لوگوی سفید کنکور تی وی
خانه | اخبار کنکور | برنامه ریزی کنکور انسانی 1402

برنامه ریزی کنکور انسانی 1402

ensani

کنکور و دانشگاه پایان راه نیست؛ اما مسیری هموار برای آینده شغلی تعریف می‌کند. افرادی که بتوانند در رشته‌های عالی و بهترین دانشگاه‌های کشور درس بخوانند شانس بیشتری برای یافتن شغل مناسب دارند. همین امر سبب تشدید رقابت داوطلبان در آزمون سراسری شده است. اگر آزمون سراسری را مانند مسابقه ماراتن بدانیم بدون نقشه نمی‌توان به انتهای مسیر رسید. نقشه تمام پیچ‌وخم‌ها یا پستی و بلندی‌ها را نشان می‌دهد. در برخی مواقع میان‌بر‌هایی قانونی وجود دارد که شما را زودتر به هدف می‌رساند. برنامه ریزی کنکور انسانی ۱۴۰۲ تنها نقشه‌ای است که برای رسیدن به نقطه پایان به آن نیاز دارید.

ensani 5

بهترین برنامه ریزی کنکور انسانی ۱۴۰۲

تبلیغات بسیاری درباره کنکور و راه و رمز‌های موفقیت در آن وجود دارد. بسیاری از مشاوران ادعا می‌کنند که با پیروی از برنامه آن‌ها می‌توانید جزء رتبه‌های برتر آزمون سراسری باشید. اما این تبلیغات تا چه اندازه واقعیت دارد؟ قبل از هر چیزی باید بدانید که بدون شناخت نقاط ضعف و توانمندی‌های داوطلب نمی‌توان ادعا کرد که با پیروی از یک مسیر به رتبه‌های سه یا دو رقمی دست پیدا می‌کند.

تجربیات سال‌های طولانی من نشان می‌دهد که بهترین برنامه برای داوطلبان روشی است که کاملا واقع‌بینانه ترسیم شده باشد. برخی برنامه‌ها بدون توجه به شرایط خانوادگی و وضعیت داوطلب، کار را با ۱۴ ساعت مطالعه روزانه شروع می‌کنند. ممکن است در ابتدای مسیر این روش جالب به نظر برسد؛ اما هر چه به سمت جلو حرکت می‌کنید، با کاهش ساعات مطالعه و افت عملکرد مواجه می‌شوید.

در برنامه‌ریزی اصولی باید ساعات مطالعه از حدود ۷ ساعت آغاز شود. از روش‌های مناسب برای ایجاد انگیزه استفاده شود. داوطلب باید عملکرد مثبت خود را مشاهده کرده و به مرور ساعات مطالعه روزانه را افزایش دهد. علاوه بر این، زمانی می‌توان برنامه ریزی کنکور انسانی 1402 را بهترین نمونه دانست که به‌مرور مباحث، شبیه‌سازی آزمون سراسری و تست زنی به اندازه مطالعه کتاب و جزوه درسی اهمیت دهد.

حذفیات کنکور انسانی 1402

برنامه ریزی کنکور انسانی در سه ماه

دلایل مختلفی وجود دارد که داوطلبان مطالعه را به تاخیر میندازند. ما هرگز چنین حالتی را توصیه نمی‌کنیم. زیرا در کنکور زمانی برای از دست دادن وجود ندارد. اگر داوطلبی به دلیل مشکلات شخصی یا تنبلی وقت خود را هدر داده باشد راهی برای جبران وجود دارد؟ بله، با رعایت چند نکته ساده می‌توانید در بازه زمانی بسیار کوتاه و حدود سه ماه تمام دروس را مطالعه و جمع‌بندی کنید.

در گام اول، مباحث پرتکرار را پیدا کنید، بودجه‌بندی را مطالعه کرده و مطالعه موارد مهم را در اولویت قرار دهید. سعی کنید حاشیه‌ها و قسمت‌های بی‌اهمیت را حدف کنید. با تمرکز متن اصلی کتاب و درسنامه را مطالعه کنید. تست‌های کنکوری و تألیفی‌های سخت را حل کنید. اگر مبحثی برای شما دشوار است وقت خود را هدر ندهید، سعی کنید تمرکز خود را بر تقویت نقاط مثبت‌تان قرار دهید.

برنامه‌ریزی داشته باشید و از مرور غافل نشوید. زمانی مطالعه مفید خواهد بود که در ذهن تثبیت شود. تنها راه برای تثبیت اطلاعات در ذهن مرور آن‌ها است. سؤالات آزمون سراسری سال‌های قبل را حل کرده و نکات مهم را یادداشت کنید. استرس و وقت را مدیریت کنید و بدانید تنها فرصت شما برای موفقیت همین سه ماه است.

ensani1 4

برنامه ریزی کنکور انسانی دی ماه

در برنامه ریزی کنکور انسانی ۱۴۰۲ باید به یک نکته توجه کرد، به دلیل اینکه آزمون امسال اولین کنکور دو مرحله‌ای است داوطلبان می‌توانند در دی ماه به هدف نهایی خود برسند. برنامه‌ریزی برای آزمون دی ماه دو راه دارد. اگر پشت کنکوری هستید و تا اعلام نتایج نهایی در شهریور منتظر مانده‌اید تنها سه ماه فرصت دارید که مطالب را مطالعه و جمع‌بندی کنید. با یک برنامه‌ریزی فشرده و توجه به دروس مهم می‌توانید رتبه خوبی کسب کنید.

رتبه‌ های برتر کنکور

اما شرایط برای داوطلبان پایه دوازدهم کمی متفاوت است. اگر تاکنون مباحث کنکور را مطالعه نکرده‌اید بهتر است از تابستان برنامه‌ریزی منسجمی داشته باشید. باید بدانید که تمام کتاب‌های درسی سال دوازدهم مبنای طرح سؤال قرار می‌گیرند. پس باید زودتر از دبیر و سایر دوستانتان کتاب‌ها بخوانید. با توجه به شرکت در کلاس درس وقت محدودتری برای مطالعه دارید. اما اگر از تابستان شروع کنید با مشکل خاصی در ادامه مواجه نمی‌شوید.

نمونه جدول برنامه ریزی کنکور انسانی

برنامه‌ریزی کنکور انسانی ۱۴۰۲ ریزه‌کاری‌های خاصی دارد. اما آشنایی با روش رقبای موفق می‌تواند الگوی مناسبی برای تنظیم یک برنامه باشد. سعی کنید از روش رتبه‌های برتر الگوبرداری کنید. مطمئنا آن‌ها در برنامه‌ریزی به نکات خاصی توجه کرده‌اند که نتیجه آن موفقیت در کنکور بوده است. الگوبرداری به معنی کپی کردن نیست. بلکه این روش به شما یاد می‌دهد به‌جای آزمون و خطا از چه تکنیکی در برنامه‌ریزی استفاده کنید.

نمونه جدول برنامه ریزی کنکور انسانی

کنکور یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های زندگی هر دانش‌آموز است. با توجه به سیستم آموزشی کشور تنها راهی که مسیر اشتغال را ساده‌تر می‌کند موفقیت در آزمون سراسری است. فراموش نکنید هر روشی نمی‌تواند به موفقیت ختم شود. موفقیت در آزمون سراسری محصول برنامه ریزی کنکور انسانی ۱۴۰۲ است. در برنامه‌ریزی باید به هدف داوطلب، وضعیت تحصیلی، شرایط زندگی و سطح یادگیری داوطلب توجه شود.

سوالات متداول

بهترین روش برای برنامه کنکور انسانی چیست؟

روش تلفیقی بهترین انتخاب است. در این روش تعداد ساعات مطالعه هر درس و مباحث هر روز تعیین می‌شود اما زمانی برای شروع یا پایان مطالعه در نظر گرفته نمی‌شود.

حذفیات کنکور هنر 1402

برای تثبیت مطالب کتاب درسی در ذهن چکار کنیم؟

برنامه‌ریزی هدفمند تنها ابزار برای کمک به تثبیت مطالب در ذهن داوطلب است. هم اندازه که به مطالعه مباحث اهمیت می‌دهید برای مرور آن‌ها نیز وقت بگذارید. مطالعه بدون مرور و تکرار بی‌فایده است.

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن
محمد قاسمی
محمد قاسمی
محمد قاسمی مدیر و بنیانگذار کنکور تی وی هستم و از سال 1391 در زمینه آموزش کنکور هستم و کنکور تی وی را در سال 1392 جهت کاهش مشکلات تحصیلی و کنکور تاسیس کردم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تنها راه قبولی در این کنکور سخت

یک جلسه مشاوره رایگان
برای یک جلسه مشاوره کنکور رایگان فرم زیر را پرکن