بهترین اساتید ریاضی کنکور

عناوین مقاله

ریاضی یکی از درس‌های بسیار مهم در آزمون سراسری است و داوطلبان گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی برای کسب رتبه عالی و قبولی در دانشگاه و رشته محبوبشان باید در درس ریاضی درصد خوبی کسب کنند. بالا بودن تعداد فرمول‌ها، مفهومی شدن تست‌های کنکور و سخت بودن مباحث درس ریاضی دلایل اصلی عدم موفقیت داوطلبان در آزمون سراسری است. راه آسانی وجود دارد که می‌توانید برای موفقیت در کنکور از آن استفاده کنید. استفاده از تدریس خصوصی اساتید برتر کنکور راهی مطمئن برای موفقیت در کنکور است. برای اینکه در انتخاب بهترین اساتید ریاضی کنکور عملکرد خوبی داشته باشید، به این موارد دقت کنید.

بهترین اساتید ریاضی کنکور

بهترین معلم ریاضی کنکور

اغلب داوطلبان آزمون سراسری از درصد پایین خود در کنکور یا آزمون‌های آزمایشی شکایت می‌کنند. توصیه من به همه داوطلبان این است به‌جای آزمون ‌و خطا برای یادگیری روش مناسب حل هر تست از تجربه و راهنمایی اساتید مجرب استفاده کنند. اساتید و دبیران زیادی در مدرسه یا دانشگاه ریاضی تدریس می‌کنند، اما استفاده از مهارت همه آن‌ها نمی‌تواند در موفقیت شما موثر باشد. یک معلم ریاضی مجرب باید دارای ویژگی‌های زیر باشد.

 • فن بیان قوی داشته باشد و در انتقال مفاهیم و مباحث مختلف به دانش‌آموزان عملکرد خوبی داشته باشد.
 • باید صبور باشد و از نگاه داوطلبان و دانش‌آموزان مسائل را بررسی کند. تنها در این صورت می‌تواند نکات کلیدی برای حل تست‌های کنکور ارائه کند.
 • وقت‌شناس باشد. با توجه به بالا بودن حجم مباحث کتاب ریاضی باید زمان‌بندی خاصی برای مرور و مطالعه هر مبحث داشته باشد. پایبندی به این برنامه نیز اهمیت فراوانی دارد.
 • تسلط کافی به مطالب کتاب درسی و درسنامه‌ها داشته باشد. در این صورت می‌تواند به تمام سؤالات و نیاز‌های داوطلبان پاسخ دهد.
دفترچه انتخاب رشته تجربی
بخوانید

بهترین دبیر ریاضی کنکور

با توجه به تغییر روال آزمون سراسری در سال ۱۴۰۲ زمان‌بندی و مدیریت زمان دو عامل کلیدی در موفقیت داوطلبان است. پس دبیری می‌تواند در لیست بهترین اساتید ریاضی کنکور قرار بگیرد که در کوتاه‌ترین زمان حجم بالایی از مباحث را مطرح کند. شناخت کافی از وضعیت جسمی و روانی دانش‌آموزان داشته باشد و از زمان‌های استراحت و وقفه‌های مناسب برای تثبیت مطالب در ذهن داوطلبان استفاده کند.

او باید فضای مناسبی برای به چالش کشیدن دانش‌آموزان ایجاد کند. آماده شنیدن نظرات دانش‌آموزان باشد از نظرات آن‌ها استفاده بهینه کند. سطح علمی داوطلبان با یکدیگر متفاوت است؛ دبیر ریاضی باید مرحله تعیین سطح را به‌درستی انجام داده و مباحث را با توجه به نیاز داوطلبان ارائه کند. زمان مناسبی برای حل سوالات اختصاص دهد. بهتر است که بعد از آموزش هر مبحث زمان کافی برای تمرین مسائل مربوط به آن قسمت اختصاص داده شود.

بهترین معلم ریاضی کنکور

بهترین اساتید ریاضی کنکور در ایران

عدالت آموزشی زمانی برقرار می‌شود که تمام داوطلبان بتوانند از اساتید مجرب کنکور بهره ببرند. به همین دلیل، سعی کرده‌ام لیست کاملی از دبیران معتبر ریاضی کنکور را ارائه کنم. دلایل مختلفی که این اساتید را از سایر معلمان ریاضی متمایز می‌کند عبارت است از:

 • به‌روز هستند و از روش‌های نوین آموزشی برای آموزش مباحث مختلف به داوطلبان استفاده می‌کنند.
 • سوالات مطرح شده توسط آن‌ها تناسب و سازگاری بالایی با تست‌های مفهومی کنکور دارد.
 • آن‌ها استاندارد‌های کنکور سراسری را به‌خوبی می‌شناسند، در آموزش مفاهیم و طرح سوالات به این معیار‌ها توجه می‌کنند.
 • بهترین اساتید ریاضی کنکور این درس را به روش کاملا کاربردی تدریس می‌کنند. راه حل‌هایی که آن‌ها به داوطلبان یاد می‌دهند به حل سریع‌تر تست‌های کنکور و مدیریت زمان کمک می‌کند.
 • برنامه‌ریزی دقیقی دارند و از راهکار‌های مناسب برای حفظ و تقویت انگیزه داوطلبان استفاده می‌کنند.
 • بر اساس سختی و اهمیت هر مبحث زمان مناسبی برای تدریس آن‌ها اختصاص می‌دهند.
 • سابقه و تجربه بالایی در تدریس ریاضی دارند.
 • ارزیابی دوره‌ای دانش‌آموزان برای بررسی عملکرد و کارایی شیوه تدریس خود انجام می‌دهند.
 • آن‌ها تمام تلاش خود را برای موفقیت دانش‌آموزان به‌کار می‌گیرند.
آیا کنکور حذف می شود؟
بخوانید

لیست بهترین اساتید ریاضی کنکور

پس از بررسی تمام اساتید ریاضی کنکور با لیست طولانی روبه‌رو خواهید شد. البته برخی اساتید معروف‌تر و نام آشناتر هستند. توصیه می‌کنم به‌جای تکیه به نام استاد به سراغ بررسی کارنامه کاری او بروید. عملکرد داوطلبان نشان‌دهنده میزان تسلط و مهارت استاد در تدریس ریاضی است. بهتر است به‌جای پرداخت هزینه اضافی، ابتدا نتیجه نهایی داوطلبان سال‌های قبل هر استاد را بررسی کرده و تصمیم نهایی خود را بگیرید.

لیست بهترین اساتید ریاضی کنکور

رابطه‌ای مستقیم بین درصد درس ریاضی و قبولی در دانشگاه‌ها و رشته‌های برتر وجود دارد. تکرار و تمرین می‌تواند میزان تسلط و مهارت شما را در درس ریاضی افزایش دهد. اما داوطلبانی که تصور می‌کنند در این درس ضعیف هستند یا داوطلبانی که علاقه دارند که درصد بالای ۷۰ در این درس کسب کنند، می‌توانند از تجربه و راهنمایی اساتید ریاضی کنکور استفاده کنند. تمام دبیران ریاضی واجد صلاحیت تدریس کنکوری نیستند. به همین دلیل، در این مقاله به بیان ویژگی متمایز بهترین اساتید ریاضی کنکور پرداختم.

سوالات متداول

بهترین اساتید کنکور ریاضی چه ویژگی هایی دارند؟

این افراد با توجه به سطح دانش آموزان، اقدام به توضیح مفاهیم دروس کرده و راهکارهایی برای حل تست در زمان کوتاه‌تر ارائه می‌دهند.

آیا نیاز به کمک گرفتن از اساتید کنکور ریاضی دارم؟

بسیاری از اساتید کنکور ریاضی با داشتن سال‌ ها تجربه فعالیت، نحوه مطالعه درس ریاضی را به شما آموزش می‌ دهند و شما را برای موفقیت در کنکور سراسری راهنمایی می‌کنند. استفاده از تجربه این افراد مسیر موفقیت را هموارتر می‌ کند.

محمد قاسمی
محمد قاسمی
محمد قاسمی هستم مدیر و و بنیانگذار کنکور تی وی هستم ، از سال 1391 در زمینه آموزش کنکور هستم . سایت کنکور تی وی را در سال 1392 جهت کاهش مشکلات تحصیلی و کنکور تاسیس کردم .

نوشته های مرتبط:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *