حذفیات کنکور زبان 1402

zaban3
زمان حدودی مطالعه : 3 دقیقه ⏱

داوطلبان زیادی متقاضی شرکت در کنکور زبان هستند. اما تغییرات ایجاد شده در برگزاری آزمون امسال دغدغه داوطلبان را تغییر داده است. تغییرات هر ساله کتاب‌های درسی سبب حذف برخی قسمت‌ها از آزمون سراسری می‌شد که در سال جاری تغییرات دامنه گسترده‌ تری دارد. برای اطلاع از حذفیات کنکور زبان ۱۴۰۲ باید به این مورد اشاره کنم که حذفیات آزمون امسال به دو بخش دروس عمومی و تخصصی تقسیم می‌ شود که در ادامه کاملا توضیح می‌دهم.

حذفیات کنکور زبان

حذفیات کنکور زبان

حتما شنیده‌ اید که دروس عمومی از کنکور حذف شده‌اند. پس اولین مرحله از حذفیات کنکور زبان به دروس عمومی مربوط می‌شود. به عبارت ساده، داوطلبان شرکت در این گروه آزمایشی برای موفقیت تنها به مهارت‌های زبانی خود وابسته هستند. اما حذفیات آزمون امسال تنها به این موارد ختم نمی‌شود. مطالعه زبان پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم برای موفقیت در کنکور الزامی است. بخشی از قسمت‌های این سه کتاب از آزمون امسال حذف شده‌اند. داوطلبان کنکور زبان باید بدانید که مطالب مربوط به what you learned پایه دهم تا دوزادهم کاملا از کنکور حذف شده و نیازی به مطالعه آن نیست.

توصیه من به تمام داوطلبان شرکت‌کننده در کنکور زبان این است که وقت کافی برای مطالعه کتاب پایه دوازدهم اختصاص دهند. با اطمینان می‌توان گفت بخش مجهول که در پایه دوازدهم به آن پرداخته شده، مهم‌ترین بخش آزمون سراسری خواهد بود. مهم‌تر از همه، مباحث پایه دوازدهم بیشترین سهم از سؤالات کنکور را به خود اختصاص می‌دهند که باید وقت کافی برای مطالعه تمام گرامر‌ها و کلمات آن اختصاص دهید.

ترفندهای انتخاب رشته کنکور

حذفیات انگلیسی کنکور ۱۴۰۲

علی‌رغم حذفیات فوق، داوطلبان نظام قدیم شرکت‌کننده در آزمون سراسری فراموش نکنند که مطالعه تمام مباحث مطرح شده در کتاب برای موفقیت آن‌ها در کنکور الزامی است. اما زبان انگلیسی درسی بسیار گسترده و جامع است و نمی‌توان با تکیه به مطالب کتاب درسی در کنکور موفق بود. هدف من از بیان حذفیات کنکور زبان ۱۴۰۲ این است که داوطلبان وقتی برای مطالعه این مباحث هدر ندهند و فرصت بیشتری برای مطالعه کتاب‌های کمک آموزشی داشته باشند. استفاده از منابع مناسب دایره لغات شما را توسعه داده و ابزاری مناسب برای موفقیت در کنکور است.

حذفیات انگلیسی کنکور ۱۴۰۲

دروس حذفی کنکور زبان

در کنکور زبان ۱۴۰۲ مانند سایر گروه‌های آزمایشی دروس عمومی حذفیات اصلی هستند. بنابراین، داوطلبان نیازی به مطالعه درس‌های ادبیات، دینی و عربی پایه‌های دهم تا دوازدهم ندارند. اما مطالعه کتاب‌های زبان هر سه پایه در کنار سایر منابع آموزشی برای موفقیت در کنکور الزامی است.

