Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

با رتبه 30000 تجربی کجا قبول میشم؟

زمان حدودی مطالعه : 3 دقیقه ⏱

بعد از پایان کنکور استرس و نگرانی برای داوطلبان تا زمان اعلام نتیجه اولیه وجود دارد. بعد از اعلام کارنامه اولیه و مشاهده رتبه، داوطلبان تمایل دارند که بدانند با رتبه‌ای که در کنکور کسب کرده‌اند کدام رشته و کدام دانشگاه قبول می‌شوند. رشته تجربی اکنون شلوغ‌ترین و رقابتی‌ترین رشته کنکور است که داوطلبان زیادی برای رشته‌های محبوب آن رقابت می‌کنند. اگر این سوال را دارید که با رتبه 30000 تجربی کجا قبول میشیم، در این مطلب به صورت کلی در این خصوص صحبت خواهد شد. البته باید بدانید شرایط هر سال نسبت به سال‌های گذشته متفاوت است و نمی‌توان نظر قطعی و دقیقی بر اساس رتبه‌های سال پیش ارائه کرد.

قبولی در دانشگاه با رتبه 30000

با رتبه 30000 تجربی 1401 چی قبول میشیم؟

بعد از آن که نتایج ابتدایی کنکور مشخص شد و داوطلبان کارنامه ابتدایی خود را دریافت کردند، با مشاهده رتبه همواره این سوال را در ذهن دارند که با این رتبه بسته به منطقه مشخص، در کدام رشته و کدام دانشگاه قبول می‌شوند؟ برای بررسی دقیق این مورد و همچنین این که بهترین انتخاب رشته ممکن انجام بگیرد، مشاوران و مراکز مختلفی وجود دارند که می‌توان از آن‌ها کمک گرفت. عدم انتخاب رشته مناسب بدون در نظر گرفتن رتبه نهایی ممکن است حتی رشته‌ها و دانشگاه‌هایی که داوطلب امکان قبولی در آن‌ها را داشته نیز از بین ببرد. بنابراین حتما قبل از انتخاب رشته با توجه به رتبه‌تان، بررسی‌های لازم را انجام دهید. به خصوص برای رشته تجربی که در آن رقابت زیادی برای برخی رشته‌ها وجود دارد.

بودجه‌ بندی کنکور زبان 1403

با رتبه 30000 تجربی چی قبول میشیم؟

اگر رتبه کنکور شما حدود 30000 شده باشد، قطعا تمایل دارید که بدانید برای چه رشته‌ها و دانشگاه‌هایی شانس دارید. سهمیه منطقه یک در کنکور تجربی بیش از 90 هزار نفر اعلام شده است و اگر رتبه شما 30000 در این منطقه شده باشد، احتمال قبولی در بسیاری از رشته‌ها را دارید. البته در رشته‌هایی همچون پزشکی و پیراپزشکی شانس کمی برایتان وجود دارد. در منطقه دو نیز حدود 200000 داوطلب حضور داشته‌اند که رتبه 30000 در این منطقه به معنای احتمال قبولی در بسیاری از رشته‌ها است. در منطقه سه نیز بیش از 200000 هزار نفر حضور داشته‌اند که با رتبه 30000 می‌توان احتمال قبولی در رشته‌های مختلف رشته تجربی را داد. اما احتمال قبولی در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی به مراتب کمتر خواهد بود.

قبول شدن در دانشگاه دولتی با رتبه 30000

با رتبه 30000 تجربی در کدام دانشگاه قبول میشیم؟

اما به رتبه 30000 در کنکور تجربی می‌توان در کدام دانشگاه‌ها قبول شد؟ با این رتبه در صورتی که در منطقه یک قرار داشته باشید، شانس قبولی در دانشگاه‌های تاپ و پرطرفدار را نخواهید داشت. اما می‌توان در رشته‌های پرطرفدار دانشگاه‌های غیرانتفاعی و همچنین برخی رشته‌های دانشگاه‌های سمنان، صنعتی اصفهان و… قبول شد. در منطقه دو نیز با چنین رتبه‌ای در دانشگاه‌های دولتی مانند شهرکرد، صنعتی اصفهان، فردوسی مشهد، لرستان، علوم پزشکی یزد، چمران اهواز و… امکان قبولی دارید.

در منطقه سه نیز می‌توان در دانشگاه رازی کرمانشاه، علوم پزشکی همدان، رفسنجان، تبریز، یزد و … در برخی از رشته‌ها تحصیل کرد.

قبولی در دانشگاه با رتبه 30000

بعد از اعلام کارنامه اولیه و مشاهده رتبه، همه داوطلبان می‌خواهند بدانند با رتبه خود در چه رشته و دانشگاه‌هایی احتمال قبولی دارند. به دلیل اهمیت انتخاب رشته، باید به صورت دقیق احتمالات را در نظر گرفته و مطابق با رتبه بهترین انتخاب رشته را انجام داد. در این مطلب به احتمال قبولی با رتبه 30000 در کنکور تجربه پرداخته شد. برای دریافت مشاوره‌های تخصصی در این حوزه می‌توانید با مجموعه کنکور تی وی در تماس باشید.

بودجه بندی کنکور تجربی ۱۴۰۲

سوالات متداول

با رتبه 30000 تجربی احتمال قبولی در کدام رشته‌های پرطرفدار وجود دارد؟

احتمال قبولی در رشته‌هایی همچون پزشکی و پیراپزشکی بسیار ضعیف است؛ اما می‌توان در سایر رشته‌ها امکان قبولی را متصور بود.

با رتبه 30000 تجربی در کدام دانشگاه قبول می‌شویم؟

بسته به منطقه شما، احتمال دارد در دانشگاه‌های دولتی همچون رازی کرمانشاه، چمران اهواز، یزد، علوم پزشکی همدان و… قبول شد.

در برنامه ریزی مشکل داری؟

برای 1 جلسه رایگان تلفنی برای آشنایی با دوره برنامه ریزی و چیزهایی که مشاورها نمیگن فرم رو پر کن