• ورود
 • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

۴: توجه و اهمیت به خود بخش۱ | قسمت چهارم رادیو کنکور ( مدیاکنکور )

توجه و اهمیت به خود بخش۱

توجه و اهمیت -متاسفانه در فرهنگ ما از خودگذشتگی و پایین فرض گرفتن خود یک فضیلت محسوب شده و بر مبنای همین فرهنگ ما مهم ترین آدم زندگی خودمون که خود شخص خودمون باشیم را بارها و بارها نادیده می گیریم و بهش توجه نمی کنیم .

در جستجوی شغل و تحصیلات خوب هستیم که خوب به نظر برسیم تا تایید دیگران را بگیریم تا بلکه بتوانیم کمی احساس ارزشمندی کنیم .

متاسفانه کسی نبوده که مارا آگاه کند که در بیرون و در تایید دیگران ارزشمندی درونی وجود ندارد .

این بدین معنی نیست که تایید بیرونی فاقد ارزش است ، بدین معنی است که اگر از درون احساس ارزشمندی نکنیم ، هرگز سر سوزن با تایید بیرونی احساس ارزشمندی پیدا نخواهیم کرد .

این رفتار در میان کنکوری ها به شدت شایع است .

برای حفظ رضایت والدین برای کنکور تلاش می کنند و هیچ ارزشمندی و احساس خوبی در آن ها یافت نمی شود .

در این قسمت صحبت سر مساله ای بسیار پیچیده است که قطعاً در یک قسمت نمی گنجد .

من به دانش آموزان عزیز اخطار می دهم که اگر برای دریافت تایید والدین یا هر کس دیگه ای برای کنکور می خوانید و انگیزه ی درونی شما عمدتاً به آن عامل بیرونی بر می گردد ، حتماً یک باز نگری در رویکرد انتخابتون برای کنکور دادن داشته باشید .

همینطور به والدین کنکوری ها نیز اخطار جدی می دهم که اگر حس می کنید فرزند شما بخاطر جلب رضایت شماست که برای کنکور می خواند ، حتماً یک بازنگری دقیق و تخصصی نسبت به خواسته هایی که از فرزندتون دارید بکنید .

چرا که ترس از نداشتن شغلی مناسب در آینده دلیل خوبی برای رفتن به دانشگاه نیست .

اگر نگران شغل فرزندتان هستید ، به او مهارت های ارتباطی و تعاملات منطقی را پیشنهاد دهید تا کسب و کار پر سودی را به صورت خود جوش برحسب استعداد و نیازش خلق کند .

کنکور دادن و به دانشگاه رفتن راه پول درآوردن نیست یا بهتر بگویم بدترین راه پول درآوردن است .

کسی که طالب علم و دانش است و از درون با یادگیری یک دانش احساس رضایت از خود دارد باید کنکور دهد و به دانشگاه رود .

معمولاً بحث پرستیژ اجتماعی هم مطرح میشه که اینقدر بحث پوچ و بی اهمیتی است که ترجیح میدم حداقل در این پست در موردش صحبت نکنم .

۰ پاسخ به "4: توجه و اهمیت به خود بخش1 | قسمت چهارم رادیو کنکور ( مدیاکنکور )"

  ارسال یک پیام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  درباره ی میز طراح کنکور (MEGOP)

  کنکور روابط والدین و فرزندان را ناخشنود کرده و روابط معلم و دانش آموزان را نیز تیره کرده است و درس را وسیله ای برای کاهش آزادی دانش آموز تبدیل کرده و درس خواندن را از دنیای مطلوب دانش آموز خارج کرده است . اساس مجموعه مگوپ ( میز طراح کنکور ) تحقیق برای راهکارسازی در برطرف سازی معضلات آموزشی و تربیتی ایران برمبنای جدید ترین متدهای علمی جهان بوده و سعی در بومی سازی آن متد ها دارد . بزرگترین معضل امروز نظام آموزش و تربیت کشور ما کنکور است و تلاش ما برطرف کردن تصویر تاریک کنکور است .
  کلیه حقوق محتوای این سایت برای محمد قاسمی محفوظ است