لیست حذفیات کنکور زبان برای دی ماه

اگر موقعیت‌شناس باشید با آگاهی از حذفیات زبان در آزمون سال ۱۴۰۲ شانس خود برای کسب رتبه عالی را بیشتر می‌کنید. متقاضیان شرکت در این گروه آزمایشی فرصت کافی برای ارتقای مهارت‌های خود در زبان انگلیسی دارند. در سال‌های قبل، داوطلبان گلایه می‌کردند که مطالعه درس عربی یا تست‌های این درس چه تاثیری در موفقیت داوطلبان گروه آزمایشی زبان دارد. آن‌ ها معتقد بود مطالعه دروس عمومی انرژی آن‌ها را تحلیل برده و تمرکز آن‌ها را کم می‌کند.

همین امر سبب شد که شواری انقلاب فرهنگی تغییرات اساسی در کنکور ۱۴۰۲ اعلام کند. مطمئناً اعلام حذفیات کنکور زبان ۱۴۰۲ خیلی از داوطلبان این گروه را ذوق‌زده کرد. نکته‌ای که باید به آن اشاره کنم این است که حذف دروس عمومی به معنی بی‌توجهی به این درست نیست؛ زیرا تأثیر آن‌ها از طریق سوابق تحصیلی اعمال می‌شود. اما برای موفقیت در امتحانات نهایی مطالعه کتاب‌های درسی کافی است و ضرورتی برای صرف وقت و انرژی بیشتر وجود ندارد.

راهنمای انتخاب رشته تجربی

البته حذفیات آزمون امسال برای افرادی که به درصد دروس عمومی برای کسب رتبه امیدوار بودند، چالش‌برانگیز خواهد بود. به این دسته از افراد توصیه می‌کنم از فرصت‌ها حداکثر استفاده را ببرند و مسیر موفقیت خود در این آزمون نفس‌گیر را هموار کنند.

لیست حذفیات کنکور زبان برای تیر ماه

اطلاعیه‌های منتشر شده از سوی سازمان سنجش، حذفیات آزمون نوبت دی ماه را نشان می‌دهد. با اطمینان می‌توان گفت که این مباحث، اصلی‌ترین حذفیات آزمون تیر ماه خواهند بود. اما برای اینکه بدانید حذفیات جدیدی به این موارد اضافه می‌شود کمی صبور باشید تا اطلاعیه‌های بعدی منتشر شود. پس از آن می‌توان به صورت قطعی درباره مباحث مطرح شده در آزمون نوبت دوم امسال صحبت کرد.

آنچه که در آزمون امسال اهمیت پیدا می‌کند رقابت بین مهارت‌ها و تخصص داوطلبان است. هدف اصلی از تغییر روند آزمون امسال این بوده که مهارت داوطلبان در دروس اصلی ملاک قبولی آن‌ها قرار بگیرد. تجربه سالیان من نشان می‌دهد تنها ابزاری که می‌تواند در موفقیت داوطلبان موثر باشد انتخاب منابع مناسب و اختصاص زمان کافی برای مطالعه و مرور مباحث اصلی است.

لیست حذفیات کنکور زبان برای تیر ماه

حذفیات کنکور زبان ۱۴۰۲ با سال‌های قبل تفاوت‌های اساسی دارد. مهم‌ترین تفاوت مربوط به حذف دروس عمومی هر سه پایه از آزمون امسال است. داوطلبان امسال و سال‌های بعد باید زمان بیشتری برای افزایش مهارت خود در دروس تخصص اختصاص دهند. اعتقاد من این است که رقابت در آزمون امسال پیچیده‌تر شده و تنها افرادی می‌توانند در این مارتن موفق باشند که تسلط بیشتری به کتاب‌های درسی داشته باشند. استفاده از بهترین منابع در کنار تمرین و تکرار تنها راه تضمین‌کننده موفقیت شما خواهد بود.

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن
محمد قاسمی
محمد قاسمی
محمد قاسمی مدیر و بنیانگذار کنکور تی وی هستم و از سال 1391 در زمینه آموزش کنکور هستم و کنکور تی وی را در سال 1392 جهت کاهش مشکلات تحصیلی و کنکور تاسیس کردم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن