09916434367

درخواست مشاوره

دریافت کارنامه کنکور از سایت سنجش

زمان حدودی مطالعه : 3 دقیقه ⏱

بعد از کنکور داوطلبان منتظر اعلام نتایج از طریق سایت سازمان سنجش هستند. دریافت کارنامه از سایت سازمان سنجش موضوعی است که در این مطلب به آن پرداخته می‌شود. در بسیاری از مواقع دیده شده که داوطلبان در زمان دریافت کارنامه نمی‌دانند باید از کدام اطلاعات خود استفاده کنند و همین عامل باعث تاخیر در مشاهده نتایج اولیه می‌شود. برای جلوگیری از این مورد و آشنایی کامل با نحوه دریافت کارنامه کنکور از سایت سنجش مطالعه این مطلب بسیار کمک‌کننده است. پس اگر می‌خواهید پیش از اعلام نتایج از این مورد مطلع شده و زمان را از دست ندهید، حتما تا انتها همراه من باشید.

دریافت کارنامه کنکور 1401

دریافت کارنامه کنکور 1401

سازمان سنجش در هر سال در دو مرحله مختلف نتایج را به اطلاع داوطلبان می‌رساند. مرحله اول کارنامه اولیه داوطلب بوده که در آن میزان درصد دروس، تراز و رتبه او آورده شده است. بر اساس همین کارنامه اولیه انتخاب رشته صورت گرفته و سپس کارنامه نهایی که در آن وضعیت قبولی داوطلب قید شده است، روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد. حدود یک هفته پس از کارنامه نهایی نیز، کارنامه‌ای تحت عنوان کارنامه سبز ارائه می‌شود که وضعیت قبولی داوطلب در تمام کد رشته‌های انتخابی مشخص شده است. برای دریافت کارنامه کنکور از سایت سنجش باید به سایت این سازمان به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و از منوی سمت راست گزینه سراسری را انتخاب کنید. سپس اطلاعات خواسته شده را در بخش دریافت کارنامه اولیه وارد کرده و کارنامه خود را مشاهده کنید.

30 نکته و تکنیک اساسی در تست زنی کنکور
نحوه دریافت کارنامه اولیه در سایت سنجش

دریافت کارنامه کنکور سال‌ های قبل

در برخی مواقع داوطلبان برای مقایسه نتایج و وضعیت خود با داوطلبان سال‌های گذشته قصد دارند که از کارنامه‌های سال‌های گذشته کنکور استفاده کنند. در این حالت سازمان سنجش اجازه مشاهده کارنامه سایر افراد را به داوطلبان نمی‌دهد. اما برخی از مراکز و موسسات با قرار دادن کارنامه‌های سال‌های قبل و بررسی قبولی آن‌ها، دید مناسبی را به داوطلبان جدید می‌دهند که برای این منظور می‌توان از سایت‌ها و مراکز فعال در حوزه کنکور سراسری استفاده کرد.

انواع روش دریافت کارنامه کنکور سراسری

اما چگونه و با چه اطلاعاتی امکان دریافت کارنامه کنکور از سایت سنجش وجود دارد؟ همانطور که گفته شد سازمان سنجش در دو مرحله اقدام به ارائه کارنامه‌ها می‌کند. در مرحله اول برای دریافت کارنامه اولیه لازم است به سایت سنجش مراجعه کرده و در بخش کنکور سراسری، به سراغ دریافت کارنامه اولیه بروید. حال سه روش در مقابل شما قرار دارد. روش اول با استفاده از شماره داوطلبی و شماره شناسنامه، روش دوم با استفاده از شماره پرونده و شماره شناسنامه و کد رهگیری و روش سوم با کمک شماره پرونده و شماره سریال و شماره شناسنامه. در این حالت اگر دسترسی به برخی از این موارد نداشته باشید، می‌توانید از روش دیگر وارد شده و کارنامه را مشاهده کنید. البته توصیه می‌شود که همواره تمام مشخصات خود را در که در ابتدا در کارت ورود به جلسه شما ثبت شده و همچنین به شماره تلفن وارد‌شده پیامک شده است، در اختیار داشته باشید.

برای دریافت کارنامه نهایی نیز با وارد شدن به بخش سراسری و دریافت کارنامه نهایی، دو روش شماره پرونده، شماره شناسنامه و سال تولد و همچنین شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولد امکان مشاهده نتایج وجود دارد.

رتبه اصلی در کارنامه کنکور کدام است؟

دریافت کارنامه کنکور با کد ملی

در ادامه بحث دریافت کارنامه کنکور از سایت سنجش باید گفت که امکان دریافت کارنامه با کد ملی نیز برای داوطلبان فراهم شده است. علاوه بر روش‌های گفته‌شده در این مطلب، داوطلبان این امکان را دارند که با شماره کارت ملی خودشان در سایت سنجش کارنامه‌های مربوطه را مشاهده کنند. در این روش داوطلب باید در زمان اعلام شدن نتایج کارنامه سبز کنکور، وارد پورتال خود در سایت سنجش شده و کد ملی مخصوص خود را تعریف کند. حال با وارد کردن آن، شماره پرونده و شماره داوطلبی به نمایش درمی‌آید که می‌توان با استفاده از آن‌ها کارنامه را مشاهده کرد. این روش برای مواقعی که شماره پیگیری و داوطلبی در دسترس داوطلب نیست نیز جوابگو خواهد بود.

بخش دریافت کارنامه کنکور سراسری

برای دریافت کارنامه کنکور از سایت سنجش نیاز به اطلاعات و مشخصات خاصی است که در این مطلب به آن‌ها اشاره شد. همواره پیشنهاد می‌شود که از تمام مشخصات و کدهای مهم خود به خوبی محافظت کرده که در زمان دریافت کارنامه و مشاهده نتایج مشکلاتی نظیر عدم ورود به سیستم برایتان به وجود نیاید و به سرعت دسترسی کاملی به تمام بخش‌ها داشته باشید.

سوالات متداول

آیا امکان دریافت کارنامه با کد ملی وجود دارد؟

بله، برای این منظور بعد از وارد شدن به پورتال و وارد کردن کد ملی، شماره داوطلبی و شماره پرونده به نمایش درخواهد آمد.

چند روش برای دیدن کارنامه کنکور وجود دارد؟

به طور کلی 3 روش برای مشاهده کارنامه کنکور وجود دارد که با داشتن شماره پرونده، شماره داوطلبی یا کد رهگیری می‌توان به این بخش دسترس داشت.

در برنامه ریزی مشکل داری؟

برای 1 جلسه رایگان تلفنی برای آشنایی با دوره برنامه ریزی و چیزهایی که مشاورها نمیگن فرم رو پر کن