زمان اعلام نتایج کنکور 1402

زمان اعلام نتایج کنکور 1402
زمان حدودی مطالعه : 4 دقیقه ⏱

زمان اعلام نتایج کنکور

زمان اعلام نتایج کنکور ، همانطور که می دانید کنکور سراسری سال 1402 قرار است در دو نوبت، یعنی در دی ماه سال 1401 و در تیر ماه سال 1402 برگزار شود. دغدغه بسیاری از شما داوطلبان عزیز پس از شرکت در کنکور سراسری، زمان اعلام نتایج کنکور 1402 است. با توجه به اینکه کنکور سراسری سال 1402، در دو نوبت برگزار می شود، بهتر است که در مورد نتایج کنکور ۱۴۰۲ به صورت تخصصی تر صحبت کنیم. پس اگر شما هم به دنبال شرکت در کنکور سراسری در سال جدید هستید، با ما همراه باشید.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار کنکور 1402 کلیک کنید. همچنین شما میتوانید از خدمات مشاوره انتخاب رشته مجموعه ما نیز استفاده کنید با مشاوران متخصص ما تماس حاصل فرمایید.

زمان اعلام نتایج کنکور در سال 1402

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری در سال 1402

با توجه به اینکه هنوز تاریخ کنکور 1402 به طور دقیق مشخص نشده است، نمی توان در مورد زمان اعلام نتایج کنکور سراسری هر یک از رشته های هنر، علوم انسانی، ریاضی و فیزیک، علوم تجربی و زبان های خارجه صحبت کرد. اما با توجه به اینکه جواب کنکور 1402 برای بسیاری از دانش آموزان عزیز، دغدغه مهمی است، در ادامه قصد داریم یک مدت زمان تقریبی را برای تاریخ اعلام نتایج کنکور سراسری ذکر کنیم. دقت داشته باشید که شما دانش آموزان باید در دو مرحله اقدام به دریافت نتایج کنکور 1402 کنید. اولین مرحله از اعلام نتایج، مرحله ای است که از طریق آن می توانید رتبه و تراز خود را مشاهده کنید. دومین مرحله از اعلام نتایج کنکور نیز نتیجه نهایی شما در قبولی دانشگاه مد نظرتان است.

راهنمای انتخاب رشته تجربی

نتایج اولیه کنکور سراسری

نتایج اولیه کنکور سراسری معمولا یک ماه پس از برگزاری کنکور منتشر می شود. لازم به توضیح است که نتایج کنکور هنر، نتایج کنکور تجربی، نتایج کنکور ریاضی، نتایج کنکور زبان های خارجی و نتایج کنکور انسانی به صورت همزمان در سایت سنجش منتشر می شوند.طبق اطلاعیه سازمان سنجش، کنکور سراسری در سال 1402 در دو مرحله برگزار می شود. بنابراین، اگر اقدام به ثبت در هر یک از این دو مرحله می کنید، باید به دنبال اطلاع از زمان اعلام نتایج کنکور در سال 1402 باشید.

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری دی ماه 1401

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری دی ماه 1401، احتمالا بهمن ماه و یا اوایل اسفند خواهد بود. دانش آموزان عزیزی که در هر یک از شاخه های کنکور شرکت کرده اند، می توانند به محض انتشار نتایج به سایت سنجش مراجعه کنند و نتایج اولیه خود را مشاهده نمایند. در این مرحله کارنامه اولیه کنکور نیز منتشر می شود.

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری تیر ماه سال 1402

مطابق با روال سال گذشته، احتمالا کنکور سراسری پس از برگزاری امتحانات نهایی در تیر ماه سال 1402 برگزار می شود. زمان اعلام نتایج کنکور برگزار شده در تیر ماه نیز معمولا یک ماه پس از برگزاری کنکور است. یعنی شما دانش آموزان می توانید در مرداد ماه اقدام به مشاهده نتایج اولیه و کارنامه اولیه خودتان نمایید.

نتایج اولیه کنکور سراسری

زمان اعلام نتایج کنکور نهایی 1402

پس از منتشر شدن نتایج اولیه کنکور سراسری، لازم است که دانش آموزان با تحقیق در مورد رتبه و تراز خودشان، بهترین دانشگاه و رشته را انتخاب و آن ها را اولویت بندی کنند. هر دانش آموز می تواند بر اساس اولویت های انتخابی خودش، انتخاب رشته را انجام دهد. پس از اتمام زمان انتخاب رشته، حدود 1 ماه زمان لازم است تا نتایج نهایی کنکور منتشر شود. زمان اعلام نتایج نهایی کنکور دی ماه سال 1401، احتمالا به اوایل سال 1402 موکول می شود. همچنین، دانش آموزانی که در کنکور تیر ماه شرکت می کنند، می توانند نتایج نهایی انتخاب رشته خود را در اواخر شهریور و یا مرداد ماه دریافت کنند.

آخرین رتبه لازم برای قبولی در دانشگاه‌ های تهران

نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری برای دانش آموزان

همه مراحل مربوط به ثبت نام، دریافت دفترچه راهنما جهت ثبت نام و انتخاب رشته و … در سایت سنجش انجام می شود. بنابراین، دانش آموزان عزیزی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند، به محض فرا رسیدن زمان اعلام نتایج کنکور سراسری باید به سایت سنجش مراجعه کنند. دقت کنید که هم برای مشاهده اعلام نتایج نهایی و هم برای مشاهده اعلام نتایج اولیه، باید به سایت سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کنید. برای مشاهده نتایج کنکور هنر، ریاضی و فیزیک، علوم تجربی و تمامی رشته های مختلف دیگر، باید اطلاعات کاربری خود را که پس از ثبت نام به شما ارائه می شوند، به همراه داشته باشید. پس از وارد شدن به لینک «اعلام نتایج کنکور سراسری»، به راحتی می توانید نتیجه اولیه و یا نهایی خود را با وارد کردن اطلاعات خواسته شده مشاهده نمایید. در صورتی که اطلاعات کاربری خود را برای ورود به سایت سازمان سنجش فراموش کرده اید، می توانید از بخش سیستم پاسخگویی، درخواست خود را برای بازیابی اطلاعات ثبت کنید. در اکثر موارد پاسخ در سریع ترین زمان ممکن به دست شما خواهد رسید. پس در مورد این موضوع هم جای نگرانی وجود ندارد.

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری در سال 1402

مشاوره زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 1402

در این مقاله به سوال شما در مورد اینکه نتایج کنکور 1402 کی اعلام می شود؟ صحبت کردیم. اما فارغ از تمامی موضوعات ذکر شده به شما توصیه می کنیم که حتما پس از شرکت در کنکور سراسری، اطلاعیه های سازمان سنجش را بررسی کنید تا از زمان و تاریخ نتایج کنکور 1402 مطلع شوید. پس از اینکه نتایج اولیه کنکور سراسری سال 1402 منتشر شد، بهتر است که بدون فوت وقت شروع به پر کردن فرم انتخاب رشته خود کنید. اگر نیاز به دریافت خدمات مشاوره دارید، حتما این کار را انجام دهید. مطمئن باشید که وضعیت رتبه شما بد نیست و می توانید با یک انتخاب درست، بهترین دانشگاه و رشته را بر اساس رتبه خودتان انتخاب کنید. پس از پر کردن فرم انتخاب رشته، آن را در موعد مقرر در سایت سنجش وارد کنید. هیچ گاه به دنبال تمدید مدت زمان انتخاب رشته کنکور سراسری نباشد. چرا که نمی توان هیچ پیش بینی مشخصی را برای این موضوع داشت. در نهایت باید بگوییم که برای اطلاع از زمان اعلام نتایج کنکور استرس نداشته باشید و فقط اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت ما را مشاهده کنید.

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن
محمد قاسمی
محمد قاسمی
محمد قاسمی مدیر و بنیانگذار کنکور تی وی هستم و از سال 1391 در زمینه آموزش کنکور هستم و کنکور تی وی را در سال 1392 جهت کاهش مشکلات تحصیلی و کنکور تاسیس کردم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن