• ورود
 • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ماجرای معدل در کنکور

ماجرای معدل در کنکور

ماجرای معدل-یکی از داوطلبان کنکور می گفت :

پیشینه ی تحصیلی ما چه تاثیری در نتیجه ی کنکور سراسری دارد ؟. . .

بر اساس مصوبه های جاری ، سوابق تحصیلی باید در نتایج آزمون کنکور داوطلبان اعمال می شود .

نحوه ی محاسبه ی سوابق تحصیلی در کنکور هم بدین صورت است که ۲۵ در صد نمره ی کل کنکور  را نمره ی تراز شده ی امتحانات نهایی سوم دبیرستان تشکیل می ده .

اگر دیپلم شما با گروه آزمایشی کنکورت تطابق داشته باشه :

مثلاً دیپلم تجربی داشته باشی و در کنکور تجربی شرکت کنی ، تاثیر نمره ی دروس امتحان نهایی سوم دبیرستانت ، درست مانند نقش این دروس در زیر گروه های کنکور خواهد بود .

به عنوان مثال ، درس زمین شناسی در کنکور سراسری برای زیر گروه ۱ (یعنی رشته های پزشکی و دندان پزشکی) ضریب صفر دارد و نمره ی امتحان نهایی این درس نیز برای این زیر گروه کنکور ، نقشی نداره .

ولی در زیر گروه ۳ ( یعنی رشته ی زمین شناسی ) درس زمین شناسی در کنکور ضریب ۴ داره ؛ بنابراین نمره ی امتحان نهایی این درس برای این گروه با ضریب ۴ اعمال می شه .

همونطور که گفتم قرار بود معدل امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان تاثیری در نمرات کنکور نداشته باشه . . .

بلکه نمره ی دروس در امتحان نهایی ، با توجه به تاثیرشان در زیر گروه ها ی کنکور ، نقش ۲۵ در صدی را تعیین کنند ولی عنوان ۲۵ در صد کل نمره داوطلبان کنکور اعمال شده . . .

اخیراً اثر ۵ درصدی معدل پیش دانشگاهی نیز به این پروسه اضافه شده . . . .

یکی از داوطلبان کنکور می گفت :

من فارغ التحصیل نظام قدیم هستم .

در زمان کنکور ما ، ماجرای اعمال نمره و معدل در کنکور مطرح نبود .

این قانون برای داوطلبان کنکور نسل من چگونه اعمال می شود ؟

سوابق تحصیلی سوم دبیرستان فقط برای فارغ التحصیلان سال سوم دبیرستان رشته های ریاضی – فیزیک ، علوم تجربی ، علوم انسانی و علوم معارف اسلامی که از سال ۸۴ به بعد امتحانات نهایی و کشوری دادند قراره در کنکور اعمال شه و برای دیپلم های قبل از ۸۴ ، این سوابق در کنکور اعمال نمی شه .

مطالب مرتبط

۰ پاسخ به "ماجرای معدل در کنکور"

  ارسال یک پیام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  درباره ی میز طراح کنکور (MEGOP)

  کنکور روابط والدین و فرزندان را ناخشنود کرده و روابط معلم و دانش آموزان را نیز تیره کرده است و درس را وسیله ای برای کاهش آزادی دانش آموز تبدیل کرده و درس خواندن را از دنیای مطلوب دانش آموز خارج کرده است . اساس مجموعه مگوپ ( میز طراح کنکور ) تحقیق برای راهکارسازی در برطرف سازی معضلات آموزشی و تربیتی ایران برمبنای جدید ترین متدهای علمی جهان بوده و سعی در بومی سازی آن متد ها دارد . بزرگترین معضل امروز نظام آموزش و تربیت کشور ما کنکور است و تلاش ما برطرف کردن تصویر تاریک کنکور است .
  کلیه حقوق محتوای این سایت برای محمد قاسمی محفوظ است