روش جمع بندی ریاضی تجربی کنکور 94

روش جمع بندی ریاضی تجربی کنکور 94

روش جمع بندی-داوطلب کنکور تجربی برای جمع بندی و مطالعه ی مطالب تستی ریاضیات نباید مباحث را به تفکیک بخواند .

مباحث باید آهسته و پیوسته و پشت سر هم خوانده شوند و اینطور نباشد که اول سراغ یک بحث مثل مشتق برویم و سپس سراغ حد برویم .

وقتی مبحث حد را بلد نیستید هرگز نباید سراغ تست های کنکور مشتق و کل مبحث مشتق بروید .

رعایت تقدم و تاخر در مطالعه ی مباحث ریاضی کنکور بسیار اهمیت دارد و این اهمیت ناشی از این است که ذهن و مغز انسان دنبال طبقه بندی صحیح و کلاسه بندی مطالب است و هر چه بهتر این ها رعایت شوند مغر با سرعت و راندمان بیشتری مطالب را در حافظه حک می کند .

و در نهایت با توجه به این که مباحث ریاضی از دروس فرعی در کنکور تجربی به حساب می آید ، داوطلب کنکور باید با این دید مطلب را بخواند که این دفعه ی آخری است که قرار است ریاضی بخواند .

حتماً پایه ( اتحاد ها ، لگاریتم ، تصاعد و مثلثات و . . . ) را خوب جمع کنید که تعداد تست های آن زیاد است و مبحث امار نیز در پایه قرار بگیرد .

مفهوم تابع را درک کنید ، چون در کنکور یک تست مستقیم از آن وجود دارد و تست های مباحث حد و مشتق و انتگرال نیز از آن مطرح است .

حد و پیوستگی و مجانب را بر اساس الگوهای کنکور های سال های گذشته آنالیز کنید .

مشتق را جدی بگیرید که هم ساده و هم تعداد تست های آن زیاد است و در صورت بلد نبودن آن ، در فصل انتگرال نیز با مشکل مواجه خواهیم شد .

ریاضی کنکور : قسمت اول ( خاستگاه فلسفی ریاضی )
بخوانید

فصل انگرال برخلاف اسم ترناکش در کنکور بسیار ساده است و شما بعد از کنکور دیگه هیچ کاری با اون خدارو شکر ندارید چون رشته ی مهندسی نمی خونید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

تمام حقوق وب سایت کنکور تی وی برای محمد قاسمی محفوظ است.