کارنامه کنکور زبان 1401

english
زمان حدودی مطالعه : 3 دقیقه ⏱

تغییرات ایجاد شده در آزمون ۱۴۰۲ اغلب داوطلبان را سردرگم کرده است. اگر بتوانید در مرحله مطالعه و مرور عملکرد خوبی داشته باشید به آرزوی خود دست پیدا می‌کنید. توصیه من به تمام داوطلبان کنکور این است که قبل از برنامه‌ریزی حتما کارنامه کنکور زبان ۱۴۰۱ را ارزیابی و تحلیل کنند. اطلاعاتی که پس از ارزیابی کارنامه قبولی سال‌های قبل به دست می‌آورید به شما کمک می‌کند که در برنامه‌ریزی عملکرد بهتری داشته باشید. برای اینکه بدانید هنگام تحلیل کارنامه به چه نکاتی توجه کنید، به ادامه مطلب توجه کنید.

کارنامه کنکور زبان 1401

کارنامه رتبه‌های برتر کنکور زبان

چرا باید کارنامه رتبه‌های برتر را بررسی کنیم؟ موفقیت اتفاقی نیست و نیازمند برنامه‌ریزی منسجم و هدفمند است. برنامه‌ریزی تنها به معنی اختصاص زمان کافی برای مطالعه هر درس نیست. قبل از برنامه‌ریزی باید از اهمیت هر درس در رتبه نهایی کنکور مطلع باشید. اولین نکته‌ای که باید در کارنامه کنکور بررسی کنید، درصد داوطلبان در هر درس است. از این طریق می‌توانید نقاط قوت و ضعف آن‌ها را شناسایی کنید.

این روش فرصت مناسبی ایجاد می‌کند تا زمان کافی برای تقویت مهارت تست‌زنی داشته باشید. با بررسی کارنامه قبولی داوطلبان در سال‌های قبل به این نتیجه رسیدم به جز داوطلبانی که رتبه‌های تک یا دو رقمی داشتند، اغلب کنکوری‌ها تنها به برخی دروس توجه کرده‌اند. این مسئله به این معنی است که با اختصاص زمان کافی برای تست زنی در تمام دروس، موفقیت شما قطعی خواهد بود.

کنکور ۱۴۰۲ چگونه خواهد بود؟

پذیرفته شدگان کنکور زبان ۱۴۰۱

با بررسی کارنامه پذیرفته شدگان سال‌های قبل متوجه خواهید شد که تراز، نمره کل و رتبه آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. افرادی که موفق به کسب رتبه‌های عالی و قبولی در دانشگاه‌های برتر شده‌اند درصد و تراز بالاتری داشته‌اند. با بررسی درصد هر درس متوجه می‌شوید که آن‌ها به چند تست از هر ۱۰ سؤال جواب درست داده‌اند. تحلیل کارنامه کنکور زبان ۱۴۰۱ به شما نشان می‌دهد که رقبای شما چه عملکردی داشته‌اند. عملکرد مشابه یا بهتر این داوطلبان به معنی تضمین موفقیت است.

پذیرفته شدگان کنکور زبان ۱۴۰۱

کارنامه کنکور زبان تخصصی

در کنکور زبان تخصصی، درس زبان مهم‌ترین بخش آزمون است. تمام افرادی که در این گروه آزمایشی شرکت می‌کنند تسلط خوبی به این درس دارند. با توجه به اینکه تعداد دانشگاه‌های برتر در گروه زبان محدود هستند و تعداد متقاضیان برای قبولی در این دانشگاه‌ها نسبتاً زیاد است، تنها افرادی موفق می‌شوند که با استفاده از منابع مناسب بتوانند تسلط خود را به لغات، گرامر و درک مطلب افزایش دهند.

نمونه کارنامه قبولی های کنکور زبان

اگر بعد از اعلام کارنامه اولیه آزمون سراسری مجاز به انتخاب رشته در دوره روزانه شدید برای انتخاب رشته دو راه وجود دارد. راه اول این است که با پرداخت هزینه‌های هنگفت به سراغ مشاورانی بروید که به شما وعده می‌دهند با هر رتبه‌ای شانس قبولی در برترین دانشگاه‌های داخلی را دارید. نمی‌توان عملکرد آن‌ها را کاملاً منفی دانست، اما سند و مدرکی وجود ندارد که تأیید کند پرداخت هزینه تضمین قبولی داوطلبان در رشته و دانشگاه مورد علاقه آن‌ها است. راه ساده‌تری که پیش رو دارید مقایسه کارنامه خود با کارنامه کنکور زبان ۱۴۰۱ است.

کارنامه کنکور 1401

با بررسی قبولی سال‌های قبل متوجه می‌شوید که با رتبه و تزار خود شانس قبولی در چه دانشگاه‌ها یا رشته‌هایی را دارید. توصیه می‌کنم این مرحله را به سه بخش تقسیم کنیم. در قسمت اول رشته‌هایی قرار می‌گیرد که به صورت بسیار خوشبینانه شانس قبولی دارید. این رشته‌ها معمولاً به تراز و نمره بالایی نیاز دارید. در قسمت دوم به سراغ رشته‌هایی بروید که احتمال قبولی شما در آن‌ها بالاتر است. برای انتخاب رشته‌های قسمت دوم در بررسی کارنامه‌ها، افرادی که رتبه و ترازی مشابه یا نزدیک به رتبه شما دارند را در اولویت قرار دهید.

در دسته سوم رشته‌هایی قرار می‌گیرند که در بدترین حالت ممکن نیز شما در آن‌ها قبول می‌شوید. برای قبولی در این رشته‌ها نیاز به تزار بالا یا رتبه عالی نیست. انتخاب دانشگاه‌های دورتر از محل سکونت شما، دوره‌های شبانه، پیام نور و غیرانتفاعی در این دسته قرار می‌گیرد.

آخرین رتبه قبولی کنکور زبان انگلیسی

با بررسی کارنامه کنکور زبان ۱۴۰۱ به این نتیجه رسیدم که رتبه قبولی داوطلبان در مناطق مختلف با یکدیگر متفاوت است. اگر در منطقه یک هستید برای قبولی در رشته دلخواه خود باید رتبه بهتری داشته باشید. این در حالی است که داوطلبان منطقه سه با رتبه کمی بالاتر می‌توانند همکلاسی شما باشند. عامل دیگری که باید مدنظر قرار دهید، رتبه علمی دانشگاه است. طبیعی است که برای قبولی در دانشگاه تهران و علامه به رتبه‌های تک یا دو رقمی نیاز دارید.

آخرین رتبه قبولی کنکور زبان انگلیسی

عامل مهمی که در برنامه‌ریزی اهمیت دارد، بررسی عملکرد داوطلبان در سال‌های گذشته است. بررسی عملکرد رقبا به شما نشان می‌دهد برای قبولی در رشته یا دانشگاه دلخواه خود به چه رتبه‌ای نیاز دارید. استفاده از خدمات مشاوره با هزینه بالا راهی است که می‌توانید برای کسب اطلاعات از کارنامه داوطلبان استفاده کنید. اما سعی کرده‌ام با تحلیل کارنامه کنکور زبان ۱۴۰۱ به تحقق اهداف شما کمک کنم.

چگونه ریاضی برای کنکور بخوانیم؟

سوالات متداول

چرا بررسی کارنامه داوطلبان سال قبل مهم است؟

با بررسی کارنامه می‌توانید اطلاعات کافی از رتبه و تراز پذیرفته شدگان سال‌های قبل به دست‌آورید. این روش به برنامه‌ریزی هدفمند برای مطالعه کمک می‌کند.

هنگام بررسی کارنامه به چه قسمت‌های توجه کنیم؟

تراز، رتبه در سهمیه و درصد دروس قبول شدگان هر رشته و دانشگاه در این مرحله اهمیت دارد.

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن
محمد قاسمی
محمد قاسمی
محمد قاسمی مدیر و بنیانگذار کنکور تی وی هستم و از سال 1391 در زمینه آموزش کنکور هستم و کنکور تی وی را در سال 1392 جهت کاهش مشکلات تحصیلی و کنکور تاسیس کردم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن