لوگوی سفید کنکور تی وی
خانه | اخبار کنکور | دانلود دفترچه ثبت‌ نام کنکور

دانلود دفترچه ثبت‌ نام کنکور

download

آزمون سراسری در ۵ گروه ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان برگزار می‌شود. هدف اصلی از برگزاری این آزمون رقابت سالم بین دانش‌آموزان و هموارسازی مسیر ورود به دانشگاه برتر، دوره‌ های روزانه و شبانه است. سازمان سنجش هر ساله با تعیین زمان ثبت‌نام کنکور، دستورالعمل‌ های لازم برای شرکت در این آزمون را منتشر می‌کند. این دفترچه الکترونیکی از طریق سایت سنجش در دسترس دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. دانلود دفترچه ثبت‌ نام کنکور و مطالعات اطلاعات درج شده در آن به شما کمک می‌کند که از ضرایب درس‌ها، سهمیه‌ها، شرایط نام‌نویسی، زیرگروه‌های هر رشته، مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام و… باخبر شوید همچنین میتوانید به صفحه اخبار کنکور ما رجوع کنید و جدیدترین اخبار کنکور با خبر شوید.

دانلود دفترچه ثبت‌ نام کنکور 1402

دفترچه ثبت‌نام کنکور سراسری

حتما تا به حال شنیده‌اید که کنکور ۱۴۰۲ در دو نوبت برگزار می‌شود. نوبت اول دی ماه و نوبت دوم در تیرماه برگزار می‌شود. با توجه به این مورد، دفترچه‌های آزمون نیز در دو سری منتشر خواهد شد. برای دسترسی به این دفترچه کافی است به سایت سنجش مراجعه کرده و نسخه pdf دفترچه را مطالعه کنید. این دفترچه همزمان با روند نام‌نویسی کنکور منتشر می‌شود. زمان انتشار اولین دفترچه راهنمای کنکور ۱۴۰۲ روز ۸ آبان ۱۴۰۱ بود.

دفترچه دوم نیز همزمان با دومین مرحله ثبت‌نام کنکور سراسری منتشر می‌شود. زمان ثبت‌نام برای شرکت در دوره دوم کنکور ۱۴۰۲ نیز ۱۵ تا ۲۱ فروردین است. پیش‌بینی می‌شود که دفترچه راهنما نیز همزمان با این دوره منتشر شود. در انتهای این دفترچه فرم پیش‌نویسی قرار گرفته که واجدین شرکت در آزمون سراسری می‌توانند آن را تکمیل کنند تا با فرایند ثبت‌نام اینترنتی کنکور آشنا شوند.

مهلت ثبت‌ نام کنکور 1402

دفترچه ثبت‌نام کنکور ۱۴۰۲

توصیه می‌کنم از دفترچه راهنما قبل از ثبت‌نام در آزمون سراسری استفاده کنید. مطالعه این دفترچه به افزایش آگاهی شما درباره جزئیات و کلیات آزمون کمک می‌کند. برای دانلود دفترچه ثبت‌ نام کنکور باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • ابتدا وارد سایت سنجش شده و گزینه سراسری را از قسمت راست انتخاب کنید.
  • باید روی لینک فعالی با نام راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری ۱۴۰۲ کلیک کنید.

دانلود دفترچه ثبت‌ نام کنکور

تمام آزمون‌های برگزار شده دستورالعمل و شرایط خاصی دارند. برای شرکت در هر آزمون آگاهی از جزئیات آن اهمیت زیادی دارد. داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون سراسری نیز باید اطلاعات کافی درباره این آزمون و روند ثبت‌نام آن داشته باشند. شرایط ثبت‌نام درج شده در دفترچه به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شود. قوانینی نیز در مورد شرایط نظام وظیفه دانش‌آموزان پسر وجود دارد.

در ادامه این دفترچه نیز اطلاعاتی درباره سهمیه‌ها و تأثیر آن‌ها بر رتبه و قبولی دانش‌آموزان آمده است. سهمیه ایثارگران، مناطق و رزمندگان اصلی‌ترین سهمیه کنکور سراسری هستند. سایر اطلاعات موجود در این دفترچه عبارت است از زمان‌بندی شرکت در کنکور، هزینه، اطلاعات درباره گروه‌های آزمایشی و ضرایب دروس، راهنمای تکمیل فرم ثبت‌نام و سایر موارد.

دفترچه ثبت‌نام کنکور تمامی رشته ها

دانلود دفترچه راهنمای ثبت‌نام کنکور

هدف اصلی از دانلود دفترچه راهنما این است که بتوانید از شرایط اصلی ثبت‌نام در آزمون باخبر شوید. شرایط ذکر شده در دفترچه راهنما شامل دو بخش است:

  • شرایط عمومی که شامل اعتقاد به دین اسلام یا سایر ادیان رسمی کشور، عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران، عدم سوءپیشینه اخلاقی، عدم سوءپیشینه کیفری و عدم اعتیاد به مواد مخدر است.
  • شرایط اختصاصی نیز شامل دیپلم نظام جدید در یکی از رشته‌های نظری یا فنی‌وحرفه‌ای، دیپلم نظام قدیم یا مدرک کاردانی، دانشجویان انصرافی از دوره روزانه و کارت معافیت از سربازی یا پایان خدمت برای افراد غیرمحصل بالای ۱۸ سال است.
تحلیل کنکور ریاضی 1401

دفترچه ثبت‌نام کنکور تمامی رشته ها

مهم‌ترین نکاتی که پس از دانلود دفترچه ثبت‌ نام کنکور با آن مواجه می‌شوید، شامل موارد زیر است:

  • دانشجویان دوره روزانه نمی‌توانند در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنند.
  • دانشجویان دوره شبانه، پردیس، پیام نور، دوره‌های مجازی می‌توانند بدون انصراف از تحصیل مجددا در آزمون سراسری ثبت‌نام کنند.
  • افرادی که مشمول غیبت سربازی هستند، اجازه شرکت در کنکور سال ۱۴۰۲ را نخواهند داشت.
  • دانشجویان نمی‌توانند دوره تحصیل و سربازی خود را به صورت همزمان انجام دهند.

دفترچه کنکور

یکی از سوالاتی که اغلب دانش‌آموزان را درگیر می‌کند، تاثیر سهمیه‌ها در کنکور است. باید اشاره کنم که در کنکور سه سهمیه تأثیر دارد که عبارت است از: سهمیه مناطق، ایثارگری و خانواده شهدا. سهمیه مناطق دانش‌آموزان را بر اساس محل سکونت و سیستم آموزشی به سه منطقه مختلف تقسیم می‌کند. سهمیه اعمال شده برای دانش‌آموزان منطقه یک که شامل کلان شهر‌های تهران، شیراز، مشهد، تبریز، اصفهان و برخی شهر‌های دیگر است از همه کمتر خواهد بود. اما سهمیه منطقه سه تاثیر بیشتری در رتبه و پذیرش دانش‌آموزان دارد. باید به این نکته اشاره کنم که جنوب تهران در کنکور منطقه دو محسوب می‌شود.

طبیعی است که سهمیه ایثارگران و خانواده شهدا تأثیر بیشتری در کنکور دارد. اگر جزء این افراد هستید، باید در حین پر کردن فرم ثبت‌نام کد ۱۲ رقمی را از نهاد‌های مربوط دریافت کرده و در محل موردنظر بنویسید. فراموش نکنید که ۲۵ درصد از سهمیه مربوط به هر رشته در کنکور به خانواده ایثارگران، رزمندگان و شهدا اختصاص یافته است.

download2

با دانلود دفترچه ثبت‌ نام کنکور می‌توانید اطلاعات کافی درباره شرایط عمومی و اختصاصی کنکور، سهمیه‌ها، قوانین نظام وظیفه، ضرایب هر درس، زیرگروه‌ها و بسیاری موارد دیگر کسب کنید. توصیه می‌کنم قبل از ثبت‌نام در آزمون حتما این دفترچه را کامل مطالعه کنید.

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن
محمد قاسمی
محمد قاسمی
محمد قاسمی مدیر و بنیانگذار کنکور تی وی هستم و از سال 1391 در زمینه آموزش کنکور هستم و کنکور تی وی را در سال 1392 جهت کاهش مشکلات تحصیلی و کنکور تاسیس کردم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنها راه قبولی در این کنکور سخت

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن