور تی وی را در سال 1392 جهت کاهش مشکلات تحصیلی و کنکور تاسیس کردم .
دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *