09916434367

درخواست مشاوره

 وسایل مورد نیاز در جلسه کنکور

زمان حدودی مطالعه : 3 دقیقه ⏱

یکی از مواردی که به‌اندازه آمادگی علمی برای موفقیت در کنکور سراسری دارای اهمیت است، داشتن آمادگی لازم در روز آزمون سراسری است. برای رسیدن به این آمادگی وسایلی مورد نیاز است که بهتر است داوطلبان از روز قبل با خیال آسوده آن­ها را تهیه کنند. با من همراه باشید که در ادامه مطلب وسایل مورد نیاز در جلسه کنکور را نام ببرم.

وسایل لازم برای جلسه کنکور

 وسایل مورد نیاز برای حضور در جلسه کنکور

یکی از مواردی که داوطلبان باید برای کاهش استرس خود در روز آزمون انجام دهند، آماده کردن وسایل از شب قبل است. در ادامه به صورت واضح هر وسیله‌ای که در روز کنکور سراسری باید به همراه داشته باشید را توضیح می‌دهم.

  • مهم‌ترین چیزی که در روز آزمون سراسری باید به همراه داشته باشید، کارت ورود به جلسه است. این کارت در واقع مجوز ورود شما به آزمون سراسری است و اگر کارت را همراه خود نداشته‌ باشید، از حضور شما در آزمون جلوگیری خواهد شد. علاوه بر این اطلاعات مهم شما مانند شماره صندلی و شماره داوطلبی روی کارت چاپ شده ‌است. این کارت از چند روز قبل از کنکور سراسری و با اعلام سازمان سنجش از طریق وب‌سایت این سازمان قابل دسترس و چاپ خواهد بود.
  • کارت شناسایی از دیگر وسایل مورد نیاز در جلسه کنکور است. این مدرک برای جلوگیری از تخلف‌های احتمالی در آزمون مورد نیاز است. پس حتماً کارت ملی و شناسنامه را همراه خود داشته‌ باشید.
حذفیات کنکور انسانی 1402

وسایل ممنوعه و وسایل ضروری در جلسه کنکور

حالا که با وسایل مورد نیاز در جلسه کنکور آشنا شدیم، نوبت به بررسی وسایل ممنوعه می‌رسد. داوطلبان آزمون سراسری نباید وسایل شخصی همراه داشته باشند. همچنین استفاده از ساک­دستی و وسایل ارتباطی، تلفن همراه (هوشمند، غیرهوشمند و یا بصورت خاموش) ماشین حساب، جزوه و موارد مشابه آن در جلسه آزمون خلاف قوانین و مقررات است.

وسایل ضروری مانند مداد نرم، پاک‌کن، سنجاق ته گرد و مداد تراش هم از جمله وسایل بسیار مهم در برگزاری آزمون هستند. دستمال‌کاغذی و ماسک هم برای موارد ضروری همراه خود داشته‌ باشید.

ابزارهای ممنوعه در جلسه کنکور

 قوانین جلسه کنکور

همان‌طور که قبلاً ذکر کردیم در روز کنکور سراسری داوطلب باید کارت ورود به جلسه خود را پرینت کنند و اصل کارت ملی یا شناسنامه را با خود به همراه داشته باشد.

داوطلبان باید بدانند که قبل از زمان برگزاری کنکور در محل حاضر باشند. بدین صورت که در سال‌های اخیر اکثراً آزمون کنکور رأس ساعت ۸:۰۰ آغاز شده و رأس ساعت ۷:۳۰ صبح حوزه امتحانی بسته خواهد شد. بنابراین داوطلبان باید برای جلوگیری از استرس، با در نظر گرفتن مسافت زودتر از بسته شدن درب حوزه مدنظر امتحانی در محل آزمون حضور پیدا کنند. نکته مهم این است که بعد از بستن درب­های حوزه‌های امتحانی از ورود داوطلبان ممانعت به عمل می‌آید. پس حتما به موقع در محل آزمون حاضر شوید.

برای روز کنکور چی نیاز دارم؟

دو عدد مداد نرم مشکی، پاک‌کن تمیز، تراش، سنجاق، ژل ضدعفونی کننده دست، ساعت مچی غیرهوشمند، بطری آب، دستمال‌کاغذی، ماسک و اگر باید داروی ضروری مصرف کنید حتماً همراه خود داشته ‌باشید. سعی کنید در روز آزمون لباس راحتی به تن داشته باشید. در صورت نیاز، خوردنی ساده‌ای مثل شکلات، کیک و.. به خصوص برای افت قند خون همراه خود بیاورید. حتما از شب قبل آزمون، وسایل مورد نیاز در جلسه کنکور را آماده کنید.

بهترین منابع کنکور زبان 1402
وسایل ضروری برای کنکور

همراه داشتن وسایل ضروری مانند مداد و کارت ورود به جلسه باعث  خواهد شد  استرس داوطلبان در روز کنکور به حداقل برسد. توجه داشته باشید که قبل از زمان مشخص‌شده در محل آزمون حاضر شوید و به نکات و راهنمایی‌های مراقب‌ها در روز کنکور برای پیدا کردن صندلی خود توجه کنید.

سوالات متداول

آیا می توان با خودکار پاسخنامه را تکمیل کرد؟

خیر، باید از مداد مشکی استفاده کنید. به همین خاطر همراه داشتن حداقل دو عدد مداد مشکی در جلسه آزمون الزامی است.

آیا همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه ضروری است؟

بله، داوطلبان باید همراه خود کارت شناسایی داشته باشند. علاوه بر کارت ورود به آزمون، کارت ملی و شناسنامه خود را به صورت اصل همراه داشته باشید.

در برنامه ریزی مشکل داری؟

برای 1 جلسه رایگان تلفنی برای آشنایی با دوره برنامه ریزی و چیزهایی که مشاورها نمیگن فرم رو پر کن