اینترفرون ( بحث ایمنی سلولی کنکور )

عناوین مقاله

اینترفرون ( بحث ایمنی سلولی کنکور )

اینترفرون بحث ایمنی سلولی در کنکور به دو بخش ایمنی اختصاصی و غیر اختصاصی تقسیم می شود .

از دفاع های غیر اختصاصی ترشح اینترفرون است که مثل پیک عمل میکنه و بقیه ی سلول ها رو از وجود دشمن خبردار میکنه .

این موضوع برای داوطلبان کنکور تا حدی ملموس نیست و در کنکور در تست های شمارشی که طراح کنکور اخیراً بسیار استفاده می کند خیلی از آن ها استفاده می کند .

پروتئینی دفاعی است که توسط سلولی که آلوده به ویروس شده است تولید می‌شود .

این سلول‌ها  به علت حمله‌ی ویروس می‌میرند .

دقیقاً مثل سرباز فدایی که خبر می برد برای شهر تا از حمله ی دشمن شهر را آگاه کند ، سلول مبتلا اینترفرون رو برای خبر کردن بقیه تولید می کند .

اما اینترفرون حاصل از سلول مبتلا از تكثیر ویروس در سایر سلول‌‌ ها جلوگیری می‌كند و موجب مقاومت و دفاع موقت سلول‌های سالم در برابر ویروس می‌شود .

اینترفرونی كه در پاسخ به یك نوع ویروس تولید می‌شود ، سبب بروز مقاومت كوتاه مدت در برابر بسیاری از ویروس‌های دیگر نیز می‌شود .

مجموعه ی مگوپ در ابتدا با نام ( میز طراح کنکور فعالیت خود را آغاز کرد .
من ( محمد قاسمی ) به عنوان موسس این مجموعه ، معتقد است که اگر سه رکنی که در پایین ذکر می کنیم در کشور وجود داشته باشند ، آن جامعه هیچ زندانی و مجرمی در زندان هایش ندارد و آمار جُرم و جنایت در حد صفر پایین می آید و دادگاه ها بیکار می شوند .
این سه رکن به شرح زیر هستند :

١- آموزش و پرورش استاندارد
٢- تضمین بهداشت فکری و جسمی
٣- حقوق بیکاری

در این سایت با رکن ٢ و ٣ چندان سر و کاری نداریم و صحبت ما بر سر رکن اول است .
آموزش کشور ما شدیداً به کنکور گره خورده و من تلاش دارم تا با ارائه ی محصولات رایگان و غیر رایگان استاندارد و مبتنی بر متد های علمی درجه اول جهان بتوانم تا حد امکان مطالعه کنکور و مواجهه با کنکور را ساده سازی کنم و راهکار های منطقی برای انتخاب بهترین مسیر تحصیلی و شغلی را به شما آموزش دهم .

محمد قاسمی
محمد قاسمی
محمد قاسمی هستم مدیر و و بنیانگذار کنکور تی وی هستم ، از سال 1391 در زمینه آموزش کنکور هستم . سایت کنکور تی وی را در سال 1392 جهت کاهش مشکلات تحصیلی و کنکور تاسیس کردم .
دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *