• ورود
 • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

۷: سخت گیری صحیح در کنکور | قسمت هفتم رادیو کنکور ( مدیاکنکور )

سخت گیری صحیح در کنکور-منظم بودن سخت گیری نیست .

وقت شناسی سخت گیری نیست .

خود آگاهی سخت گیری نیست .

ولخرجی نکردن سخت گیری نیست .

تنبل نبودن هم سخت گیری نیست .

هر باور و رفتاری که شما را از یک رفتار غیر سازنده ی سهل انگارانه دور می کند سخت گیری نیست .

شاید بپرسید پس سخت گیری چیست ؟

سخت گیری در اساس یک پارامتر منفی محسوب نمی شود ، چرا که سخت در معنای واقعی بار معنایی منفی ندارد و مساله کلاً این است که من و شما بلد نیستیم چگونه سخت گیری درستی را به کار ببندیم .

مجدد سوال دیگری شاید پدید بیاید که وقتی هنوز نمی دانیم سخت گیری چیست ، چگونه بفهمیم درستش چیست ؟

من و شما همگی به خوبی می دانیم سخت گیری چه معنایی دارد ، اما شاید معنای دقیق آن را در جملات پیدا نکنیم .

این بحث نه تنها در کنکور مهم است بلکه تمامی ابعاد زندگی من و شما را در بر گرفته است .

سخت گیری یعنی کاری که تا حد زیادی با فیزیولوژی ما در لحظه سازگار نیست .

سخت گیری از نگاه من به دو نوع مثبت و منفی تقسیم می شود .

در نوع منفی ما با آرزوی رسیدن به نتیجه تک تک لحظاتمون رو با اضطراب و غر زدن سپری می کنیم و یک فضای شکنجه بخاطر عدم پذیرش شرایط برای خود به وجود می آوریم که سختی اصلی تحمل این افکار سیاه است نه انجام خود کار .

در نوع مثبت با شفقت و شوق کار سختی را انجام می دهیم و آرزوی رسیدن به نتیجه و غلبه قدرت ذهنی ما بر ضعف فیزیولوژیک ما موجب قوی شدن ما می شود و معمولاً نتایجی بسیار پر بار تر از حدس اولیه را به همراه دارد .

تفاوت نوع مثبت و منفی دقیقاً در نوع نگاه ما به آرزوی رسیدن به نتیجه است که در نوع منفی ابزار شکنجه است و در نوع مثبت ابزار تعالی و رشد .

روشی که ما برای سخت گیری آموزش دیده ایم ، یک روش کاملاً غیر سازنده با تبعات منفی بسیار وحشتناک است که من در این قسمت به نقد این رفتار ناهنجار می پردازم و شرح اولیه ای برای روش سخت گیری صحیح در زندگی و کنکور را بیان می کنم .

این قسمت هم همچون قسمت های قبلی نیازمند جلسات بیشتری برای شرح و بسط موضوع و کاربردی شدن آن برای زندگی و کنکور دارد و باید در قسمت های بعدی رادیو کنکور حتماً در موردش صحبت کنم .

واقعاً یکی از آزار دهنده ترین رفتار های دانش آموزان بعد از رفتن سر جلسه ی کنکورهای آزمایشی ، دقیقاً این است که تصور می کنند سخت گیری های زندانبانی آن ها را به اهدافی که دارند نزدیک تر می کند .

این در حالی است که روانشناسی جدید هرگونه سخت گیری خودخواسته که همراه شفقت برای خود نباشد را آسیب زا و نوعی رفتار جبرانی می داند .

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

مجموعه ی مگوپ در ابتدا با نام ( میز طراح کنکور فعالیت خود را آغاز کرد .
من ( محمد قاسمی ) به عنوان موسس این مجموعه ، معتقد است که اگر سه رکنی که در پایین ذکر می کنیم در کشور وجود داشته باشند ، آن جامعه هیچ زندانی و مجرمی در زندان هایش ندارد و آمار جُرم و جنایت در حد صفر پایین می آید و دادگاه ها بیکار می شوند .
این سه رکن به شرح زیر هستند :

١- آموزش و پرورش استاندارد
٢- تضمین بهداشت فکری و جسمی
٣- حقوق بیکاری

در این سایت با رکن ٢ و ٣ چندان سر و کاری نداریم و صحبت ما بر سر رکن اول است .
آموزش کشور ما شدیداً به کنکور گره خورده و من تلاش دارم تا با ارائه ی محصولات رایگان و غیر رایگان استاندارد و مبتنی بر متد های علمی درجه اول جهان بتوانم تا حد امکان مطالعه کنکور و مواجهه با کنکور را ساده سازی کنم و راهکار های منطقی برای انتخاب بهترین مسیر تحصیلی و شغلی را به شما آموزش دهم .

۰ پاسخ به "7: سخت گیری صحیح در کنکور | قسمت هفتم رادیو کنکور ( مدیاکنکور )"

  ارسال یک پیام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  درباره ی میز طراح کنکور (MEGOP)

  کنکور روابط والدین و فرزندان را ناخشنود کرده و روابط معلم و دانش آموزان را نیز تیره کرده است و درس را وسیله ای برای کاهش آزادی دانش آموز تبدیل کرده و درس خواندن را از دنیای مطلوب دانش آموز خارج کرده است . اساس مجموعه مگوپ ( میز طراح کنکور ) تحقیق برای راهکارسازی در برطرف سازی معضلات آموزشی و تربیتی ایران برمبنای جدید ترین متدهای علمی جهان بوده و سعی در بومی سازی آن متد ها دارد . بزرگترین معضل امروز نظام آموزش و تربیت کشور ما کنکور است و تلاش ما برطرف کردن تصویر تاریک کنکور است .
  کلیه حقوق محتوای این سایت برای محمد قاسمی محفوظ است