قبولی‌ های کنکور 1401

عناوین مقاله

کنکور تأثیر فراوانی در آینده شغلی و تحصیلی دانش‌ آموزان دارد. همین موضوع سبب شده که اطلاع از قبولی‌ های کنکور ۱۴۰۱ و سال‌ های قبل برای دانش‌ آموزان به یک اولویت تبدیل شود. دانش‌آموزان کنکوری علاقه دارند بدانند چه افرادی در کنکور سال‌های قبل عملکرد خوبی داشته‌ اند. از طرفی خود کنکوری‌ ها نیز استرس زیادی برای معرفی قبولی‌ های کنکور دارند؛ زیرا نتیجه چندین سال تلاش و زحمت آن‌ها مشخص خواهد شد. تنها افرادی پس از اعلام نتایج خوشحال هستند که از مناسب‌ ترین روش استفاده کرده باشند. بدون شک موفقیت در کنکور بدون استفاده از راهنمایی‌ های یک مشاور مجرب امکان‌ پذیر نیست. اغلب افراد موفق در آزمون سراسری از راهنمایی‌ های مشاور مجرب بهره برده‌ اند.

قبولی‌ های کنکور ۱۴۰۱

قبولی‌ های کنکور ۱۴۰۱ تمام رشته ها

پس از اتمام استرس آزمون اغلب دانش‌ آموزان روز‌های نسبتا سختی را سپری می‌کنند. به‌ جز عده معدودی که از عملکرد خود در امتحان راضی هستند، سایر افراد باید منتظر بمانند تا نتیجه تلاش‌ های آن‌ها یک ماه بعد از آزمون مشخص شود. هر چه به زمان اعلام نتایج اولیه آزمون نزدیک شویم، استرس و نگرانی دانش‌آموزان بیشتر می‌ شود. ممکن است بپرسید آیا راهی وجود دارد که مطمئن باشید جزء قبولی‌ های آزمون سراسری هستیم یا خیر؟

در پاسخ به سؤال شما باید بگویم اگر علاقه دارید کنکور را با موفقیت پشت سر بگذارید و پس از اعلام نتایج به آرزوی خود یعنی قبولی در رشته مورد علاقه‌تان برسید، باید از روش مناسب استفاده کنید. با بررسی عملکرد و نحوه قبولی رتبه‌های برتر یا دانشجویان پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و غیره به این نتیجه رسیدم که آن‌ها از روش آزمون و خطا استفاده نکرده‌اند. دلیل اصلی که آن‌ها در بالای لیست قبولی‌ های کنکور ۱۴۰۱ قرار گرفته‌اند، این بوده که برای حل تمام مشکلات این مسیر از افراد مجرب کمک گرفته‌ اند.

برنامه‌ ریزی، برای موفقیت شما حتمی است. پایبندی به این برنامه از خود آن مهم‌تر است. اغلب دانش‌آموزان به دلیل استرس دوران کنکور نمی‌توانند برنامه را رعایت کنند. حالتی که ممکن است با آن مواجه شوید این است که برخی مباحث را پس از مطالعه فراموش می‌کنید. واکنش دانش‌آموزان موفق و غیرموفق در این مرحله متفاوت است. اغلب افرادی که بتوانند این مرحله را مدیریت کنند، مطمئنا در آزمون نتیجه دلخواه را کسب خواهند کرد.

قصد دارم روشی ساده به شما یاد بدهم که بتوانید علاوه بر کسب نتیجه‌ایده‌آل در کنکور سراسری در مدیریت وقت نیز عملکرد بهتری داشته باشید. طبیعی است که با فراموش کردن مباحث درسی دچار استرس و سردرگمی شوید، اما آنچه که مهم است واکنش شما به چنین حالتی است. اشتباه بزرگی که برخی دانش‌آموزان مرتکب می‌شوند این است که دوباره به اول باز می‌گردند و مباحث را مجدداً مطالعه می‌کنند. من به این عمل، چرخه نابودی می‌گویم؛ زیرا چنین فرایندی نه تنها نمی‌تواند شما را در لیست قبولی‌های آزمون قرار دهد بلکه در مطالعه دروس، مدیریت زمان و کنترل استرس نیز با مشکل جدی مواجه خواهید شد.

قبولی‌ های کنکور تجربی

من سعی کردم پس از بررسی دقیق روش مطالعه قبولی‌ های کنکور ۱۴۰۱ و سال‌ های قبل آن به برنامه‌ ای جامع برای مطالعه دست پیدا کنم. حالا با اطمینان به شما می‌گویم که در چنین حالتی چه عملکردی داشته باشید. ابتدا آرامش خود را حفظ کرده و طبق روال مطالعه دروس را ادامه دهید. اما در حین مطالعه زمان مناسبی برای مرور قسمت‌های قبل اختصاص دهید. در این مرحله سعی کنید تست‌هایی که به اشتباه حل کرده‌اید را در اولویت قرار دهید؛ مرور و مطالعه نکات مهم در این مرحله کافی است. با این روش مطمئناً عملکرد خوبی در آزمون خواهید داشت.

اسامی قبولی‌ های کنکور سراسری

اسامی قبولی‌های کنکور معمولا در دو مرحله اعلام می‌شود. در مرحله اول تمام افرادی که بر اساس رتبه خود واجد انتخاب رشته و شهر شده‌اند از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شوند. برای اینکه بدانید در لیست قبولی‌های کنکور قرار دارید، کافی با استفاده از کد رهگیری یا شماره داوطلبی و شماره ملی خود اقدام کنید. اما در مرحله دوم، افرادی در لیست قبولی‌ها قرار دارند که در محله انتخاب رشته عملکرد درستی داشته باشند.

با بررسی قبولی‌ های کنکور ۱۴۰۱ در دو مرحله به این نتیجه رسیدم که افرادی توانسته‌اند در لیست نهایی حضور داشته باشند که برای انتخاب رشته خود از کمک مشاوره مجرب استفاده کرده‌اند. شاید متعجب شوید اگر بدانید با انتخاب رشته ضعیف علیرغم کسب رتبه خوب، نمی‌توانید در شهر و رشته مورد علاقه تا قبول شوید. اما شناخت کافی از ظرفیت دانشگاه و ضرایب تاثیرگذار برای قبولی در هر رشته به شما برای قبولی نهایی در کنکور کمک خواهد کرد.

قبولی‌ های کنکور ریاضی

کنکور به بزرگ‌ ترین چالش زندگی دانش‌آموزان تبدیل شده است. اگر به لیست قبولی‌ های کنکور ۱۴۰۱ نگاه کنید، متوجه خواهید شد که استفاده از راهنمایی‌های یک مشاور مجرب و پیروی از برنامه‌ریزی اصولی مهم‌ ترین عامل در قبولی آن‌ها بوده است. قبل از هر چیزی باید بدانید که ضریب هر درس در کنکور چه قدر است و چه مباحثی بیشترین سؤالات کنکور را به خود اختصاص می‌دهند. در انتها، با برنامه‌ریزی جامع و مرور به موقع به نتیجه دلخواه دست پیدا می‌کنید.

محمد قاسمی
محمد قاسمی
محمد قاسمی هستم مدیر و و بنیانگذار کنکور تی وی هستم ، از سال 1391 در زمینه آموزش کنکور هستم . سایت کنکور تی وی را در سال 1392 جهت کاهش مشکلات تحصیلی و کنکور تاسیس کردم .
دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *