09916434367

درخواست مشاوره

دروس کنکور ریاضی 1402

زمان حدودی مطالعه : 3 دقیقه ⏱

کنکور ریاضی همواره از پرمتقاضی‌ترین کنکورهایی است که توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود. برای اینکه بتوان در کنکور ریاضی نتیجه دلخواه را کسب کرد، باید مراحل مطالعه را به صورت پیوسته و با برنامه‌ریزی دقیق طی کرد. اولین قدم مشخص کردن دروس برای مطالعه و سپس منابع مناسب برای تسلط بیشتر است. در این مطلب سعی می‌شود در مورد دروس کنکور ریاضی 1402 اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار بگیرد. همچنین با توجه به حذف شدن دروس عمومی از کنکور، داوطلبان فرصت دارند که تمرکز بیشتری روی دروس اختصاصی خود داشته باشند و با مطالعه دروس اختصاصی به هدف خود نزدیک شوند.

دروس کنکور ریاضی

کنکور ریاضی با داشتن رشته‌هایی همچون مکانیک، برق، کامپیوتر، شیمی، متالورژی، صنایع و … یکی از محبوب‌ترین کنکورها به شمار می‌رود و بسیاری از افراد با وارد شدن به این کنکور تلاش می‌کنند که در رشته و دانشگاه مدنظرشان قبول شوند. منابع دروس کنکور ریاضی یکی از اولین مواردی است که داوطلبان در ابتدای راه به دنبال آن هستند و می‌خواهند با در اختیار داشتن منابع کامل شروعی خوب را در این راه سخت داشته باشند.

دروس کنکور ریاضی

شاید این خبر، خبر بسیار خوبی برای داوطلبان باشد که مطابق اعلام سازمان سنجش دروس عمومی از کنکورها حذف شده است. بنابراین برای کنکور ریاضی 1402 داوطلبان دیگر نیازی ندارند که دروس عمومی را مطالعه کنند و می‌توانند تمام زمان خود را صرف دروس اختصاصی کنند. اما آیا دروس عمومی به طور کل از کنکور حذف شده‌اند؟ شاید سوالی از دروس عمومی در کنکور مطرح نشود، اما نمراتی که شما در دوران تحصیل خود برای این دروس کسب کرده‌اید به صورت تاثیر سوابق تحصیلی، روی کارنامه نهایی شما موثر خواهند بود. بنابراین نباید به طور کلی این دروس را بی‌تاثیر دانست. اما به هر حال مانند سال‌های گذشته خبری از سوالات دروس عمومی همچون عربی، معارف، زبان و ادبیات فارسی و… نخواهد بود.

شرکت در کنکور سراسری با دیپلم کاردانش و فنی حرفه ای

حال که دروس کنکور محدودتر شده‌اند، اهمیت انتخاب منابع نیز بسیار بیشتر شده است. دروس اختصاصی در کنکور 1402 تنها دروسی هستند که داوطلبان از طریق آن‌ها مورد سنجش قرار می‌گیرند. بنابراین باید به طور کامل مطالعه شوند و با انتخاب منابع کمکی مناسب، درصد موفقیت را تا جای ممکن افزایش داد. البته تنها انتخاب منابع نمی‌تواند داوطلب را به موفقیت برساند؛ برنامه‌ریزی و مطالعه دقیق مهم‌ترین مواردی هستند که در قبولی شرکت‌کنندگان تاثیر بسیاری دارند.

ضرایب دروس کنکور ریاضی

ضرایب دروس کنکور ریاضی

با توجه به حذف دروس عمومی از کنکور ریاضی، مهمترین دروس کنکور ریاضی دروس تخصصی هستند که باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها شود. درس‌های کنکور ریاضی فیزیک به طور کلی شامل ریاضی با ضریب 12، فیزیک با ضریب 9 و شیمی با ضریب 7 است. با توجه به حذف تمام زیرگروه‌ ها در کنکور 1402، این ضرایب برای تمام افراد شرکت‌کننده در کنکور یکسان خواهد بود.

اما سازمان سنجش لیست منابع کنکور ریاضی 1402 را به شرح زیر اعلام کرده است.

ریاضیات شامل درس‌های ریاضی 1، هندسه 1 و هندسه 2 و هندسه 3، آمار و احتمال، حسابان 1 و 2 و 3، ریاضیات گسسته است. فیزیک نیز شامل درس‌های فیزیک 1 و 2 و 3 و شیمی نیز شامل درس‌های شیمی 1 و 2 و 3 است. این موارد، منابع اصلی هستند که توسط سازمان سنجش معرفی شده‌اند. اما با تغییر روند سوالات کنکور در سال‌های اخیر، بدون شک نمی‌توان از نقش کتاب‌های کمک آموزشی نیز به سادگی گذشت. شما باید از بین منابع متعددی که در بازار وجود دارند، منبع مناسب و باکیفیتی را تهیه کرده و با اعتماد به آن مسیر خود را ادامه دهید. به یاد داشته باشید که نباید در اواسط مسیر مطالعه خود به منبعی که در اختیار دارید شک کنید و با خود فکر کنید که منابع دیگر بهتر و باکیفیت‌تر هستند. پس در ابتدا با مشورت و بررسی دقیق، منابع مناسبی را برای خود در نظر بگیرید و سپس به طور پیوسته و با برنامه‌ریزی دقیق، تمامی دروس را به طور کامل مطالعه کرده و همواره آن‌ها را مرور کنید.

ضرایب دروس کنکور زبان ۱۴۰۲

من در اینجا برخی از منابع مناسبی که برای دروس اختصاصی کنکور ریاضی موجود هستند را به شما معرفی می‌کنم. البته منابع دیگری نیز وجود دارند که ممکن است برای افراد بسته به شرایطشان نتیجه بهتری داشته باشند.

برای دروس ریاضی می‌توانید از انتشارات خیلی سبز و نشر الگو، برای دروس فیزیک از کتاب‌های گاج و خیلی سبز و همچنین برای دروس شیمی از کتاب مبتکران و نشر الگو استفاده کنید.

دروس کنکور ریاضی 1402

کنکور ریاضی برای داوطلبان آن شبیه به مسابقه‌ای طولانی و بسیار سخت است که راه موفقیت در چنین رقابتی برنامه‌ریزی دقیق و پشتکار عالی است. دروس کنکور ریاضی 1402 با توجه به حذف دروس عمومی از کنکور، محدود شده‌اند و تنها دروس اختصاصی هستند که داوطلبان در کنکور به سوالات آن‌ها پاسخ می‌دهند. به همین دلیل باید در ابتدا به کتاب‌های اختصاصی سازمان سنجش مسلط شوید و در ادامه با انتخاب منابع مطالعاتی کمکی مناسب، مسیر کنکور را راحت‌تر طی کنید.

سوالات متداول

مهم‌ترین درس در کنکور ریاضی چیست؟

درس ریاضی که مجموعه از درس هندسه، جبر، حسابان، آمار و ریاضی هر سه پایه دهم تا دوازدهم است با ضریب ۱۲ مهم‌ترین درس در کنکور ۱۴۰۲ است.

ضرایب دروس در کنکور ریاضی چه تغییری کرده است؟

ضرایب دروس این گروه آزمایشی به ترتیب عبارت است از ریاضی ۱۲، فیزیک ۹ و شیمی ۷.

در برنامه ریزی مشکل داری؟

برای 1 جلسه رایگان تلفنی برای آشنایی با دوره برنامه ریزی و چیزهایی که مشاورها نمیگن فرم رو پر کن