لوگوی سفید کنکور تی وی
خانه | اخبار کنکور | زیر گروه های کنکور زبان 1402

زیر گروه های کنکور زبان 1402

zaban1

کنکور زبان یکی از کنکورهایی است که افراد زیادی مایل به شرکت در آن هستند و در دسته ی کنکورهای شناور قرار دارد ، به همین دلیل داوطلبان می‌توانند علاوه بر اینکه در یکی از کنکور های اصلی شامل تجربی ، ریاضی و انسانی شرکت می کنند ، در یک یا هر دو کنکور شناور هنر و زبان نیز شرکت کنند .

کنکور زبان ، برای زبان‌های مختلفی در داخل کشور برگزار می‌شود که هر کدام منابع و دروس مشخصی دارند . در این مطلب در خصوص زیر گروه های کنکور زبان ۱۴۰۲ که ممکن است برای بسیاری جای سوال داشته باشد صحبت می‌شود . بنابراین اگر تمایل دارید که در این باره اطلاعات بیشتری داشته باشید، حتما تا انتها همراه من باشید .

زیر شاخه های کنکور زبان انگلیسی

پیش از هر موردی باید اشاره کنم که تمامی زیرگروه‌ها و زیرشاخه‌ها ، به طور کامل از کنکور 1402 به بعد حذف شده‌اند . بنابراین زیر گروه های کنکور زبان 1402 نیز حذف شده‌اند و داوطلبان با درسی با ضریب کاملا یکسان روبه‌رو هستند .

داوطلبان در کنکور زبان فقط با درس زبان تخصصی در کنکور مواجه هستند و با حذف دروس عمومی از کنکور ، تاثیر دروس عمومی صرفا از طریق سوابق تحصیلی اعمال خواهد شد . برای اطلاع از جزییات بیشتر درباره ضرایب دروس کنکور زبان به مطلب ضرایب کنکور زبان مراجعه کنید .

زیر گروه های کنکور زبان 1402

معرفی زیر گروه های کنکور زبان خارجی 1402

تا سال گذشته ، کنکور در همه رشته‌ها ، زیرگروه‌های مختلفی داشت و هر زیرگروه درس‌هایی با ضرایب متفاوتی را در خود می‌دید که داوطلبان در هر زیرشاخه با توجه به بالا بودن ضرایب درس‌ها ، به آن درس خاص اهمیت بیشتری می‌دادند اما سازمان سنجش امسال تصمیم گرفته‌ است که زیر گروه های کنکور زبان 1402 را به طور کامل حذف کند .

بهترین روش مطالعه شیمی برای کنکور

در واقع کنکور دیگر همه داوطلبان مانند یکدیگر در این رقابت شرکت خواهند کرد . بنابراین ضرایب دروس برای تمامی شرکت‌کنندگان نیز یکسان خواهد بود و همه داوطلبان به طور برابر مورد سنجش قرار می‌گیرند .

لیست زیرگروه ها و ضرایب دروس کنکور زبان

همانطور که پیش‌تر نیز در متن اشاره شد ، تمامی زیر گروه‌ها برای کنکورهای سال 1402 حذف شده‌اند . بنابراین خبری از زیر گروه های کنکور زبان 1402 نیز نخواهد بود و تمام داوطلبان باید به دروس با ضرایب دروس کنکور زبان یکسانی پاسخ دهند . علاوه بر این، با توجه به حذف دروس عمومی از کنکور ، تنها دروس تخصصی هستند که سوالات آن‌ها در کنکور در قالب یک دفترچه در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد .

زبان تخصصی، بسته به هر زبانی که قصد شرکت در کنکور آن را داشته باشید ، تنها درسی است که در کنکور زبان از آن سوال مطرح می‌شود و ضریب این درس برای تمامی کنکورهای زبان نیز 1 در نظر گرفته شده است .

بودجه بندی سوالات کنکور 1402

بودجه بندی و نحوه تقسیم بندی سوالات کنکور زبان در سال های گذشته را در جدول پایین مشاهده می کنید .

سالسال 98سال 99سال 1400سال 1401دی 1401
گرامر10 سوال10 سوال10 سوال10 سوال10 سوال
واژگان15 سوال15 سوال15 سوال15 سوال15 سوال
ترتیب واژه5 سوال5 سوال5 سوال5 سوال5 سوال
درک مطلب20 سوال20 سوال20 سوال20 سوال20 سوال
کاربرد زبان10 سوال10 سوال10 سوال10 سوال10 سوال
کلوز تست10 سوال10 سوال10 سوال10 سوال10 سوال
مجموع70 سوال70 سوال70 سوال70 سوال70 سوال
معرفی زیر گروه های کنکور زبان خارجی 1402

لیست کامل رشته های کنکور زبان

برای داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور زبان مدنظرشان را دارند ، بسیار مهم است که بدانند چه رشته‌هایی برای کنکور زبان وجود دارد که آن‌ها می‌توانند پس از کنکور وارد آن رشته‌ها در دانشگاه مدنظرشان شوند. در ادامه لیست کاملی از رشته های کنکور زبان آورده شده است که شما با مطالعه آن‌ها می‌توانید به طور کامل از این رشته‌ها مطلع شوید.

لیست رشته های کنکور انسانی
مقطع تحصیلی نام رشته 
کارشناسی زبان ایتالیایی
کارشناسی آموزش زبان انگلیسی
کارشناسی زبان چینی
کارشناسی زبان روسی
کارشناسی زبان و ادبیات آلمانی 
کارشناسی زبان و ادبیات اردو
کارشناسی زبان و ادبیات ارمنی 
کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی
کارشناسی  زبان و ادبیات اسپانیایی
کارشناسی زبان و ادبیات ترکی استانبولی
کارشناسی زبان و ادبیات ژاپنی
کارشناسی زبان و ادبیات فرانسه 
کارشناسی مترجمی زبان آلمانی
کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی
کاردانی کاردانی مترجمی زبان انگلیسی
کاردانی کاردانی آموزش زبان انگلیسی
لیست کامل رشته های کنکور زبان

در این مطلب در خصوص زیر گروه های کنکور زبان 1402 بحث شد. مشخص شد که برای کنکورهای آینده دیگر خبری از زیر گروه‌ها نخواهد بود و همه داوطلبان به درس زبان تخصصی با ضریب یک پاسخ خواهند داد .

برنامه‌ریزی صحیح و توجه به انتخاب درست منابع از مهم‌ترین راه‌هایی است که می‌تواند شما را به هدفتان نزدیک کند که همواره به جهت کمتر کردن احتمال خطا و هموار تر کردن مسیر موفقیت بهره گیری از مشاوره می تواند از بهترین انتخاب ها باشد .

سوالات متداول

چرا توجه به زیرگروه‌ها بسیار مهم بودند ؟

در سال‌های گذشته ، گروه‌های آزمایشی به چندین زیرگروه مختلف تقسیم می‌شدند که از نظر ضریب دروس تخصصی با یکدیگر متفاوت بودند و افراد بایستی با توجه به رشته مورد علاقه خود ، ضریب آن زیرگروه را برای مطالعه مورد نظر قرار دهند .

آیا حذف زیرگروه‌ها سبب کاهش شانس قبولی نمی‌شود ؟

خیر ، این روش عدالت بیشتری بین دانشجویان برقرار می کند و همچنین باعث می شود شانس بیشتری برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود داشته باشید .

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن
محمد قاسمی
محمد قاسمی
محمد قاسمی مدیر و بنیانگذار کنکور تی وی هستم و از سال 1391 در زمینه آموزش کنکور هستم و کنکور تی وی را در سال 1392 جهت کاهش مشکلات تحصیلی و کنکور تاسیس کردم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنها راه قبولی در این کنکور سخت

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن