زیر گروه های کنکور زبان 1402

عناوین مقاله

کنکور زبان یکی از کنکورهایی است که افراد زیادی مایل به شرکت کردن در آن هستند. سازمان سنجش این کنکور را در دسته کنکورهای شناور قرار داده است؛ به همین دلیل داوطلبان می‌توانند هم در کنکور اصلی رشته خود شرکت کنند و هم در یکی از کنکورهای شناور ثبت نامشان را نهایی کنند. کنکور زبان، برای زبان‌های مختلفی در داخل کشور برگزار می‌شود که هر کدام منابع و دروس مشخصی دارند. در این مطلب در خصوص زیر گروه های کنکور زبان 1402 که ممکن است برای بسیاری جای سوال داشته باشد صحبت می‌شود. بنابراین اگر تمایل دارید که در این باره اطلاعات بیشتری داشته باشید، حتما تا انتها همراه من باشید.

زیر شاخه های کنکور زبان انگلیسی

پیش از هر موردی باید اشاره کنم که تمامی زیرگروه‌ها و زیرشاخه‌ها، به طور کامل از کنکورهای پیش رو حذف شده‌اند. بنابراین زیر گروه های کنکور زبان 1402 نیز حذف شده‌اند و داوطلبان با دروسی با ضرایب کاملا یکسان روبه‌رو می‌شوند.

سازمان سنجش طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که قصد دارد تمامی زیرگروه‌ها را برای کنکور های پیش رو برای اولین بار حذف کند. سازمان سنجش این تصمیم را برای برقراری عدالت بیشتر اتخاذ کرده است و باید منتظر ماند و دید در اولین کنکور چه نتیجه و پیامدی برای این تصمیم وجود خواهد داشت. اما چیزی که باید برای داوطلبان مهم باشد حذف تمامی زیرگروه‌هاست و بدون توجه به موارد دیگر باید به مطالعه دروس مربوطه مشغول باشند. بنابراین در کنکور زبان 1402 بدون زیرگروه‌ها، همه داوطلبان باید به دروسی با ضرایب یکسان پاسخ دهند و دیگر مانند گذشته دروس برای زیرگروه‌های مختلف ضرایب متفاوتی نخواهد داشت.

زیر گروه های کنکور زبان 1402

معرفی زیر گروه های کنکور زبان خارجی 1402

تا سال گذشته، کنکور در همه رشته‌ها، زیرگروه‌های مختلفی داشت و هر زیرگروه درس‌هایی با ضرایب متفاوتی را در خود می‌دید که داوطلبان در هر زیرشاخه با توجه به بالا بودن ضرایب درس‌ها، به آن درس خاص اهمیت بیشتری می‌دادند. اما سازمان سنجش امسال تصمیم گرفته‌ است که زیر گروه های کنکور زبان 1402 را به طور کامل حذف کند.

در واقع کنکور دیگر زیرگروه مشخصی ندارد و همه داوطلبان مانند یکدیگر در این رقابت شرکت خواهند کرد. بنابراین ضرایب دروس برای تمامی شرکت‌کنندگان نیز یکسان خواهد بود و همه داوطلبان به طور برابر مورد سنجش قرار می‌گیرند. همچنین تفاوت دیگر کنکور امسال با سال‌های گذشته، حذف دروس عمومی از آن است. سازمان سنجش اعلام کرده است که برای تمام کنکورها تنها دروس تخصصی مطرح می‌شوند و تاثیر دروس عمومی به صورت سوابق تحصیلی روی رتبه نهایی داوطلب خواهد بود.

لیست زیرگروه ها و ضرایب دروس کنکور زبان

همانطور که پیش‌تر نیز در متن اشاره شد، تمامی زیر گروه‌ها برای کنکورهای سال 1402 حذف شده‌اند. بنابراین خبری از زیر گروه های کنکور زبان 1402 نیز نخواهد بود و تمام داوطلبان باید به دروس با ضرایب یکسانی پاسخ دهند. علاوه بر این، با توجه به حذف دروس عمومی از کنکور، تنها دروس تخصصی هستند که سوالات آن‌ها در کنکور در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

زبان تخصصی، بسته به هر زبانی که قصد شرکت در کنکور آن را داشته باشید، تنها درسی است که در کنکور زبان از آن سوال مطرح می‌شود. گفتنی است ضریب این درس برای تمامی کنکورهای زبان نیز 1 در نظر گرفته شده است. نکته دیگری که باید در این بخش به آن اشاره کنیم آن است که در همه کنکورهای مربوط به زبان 15 تست از قسمت لغات، 20 تست از قسمت خواندن، 10 تست از گرامر، 10 تست از کاربردهای زبانی، 10 تست از کلوز تست و همچنین 5 تست از واژه‌ها وجود دارد که شرکت‌کنندگان باید به این سوالات پاسخ دهند.

معرفی زیر گروه های کنکور زبان خارجی 1402

لیست کامل رشته های کنکور زبان

برای داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور زبان مدنظرشان را دارند، بسیار مهم است که بدانند چه رشته‌هایی برای کنکور زبان وجود دارد که آن‌ها می‌توانند پس از کنکور وارد آن رشته‌ها در دانشگاه مدنظرشان شوند. در ادامه لیست کاملی از رشته های کنکور زبان آورده شده است که شما با مطالعه آن‌ها می‌توانید به طور کامل از این رشته‌ها مطلع شوید:

برای مقطع کارشناسی: آموزش زبان انگلیسی- زبان ایتالیایی- زبان چینی- زبان روسی- زبان و ادبیات آلمانی- زبان و ادبیات اردو- زبان و ادبیات ارمنی- زبان و ادبیات اسپانیایی- زبان و ادبیات انگلیسی- زبان و ادبیات ترکی استانبولی- زبان و ادبیات ژاپنی- زبان و ادبیات فرانسه- مترجمی زبان آلمانی- مترجمی زبان انگلیسی

برای مقطع کاردانی: کاردانی آموزش زبان انگلیسی- کاردانی مترجمی زبان انگلیسی

لیست کامل رشته های کنکور زبان

در این مطلب در خصوص زیر گروه های کنکور زبان 1402 بحث شد. مشخص شد که برای کنکورهای آینده دیگر خبری از زیر گروه‌ها نخواهد بود و همه داوطلبان به دروسی با ضرایب یکسان پاسخ خواهند داد. همچنین با توجه به حذف دروس عمومی، تنها دروس تخصصی هستند که در کنکور سوالاتی از آن‌ها طرح می‌شود. برنامه‌ریزی صحیح و توجه به انتخاب درست منابع از مهم‌ترین راه‌هایی است که می‌تواند شما را به هدفتان نزدیک کند.

محمد قاسمی
محمد قاسمی
محمد قاسمی هستم مدیر و و بنیانگذار کنکور تی وی هستم ، از سال 1391 در زمینه آموزش کنکور هستم . سایت کنکور تی وی را در سال 1392 جهت کاهش مشکلات تحصیلی و کنکور تاسیس کردم .
دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *