09916434367

درخواست مشاوره

دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402

زمان حدودی مطالعه : 4 دقیقه ⏱

دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402، یکی از مهم ترین مراحل پس از شرکت در کنکور محسوب می شود. به همین منظور سازمان سنجش با منتشر کردن دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402، امکان دسترسی به تمامی اطلاعات مورد نیاز داوطلبان را فراهم کرده است. داوطلبانی که در کنکور 1402 شرکت کرده اند، می بايست حتما اقدام به دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 به محض منتشر شدن کنند.

با توجه به اهميت داشتن مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 1402، در ادامه اين مقاله قصد داريم در مورد اين دفترچه و جزئيات مختلف آن صحبت نماييم.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402 تمامی گروه های آزمایشی

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402

همانطور که می دانید، کنکور سال 1402 قرار است در دو نوبت اصلی دی ماه سال 1401 و تیر ماه سال 1402 برگزار شود. به طور کلی، زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402، بستگی به زمان انتشار نتایج اولیه و منتشر کردن کارنامه ها دارد. هر زمانی که سازمان سنجش نتایج اولیه کنکور سراسری را منتشر کرد، دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری نیز در سایت سازمان سنجش منتشر می گردد.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور تیر ماه 1402

در سال 1401، دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در مرداد ماه منتشر شد. پیش بینی می شود که در سال 1402 نیز بتوان دفترچه انتخاب رشته کنکور سال 1402 را در همان مرداد ماه دریافت نمود.

زمان اعلام نتایج کنکور 1402

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور دی ماه 1401

با توجه به اینکه نتایج اولیه کنکور دی ماه سال 1401 احتمالا در بهمن ماه و یا اسفند منتشر می شوند، امکان دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور 1401 نیز در همین زمان فراهم خواهد شد.

نحوه دانلود دفترچه های انتخاب رشته کنکور برای تمامی گروه های آزمایشی

پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1402، لازم است که تمامی داوطلبان به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه نمایند. سپس، با ورود به بخش کنکور سراسری، می توان لینک دانلود تمامی دفترچه های انتخاب رشته را در گروه های آزمایشی مختلف مشاهده کرد.

بنابراین، برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر، دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی، دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی، دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان و دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی، می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه نمود.

در نظر داشته باشید که دفترچه انتخاب رشته تمامی گروه های آزمایشی به صورت همزمان در سایت سنجش منتشر می شوند. بنابراین، مهلت زمان انتخاب رشته کنکور نیز برای هر یک از گروه های آزمایشی یکسان خواهد بود.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402

اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402

پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی، تجربی، هنر، انسانی و زبان های خارجه، داوطلبان می توانند دفترچه را از سایت سازمان سنجش دریافت نمایند و تمامی بخش های آن را مطالعه کنند. موضوع حائز اهمیتی که در مورد دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری وجود دارد، اصلاحیه های دفترچه است.

در صورتی که بخشی از دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402 ناقص و یا نیاز به اصلاح داشته باشد، سازمان سنجش اقدام به منتشر کردن اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته کنکور می کند. زمان انتشار اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته کنکور به طور دقیق مشخص نیست. بنابراین، توصیه می شود که داوطلبان حتما سایت سازمان سنجش را قبل از اینکه انجام انتخاب رشته، بررسی کنند.

کارنامه کنکور انسانی 1401

معمولا در صورتی که اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی و رشته های مختلف دیگر در روزهای پایانی انتخاب رشته منتشر شود، مهلت زمان انتخاب رشته تمدید می گردد.

مطالب درج شده در این دفترچه و اهمیت هر یک از بخش های دفترچه

دفترچه انتخاب رشته سنجش 1402، دارای سه بخش بسیار مهم می باشد. لازم است که تمامی داوطلبان بخش های مختلف این دفترچه را مطالعه کنند و در مورد نحوه انتخاب رشته، کد رشته محل ها و … اطلاعات کافی کسب نمایند. برای راهنمایی بیشتر شما عزیزان، سه بخش مهم دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402 را ذکر می کنیم.

  • بخش اول. این بخش شامل اطلاعات مهمی از قبیل شرایط انتخاب رشته، نحوه انجام آن، شرایط هر یک از دانشگاه های خاص برای پذیرش و قوانینی از این دست است که دانش آموزان می توانند با مطالعه این بخش، اطلاعات مهمی را در مورد انتخاب رشته کنکور سراسری کسب کنند.
  • بخش دوم. بخش دوم از جداول مختلفی تشکیل شده است که دارای کد رشته محل های مختلف می باشد. در این بخش می توان به تفکیک هر دانشگاه و به ترتیب حروف الفبا، رشته های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه ها را مشاهده کرد. لازم به توضیح است که تمامی رشته های تحصیلی در دانشگاه های غیرانتفاعی، دانشگاه های پردیس خودگردان، دانشگاه های پیام نور و … نیز در این دفترچه درج می شوند.
  • بخش سوم. بخش سوم حاوی اطلاعات مهمی در مورد دانشگاه هاست و می تواند به تمامی سوالات دانش آموزان پاسخ دهد. این بخش در مورد هر یک از دانشگاه های موجود در دفترچه، اطلاعات مهمی را منتشر کرده است. بنابراین، داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه ها، این بخش را نیز مطالعه کنند.
منحنی یادگیری
اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402

مشاوره دفترچه انتخاب رشته کنکور

برخی از داوطلبان پس از مشاهده کارنامه اولیه از عملکرد خودشان و انتخاب رشته در کنکور سراسری، ناامید می شوند. اما واقعیت این است که کنکور یک عرصه رقابتی است و کارنامه اولیه، تنها بخشی از این رقابت محسوب می شود. بررسی دقیق دفترچه انتخاب رشته سنجش و بررسی رشته ها و دانشگاه های مورد علاقه، می تواند بهترین راهکار برای داشتن یک انتخاب رشته دقیق و اصولی باشد.

بنابراین، توصیه می کنیم که به محض فرا رسیدن زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1402، به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و دفترچه را دانلود کنید. تمامی بخش های دفترچه را مطالعه نمایید و رشته های هر یک از دانشگاه ها را بررسی کنید.

در نهایت می توانید با کمک گرفتن از مشاوران خبره در زمینه انتخاب رشته کنکور، بهترین لیست رشته ها و دانشگاه ها را به ترتیب اولویت، داشته باشید. بنابراین، هرگز با دیدن رتبه یا تراز خودتان ناامید نشوید. زیرا  به همان اندازه که رتبه در نتیجه نهایی شما تاثیر دارد، انتخاب رشته اصولی نیز می تواند سرنوشت نتیجه نهایی کنکور شما را عوض کند.

در برنامه ریزی مشکل داری؟

برای 1 جلسه رایگان تلفنی برای آشنایی با دوره برنامه ریزی و چیزهایی که مشاورها نمیگن فرم رو پر کن