• ورود
 • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کنکور غول نیست

کنکور غول نیست

کنکور غول-یکی از دانش آموز های کنکوری می گفت:

کنکور هم برای ما شده غول !آرزوی همه ی ما قبول شدن در کنکور است ، ولی خود من امیدی به قبولی در کنکور ندارم . . . !

تو هم مثل بسیاری از داوطلبان کنکور تصور واقعی از امکان قبول در کنکور رو نداری . . .

اضطراب ، توقع اطرافیان ، چشم م هم چشمی ها ، هشدار های معلم ها ، تبایغ برخی از آموزشگا های کنکور که تو رو ضعیف و نیازمند نشون می دن و . . .

مهم می خوان کنکور رو سخت نشون بدن و اونو عین غول کردن ولی واقعیت اینه که قبول شدن توی کنکور به جز چند رشته و دانشگاه پر طرفدار اصلا دشواز نیست .

امروزه ظرفیت دانشگاه ها بیش از تعداد شرکت کنندگان کنکور است . به گونه ای که هیچ کس بلا تکلیف نمی ماند . برای همه جایی در دانشگاه وجود دارد .

اگر به میانگین قبول شدگان کنکور سراسری در ۲سال اخیر نگاهی بندازیم ، متوجه می شیم که قبول شدن در کنکور سخت نیست و به اندازه ی غولی که ساختی ترس نداره .

گزارش های سازمان سنجش نشون می ده که در سال گذشته ، عده ی زیادی از داوطلبان با وجود گرفتن نمرات منفی در برخی دروس ، توانستند در دانشگاه قبول شوند . به عنوان مثال ، در گروه تجربی ۶۷۶۸ نفر در زیست ، در گروه ریاضی ۲۸۰۴۴ نفر درس ریاضی و ۲۶۴۵۱ نفر درس فیزیک رو منفی زدند و باز هم جزو قبول شدگان کنکور بودند.

آیا با ای همه ، باز می گی کنکور سخته !؟

یکی از دانش آموزهای کنکوری می گفت :

قبول شدن در کنکور در هر  رشته ای ، برای من مطرح نیست . فقط رشته ای خاص را می خواهم که رتبه ی بالایی می خواهد و قبول شدن در آن سخت است . خیلی از اطرافیان خودم یک سال ، شب و روز خواندند ولی قبول نشدند . باور نمی کنم که قبولی در رشته ی عالی آسان باشد . آیا غیر از این است ؟

اشکال کار همینجاست که تو بر اساس معیار رتبه تشخیص می دی که قبولی در کنکور سخته یا آسون ، ولی پیشنهاد می کنم به جای رتبه ، به نمره ی هر درس توجه کنی . اجازه بده ببینیم میانگین نمره ی لازم برای قبول شدن در دشوار ترین و پر طرفدار ترین رشته ها چقدره . آیا با دیدن این نمرات باز هم فکر می کنی باید پشت غول رو به خاک مالید ؟

۰ پاسخ به "کنکور غول نیست"

  ارسال یک پیام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  درباره ی میز طراح کنکور (MEGOP)

  کنکور روابط والدین و فرزندان را ناخشنود کرده و روابط معلم و دانش آموزان را نیز تیره کرده است و درس را وسیله ای برای کاهش آزادی دانش آموز تبدیل کرده و درس خواندن را از دنیای مطلوب دانش آموز خارج کرده است . اساس مجموعه مگوپ ( میز طراح کنکور ) تحقیق برای راهکارسازی در برطرف سازی معضلات آموزشی و تربیتی ایران برمبنای جدید ترین متدهای علمی جهان بوده و سعی در بومی سازی آن متد ها دارد . بزرگترین معضل امروز نظام آموزش و تربیت کشور ما کنکور است و تلاش ما برطرف کردن تصویر تاریک کنکور است .
  کلیه حقوق محتوای این سایت برای محمد قاسمی محفوظ است