دروس کنکور هنر 1402

honar3
زمان حدودی مطالعه : 3 دقیقه ⏱

کنکور هنر یکی از کنکورهای شناوری است که توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود. شناور به این معنی که داوطلبان علاوه بر این که می‌توانند در کنکورهای رشته اصلی شرکت کنند، امکان شرکت در یکی از کنکورهای شناور را هم دارند. به همین دلیل بسیاری از افراد علاقه‌مند به رشته‌های هنری در این کنکور شرکت می‌کنند. البته به دلیل عدم آشنایی این افراد نسبت به کسانی که در هنرستان تحصیل کرده‌اند، ممکن است در انتخاب منابع و شناخت دروس هنر دچار مشکل شوند. در مطلب پیش‌رو در خصوص دروس کنکور هنر 1402 اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. پس اگر می‌خواهید در مورد کنکور هنر و دروس آن بیشتر بدانید، حتما تا انتها همراه این متن باشید.

دروس کنکور هنر

دروس کنکور هنر 1402 با توجه به حذف دروس عمومی با تصمیم سازمان سنجش تنها به دروس اختصاصی این رشته محدود شده‌اند. دروس اختصاصی هنر که توسط سازمان سنجش اعلام شده‌اند شامل درک عمومی هنر، درک عمومی ریاضی- فیزیک و خلاقیت تصویری و تجسمی هستند. بنابراین داوطلبان برای کنکور هنر تنها باید این دروس را مورد مطالعه قرار دهند.

دروس کنکور زبان 1402
دروس کنکور هنر 1402

منابع کنکور هنر

هر ساله سازمان سنجش به طور رسمی منابع تمام کنکورها را اعلام می‌کند. برای کنکور هنر نیز منابع رسمی توسط سازمان سنجش اعلام شده است و دیگر خبری از درس‌های عمومی نیست. در حقیقت برای شرکت در کنکور هنر 1402، تنها سه منبع توسط سازمان سنجش معرفی شده است که باید به مطالعه آن‌ها پرداخته شود. درس‌های درک عمومی هنر، درک عمومی ریاضی- فیزیک و خلاقیت تصویری و تجسمی سه درسی هستند داوطلبان کنکور هنر باید به آنها پاسخ بدهند.

ضرایب دروس کنکور هنر

با توجه به این مورد که تمامی زیرگروه‌ها در کنکور 1402 حذف شده‌اند، همه دروس اختصاصی نیز دارای ضریب یکسانی برای تمام شرکت‌کنندگان در کنکور هستند. دروس کنکور هنر 1402 دارای ضرایبی به شرح زیر هستند:

درک عمومی هنر با ضریب 12، درک عمومی ریاضی- فیزیک با ضریب 5 و خلاقیت تصویری و تجسمی با ضریب 3.

بهترین منابع کنکور هنر

بسیاری از افرادی که از رشته‌های دیگر قصد شرکت در کنکور هنر را دارند، با مشکل منابع و کتاب‌هایی که باید مورد مطالعه قرار دهند روبه‌رو می‌شوند. باید گفت بهترین منابع همان کتاب‌هایی هستند که توسط سازمان سنجش معرفی شده‌اند. اما برای تسلط بیشتر کتاب‌های کمک آموزشی دیگری نیز وجود دارند که می‌توان از آن‌ها کمک گرفت.

ضرایب دروس کنکور هنر

دروس عمومی کنکور هنر

در سال‌های گذشته، کنکور هنر شامل درس‌های عمومی نیز بود؛ اما برای برقراری عدالت آموزشی تصمیم گرفته شد که از کنکور 1402 تمامی دروس عمومی از کنکور حذف شوند. تاثیر درس‌های عمومی به شکل سوابق تحصیلی داوطلب خواهد بود و در حقیقت سوالی از این دروس در کنکور طرح نخواهد شد.

تاریخ کنکور 1402

دروس تخصصی کنکور هنر

دروس کنکور هنر 1402 همگی تخصصی هستند و با حذف دروس عمومی، داوطلب تنها باید دروس اختصاصی را مطالعه کند. سه درس نیز به عنوان منابع اصلی توسط سازمان سنجش اعلام شده‌اند. این سه درس شامل درک عمومی هنر، درک عمومی ریاضی- فیزیک و خلاقیت تصویری و تجسمی هستند.

دروس کنکور هنر رشته طراحی لباس

طراحی لباس یکی از رشته‌های کنکور هنر است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار می‌گیرد. افراد قبول‌شده در این رشته می‌توانند به صورت حرفه‌ای به طراحی لباس برای مراکز مختلف مشغول شوند. دروس کنکور برای این رشته نیز با توجه به حذف تمام زیرگروه‌ها همان 3 درسی است که توسط سازمان سنجش اعلام شده است.

دروس کنکور هنر رشته گرافیک

گرافیک یکی از پرمخاطب‌ترین رشته‌های هنر است. گرافیک زیرشاخه‌های مختلفی هم دارد که می‌توان با قبولی در این رشته وارد بازار کار مناسبی شد. دروس کنکور برای این رشته نیز همان 3 درس اختصاصی است که پیش‌تر از آن صحبت شد.

دروس کنکور هنر رشته موسیقی

برای قبولی در رشته موسیقی نیز باید کنکور هنر را پشت سر بگذارید. رشته موسیقی برای علاقه‌مندان به موسیقی بهترین راه برای رسیدن به درجات بالاتر است. دروس مربوط به این رشته نیز با توجه به حذف تمام زیرگروه‌ها یکسان با سایر رشته‌ها است.

بهترین منابع کنکور هنر

دروس کنکور هنر رشته عکاسی

رشته عکاسی یکی دیگر از رشته‌های هنر است که علاقه‌مندان خاص خود را دارد. افراد علاقه‌مند به قبولی در این رشته نیز باید در کنکور هنر 1402 ثبت نام کرده و شرکت کنند. برای منابع و دروس این رشته نیز با توجه به حذف زیرگروه‌ها، تنها 3 درس اختصاصی گفته‌شده وجود دارد.

بهترین منابع و کتاب ریاضی کنکور انسانی

دروس کنکور هنر رشته سینما

سینما یکی از محبوب‌ترین رشته‌های هنر است که بسیاری برای وارد شدن به حوزه بازیگری و سینما، تحصیل در این رشته را انتخاب می‌کنند. راه رسیدن به این رشته شرکت در کنکور هنر است و برای آمادگی در کنکور هنر باید 3 درس اختصاصی گفته‌شده توسط سازمان سنجش را مطالعه کنید.

کنکور هنر یکی از کنکورهای شناوری است که هرساله داوطلبین زیادی را به خود جذب می‌کند. در این مطلب در خصوص دروس کنکور هنر 1402 صحبت شد. داوطلبان باید با شناخت دقیق منابع و مطالعه دقیق و حساب شده آن‌ها، خود را آماده رقابت با چندین هزار داوطلب دیگر کنند.

سوالات متداول

رتبه برتر‌های کنکور هنر به چه درس‌هایی توجه بیشتری دارند؟

درک عمومی هنر و درک ریاضی و فیزیک با بالاترین ضریب تأثیر بیشتری در موفقیت داوطلبان کنکور هنر دارد.

داوطلبان برای شرکت در کنکور هنر باید چه دروسی بخوانند؟

با حذف دروس عمومی در کنکور هنر 1402 دروس درک عمومی هنر، خلاقیت تجسمی و تصویری و درک ریاضی و فیزیک سه درس اصلی در آزمون امسال هستند.

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن
محمد قاسمی
محمد قاسمی
محمد قاسمی مدیر و بنیانگذار کنکور تی وی هستم و از سال 1391 در زمینه آموزش کنکور هستم و کنکور تی وی را در سال 1392 جهت کاهش مشکلات تحصیلی و کنکور تاسیس کردم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن