09916434367

درخواست مشاوره

کنکور 1402

کنکور 1402، در این صفحه شما تمام مواردی که شما باید در رابطه با کنکور 1402 بدانید آورده شده است. سایت کنکور تی وی برای راحتی شما پشت کنکوری های عزیز تمامی موارد در رابطه با کنکور 1402 را در این صفحه جمع آوردی کرده است.

ثبت نام کنکور 1402

با تغییر روند آزمون سراسری در سال ۱۴۰۲ اغلب داوطلبان درباره نحوه و زمان ثبت‌نام سؤالات فراوانی داشتند. باید بدانید که به دلیل دو نوبتی شدن آزمون امسال، داوطلبان فرصت دارند که در دو مرحله در کنکور ثبت‌نام کنند. سازمان سنجش زمان دقیق ثبت‌ نام را تعیین و از طریق رسانه‌های عمومی اطلاع‌رسانی می‌کند. علی‌رغم اینکه مهلت ثبت‌نام تمدید می‌شود اما توصیه من به شما این است که ثبت‌نام را به روز‌های پایانی یا به ‌امید تمدید مهلت به تأخیر نیندازید.

داوطلبان علاقه‌ مند به ثبت‌نام در نوبت اول یا آزمون دی باید در ۸ تا ۱۴ آبان برای ثبت‌نام اقدام کنند. پس از ثبت‌نام در این آزمون داوطلبان به صورت مشترک در روز‌های ۲۹ و ۳۰ دی ماه در رقابت هماهنگ شرکت خواهند کرد. برای ثبت‌نام در نوبت دو یا تیرماه روز‌های ۱۵ تا ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ برای ثبت‌نام تعیین شده است. باید در دوره زمانی تعیین شده از طریق سایت سنجش برای بارگذاری اطلاعات و دریافت کد رهگیری اقدام کنید.

ضرایب دروس کنکور 1402

یکی از تغییرات اصلی کنکور ۱۴۰۲ حذف دروس عمومی و تغییر ضریب دروس تخصصی در رشته‌های مختلف است. اما باید به این نکته اشاره کنم که موفقیت داوطلبان در آزمون امسال تنها بر حسب درصد دروس و تأثیر سوابق تحصیلی خواهد بود. زیرا حذف زیرگروه‌ها به یکسان‌ سازی ارزیابی کمک کرده است.

 • ضریب دروس ریاضی

ریاضی ۱۲، فیزیک ۹ و شیمی ۷.

 • ضریب دروس تجربی

زیست‌شناسی ۱۲، شیمی ۹، فیزیک ۷، ریاضی ۷ و زمین‌شناسی ۱

 • ضریب دروس علوم انسانی

زبان و ادبیات فارسی ۸، ریاضی ۶، علوم اجتماعی ۵، زبان عربی ۵، تاریخ و جغرافیا ۵، فلسفه و منطق ۵، روان‌شناسی ۲ و اقتصاد ۲.

 • ضریب دروس هنر

درک عمومی هنر ۱۲، درک عمومی ریاضی و فیزیک ۵، خلاقیت تصویری و تجسمی ۳.

 • ضریب دروس زبان

زبان تخصصی ۱

بودجه بندی کنکور 1402

کنکور 1402 اولین آزمون دو مرحله‌ای است. برای اینکه بتوانید در کوتاه‌ترین زمان عملکرد بالایی در مطالعه، مرور، تست زنی و جمع‌بندی داشته باشید بودجه‌بندی بسیار مهم است. بودجه‌بندی کنکور در حقیقت به معنی تعداد سوالات مطرح شده از هر مبحث یا فصل کتاب درسی است. توصیه من به داوطلبان این است که با توجه به بودجه‌بندی و اهمیت هر مبحث برای مطالعه آن برنامه‌ریزی کنند، از تسلط خود به هر مبحث مطمئن شوید بعد به سراغ مباحث بعدی بروید.

تمام داوطلبان باید برنامه‌ریزی اصولی و هدفمند را با توجه به بودجه‌بندی انجام دهند. بررسی‌ها نشان می‌دهد بهترین زمان برای آغاز مطالعه بر پایه بودجه‌بندی، پایه دهم است. اما منظور این نیست که داوطلبان پایه دوازدهم یا پشت کنکوری‌ها نمی توانند از این روش استفاده کنند. اهمیت بودجه‌بندی دروس پایه دهم به این دلیل است که این پایه شامل پیش‌نیازهای پایه‌های یازدهم و دوازدهم است. مطالعه زمانی شما را به هدف نهایی‌تان می‌رساند که اصولی و بر اساس استاندارد آزمون سراسری باشد. آگاهی از بودجه‌بندی مباحث کنکور بهترین ابزار برای تضمین موفقیت داوطلبان و آشنایی با شیوه استاندارد مطالعه کنکوری است.

دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402

برای اینکه بتوانید ثبت‌نام در کنکور را با موفقیت انجام دهید، مطالعه دفترچه ثبت‌نام ضروری است. در انتهای این دفترچه نمونه‌ای از فرم ثبت‌نام قرار داده شده که به شما در اجرای ساده‌تر آن کمک می‌کند. علاوه بر این، اطلاعاتی درباره اسناد و مدارک مورد نیاز، شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان نیز در دفترچه تعیین شده است.

شرایط عمومی داوطلبان برای شرکت در کنکور

 • داوطلبان باید پیرو دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور باشند.
 • برای شرکت در کنکور ۱۴۰۲ متقاضی نباید عضو یا وابسته به گروهک‌های منافقین، فرقه‌های ضاله و گروه‌های انحرافی باشد.
 • نباید با نظام جمهوری اسلامی ایران معارض یا مخالف باشد.
 • عدم سوء پیشینه، مشکلات اخلاقی و اعتیاد به مواد مخدر سایر شرط‌ها برای شرکت در آزمون سراسری است.

شرایط اختصاصی برای شرکت در کنکور

 • متقاضی باید دارای مدرک دیپلم نظام قدیم، پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید باشد. فارغ‌التحصیلان حوزه‌های قم و مشهد می‌توانند در کنکور شرکت کنند.
 • دارندگان مدرک کاردانی که تحصیل خود را تا ۳۱ شهرویر ۱۴۰۲ به پایان رسانده باشند.
 • فارغ‌التحصیلان رشته‌های پیراپزشکی که دوره طرح خود را تمام کرده‌اند.
 • دانشجویان دوره روزانه دانشگاه‌های دولتی که از تحصیل انصراف داده‌اند.

در برنامه ریزی مشکل داری؟

برای 1 جلسه رایگان تلفنی برای آشنایی با دوره برنامه ریزی و چیزهایی که مشاورها نمیگن فرم رو پر کن