ریاضی کنکور یک میانبر برای قبولی است ( دانلود فیلمی رایگان که کلیت ریاضی کنکور را تغییر می دهد )

کنکوریک مستند حرفه ای از 15 سوال اول درس ریاضی کنکور را دانلود می کنید .

یک شن و یک سنگ به یک شکل در آب فرو می روند

قطعاً با هزار تو یا مارپیچ آشنایی دارید و شاید چندین دفعه آن را حل کرده باشید .

دقیقاً مانند شکل روبرو پر از پیچ و خم های درهم است که از نقطه ای آغاز شده و در نقطه ای به پایان می رسد .

طراح کنکور ما در واقع طراح یک هزار تو است اما به سبکی متفاوت . . .

چند روز پیش که داشتم فکر می کردم چطوری این تکنیک ساده ساز ریاضی کنکور رو برای بچه ها تشریح کنم ، تنها ایده ای که به ذهنم رسید فقط و تنها فقط مثال هزار تو بود .

در هزار تو شما باید راه های مختلف را باچشم دنبال کنید تا اگر به بن بست رسیدید دیگر از آن راه نروید ، اما با حل هزار تو های زیاد به توانایی خواهید رسید که با سرعت بالایی مسیر های انحرافی و حفره ها را با یک نگاه شناسایی و گرفتار آن ها نمی شوید .

مشابه این موضوع در ریاضیات کنکور صادق است . وقتی مسائل متعددی حل کرده باشید و چندین دفعه مسیر های انحرافی را آزموده باشید به نتایجی تجربی می رسید که موجب می شود با سرعت بالا مسیر های انحرافی و دام ها را تشخیص دهید .

در هزار تو های خیلی سخت شما را وسط هزار تو رها می کنند و باید بیابید که کدام راه خروج نزدیک تر و بهتر است ، خب در این مورد خاص هم نیز با تمرین زیاد ذهن به نوعی شرطی می شود که هزار تو را به سادگی حل می کند و گرفتار بن بست ها نشده و از اتلاف وقت جلوگیری می کند .

 در کنکور نیز که سه تیپ مساله ی ( ساده ، متوسط و سخت ) داریم ، در تیپ ساده از جایی شروع و به جایی ختم می شود ، اما در تیپ های متوسط و سخت مسیر های انحرافی بیشتر و و معمولاً از نقطه ای در میان هزار تو مسیر حرکت آغاز می شود که این نیز تلاطم ذهن را زیاد و درگیری پیدا کردن بهترین خروجی را نیز به دغدغه های پایانی حل مساله اضافه می کند و قطعاً هم مساله سخت تر طرح می شود تا به راحتی راه میانبر پیدا نشود .

در هزار تو قانون این است که حتماً باید از وسط هزار تو عبور و به نقطه ی خروج برسیم و حق دور زدن هزار تو و پریدن از روی آن را نداریم .

و جالب اینجاست که اگر به ما اجازه بدهند که پرش داشته باشیم یا هزار تو را دور بزنیم ما از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را کرده و این کار را خواهیم کرد .

یا حتی اگر به ما اجازه دهند که در هزار تو شکاف ایجاد کنیم هم دست به کار شده و راحت ترین مسیر را برای شکافتن انتخاب می کنیم و در نهایت امر هزار تو را به نفع خودمان تخریب و به ساده ترین صورت به انتهای آن می رسیم .

به یاد ندارم که همچین حقی را در حل هیچ هزار تویی به ما داده بوده باشند .

چون آن وقت دیگر اصلاً هزار تو معنی پیدا نمی کند و کاربردی ندارد و دیگر یک بازی به حساب نمی آید .

اما با تصور اینکه شما یک سرباز در میدان نبرد هستید که در یک هزار توی مارپیچی گیر افتاده و به یک تبر تیز و یک راکت من ( وسیله ای خیالی شبیه کوله پشتی که با آن می توان پرواز کرد ) در اختیار دارید دیگه داخل یک بازی قرار ندارید که بخواهید از قوانین خاصی تبعیت کنید و می توانید هزار تو را با تبر تخریب و فرار کنید یا با راکت من بپرید و از هزار تو خارج شوید .

این به لحاط استراتژیک کاملاً بی نقصه و شما این حق رو دارید که از محلکه فرار کنید .

تازه در برخی موارد خاص هم شما در بیرون هزار تو هستید و فقط کافیه دقت کنید که وارد هزار تو نشوید و هزار تو را دور بزنید تا به مقصد برسید .

شرایط پیش روی شما در کنکور دقیقاً مطابق شرایط یک سرباز میدان جنگ است که در هزار تو راکت من و تبر در دست دارد .

هیچ قانونی شما را منع نکرده که در جنگ با قوانین خاصی پا به فرار بگذارید و یا حق ندارید هزار تو را دور بزنید .

تبعیت از قانون تنها در بازی مصداق دارد و در شرایط حقیقی نبرد باید از امکانات فرار و رسیدن به هدف استفاده کرد .

خب این همه حرف زدم تا به اینجا برسم .

طراح کنکور در درس ریاضی شما را در سه حالت زیر رها می کند که باید براساس مهارت تجربی تشخیص درست دست به انتخاب راه حل

مناسب بزنیم .


1 - بیرون هزار تو شما را رها می کند. ( سوالات ساده )

 پس از تشخیص هزار تو را دور می زنید و اصلاً وارد آن نمی شوید .

* معمولاً در این مدل دامی هست که ناخواسته شما را وارد هزار تو می کند .

2 - وسط هزار تو با چند سرنخ شما را رها می کند. (سوالات متوسط)

 یا با تبر دیوار ها را تخریب و یا با راکت من پرواز می کنیم .

* این پرواز یا تخریب همان آمادگی ذهنی در مواجهه با مساله و ساده کردن اصل صورت مساله است .

3 - وسط هزار توی سر پوشیده با دیوار های فلزی و بدون سرنخ شما را رها می کند . ( سوالات سخت )

در این حالت پرواز نمی توانید کنید و تبر هم کاربردی ندارد .


 دانش آموزان عزیز که خودم مشاوره یا ریاضی آن ها را به عهده دارم این تست ها را خوب می شناسند .

* در سال های اولیه ی کنکور تست هوش در کنکور بود ، بعد از حذف آن طراح به سراغ روشی دیگر برای سنجش هوش داوطلبان اقدام کرد.

سوالاتی سخت می دهند و کسانی که بهره ی هوشی کمتری دارند زمان خود را بر روی آن ها تلف کرده و از غافله عقب می افتند و سوالات ساده را نیز از دست خواهند داد .

توجه کنید  که کمتر از 10 درصد سوالات اینچنین اند و 90 درصد به بالا ساده تکراری هستند .

 خب حالا تصمیم گرفتم که تبر و راکد من را به شما تقدیم کنم تا در هیچ هزار تویی گیر نیفتید جز اونایی که دیواراشون آهنی و سر پوشیده هستند .

خب در مقاله سطح a پارسال به صراحت گفتم که سوالات تکراری هستند و مجموعه ی سوالات احتمالی 200 تایی پارسال که همه را از کنکور های قبلی جمع کرده بودم در کنکور 93 این موضوع را ثابت کرد .

حال برای اثبات تمام ادعاهای خود مستندی روشن و واضح از ریاضی کنکور 93 ساختم با نام میز طراح 93 که بچه هایی که روز 6 آذر در همایش تهران قرار داشتند از محتوای آن با خبرند .

در این مستند ثابت کردم که هیچ سوال کنکوری نیست که تکراری نباشد و در سال های گذشته شما آن را ندیده باشید .

دقیقاً این همان تبر است که همراه خود به هزار رتوی کنکور می برید و دیوار های آن را می شکافید .

خواندن سوالات کنکور های سال های قبل حکم تبر را دارد .

یادگیری روند تلاش ها در بررسی اتفاقات درون مساله نیز در حکم راکد من است که موجب پرش شما می شود و استفاده از گزینه ها نیز در حکم هزار توی است که در بیرون آن ایستاده اید و آن را دور می زنید .

شاید برای اولین بار باشد که اطلاعات این مستند را می بینید .


در این مستند 15 سوال اول درس ریاضی کنکور سال 93 در کنکور گروه آزمایشی رشته ی ریاضی فیزیک بررسی شده است . ( سوالات 101 الی 115 )

تمام مشابهت ها و تکنیک های ویژه ای که می توان هزار تو های طراحی شده در کنکور را دور زد را پشت سر هم برای این سوالات آورده ام و مثال خوبی است برای آن که ثابت کنم روش میز طراح کنکور در همه جا و به همه شکل برای بیش از 90 درصد سوالات پاسخگو است و دقیقاً همان رمزی است که طراح کنکور از ما توقع دارد .

به زودی جزوه ی ریاضی میز طراح در راه است و می توانید در این فرم برای پیش ثبت نام در خرید این جزوه ثبت نام کنید تا حاضر شود .

 * عزیزانی که در کافی نت یا شبکه های اینترانت از اینترانت برای دانلود استفاده میکنند از روی پرشین گیگ ممکنه دچار مشکل شوند و بهتره از دانلود با لینک های مستقیم استفاده کنند که در یکی از کامنت ها و چندی از تلفن ها این رو دیدم .

* البته سرعت و قدرت پرشین گیگ چیز دیگری است و اگر در منزل ابن کار را میکنید حتماً از پرشین گیگ استفاده کنید که سرعتش خیلی بالاتره

توجه : همه ی لینک های دانلود زیر یک فیلم یکسان هستند و به جهت اینکه مشکل پیش نیاید در چند سرور آپلود شده اند که اگر در دانلود در سروری مشکل پیدا کردید و با خطا مواجه شدید از لینک دیگری استفاده کنید .

 * ترجیحاً از پرشین گیگ استفاده کنید ، هر چند دانلود با لینک مستقیم راحت تره ، اما سرعت پرشین گیگ از همه بالاتره19

* توجه : ممکن است پس از دانلود فیلم ها به نمایش در نیایند . فرمت این فیلم ها MP4 است و حتماً باید codec مخصوص MP4 را روی سیستم خود داشته باشید و در غیر اینصورت باز نمی شود .

تر جیحاً برای دیدن این فیلم ها از KM Player یا Jet audio استفاده کنید که با مشکل مواجه نشوید .

در ویندوز از مدیا پلیر استفاده نکنید تا دچار مشکل نشوید .

در سیستم های اندرویدی و ios معمولاً مشکل ندارند در اجرای MP4 و اگر دچار مشکل بودید از Real Player استفاده کنید .

* ضمناً ابتدا باید فیلم ها را از حالت Zip یا همان حالت فشرده خارج کرده و سپس نگاه کنید که این کار را می توانید با نرم افزار هایی مانند Winzip و یا Winrar انجام دهید که در تمامی سیستم عامل ها موجود هستند .

* در صورتی که باز هم کلیپ ها باز نشد با شماره ی همراه 09126434367 ( محمد قاسمی ) تماس بگیرید یا در صورت پاسخگو نبودن پیامک بزنید .

اگر فیلم مورد نظر نظر شما را جلب کرده باشد حتماً فیلم تندخوانی دانشگاه هاروارد را هم ببینید .

 دانلود فیلم مستند آموزشی میز طراح ریاضی با کیفیت 480 از پرشین گیگ ( 118 مگ )

 

e-max.it: your social media marketing partner

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Phonenumber
logo-samandehi