یادداشت برداری کنکوری- نکات

یادداشت برداری کنکوری- نکات

یادداشت برداری کنکور— درکلاس تمام توجه خود را به شیوه تدریس استادگرامی و نکاتی راکه مطرح می کند معطوف کنید و سعی کنید درکلاس نکاتی را که متوجه نمی شوید حتماٌ از استاد گرامی بپرسید .

2- مطالعه حتماٌ در اتاقی خاص انجام گیرد ، زیرا این کار سبب میشود تمرکز بیشتری در حین مطالعه داشته باشید .

3- با توجه به این که ذهن ما در یک زمان نمی تواند به بیش از یک موضوع تمرکز داشته باشد ، درنتیجه دوکار را در یک زمان انجام ندهید زیرا در این صورت بازدهی به حداقل میرسد .

4- حتی الامکان ساعت معینی را برای یک درس مخصوص انتخاب کنید زیرا این ساعت معین سبب میشود که ذهن شما هر روز در همان ساعت آماده پرداختن به آن موضوع با بازدهی بالا باشد .

5- پس از صرف غذای سنگین خون به سمت معده میرود و بازدهی ذهنی کاهش می یابد و خون کافی به مغز نمی رسد . در نتیجه پس از غذا بلافاصله مطالعه راشروع نکنید .

6- علامت گذاری ویادداشت برداشتن هنگام مطالعه و بازگویی مطلب در ذهن سبب می شود ضمن تکرار مطلب از میزان بازدهی ذهنی خود با خبرشویم .

7- به محض ورود به اتاق مطالعه درس را شروع کنید تا دچار حواس پرتی یا عدم تمرکز کامل نشوید .

8- برای مطالب درسی مثال و توضیح بسازید و سعی کنید تا جایی که ممکن است برای مطالب سؤال نیز طرح کنید (به شیوه ترسیم شکل) .

9- آنچه را که درکلاس می فهمید بلافاصله یادداشت کنید . همین کار را در مطالعه منزل هم انجام دهید .

10- سعی کنید با پیش مطالعه سر کلاس حاضر شوید . یعنی با سوالاتی از پیش طرح شده که همان اشکالات شما هستند سر کلاس حاضر شوید .

11- برای هر چیزی که یاد میگیرید مثال های کاربردی پیدا کنید . زیرا اگر مطلب یاد گرفته شده مورد استفاده قرار گیرد فراموشی بسیار کم خواهد شد .

12- به خودتان عادت بدهید که هر مطلبی را با دقت وتمرکز حواس کامل مطالعه کنید زیرا تا وقتی تصمیم به یاد گیری دقیق نداشته باشید ، از خواندن بهره ی چندانی نخواهید برد .

13- بین آنچه را یاد میگیرید وآنچه را که قبلاٌ یاد گرفته اید ارتباط برقرار کنید . یعنی قبل و بعد را با هم گره بزنید .

14- دقت کافی به نقشه ها ، فرمول ها ، منحنی ها ، شکل ها ،تصاویر ، حاشیه ی کتب و جدول ها داشته باشید .

15- برای درک دقیق هر مطلب کنکوری ، بهترین راه درک دقیق واژه ها و اصطلاحات موجود در همان متن است . یعنی از هیچ واژه ای نباید عبورکنید .
16- بهترین دوست شما همان یادداشت های شماست . که میزان سواد کنکوری شما را نشان میدهد . و برای درک دقیق ، فهمیدن بهتر ، به خاطر سپردن بهتر و یادآوری بهتر به شما کمک خواهد کرد . (یادداشت برداری نوعی مرور درس است و باعث تمرکزحواس بیشتر میشود و به خاطر سپردن و به یاد آوردن در سر جلسه ی کنکور را آسان میکند . )

17- یادداشت ها باید ترکیبی از مفاهیمی باشد که از بحث های درون کلاس درس ، درس استاد ،کتاب های درسی وکمک درسی استخراج شده باشد .

18- در تنظیم یادداشت ها کاملاٌ منطقی و منظم عمل کنید تا قابل فهم باشد . به عنوان مثال اگر یادداشت شما درباره یک سلسله واکنش های شیمیایی است حتماٌ مراحل شکل گیری واکنش ها و سیر انجام آنها را به ترتیب ذکر کنید . ( تعاریف وتوضیحات هر واژه و اصطلاحات نوشته شود . )

19- حتماٌ یادداشت برداری و حاشیه نویسی در صفحات کتاب انجام شود . زیرا حاشیه نویسی سبب میشود مطالب زود تر به خاطر سپرده شود و فرآیند یاد آوری را هم آسان تر می کند . ( زیرا دقت در زمان یادداشت برداری ، خود سبب یادگیری بهتر می شود . )

20- به نکات پایانی هردرس و مبحث توجه خاص شود . ( زیرا بخش قابل توجهی از سؤالات از این قسمت ها برداشته می شود . )

موفق باشید
سیستم مشاوره و برنامه ریزی محبوبی / شیوه

جدیدترین پست ها

دسته‌بندی نشده

ویدیو تست 2

Shortlink for this post: https://konkur.tv/?p=12514مطالب مرتبط:زیست شناسی چیست و چگونه با آن برخورد کنیم؟5: یادگیری کاربردی در کنکور | قسمت پنجم رادیو کنکور…ویدیو تستیویدیو تستی …

ادامه مطلب
اهداف آکادمی کنکور
ویدیو ها

ویدیو تستی 2

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله …

ادامه مطلب
blank
ویدیو ها

ویدیو تستی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله …

ادامه مطلب
زیست شناسی
دسته‌بندی نشده

زیست شناسی چیست و چگونه با آن برخورد کنیم؟

در ابتدا میخواهیم به معرفی علم زیست شناسی و ابعاد آن بپردازیم و سپس راجب نحوه خواندن آن صحبت کنیم.زیست شناسی علم شناخت حیات و …

ادامه مطلب
موهوم انگیزه کنکور
رادیو کنکور

١٢ : موهوم انگیزه کنکور | قسمت دوازدهم رادیو کنکور ( مدیاکنکور )

موهوم انگیزه کنکور -در جلسه 11 پیرامون شناخت انگیزه بسیار بحث کردم و دو پارامتر اصلی انگیزه را شرح دادم که به این جلسه برسیم …

ادامه مطلب
کنکور نیازمند انگیزه ی شوق آفرین آفرین است
رادیو کنکور

11: انگیزه کنکور | قسمت یازدهم رادیو کنکور ( مدیاکنکور )

انگیزه کنکور ( رادیو کنکور )  انگیزه کنکور ( motivation ) مساله ای است که ما در مورد آن بسیار می شنویم . به خصوص …

ادامه مطلب

0 پاسخ به "یادداشت برداری کنکوری- نکات"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *