کارنامه کنکور انسانی 1401

عناوین مقاله

سال ۱۴۰۱ آخرین نمونه از کنکور‌های تک مرحله‌ای بود. همانطور که بار‌ها اشاره کردم و در اخبار شنیده‌اید آزمون ۱۴۰۲ به صورت دو مرحله‌ای در دی و تیر ماه برگزار می‌شود. نقطه مشترک آزمون سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۱ این است که هر دو آزمون به صورت هماهنگ در سراسر ایران برگزار شده و انتخاب رشته همه داوطلبان در اواسط مرداد ماه انجام می‌شود. شاید بپرسید با توجه به تغییر آزمون امسال بررسی کارنامه کنکور انسانی ۱۴۰۱ چه تاثیری در عملکرد نهایی داوطلبان دارد؟ برای اینکه به پاسخ تمام سوالات خود برسید، به ادامه مطلب توجه کنید.

کارنامه کنکور انسانی 1401

نمونه کارنامه های قبولی کنکور ۱۴۰۱

زمانی که به داوطلبان و کنکوری‌ها می‌گویم از بررسی کارنامه سال‌های قبل غافل نشوید با تعجب می‌پرسند چرا؟ داوطلبان عزیز فراموش نکنید که شرط قبولی در دانشگاه‌های برتر کشور کسب رتبه و تراز مناسب است. تنها راهی که می‌توانید از تراز و رتبه داوطلبان سال‌های قبل مطلع شوید، بررسی کارنامه آن‌ها است. بررسی کارنامه به شما می‌گوید داوطلبان سال‌های قبل برای قبولی در دانشگاه تهران چه رتبه و درصدی داشتند. با یک بررسی ساده متوجه می‌شوید که برای رسیدن به این درصد باید به چند سؤال پاسخ درست بدهید. پس می‌توانید زمان مناسب برای افزایش مهارت خود در دوره مطالعه و جمع‌بندی در نظر بگیرید.

پذیرفته شدگان کنکور انسانی ۱۴۰۱

زمانی می‌توانید در رقابت موفق باشید که از سطح علمی رقبای خود و نحوه مطالعه آن‌ها آگاه شوید. به نظر شما راهی وجود دارد که بتوانید عملکرد داوطلبان امسال را بررسی کنید؟ طبیعی است که این روش غیرممکن است. حتی اگر بتوانید عملکرد داوطلبان در آزمون‌های آزمایشی را با خودتان مقایسه کنید، نمی‌توانید مطمئن باشید نتیجه آزمون سراسری مشابه با این آزمون‌ها باشد.

بهترین موسسه کنکور تجربی
بخوانید

می‌خواهم راه ساده‌تری به شما یاد بدهم که بدون دردسر بتوانید رقبا را ارزیابی کنید. توصیه من به تمام داوطلبان و دانش‌آموزان این است که بررسی کارنامه کنکور انسانی ۱۴۰۱ در اولویت قرار دهند. با بررسی کارنامه پذیرفته شدگان سال‌های قبل به این نتیجه می‌رسید که سطح قابل قبول داوطلبان از نظر هر دانشگاه چقدر است. برای اینکه خودتان را با داوطلبان امسال مقایسه کنید، ابزاری مناسب‌تر در دست دارید. شما متوجه خواهید شد حداکثر و حداقل‌ درصد مورد نیاز برای قبولی در رشته و دانشگاه خاص چقدر است. این روش به هدفمند کردن مطالعه شما کمک می‌کند.

رتبه قبولی در کنکور انسانی

رتبه قبولی در دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف گروه انسانی با یکدیگر فرق دارد؛ طبیعی است که برای قبولی در رشته حقوق دانشگاه علامه یا روانشناسی دانشگاه تهران به رتبه و تراز بسیار بهتری در مقایسه با قبولی در سایر دانشگاه‌ها دارید. البته، توصیه اصلی به داوطلبان این است که واقع‌بین باشند. نباید انتظار بیش از حد و غیرواقعی از خود و توانمندی‌های‌تان داشته باشید. چنین حالتی به این معنی نیست که رویای بزرگ نداشته باشید، بلکه به معنی همگام‌سازی رویا با توانمندی‌های شما است.

اگر سطح تحصیلی شما متوسط است، اما علاقه دارید در حقوق دانشگاه تهران یا علامه قبول شوید باید تلاشی بیشتر از سایر داوطلبان داشته باشید. منطقه آموزشی شما در تعیین رتبه نهایی‌تان مهم است. پس هنگام تحلیل کارنامه کنکور انسانی ۱۴۰۱ به سراغ داوطلبان منطقه خود بروید. زیرا رتبه قبولی داوطلبان منطقه یک، دو و سه برای پذیرش در دانشگاه خاص با یکدیگر متفاوت است.

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور 1402
بخوانید
پذیرفته شدگان کنکور انسانی ۱۴۰۱

تحلیل کارنامه انسانی

در تحلیل کارنامه انسانی باید به برخی نکات توجه داشته باشید. اولین نکته این است که آیا مجاز به انتخاب رشته دوره روزانه و شبانه هستید‌ خیر. در صورت مجاز بودن می‌توانید با دانلود دفترچه انتخاب رشته از سایت سنجش رشته‌های روزانه بدون سوابق تحصیلی را انتخاب کنید. دومین عامل این است که تنها داوطلبانی می‌توانند در دانشگاه فرهنگیان قبول شوند که در کارنامه مجاز به انتخاب رشته در این دانشگاه باشند.

عامل دیگری که در تحلیل کارنامه کنکور انسانی ۱۴۰۱ اهمیت دارد رتبه در سهمیه داوطلبان است. اگر کارنامه سال‌های قبل را نگاه کنید متوجه خواهید شد که رتبه کارنامه به سه دسته رتبه کشوری، رتبه در سهمیه و آخرین رتبه مجاز تقسیم می‌شود. ملاک پذیرش در دانشگاه‌ها رتبه در سهمیه و نمره کل داوطلب است. طبیعی است که هر چه نمره کل داوطلب بالاتر و رتبه او در سهمیه کمتر باشد، شانس او برای قبولی در رشته‌های برتر و دانشگاه‌های اول کشور بیشتر خواهد بود.

کارنامه انسانی فرهنگیان

بسیاری از داوطلبان رشته انسانی علاقه دارند که در دانشگاه فرهنگیان قبول شوند. تنها افرادی می‌توانند از لیست رشته‌های موجود در دفترچه، دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کنند که مجاز به انتخاب رشته در این دانشگاه باشند. قبولی در دانشگاه فرهنگیان محدودیت سنی دارد. در سال‌های اخیر محدوده سنی برای پذیرش این دانشگاه از ۲۲ سال به ۲۴ سال تغییر کرده است. اگر در نتایج نهایی در دانشگاه فرهنگیان قبول شدید، پس از شرکت در مصاحبه نهایی می‌توانید مرحله ثبت نام را انجام دهید.

کارنامه انسانی فرهنگیان

بررسی و تحلیل کارنامه کنکور انسانی ۱۴۰۱ به شما نشان می‌دهد که سطح علمی، رتبه و درصد مورد نیاز برای قبولی در دانشگاه‌های برتر و رشته‌های پرمتقاضی چقدر است. به همین دلیل، برنامه‌ریزی برای مطالعه، مرور و جمع‌بندی آسان‌تر می‌شود. نکته مهم این است که باید کاملاً واقع‌بین باشید و از خودتان به اندازه تلاش و سطح علمی‌تان توقع داشته باشید.

ضرایب دروس کنکور هنر 1402
بخوانید

سوالات متداول

رتبه اصلی داوطلبان در کارنامه کنکور کدام است؟

رتبه در سهمیه رتبه اصلی داوطلب و ملاک ارزیابی آن‌ها در مرحله انتخاب رشته است.

چه داوطلبانی می‌توانند در انتخاب رشته شرکت کنند؟

اجازه انتخاب رشته به تمام داوطلبان داده می‌شود؛ اما، انتخاب دوره‌های روزانه، نوبت دوم، پردیس پزشکی، فرهنگیان و شهید رجایی تنها برای داوطلبان مجاز امکان‌پذیر است.

محمد قاسمی
محمد قاسمی
محمد قاسمی هستم مدیر و و بنیانگذار کنکور تی وی هستم ، از سال 1391 در زمینه آموزش کنکور هستم . سایت کنکور تی وی را در سال 1392 جهت کاهش مشکلات تحصیلی و کنکور تاسیس کردم .

نوشته های مرتبط:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *