لوگوی سفید کنکور تی وی
خانه | اخبار کنکور | رتبه‌ های برتر کنکور

رتبه‌ های برتر کنکور

rotbe-bartar-konkur

رتبه‌ های برتر کنکور

برنامه ‌ریزی مهم‌ ترین مرحله برای موفقیت در کنکور است، اما هر برنامه‌ای نمی‌تواند موفقیت شما را تضمین کند. استفاده از برنامه و روش رتبه‌ های برتر کنکور می‌تواند مسیر موفقیت را کوتاه‌تر کند. در دوران کنکور استرس و اضطراب فراوانی را تجربه خواهید کرد. مدیریت استرس برای کسب نتیجه عالی در کنکور ضروری است. علاوه بر این، باید بدانید که استفاده از چه کتاب‌ هایی برای تست‌ زنی بهترین گزینه است. اگر حس می‌ کنید به مشاوره کنکور سراسری نیاز دارید، استفاده از راهنمایی رتبه‌ های برتر شما را به هدفتان می‌ رساند.

rotbe bartar

رتبه‌ های برتر کنکور ۱۴۰۱

برخی داوطلبان تصور می‌کنند موفقیت در کنکور سراسری نیازمند کمک گرفتن از اساتید مجرب، شرکت در کلاس‌های خصوصی و پرداخت هزینه زیاد است. نمی‌توان تأثیر مثبت اساتید مجرب در موفقیت دانش‌آموزان کنکوری را انکار کرد. اما تیم مشاوره خصوصی کنکور من با بررسی دانش‌آموزان برتر کنکور ویژگی‌ های برجسته و متمایزی که سهم بیشتری در موفقیت آن‌ها داشته را تعیین کرده است.

  • انگیزه بالایی دارند.
  • سخت‌کوش هستند و هرگز خسته نمی‌شوند.
  • شکست را نمی‌پذیرند.
  • سرشار از انرژی‌های مثبت بوده و به خود‌امیدواری می‌دهند.
  • نقاط ضعف و قوت خود را می‌شناسند و برای تقویت یا رفع آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند.
  • مدیریت زمان را فراموش نمی‌کنند.
  • اعتمادبه‌نفس بالایی دارند اما مغرور نمی‌شوند.
  • مطالعه باکیفیت را در برنامه قرار می‌دهند و قادر به کنترل و مدیریت افکار خود هستند.
  • آن‌ها به‌جای آزمون و خطا از افراد مجرب کمک می‌گیرند.
  • مسئولیت‌پذیر هستند و از تمام امکانات خود به‌صورت بهینه استفاده می‌کنند.

رتبه برتر‌های کنکور ۱۴۰۰

در سال‌های اخیر تغییرات بیشتری در کتاب درسی و در نهایت در کنکور ایجاد شده است. نمی‌توان بدون بررسی عملکرد رتبه‌ های برتر کنکور در آزمون نهایی موفق بود. برنامه‌ریزی کنکور پیچیده نیست، اما ریزه‌کاری‌های خاصی دارد. بدون اطلاع از این نکات نمی‌توان برنامه‌ریزی درستی داشت. برنامه‌ریزی به معنی مطالعه حجم بالای کتاب در یک روز نیست؛ برنامه‌ریزی در حقیقت انتخاب زمان مناسب برای مطالعه هر درس است. با توجه به اینکه ضرایب دروس در کنکور متفاوت هستند و دشواری درس‌ها با هم فرق دارد، با اختصاص زمان یکسان برای مطالعه هر درس نمی‌توان نتیجه مطلوبی کسب کرد.

آخرین رتبه لازم برای قبولی در دانشگاه‌ های تهران

پس از بررسی نحوه برنامه‌ریزی رتبه‌های برتر به این نتیجه رسیدم که آن‌ها زمان مناسبی برای مطالعه و مرور درس‌ها اختصاص می‌دهند. آن‌ها تفریح دارند، اما در آن زیاده‌روی نمی‌کنند. از یک رژیم غذایی غنی و سالم استفاده می‌کنند. برای مدیریت زمان سعی می‌کنند تمام فعالیت‌های روزانه خود را در یک دفترچه یادداشت کنند. باید تناسب منطقی بین ساعات مطالعه درس‌ها و زمان استراحت ایجاد شود.

رتبه‌ های برتر کنکور ۱۴۰۱

رتبه‌ های برتر کنکور کجا هستند؟

یکی از چالش‌های سیستم آموزشی کشور ما ایجاد بستری مناسب برای کار و فعالیت رتبه‌ های برتر کنکور است. بی‌توجهی به این مقوله سبب شده دانش‌آموزان برتر پس از اتمام تحصیلات خود مسیر مهاجرت را انتخاب کنند. سوالی که اغلب دانش‌آموزان از من می‌پرسند این است که رتبه‌های برتر سال‌های گذشته کجا هستند؟ یکی از مشکلاتی که که دانشجویان برتر و نخبه را آزار می‌دهد مافیای کنکور و سهمیه‌ها است. این امر سبب شده که برخی دانشجویان تنها با یادگیری نکات تست‌زنی و با پرداخت هزینه‌های بالا در دانشگاه برتر داخلی درس بخوانند.

مشکلات بیکاری و عدم توجه به نیرو‌های مستعد و جوان دلیل دیگری است که مهاجرت را به تنها راه برای موفقیت این افراد تبدیل کرده است. البته تفاوت آشکاری بین رتبه‌های برتر در رشته‌های مختلف وجود دارد. برای مثال، شرایط کاری بهتری برای رتبه‌های برتر رشته تجربی (دانشجویان پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و پیراپزشکی) وجود دارد. آن‌ها به‌سرعت جذب بازار کار داخلی شده و معمولا درآمد قابل‌ملاحظه‌ای دارند. اما رتبه‌ های برتر کنکور ریاضی و فنی مسیر مشخص و ساده‌ای برای جذب در بازار کار داخلی ندارند. به همین دلیل، شاهد رشد مهاجرت این نخبه‌ها در سال‌های اخیر هستیم.

حذفیات کنکور هنر 1402

رتبه‌ های برتر کنکور سراسری

کنکور سراسری در رشته‌های مختلف برگزار می‌شود. برای موفقیت در هر رشته نمی‌توان از برنامه و روش یکسان استفاده کرد. برای اینکه بتوانید در رشته خود موفق باشید، باید عملکرد رتبه‌ های برتر کنکور (تجربی، ریاضی، انسانی، هنر، زبان) در دوران تحصیل و زمان کنکور را بررسی کنید. برای اینکه این مرحله برای شما ساده‌تر باشد، تیم کارشناسی من تلاش‌های این افراد را زیر ذره‌بین برده و توانسته دستورالعمل‌های کلیدی برای دستیابی به رتبه برتر در کنکور ارائه کند. پس از بررسی همه جانبه توانستم مسیر مناسبی برای موفقیت دانش‌آموزان با هر سطح آمادگی در کنکور ترسیم کنم.

رتبه‌ های برتر کنکور سال‌ های گذشته

ممکن است متعجب شوید اگر بدانید نفرات برتر کنکور نیز با دردسر‌های زیاد، ناامیدی و استرس دست به گریبان بوده‌اند. اما کاملا حقیقت دارد، آن‌ ها نیز مانند سایر همسالان خود با اضطراب و تنش مواجه می‌شوند. تفاوت اصلی آن‌ها با سایر دانش‌آموزان در نحوه مدیریت استرس و غلبه بر آن است. اگر بدانید دوستان شما در موقعیت مشابه چه کاری انجام داده‌اند و چگونه توانسته‌اند انگیزه خود را به کمک مشاوره انگیزشی کنکور تا پایان حفظ کنند، سودمند خواهد بود.

برخی دانش‌ آموزان تصور می‌کنند رتبه‌ های برتر کنکور در محیط و شرایط متفاوتی زندگی می‌کنند. به همین دلیل، مدیریت زمان و استرس برای آن‌ها ساده‌تر است. اما بررسی‌ های من و تیمم نشان می‌دهد تمام دانش‌ آموزان در موقعیتی مشابه قرار دارند، تفاوت اصلی رتبه‌ های برتر با سایر دانش‌ آموزان در برنامه‌ ریزی صحیح، مسئولیت‌ پذیری، حفظ انگیره و ایجاد تعادل بین ساعات مطالعه و زمان استراحت است.

بهترین منابع فیزیک کنکور 1402

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن
محمد قاسمی
محمد قاسمی
محمد قاسمی مدیر و بنیانگذار کنکور تی وی هستم و از سال 1391 در زمینه آموزش کنکور هستم و کنکور تی وی را در سال 1392 جهت کاهش مشکلات تحصیلی و کنکور تاسیس کردم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنها راه قبولی در این کنکور سخت

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن