• ورود
 • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جمع بندی هندسه تحلیلی برای کنکور ریاضی

جمع بندی هندسه تحلیلی برای کنکور ریاضی

جمع بندی هندسه-اصولاً ۸ تست از ۵۵ تست درس ریاضی کنکور رشته ی ریاضی-فیزیک از کتاب هندسه تحلیلی می آید .

من بیشتر به داوطلبین کنکور توصیه می کنم برای اینکه توان زدن تست ها برایشان افزایش یابد از بحث ماتریس و تست های کنکور آن شروع کنند تا در ضرب خارجی که در فصل ۱ ( بردار ها ) می خوانند و کل فصل ۲ ( خط و صفحه ) بر آن اساس است را به سادگی یاد بگیرند .

و در انتها چون مفهوم معادله ی صفحه را خوب درک کردند به سراغ فصل ۵ ( دستگاه معادلات ) بروند تا با دید و درک بهتری که از بردار و ضرب خارجی دارند با آن مواجه شوند .

معمولاً یک تست کنکور به فصل ۵ مرتبط است و ۱ تست دیگر کنکور به فصل ۱ و ۲ تست کنکور به بحث خط و صفحه و ۲ تست دیگر به بحث ماتریس ارتباط دارد .

فصل ۳ ( مقاطع مخروطی ) نیز باید در آخر مطالعه شود .

زیرا کلاً از تمام محتوای چهار فصل دیگر که ذکر کردیم مجزاست و بیشتر به حالت دیفرانسیل شباهت دارد .

۴ مقطع مهم ( دایره ، بیضی ، هذلولی ، سهمی ) را با استفاده از روش مربع کامل کردن خوب یاد بگیرید و حتماً حواستان باشد که دو تست کنکور از این بحث است .

معمولاً هم طراح یا هذلولی را می دهد یا بیضی و همزمان هر دو را نمی دهد ، چون شبیه هم هستند و سوال دیگر را یا دایره می دهد یا سهمی و اصولاً طبق الگو های کنکور های گذشته اگر در کنکوری مثلاً بیضی را بدهد ، در کنکور سال بعد هذولولی را می دهد .

۰ پاسخ به "جمع بندی هندسه تحلیلی برای کنکور ریاضی"

  ارسال یک پیام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  درباره ی میز طراح کنکور (MEGOP)

  کنکور روابط والدین و فرزندان را ناخشنود کرده و روابط معلم و دانش آموزان را نیز تیره کرده است و درس را وسیله ای برای کاهش آزادی دانش آموز تبدیل کرده و درس خواندن را از دنیای مطلوب دانش آموز خارج کرده است . اساس مجموعه مگوپ ( میز طراح کنکور ) تحقیق برای راهکارسازی در برطرف سازی معضلات آموزشی و تربیتی ایران برمبنای جدید ترین متدهای علمی جهان بوده و سعی در بومی سازی آن متد ها دارد . بزرگترین معضل امروز نظام آموزش و تربیت کشور ما کنکور است و تلاش ما برطرف کردن تصویر تاریک کنکور است .
  کلیه حقوق محتوای این سایت برای محمد قاسمی محفوظ است