لوگوی سفید کنکور تی وی

ریاضی کنکور

نمایش ویدیو درباره محمد قاسمی مشاور کنکور و مدیر کنکور تی وی

من تصمیم گرفتم فیلم‌های تدریس صفر تا صد نکته و تست ریاضی کنکور را به شکل کامل و جامع به صورت رایگان در سایت قرار دهم .

این مجموعه فیلم آموزش ریاضی کنکور همواره رایگان است و رایگان هم خواهد ماند .

این فیلم های تدریس رایگان ریاضی کنکور شما را به شکل صد درصد از هر کتاب تست و کمک درسی ریاضی تجربی و ریاضی رشته ریاضی بی نیاز می‌کند و واقعاً نیازی نیست چیزی بیش از این‌ فیلم‌ها را یاد بگیرید و در واقع شما یک آموزش ریاضی کنکور از صفر تا صد در اختیار دارید .

لیست فیلم ریاضی کنکور

ترتیب فیلم های زیر برای ریاضی تجربی است و حسابان رشته ریاضی و کتب دیگر آن را بعد از تدریس جداگانه قرار خواهم داد .

البته توجه داشته باشید که فیلم های آموزش ریاضی این پایین کاملاً بین ریاضی رشته تجربی و ریاضی رشته ریاضی مشترک هستند .

روزی که کتاب ریاضی دوم دبیرستانم را برای مطالب مبهم و بی سر و تهش که هیچ معنایی برای من نداشتند پاره کردم هرگز یادم نمی‌رود .
در این ویدیو با ریاضی آشتی می‌کنید

در این ویدیو ساده‌ترین مفاهیم ریاضی کنکور که واقعاً 70 درصد بچه‌های کنکوری در آن مشکل دارند را از صفر به شکل کاملاً ساده تدریس کرده‌ام .

در این ویدیو در مورد اتحادهای جبری صحبت کردم که در هر بحث ریاضی کنکور مانند مثلثات ، تابع ، حد ، مشتق و مقاطع مخروطی ردپایش را می‌بینید .

در این ویدیو محورهای مختصات و معادله خط و روابط بین نقطه و خط را به شکل کنکوری با تمام نکات تستی گفته‌ام تا تسلط کاملی بر این بحث از ریاضی کنکور پیدا کنید

در این ویدیو به شکل کاملاً ساده مفهوم معادله را برای کنکور یاد خواهید گرفت و متوجه می‌شوید که چقدر این مفهوم ساده و تست خیز در آموزش ریاضی کنکور ساده است .

در این ویدیو در تکمیل ویدیو جلسه قبل که در مورد معادله صحبت کردیم قرار است در مورد معادله کسری و معادله رادیکالی با بیانی متفاوت از ریاضی کنکور آشناتون کنم .

به جرات می‌توانم بگویم بهترین و خاص‌ترین راه حل برای نامعادله را در این ویدیو خواهید دید و بعد از آن دیگر هیچ مشکلی در این بحث مهم ریاضی کنکور نخواهید داشت.

در این ویدیو با نمودار معادله درجه دو و رفتار نموداری آن برحسب مقدار دلتا ∆ آشنا می‌شوید و ساد‌ترین روش را برای برخورد با این مساله در ریاضی کنکور یاد می‌گیرید.

در این ویدیو تمام بازی‌هایی که طراح ریاضی کنکور با ریشه‌های معادله درجه دو می‌کند را یاد می‌گیرید و در انتهای جلسه استاد معادله درجه دو خواهید بود.

در ویدیو این جلسه قدر مطلق را با نگرش طراح ریاضی کنکور یاد می‌گیرید و بعد این جلسه هیچ تست کنکوری از قدر مطلق نیست که نتوانید بزنید.

در این ویدیو تمام قوانین جز صحیح یا همان براکت را با روشی که طراح ریاضی کنکور به آن فکر می‌کند به شما توضیح خواهم داد .

این ویدیو تمام قواین و خواص لگاریتم را از نگاه طراح ریاضی کنکور به شکل کامل به شما یاد می‌دهد .

در این ویدیو معادله لگاریتمی و معادله نمایی و کاربردهای لگاریتم و تابع نمایی را از نگاه طراح ریاضی کنکور با بیشترین مثال ممکن و ساده‌‎ترین روش بررسی کرده‌ام .

در این ویدیو متوجه می‌شوید که طراح ریاضی کنکور در بحث دنباله‌ها و دنباله حسابی هیچ علاقه‌ای به حفظ کردن فرمول ندارد و تست کنکور این بحث صرفاً یک تست تحلیلی است .

در این ویدیو تمام چیزی که طراح ریاضی کنکور برای طرح تست های کنکور از بحث دنباله هندسی ( تصاعد هندسی ) طرح می‌کند را به ساده ترین روش ممکن آموزش داده ام .

در این ویدیو قرار است شما با مثلثات که مدت‌هاست با آن قهر هستید به شکل مفهومی آشتی کنید و متوجه شوید طراح ریاضی کنکور چرا به این بحث اینقدر علاقمند است .

در این ویدیو هر آنچه که طراح ریاضی کنکور در مورد دایره مثلثاتی در آستینش دارد را برای شما رو می‌کنم و بعد از دیدن این جلسه استاد دایره مثلثاتی خواهید شد .

در این ویدیو تمام آن چیزی که برای رویارویی با ذهن طراح ریاضی کنکور در بحث فرمول های مثلثاتی لازم دارید را با تمام مسائلش به شکل کامل تدریس کرده ام .

در این ویدیو یا می‌گیرید که چگونه این تست کنکور راحت را مثل آب خوردن بزنید و دست طراح ریاضی کنکور را در معادله مثلثاتی قبل از حضور سر جلسه کنکور بخوانید .

مفهوم تابع، در فیلم این جلسه مفهوم تابع را به شکل های مختلفی که طراح کنکور ممکن است شما را به دام بیندازد بررسی و تدریس می کنم .

دامنه و برد تابع تیپ های مشخصی در آموزش ریاضی کنکور دارند که من تمام تیپ ها را در ویدیو این جلسه به طور کامل بررسی کرده ام.

به جرات تمام می توانم بگویم یک تست ریاضی کنکور دقیقاً در فیلم این جلسه وجود دارد و فهم بازی های طراح کنکور مبحث تابع یک به یک و وارون تابع بسیار ساده است .

riazi tajrobi learn

آموزش مباحث ریاضی کنکور تجربی

ریاضی کنکور برای بچه‌های رشته تجربی درسی تقریباً ناخوشایند است .
راستش را بخواهید برای بچه‌های رشته ریاضی هم درس چندان خوشایندی به حساب نمی‌آید .

البته دلیل آن را مفصل در آموزش ریاضی کنکور که در دست دارید توضیح دادم و بیشتر علت آن برمی‌گردد به روش آموزش غلطی که متاسفانه خیلی هم تلاشی بر اصلاح آن نمی‌کنند .

محمد قاسمی مشاور کنکور و معلم ریاضی کنکور در سایت کنکور تی وی

بهترین دبیر و استاد ریاضی کنکور

یک دبیر ریاضی خوب فارغ از باحال بودن و باحال نبودنش باید چند ویژگی اولیه داشته باشد :

1- تست‌های کنکور قدیم تا جدید را مسلط باشد
2- آخرین تغییرات کتاب درسی را بداند
3- سوالات سخت و غیر استاندارد غیر کنکوری را از دست دانش آموزان بیرون کند
4- در گام اول متمرکز بر آموزش مفهومی و پله‌ای باشد و در گام دوم به سراغ آموزش تستی برود
5- زمان کم سر جلسه دانش آموز را درک کند و از آموزش راه حل‌های تستی بی خود و غیر جامع شدیداً پرهیز کند
6- از هر 10 سوالی که حل می‌کند حداقل در یک مورد اشتباه محاسباتی یا تاکتیکی داشته باشد
7- اشتباهات رایج بچه‌های کنکوری را خوب بشناسد
8- در حدی حوصله داشته باشد که به هر سوال تکراری تا 5 بار بدون اعتراض پاسخ دهد
9- بی علاقگی دانش آموز به درس ریاضی کنکور را با جان و دل بپذیرد
10- بی دقتی‌های دانش آموزان را با جان دل بپذیرد
11- بداند که دانش آموزان تازه کار در ابتدا بیش از 70 درصد مسائل را با غلط فاحش حل می‌کنند
12- به جای نکته گویی تحلیل کردن و ردیابی مساله را آموزش دهد
13- دانش آموز را آگاه کند که معلم ریاضی کنکور فقط اغازگر یادگیری است و اصل یادگیری درفرآیند حل سوال رخ می‌دهد
14- میان دانش آموز با دقت و کم دقت تفاوت قائل نشود
15- به جای اینکه به دانش آموز تکلیف دهد کاری کند که دانش آموز از او درخواست تکلیف کند
16- به عدم جذابیت این درس به خصوص برای دانش آموز رشته ریاضی واقف باشد
17- باور داشته باشد که برخی دانش آموزانش حتی در محاسبات دبستانی هم ایراد دارند و باید کمکشان کرد

من در طی سال‌های تدریس یاد گرفتم که واقعاً نمی‌توان بهترین دبیر ریاضی بود چون من هرچقدر تلاش کنم بهترین دبیر ریاضی کنکور در ایران باشم ، واقعیت این است که نهایتاً نزدیک به 20 درصد از بچه‌های کلاس درس من ممکن است از کلاس من خوششان نیاید و راضی نباشند .

بنابراین خوب بودن و بد بودن یک معلم ریاضی کنکور علاوه بر ویژگی‌هایی که در بالا ذکر شد تا حدی نیز وابسته به جذابیت تدریس معلم برای شما است و واقعاً بهترین و جذاب‌ترین معلم هم با 20درصد دانش آموزی که با او حال نمی‌کنند مواجه خواهد بود و معلم باید بداند که رسالت اصلی او آموزش اصولی و دقیق است و به جای یادگیری جوک‌های بیشتر بهتر است بر آموزش موثرتر و ساده کننده‌تر متمرکز باشد .

به تجربه دریافتم که محبوبیت معلمینی که آموزش ساده کننده‌تری دارند و عمیق‌تری دارند خیلی بیشتر از معلمینی است که هفته‌ای 65 جوک جدید یاد می‌گیرند .

مباحث مهم ریاضی تجربی کنکور

مباحث مهم ریاضی در کنکور تجربی

من در فیلم های ریاضی کنکور که برای ریاضی تجربی تولید کرده‌ام تمام نکته و تست های ریاضی کنکور تجربی را به تفکیک زیر به شکل کامل پوشش داده ام .

 • اتحاد‌های جبری

 • دستگاه مختصات

 • معادله

 • نامعادله

 • معادله درجه دو

 • قدر مطلق

 • براکت

 • مثلثات

 • تابع

 • حد و پیوستگی

 • مشتق

 • کاربرد مشتق

 • نمودار تابع

 • مقاطع مخروطی

 • مجموعه‌ها

 • آنالیز ترکیبی

 • احتمال

 • آمار

 • هندسه

 • دیدگاه طراح کنکور

هر بخش شامل قسمت‌های جداگانه‌ای است که مفصل در مورد هرکدام تدریس کامل به همراه حل مثال‌ کامل را در ویدیوهای رایگان خواهید داشت .
مثلاً بحث احتمال خود شامل 3 جلسه کلاس مجزا است .

محمد قاسمی استاد ریاضی کنکور و مشاور کنکور

پیش نیاز ها و منابع ریاضی تجربی

ریاضی تجربی با وجود فیلم هایی که در بالا می بینید نیازی به هیچ پیش نیاز خاصی ندارد و فقط کافیست با روشی که در فیلم ها توضیح داده ام پیش بروید و مطمئن باشید آنچنان نظرتان در مورد ریاضی تجربی و کلاً ریاضی کنکور تغییر می‌کند که هرگز ذهینت و حس بدی که امروز به ریاضی تجربی دارید را نمی شناسید .

اگر بخواهیم پیش نیازی برای آن معرفی کنیم فقط باید حوصله و آرامش را به عنوان پیش نیاز معرفی کنیم و آگاه باشید که چه برای ریاضی تجربی چه هر فرآیند آموزشی دیگری شما باید در یک پروسه کند و زمان گیر قرار بگیرید تا یادگیری شما به یک یادگیری کاربردی تبدیل شود که بتوانید سر جلسه کنکور از اطلاعاتی که دارید استفاده کنید .

محمد قاسمی مدرس ریاضی کنکور و مشاور کنکور

روش مطالعه و نحوه خواندن ریاضی برای کنکور

وقتی کلاس بوکس می‌رفتم ظرف 20 دقیقه تمام 3 حرکت آن را به من یاد دادند :

مشت مستقیم
آپرکات ( مشت زیر فک )
هوک ( مشت از بغل )

آیا با یادگیری این 3 حرکت من بوکسور شدم ؟
خیر
این 3 حرکت به ظاهر ساده در دل خود جزئیات ظریفی دارد که با تمرین کردن‌های مکرر و زیاد در بدن من نشستند و تازه بعد 1 سال من می‌توانستم ادعا کنم که من بوکس بلدم .

در مورد رانندگی هم همینطور بود ، وقتی اولین بار پشت ماشین نشستم دقیقاً می‌دانستم که گاز و کلاچ و ترمز کجا هستند و نقش دنده چیست ، اما با اینحال چندین جلسه طول کشید که توانستم ادعا کنم توانایی راندن ماشین را دارم و راستش را بخواهید تا 3 ماه بعد از گرفتن گواهی نامه‌ام جرات نداشتم بگویم که من رانندگی یاد گرفتم .

ریاضی هم همینطور است ، شما ابتدا کلی درسنامه و مثال اولیه می‌بینید ، اما تا خودتان پشت فرمان حل مساله ننشینید هرگز به مهارت حل مساله نمی‌رسید .
ماشین حل مساله شما بارها و بارها خاموش خواهد کرد و شما باید صبور باشید و بدانید که این امری طبیعی است .

یادگیری ریاضی را با همین درسنامه‌های ویدیویی که برای شما ساختیم به شکل کامل می‌توانید یاد بگیرید .
من تمام تلاشم را کردم که در درسنامه‌ها هر آنچه شما برای مواجهه با مسائل لازم دارید را به شما یاد بدهم .

نکته : همانطور که در ویدیو جلسه اول به شما توضیح خواهم داد ، لطفاً قبل از دیدن حل هر سوال ویدیو را متوقف کنید و تمام تلاش خود را برای حل آن مساله به کار ببندید .

ابتدا درسنامه رو حداقل دوبار ببینید و کامل بر آن مسلط شوید و سپس در مرحله بعدی تست‌هایی که برای شما قرار داده ام را حل کنید .

اگر درسنامه را کامل و با دقت ببینید و سپس تمام تست‌هایی که به شما داده ام را حل کنید درصد بالایی را برای درس ریاضی خود در کنکور می‌سازید .

فقط واقف باشید که قرار است اوایل کار بیش از 70 درصد سوالات را یا نتوانید حل کنید یا اشتباه حل کنید . نگران نباشید به مرور این جریان تغییر خواهد کرد و فقط صبور باشید تا آرام آرام مسلط شوید .

جمع بندی ریاضی کنکور

جمع بندی ریاضی کنکور

کسانی که درس را کامل بلد هستند و برای مرور و تسلط بیشتر و افزایش سرعت و حافظه چند روز مانده به برگزاری کنکور به کلاس جمع بندی می‌روند .

اشتباه رایجی در بین کنکوری‌ها وجود دارد که تصور می‌کنند کلاس جمع بندی قرار است برای افزایش درصد آن‌ها معجزه کند .

سوالات متداول ریاضی کنکور

چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانیم ؟

ویدیوهای این مجموعه برای یادگیری ریاضی کافی هستند و تمام نیاز دانش آموز برای یادگیری ریاضی را پوشش داده اند حتی اگر با بهترین دبیر ریاضی کنکور و جذاب ترین معلم ریاضی کار می کنید هم باید مراحل زیر را برای یادگیری عمیق و استفاده در سر جلسه کنکور به کار ببندید .

1- براساس منحنی فراموشی ابینگهاوس یک ویدیو را در یک روز باید دوبار مشاهده کنید .

2- در حین مشاهده فیلم‌ها باید قبل از اینکه من سوال را حل کنم ویدیو را پاز بزنید و خودتان دست به قلم شوید و سوال را قبل از دیدن حل من خودتان حل کنید .

3- بر اساس آموزه های تند خوانی از باید از سوالاتی که برای شما مهم هستند کالکشن سوال تهیه کنید .

4- آگاه باشید که دیدن درسنامه فقط دانش اولیه برای حل سوال را به شما می‌دهد و جلسات حل تست هستند که مهارت تست زنی را در شما به وجود می‌آورند .

5- نکاتی که در جلسات حل تست بدست می‌آورید و سوالات نکته دار را به کالکشن سوالات خود بیفزایید .

6- در فاصله ی کمتر از دو هفته پس از اتمام تست‌ها برای بار سوم فیلم تدریس را مجدد نگاه کنید و خواهید دید که مطالب تازه جایگاه اصلی خود را در دفعه ی سوم مشاهده تدریس پیدا می‌کنند .

7- در فاصله کمتر از یکماه حتماً کالکشنی که تهیه کردید را مجدد مرور کنید .

8- بعد از اینکه تمام مباحث ریاضی کنکور را به طور کامل با مراحل بالا یادگرفتید تمرکز خود را بر روی تست های کنکورهای سال های آخر بگذارید و تلاش کنید دیدگاه طراح کنکور را بدست آورید .

ریاضی واقعاً درس سختی است ؟

ریاضی واقعاً درس سختی نیست اما تدریس های غیر استاندارد که موجب افزایش سردرگمی دانش آموزان شده اند ظاهر این درس را سخت کرده اند .

این سردرگمی به خاطر آن است که تدریس پایه ای و پله‌ای ریاضی انجام نمی‌شود .

یکی از معضلات این است که معلمین گرامی تلاش دارند با یاد دادن نکات تستی زیاد و کم کردن بار مفاهیم اساسی ریاضی تدریس را جلو ببرند که این خودش به خودی خود بیشترین سردرگمی را برای بچه ها به همراه دارد .

در این مجموعه تلاش من بر این است که پایه ای ترین مفاهیم را از ریشه تدریس کنم و توان تحلیلی دانش آموز را بالا ببرم تا این مساله بزرگ تدریس های غیر استاندارد ریاضی را تا حد زیادی برطرف کرده باشم .

منبع سوالات و تدریس این مجموعه چه کتابی است ؟

روش تدریس این مجموعه حاصل تجربه‌ی بیش از 10 سال تدریس خودم و روش های خلاقیت ریاضی جورج پولیا ریاضیدان لهستانی است .

منبع اصلی سوالاتی که در این مجموعه استفاده می‌شود سوالات کنکورهای سراسری سال های گذشته هستند و منبع برخی از سوالاتی که در جلسات تدریس استفاده می شوند کتاب ریاضی تجربی مهر و ماه است که پس از اخذ اجازه کتبی از این انتشارات از آن ها استفاده کردم .
لازم به ذکر است که فقط از برخی از مثال های آموزشی این کتاب بخاطر ترتیب بسیار خوبی که دارند استفاده شده است و روش آموزش من تقریباً در همه موارد کاملاً با کتاب ریاضی تجربی مهر و ماه متفاوت است و واقعاً نیازی به تهیه این کتاب ندارید .

چرا این ویدیوها با این کیفیت و هزینه تولید رایگان هستند ؟

فارغ از دلایل مذهبی و ذکات علم که مسائل شخصی من هستند دلایل زیادی برای هزینه بالای تولید این مجموعه وجود دارد که با دیدن ویدیوها با خیلی از آن ها آشنا خواهید شد .

من شاید بهترین معلم ریاضی نباشم ، اما مطمئنم یکی از بهترین معلم ریاضی هایی هستم که می‌شناسم و این هدیه‌ای است که من در درون خودم دارم و می‌توانم به دیگرانی بدهم که همچون خودم دردوران تحصیل و دوران کنکور از ریاضی دل خوشی ندارند .

هدیه دادن به کسانی که دوستشان داریم بیش از آن که برای دیگری لذت بخش باشد برای خودمان لذت بخش است .

حس و انرژی خوبی که از دادن این هدیه به مردمی که عاشقشون هستم می‌گیرم با هیچ چیز برابری نمی‌کند و راستش را بخواهید من باید از شما تشکر کنم که این فرصت را در اختیار من می‌گذارید که به شما هدیه دهم .

من وقتی هدیه‌ای برای کسانی که دوستشان دارم می‌خرم بهترین خودم را می‌دهم و هزینه‌ی تولید و کیفیت بالای این مجموعه برای این است که بهترین خودم را به شمایی که دوستتان دارم بدهم و به نظرم ارزشش را دارد .

آموزش ریاضی از صفر تا صد رایگان است و همواره رایگان خواهد ماند .

آیا این ویدیوهای رایگان کامل هستند ؟

بله این فیلم‌های آموزش رایگان ریاضی کنکور کامل کامل هستند و شما را برای درصدهای بالای 70 آماده می‌کنند و هیچ نیازی به هیچ چیز دیگری نخواهید داشت .

آیا در کنار این فیلم های آموزش رایگان ریاضی کنکور نیاز به کتاب مکمل هم داریم ؟

خیر ، این مجموعه در حدی کامل است که شما هیچ نیازی به هیچ کتاب کمک درسی ندارید .

هم تدریس و هم تست ها برای درصدهای بالای 70 کافی هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنها راه قبولی در این کنکور سخت

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن