09916434367

درخواست مشاوره

کارنامه کنکور ریاضی 1401

زمان حدودی مطالعه : 3 دقیقه ⏱

اغلب داوطلبان رشته ریاضی علاقه دارند که در رشته‌های مهندسی قبولی شوند. دانشگاه بهشتی، شریف، ‌امیرکبیر، خواجه نصیر و دانشگاه تهران رویای داوطلبان گروه ریاضی است. دست یافتن به این آرزو زمانی امکان‌پذیر است که از حداقل یا حداکثر درصد قبولی برای هر دانشگاه مطلع باشید. باید به این نکته اشاره کنم که وجود پردیس خودگردان قبولی در دانشگاه‌های شریف و ‌امیرکبیر را ساده‌تر می‌کند. بررسی جامع کارنامه کنکور ریاضی ۱۴۰۱ دیدگاهی واقع‌بینانه به شما خواهد داد.

کارنامه کنکور ریاضی ۱۴۰۱

کارنامه قبولی رشته‌ های کنکور ریاضی 1401

سطح علمی دانشگاه‌های کشور با یکدیگر تفاوت دارد. این تفاوت سبب شده که سیستم حاکم بر هر دانشگاه دستورالعملی خاص برای پذیرش داوطلبان تعریف کند. در این دستورالعمل مواردی مانند حداقل و حداکثر رتبه، تراز و درصد داوطلبان تعیین شده است. توصیه من به داوطلبان این است که قبل از آغاز مطالعه به صورت جدی، نگاهی به کارنامه داوطلبان سال‌های قبل بیندازند. اگر یادتان باشد به شما گفتم بهترین روش تست زنی این است که تعداد تست‌هایی که از هر ۱۰ سؤال باید بزنید را مشخص کنید. این روش در افزایش سرعت تست زنی شما مؤثر است.

به نظر شما چه رابطه‌ای بین ارزیابی کارنامه داوطلبان سال قبل و تست زنی وجود دارد؟ پاسخ به این سؤال بسیار ساده است. با بررسی کارنامه داوطلبان سال قبل به این نتیجه می‌رسید که آن‌ها با رتبه و تراز خود در چه دانشگاهی قبول شده‌اند. درصد هر درس نیز در کارنامه مشخص است. زمانی که از درصد هر درس اطلاع داشته باشید، می‌توانید تعداد سؤالاتی که باید از هر ۱۰ تست پاسخ دهید را دقیقاً مشخص کنید. این حالت به افزایش راندمان مطالعاتی شما و دستیابی به نتیجه ایده‌آل کمک می‌کند.

دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402

تحلیل کارنامه کنکور ریاضی

در تحلیل کارنامه کنکور ریاضی ۱۴۰۲ باید به این مورد اشاره کنم که اطلاعات مختلفی در کارنامه وجود دارد. مهم‌ترین مورد این است که آیا مجاز به انتخاب رشته در نوبت روزانه، شبانه یا فرهنگیان هستید یا خیر. انتخاب رشته در این دانشگاه‌ها تنها برای افرادی امکان‌پذیر است که مجاز به انتخاب رشته باشند. عامل دیگری که باید در بررسی کارنامه به آن توجه کنید تراز و رتبه است.

اغلب داوطلبانی که برای انتخاب رشته به من مراجعه می‌کنند می‌پرسند که کدام رتبه در قبولی آن‌ها تأثیر دارد؟ اگر این سؤال ذهن شما را درگیر کرده به این نکته توجه داشته باشید. در کارنامه کنکور سه رتبه کشوری، رتبه در سهمیه و رتبه کل وجود دارد. رتبه در سهمیه ملاک اصلی ارزیابی عملکرد داوطلبان است. زمانی که صحبت از رتبه قبولی در رشته‌های مختلف می‌شود منظور همان رتبه در سهمیه است.

کارنامه قبولی رشته‌ های کنکور ریاضی 1401

پذیرفته شدگان کنکور ریاضی

پس از انشار کارنامه اولیه، همه داوطلبان فرصت دارند که در انتخاب رشته شرکت کنند. انتخاب رشته در دانشگاه‌ های غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس و رشته‌های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی برای تمام داوطلبان امکان‌پذیر است. اما داوطلبانی مجاز هستند در رشته‌های روزانه دانشگاه‌های شریف، ‌امیرکبیر، تهران، صنعتی اصفهان، شیراز، خواجه نصیر و سایر دانشگاه‌های تراز اول شرکت کنند که مجاز به انتخاب رشته در نوبت روزانه و شبانه باشند. با بررسی کارنامه کنکور ریاضی ۱۴۰۱ و پذیرفته شدگان سال‌های قبل می‌توانید مناسب‌ترین روش برای مطالعه دروس را انتخاب کنید.

کارنامه ها و رتبه های قبولی کنکور ریاضی

مهندسی برق، کامپیوتر، مکانیک، نفت، معدن، عمران، پلیمر، نساجی، صنایع و شهرسازی مهم‌ترین رشته‌های گروه ریاضی هستند. علاوه بر این، با قبولی در دانشگاه شریف، تهران، ‌امیرکبیر، بهشتی، خواجه نصیر، صنعتی اصفهان، شیراز، تبریز و مشهد می‌توانید آینده شغلی بهتری در مقایسه با سایر داوطلبان داشته باشید. از سوی دیگر، در کنکور سهمیه‌های مختلفی در رتبه داوطلبان تأثیر دارد. برای مثال رتبه قبولی در دانشگاه شریف برای داوطلبان منطقه یک، دو و سه با یکدیگر فرق دارد. علاوه بر این، سهمیه خانواده شهدا و ایثارگران نیز در رتبه و قبولی داوطلبان تاثیر دارد.

لیست رشته های کنکور تجربی

بهتر است کارنامه، رتبه‌های قبولی هر رشته و تراز داوطلبان را بررسی کنید. این روش از دو جهت مهم است. در وهله اول، می‌دانید که برای قبولی در یک رشته و دانشگاه خاص باید چه رتبه‌ای کسب کنید. اما مهم‌ترین جنبه مطالعه کارنامه قبولی سال‌های قبل این است که می‌توانید عملکرد بهتری در انتخاب رشته داشته باشید. وقتی بدانید داوطلبانی که عملکردی مشاب شما دارند در چه کد رشته یا دانشگاهی قبول شده‌اند انتخاب برای شما راحت‌تر می‌شود.

رتبه قبولی در کنکور ریاضی

رتبه قبولی رشته‌های مختلف گروه ریاضی با یکدیگر فرق دارد. برای مثال، تنها داوطلبانی که بتوانند رتبه تک رقمی و دو رقمی کسب کنند شانس قبولی در رشته برق دانشگاه شریف را خواهند داشت. از سوی دیگر، با رتبه‌های چهار رقمی شرایط برای پذیرش در دوره‌های پردیس دانشگاه های امیرکبیر، تهران یا شریف در رشته‌های پرمتقاضی وجود دارد.

کارنامه ها و رتبه های قبولی کنکور ریاضی

حالا که با اهمیت بررسی کارنامه قبولی‌های گروه ریاضی در سال‌های قبل آشنا شدید به این توصیه توجه کنید: سعی کنید در مرحله برنامه‌ریزی برای مطالعه و در مرحله انتخاب رشته بعد از قبولی در آزمون سراسری به سراغ ارزیابی کارنامه کنکور ریاضی ۱۴۰۱ بروید. این روش شانس شما برای قبولی در رشته مورد علاقه و دانشگاه محبوب‌تان را بیشتر می‌کند.

سوالات متداول

چه اطلاعاتی در کارنامه کنکور نوشته می‌شود؟

اطلاعات هویتی، مجاز به انتخاب رشته بودن، رتبه کشوری، رتبه در سهمیه، نمره کل و تراز بخش‌های مهم کارنامه کنکور هستند.

برای انتخاب رشته باید به کدام قسمت کارنامه توجه کرد؟

مجاز به انتخاب رشته بودن و رتبه در سهمیه دو بخش اصلی در انتخاب رشته هستند.

در برنامه ریزی مشکل داری؟

برای 1 جلسه رایگان تلفنی برای آشنایی با دوره برنامه ریزی و چیزهایی که مشاورها نمیگن فرم رو پر کن