حذفیات کنکور 1402

remove
زمان حدودی مطالعه : 4 دقیقه ⏱

حذفیات کنکور 1402

خبرها حاکی از آن است که کنکور سراسری در سال 1402 در دو نوبت دی ماه و تیرماه برگزار می شود. این موضوع باعث ایجاد تنش و استرس در برخی از داوطلبان شده است. این در حالی است که داوطلبان کنکور سراسری می توانند با تمرکز بیشتر، هم برای کنکور دی ماه آماده شوند و

هم در کنکور تیر ماه سال 1402 شرکت کنند. موضوع بسیار مهمی که در مورد کنکور سراسری سال آینده وجود دارد، حذفیات است. حذفیات کنکور 1402 از سوی سازمان سنجش به داوطلبان اعلام می شود و داوطلبان می توانند صرف نظر از مطالعه این بخش ها، اقدام به مطالعه بخش های مختلف دیگر منابع دستی خود کنند.

حذفیات کنکور 1402 به تفکیک رشته های انسانی، ریاضی و تجربی

اهمیت اطلاع از حذفیات کنکور 1402

حذفیات کنکور سراسری همیشه برای داوطلبان حائز اهمیت بوده است. هر یک از دانش آموزانی که در حال مطالعه برای کنکور سراسری هستند، قطعا نیاز به اطلاع از حذفیات کنکور 1402 دارند تا از بخش هایی که به طور قطعی از کنکور سراسری حذف می شوند را مطالعه نکنند.

اگرچه زمان انتشار حذفیات کنکور 1402، معمولا نزدیک به برگزاری کنکور است و دانش آموزان عملا نمی توانند تاثیر این حذفیات را روی برنامه ریزی خودشان ببیند. اما دست کم برای مطالعه نهایی و جمع بندی، می توان از مطالعه مجدد حذفیات کنکور 1402 خودداری کرد. بنابراین، بسیار مهم است که تمامی داوطلبان به محض انتشار لیست حذفیات کنکور 1402، اقدام به دانلود و دریافت آن نمایند و با بررسی دقیق، از خواندن مطالب حذف شده از لیست سوالات خودداری کنند.

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور 1402

لیست حذفیات کنکور تجربی

کنکور تجربی یکی از پرتقاضاترین گروه های آزمایشی کنکور است. هر ساله بسیاری از داوطلبان در این گروه آزمایشی با هم رقابت می کنند. رقابت میان دانش آموزان در حال تحصیل در رشته تجربی باعث شده است که هر یک از آن ها به دنبال پیشی گرفتن از دیگر داوطلبان باشند. یکی از بهترین راهکارها برای کسب موفقیت در کنکور سراسری، اطلاع از حذفیات کنکور تجربی است.

اگرچه طبق اطلاعات سال های گذشته، حذفیات کنکور تجربی زیاد نبودند و احتمال اینکه امسال هم لیست حذفیا کنکور تجربی پربار نباشد، وجود دارد. با توجه به اینکه هنوز سازمان سنجش اقدام به منتشر کردن حذفیات کنکور تجربی نکرده است، نمی توان در مورد لیست حذفیات کنکور 1402 صحبت کرد.

اما آن چیزی که مسلم است، حذف شدن تمامی دروس عمومی از لیست سوالات کنکور تجربی است. بنابراین، تمامی دانش آموزان می توانند تمرکز خود را روی دروس تخصصی از جمله زمین شناسی، زیست شناسی، شیمی و … بگذارند تا نمره تراز بهتری نسبت به دیگر رقبای خودشان کسب کنند.

لیست حذفیات کنکور ریاضی

پس از کنکور تجربی، کنکور ریاضی فیزیک یکی از کنکورهای پرطرفدار شناخته می شود. هر ساله سازمان سنجش اقدام به انتشار لیست حذفیات کنکور ریاضی می کند تا داوطلبان زمان خود را صرف خواندن مطالب حذف شده در کنکور ریاضی نکنند.

در حال حاضر، هیچ لیستی برای حذفیات کنکور ریاضی از سوی سازمان سنجش منتشر نشده است. اما همانطور که دروس عمومی از کنکور تجربی حذف شده اند، داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی فیزیک نیز، نیازی به مطالعه دروس عمومی نخواهند داشت.

بهترین موسسه کنکور

در سال 1401، حذفیات کنکور سراسری در دروس مختلف از جمله حسابان، فیزیک 2، فیزیک 3 و … بسیار متنوع بودند. به طور مثال، پانویس ها از دروس فیزیک کنکور ریاضی حذف شدند. همچنین، نیازی به مطالعه بخش های خواندنی های کتاب در دروس حسابان نبوده است. با این حال، نمی توان در مورد لیست حذفیات کنکور 1402 رشته ریاضی، پیش بینی کرد.

لیست حذفیات کنکور ریاضی و تجربی

لیست حذفیات کنکور علوم انسانی

گروه آزمایشی علوم انسانی که دارای داوطلبان خاص و علاقه‌مند به دروس مختلف است، طرفدار زیادی در بین دیگر گروه آزمایشی تجربی و ریاضی ندارد. با این حال، رقابت میان داوطلبان رشته علوم انسانی نیز کم نیست. به همین خاطر، لازم است که تمامی داوطلبان لیست حذفیات کنکور انسانی را به محض انتشار مطالعه کنند تا زمان خود را روی مطالب بیهوده نگذارند.

در سال 1401 بخش هایی از کتاب فلسفه، عربی، ادبیات و … طبق اطلاعیه سازمان سنجش حذف شدند. اما مشخص نیست که حذفیات کنکور 1402 برای رشته علوم انسانی مطابق با سال قبل است یا خیر. بنابراین، توصیه می کنیم که منتظر انتشار لیست حذفیات کنکور انسانی از سوی سازمان سنجش باشید.

باید این نکته را یادآوری کنیم، همانطور که در کنکور رشته تجربی و ریاضی، دروس عمومی حذف شده اند؛ تمامی دروس عمومی از کنکور علوم انسانی نیز حذف خواهند شد. پس نیازی به مطالعه آن ها توسط داوطلبان این گروه آزمایشی نیست.

آیا احتمال لغو حذفیات کنکور سراسری 1402 وجود دارد؟

واقعیت این است که تا زمان انتشار اطلاعیه سازمان سنجش در مورد حذفیات کنکور 1402، نمی توان اظهار نظری در مورد احتمال لغو حذفیات کنکور 1402 کرد. با این حال قانون مربوط به حذف سوال های عمومی از دفترچه تمامی گروه های آزمایشی کنکور سراسری قطعی است. به محض انتشار اطلاعیه حذفیات کنکور 1402، می توان در مورد میزان حذفیات و وجود یا عدم وجود آن صحبت نمود.

تکنیک های تست زنی در کنکور
لیست حذفیات کنکور ریاضی و انسانی 1402

مشاوره حذفیات کنکور سراسری 1402

بسیاری از دانش آموزان تصور می کنند که بخش زیادی از کتاب و منبع درسی خودشان از منابع کنکور سراسری حذف می شود. بنابراین، باید منتظر انتشار اطلاعیه حذفیات کنکور 1402 باشند. اما طبق اطلاعات سال های گذشته، حذفیات کنکور سراسری بسیار محدود و فقط در برخی از دروس خاص هستند.

بنابراین، توصیه می شود که فارغ از حذفیات کنکور 1402، تمامی بخش های کتاب درسی خود را مطالعه نمایید و تست های متعددی را حل کنید. به محض انتشار حذفیات کنکور سراسری 1402، می توانید لیست حذفیات کنکور را به تفکیک رشته ها مشاهده کنید و از مطالعه مجدد بخش های حذف شده کتاب خودداری کنید.

با کسب اطلاعات در مورد حذفیات کنکور، می توانید تمرکز خود را معطوف به بخش های اصلی و مهم کتاب کنید. البته به دلیل حذف دروس عمومی از کنکور، عملا زمان بیشتری برای مطالعه منابع دروس تخصصی خواهید داشت. بنابراین، توصیه می کنیم که از این فرصت استفاده کنید و هم برای کنکور دی ماه 1401 و هم برای کنکور تیر ماه 1402 آماده شوید. در صورت نیاز به دریافت خدمات تخصصی و داشتن برنامه ریزی منظم، می توانید از مشاوره کنکور کمک بگیرید.

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن
محمد قاسمی
محمد قاسمی
محمد قاسمی مدیر و بنیانگذار کنکور تی وی هستم و از سال 1391 در زمینه آموزش کنکور هستم و کنکور تی وی را در سال 1392 جهت کاهش مشکلات تحصیلی و کنکور تاسیس کردم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن