توضیحاتی در مورد من و سایتم

صاحب امتیاز و مدیر سایت : محمد قاسمی ( Mohammad Ghasemi )

عنوان سایت : میز طراح کنکور

قوانین و مقررات سایت

سلام می کنم بهت . . .

من این شکلین ، چیز خاصی نیست

مخاطب من تویی و دارم فقط با تو حرف میزنم نه (( شما )) . . .

دوست دارم حالت خوب باشه و اگر هم انگیزه ای تو وجود خودت حس نمی کنی لا اقل حوصله داشته باشی یه چند خطی که من نوشتم رو بخونی ، بعید میدونم ضرر کنی ، چون من خودم همسن تو بودم ، خودم مثل تو توی دبیرستان درس خوندم و پشت کنکور موندم و هزار حاشیه ی مختلف رو تجربه کردم که اگر تو بدونی خیلی بنفعته و تاریخ تلخ رو مجدد تکرار نمی کنی . . .

خب ممکنه الان از خودت بپرسی که چرا اصلاً من اومدم و سایت زدم ، اونم برای کنکور ؟ ، و حرفای الانم چه ربطی به کنکور داره ؟

در ادامه برات توضیح میدم که چه ربطی داره ، فقط حوصله کن با من بیا پایین و ببین چی میگم .

هر ثانیه که از لحظه های عمرم میگذره ، هر لحظش این دغدغه رو دارم که حس میکنم خیلی از مفاهیمی که هر روز با اون ها سر و کار دارم فرامتنی و فراگفتاریه که حتی نمی تونم برای خودم توضیح بدم ، چه برسه برای کسی توضیح بدم و از کسی کمک بخام . . .

بخدا قلمبه سلمبه حرف نمی زنم ، اصلاً قصدم این نیست .

ببین عزیزم ، بعضی حرف ها تو گفتمان خودمونی جا نمی گیره و مجبورم یه کم خشک و رسمی تر توضیحشون بدم ، اما وقتی مفهومش رو درک میکنی خیلی کیف داره . . .

تا حالا تصمیم گرفتی تو زندگیت تغییر ایجاد کنی ؟

آیا تغییر همیشه خوب و مثبته حتی اگر جهت دار نباشه ؟ ( از این حرفای کلیشه ای بود ولی واجب ، معلومه که تغییر بی جهت مساوی شکسته )

تو قراره یک سری تغییر ایجاد کنی .

یک سلسله تغییر که در ادامه ی اون رنگ جدیدی به ثانیه های عمرت میزنی و هوایی جدید رو استنشاق میکنی که خیلی ها که تغییر نکردند و از تو جا موندن شیرینی و خنکای اون هوا رو نمی فهمن . . .

 امیدوارم که حوصلت رو سر نبرده باشم با این حرفام ، اما میخام درک کنی که زندگی تشکیل شده از مجموعه ای از تغییرات مختلف در زمان و مکان و ما دائم در اثر این تغییرات مفاهیم زندگی خودمون رو می سازیم و تصویر میکنیم .

توی این مفاهیم هدف جایگاه خاصی داره .

هدف یعنی اون تغییری که دقیقاً تو میخای و میخای بهش برسی . . .

حوصلت سر رفت ؟

قبلاً هم این چیزا رو میدونستی ؟

میدونم ، همه میدونن ، ولی کی عمل میکنه ؟

همه ی مردمی که از چهارراه بالای خونه ی تو رد میشن هر کدومشون یه روزی اهدافی داشتند و آرزوهایی داشتند ، اما خب ، کدومشون به اهدافشون رسیدن و به قول خودمون مرد عمل بودن ؟ ( به خانم ها توهین نشه یه وقت ، این یک اصطلاحه مرسومه )

خب حتماً یه مشکلی این وسط هست که با اینکه همه ی اون مردمی که از اون چهارراه عبور می کنند کلی آرزوی براورده نشده دارند و کلی هدف و غریزه ی سرکوب شده . . .

 تو میتونی هنرمند باشی و مرد عمل باشی تا یکی از اونایی نباشی که غرایز سرکوب شدشون رو مثل چکش تو سر خودشون و اطرافیانشون میکوبن . . . ( چرا اطرافیان ؟ )

خب زن و شوهر و بچه هم آیندشون تحت تاثیر همین سرکوب های شخصی میشه دیگه . . . ( گرفتی ؟ )

 خب مشکل اینجاست که ما اهدافمون رو اونقدر خوب نمی شناسیم که برامون اونقدر شوق آفرین باشن که بخاطرشون تنبلی نکنیم .

شک ،،، شک ،،، شک

سر سوزن شک در رسیدن به اهداف باعث میشه که برای تنبل بازی های خودمون دلایل منطقی بتراشیم .

( جمله ی قبلی نامفهوم بود ؟ ==> منظورم اینه که تا وقتی برای شخص خودمون به طور کامل چیزی استدلال نشه ، هیچ چیز رو نمی پذیریم ، حتی تنبلی های خودمون رو ، و به طور اتوماتیک مکانیسم دفاعی ای در ذهن شکل می گیره که برای هر چیزی از کوچکترین چیز دلیل تراشی کنه و مارو تبرئه کنه از دادگاه درون خودمون )

وقتی شما به هدفت شک نداشته باشی ، وقتی سر سوزن دلیلی نبینی که اگر کارت رو درست انجام بدی با موفقیت مواجه میشی ، چه مکانیسمی میخاد جلئی شوق و هیجان تورو برای رسیدن به هدفت بگیره که بخای تنبلی کنی که بعدش بیای دلیل تراشی کنی ؟ ؟ ؟ !

 دوباره بیا بریم سر چهارراه و این سوال اساسی رو از خودمون بپرسیم : اگر این آدمایی که اینجان و به هدفاشون نرسیدن ، تنبلی نمی کردن آیا به اهدافشون رسیده بودند ؟

جواب من بله است . . .

خیلی خودخواهانه جواب دادم ؟

یا خیلی آرمانی و ایده آل فکر میکنم ؟

حتماً سختی ها و موانع زندگی تورو اگر داشتم این حرفارو نمی زدم ؟ هان ؟ ! !

حتماً من هیچی از درد مردم نمی فهمم و از مرفهین بی دردم ؟

نه ، من هم زجر کشیدم ، من هم عذاب های خودم رو داشتم و دارم و بارها با موانع و مشکلات دست و پنجه نرم کردم .

همیشه هم پیروز نبودم و خیلی جاها با شکست های سنگینی هم مواجه می شدم .

 من روزی رو در زندگیم داشتم که شدت زجری که در اون روز کشیدم رو فقط میتونم اینطوری توصیف کنم که به اندازه ی ظرفیت تمام مردم زنده ی روی زمین در یک لحظه زجر کشیدم .

پس من تافته ی جدا بافته نیستم .

پدر منم ورشکست شد و ما مدت زیادی وضع مالی مساعدی نداشتیم .

تا حدی معنی فقر هم می فهمم . ( البته نه به معنای واقعی )

بگذریم ، قرار نیست وارد حاشیه های زندگی من و زجر هایی که کشیدم بشیم .

اما به طور تجربی خوب فهمیدم که همه ی شکست هام بخاطر شک و تردید ها و عدم وضوح اهدافم بوده که در من ترس هایی ایجاد میکرده که کاری که باید انجام می دادم رو انجام ندادم و شکست خوردم .

خیلی وقت ها این ترس باعث بیش از حد واکنش نشون دادن شده و خیلی وقت ها باعث تسلیم شدن ، که هردوی اینا آدم رو شکست میده . . .

البته ترس های منطقی خوبه ، مثلاً ترس از شیر درنده ی گرسنه خوبه چون جون آدم رو نجات میده . . .

ولی ترس ناشی از شک خوب نیست .

چون احتمال اینکه شکست بخوری رو بیش از موفقیت میدونی و همین سبب عدم فعالیت صحیح و شکست میشه . . .

ممکنه اون ترس جونت رو نجات بده ، اما حتی به اون ترس هم شک داری که آیا واقعاً میتونه جونم رو نجات بده یا نه . . . ؟

در مجموع خواستم توضیح شفاف بدم که ترس طبیعی ترسی است که محرز و مشخص خبر از رویدادی تلخ میده و ترس ناشی از شک چیزی است که نشان از عدم اطمینان به هدف شماست .

در حقیقت همین شک های ما باعث شده عقب بیفتیم .

در برخی موارد هم شک ها درست از آب درمیان ، اما به هر حال طبق توزیع طبیعی احتمال ، طبعاً باید شک هایی بوده باشن که درست از آب درنیامدن .

مشکل اینجاست که ما بجای اینکه بریم و شک های خودمون رو برطرف کنیم و علل کافی برای انجام کارهامون پیدا کنیم ، یا دنبال واکنشی بیش از حد انتظار می گردیم که در صورت عدم حصول نتیجه ، میزان ضرر کمتر بشه و یا تسلیم میشیم و میریم . ( خیلی قلمبه سلمبه شد )

بهتره در قالب یک مثال توضیح بدم : یک صاحب کار رو تصور کن که به یکی از کارگر هاش شک داره .

بعد بخاطر شکی که داره بیش از حد واکنش نشون میده و اون کارگر بیچاره رو با اینکه مطمئن نیست اخراج میکنه . . .

یا اینکه طرف میاد و بخاطر شک خودش کارگاه رو تحویل یکی دیگه میده و به این نتیجه میرسه که نمی تونه مدیریت خوبی بکنه . . .

ولی درستش این بود که صاحب کار عزیز ابتدا از شک خودش اطمینان پیدا کنه تا تبدیل به ترس نشه و بعد کارگر رو اخراج کنه و یا اینکه شک خودش رو مردود کنه و به کارش با اطمینان بیشتر و شوق بیشتر ادامه بده . . .

 من معلم درس اخلاق و موفقیت نیستم ، من مشاور کنکور و دبیر ریاضیم ، اما گفتن این حرف ها رو برای این هدفی که قراره بهش برسی لازم دیدم تا با توجه به این نیاز ها در مورد چیزهایی که توی این سایت برات در اختیارت میذارم توضیح بدم و هدف قبولی در کنکورت رو اونقدر شفاف کنم که بدون هیچ شک و شبهه ای از مسیری که طی میکنی با انگیزه و شوق زیاد حرکت کنی و به هدف برسی . . .

من بابت این چیزهایی که در اختیارت گذاشتم پولی نمی گیرم و البته فی سبیل الله هم کار نمی کنم و خب المان ها و آپشن هایی هم وجود داره که خارج از سایت در اختیارت میذارم که اونا پولین و نگران وضع مالی من نباش ، تازه منحصولات هم داریم که از اونجا هم پول درمیاریم .

پس چهره ی تقدس به خودم نمی گیرم و با شعار عدالت آموزشی ( که صد البته سعی در این موضوع دارم ) نمیخام صرفاً هدفم رو هدفی معوی معرفی کنم و اصلاً فواید مادی این کار رو در مرحله ی دوم قرار بدم و بپوشونم .

 تازه اینم بگم که هزینه ی مشاوره ی خصوصی یکساله ی من و کلاس های ریاضیم چندین برابر بهترین جاهای تهرانه . . .

پس ماهم به فکر درآمد هستیم ، ولی حالا اگر دروغ نباشه یه کم کمتر از اونی که به فکر خودم هستم به فکر بقیه هم هستم .

البته سر هم حساب کنی در واقع کلاً به فکر خودمم ، چون هر کسی به شخصی کمک کنه در حقیقت درون خودش رو روشن تر میکنه و بخاطر حس زیبایی که اون کار بهش میده اینکارو میکنه . . . ( اینم کلیشه بود ، اما واجب )

وای چقدر من حرف میزنم ، نه ؟ !!!

یه بار داشتم حرف میزدم با یکی در مورد انواع روش ها مطالعه ، اون بنده خدا تو رودربایستی همشو مجبور شد گوش بده . . .

روز بعد دیدم خواب آلوده سر کلاس ، گفتم خوابگاه نیستا . . .

بیچاره خیلی هم مودب بود برخلاف من . . .

گفت آقا دیشب نخوابیدیم . . .

منم با توپ پر و عصبانی گفتم : بیجا کردی ، مگه شیفت شب قهوه خونه وایمیستی ؟

گفت خب دیشب نمی شد بخوابیم . . .

من کلاً آدم گیری نیستم ، نمی دونم چرا اونروز به این بیچاره اینقدر گیر دادم

گفتم پاشو برو از کلاس بیرون بخواب . . .

گفت بابا دیشب اینقدر حرف زدی که دیر رفتم خونه رام ندادن .

دم در خونه نمی شد بخوابم .

آدم به اون مودبی چیزی نمونده بود منو بزنه

حالا خدارو شکر اینجا رودربایستی نیست ، اگر زیاد حرف بزنم خب صفحه رو می بندی میری دیگه . . .

خب یه مختصری در مورد جاهای مختلف سایت توضیح میدم که با کلیات سایت آشنا بشید و حالا با خوندن مطالب توی سایت با جزئیات هم آشنا خواهید شد .

سایت میز طراح به بخش های زیر تقسیم میشه :

دانلود رایگان :

جزوه ، اطلاعات با ارزش و مهم ، فیلم های آموزشی به درد بخور ، فایل های PDF کنکور های سال های گذشته و سوالات موسسات مختلف با پاسخنامه های کاملاً تشریحی و دقیق که توسط رتبه های برتر و یا دبیران خوب کنکور پاسخ داده میشه . . .

سعی هم میشه که چیزهای به درد بخور و کارآمد رو برای دانلود بگذاریم و چون از دبیران متفرقه و جاهای گوناگون جزوه و سوال نمی گیریم و همش تولید داخلی خود سایت میز طراحه ، همه چیز قبل از بارگذاری از فیلتر نگاه من عبور کرده و در صورت به درد بخور بودن و مفید بودن روی سایت میاد و باعث سردرگمی شما نمیشه .

 این قسمت جای خیلی تابلویی قرار داره ، بالای صفحه زیر اسلایدر سایت یک منوی آبی رنگه که تمام این امکانات اونجا بارگذاری میشن .

روانپزشک کنکور :

توی این بخش به تحلیل عارضه های روانی ( منظورم روانی به معنی دیوانه نیست ، منظور مرتبط با روانه ) و فکری احتمالی و شایع که در بین بچه هایی که کنکور دارند وجود دارد می پردازیم و مقالات مختلف رو از تحقیقات موسسات مهم علوم روانی جهان و یا تحلیل های آماری شخصی را در اختیار تو قرار می دیم .

من بیش از اون که نگران درس خوندن بچه هام باشم ، بیشتر نگران سلامت روانی اون ها هستم که با فکری خالی از توهم و اضطراب برای رسیدن به هدفشون حرکت کنند تا بازده بالاتری داشته باشند .

چرا که من داوطلب های زیادی رو دیدم که حتی معدل پیش دانشگاهی 20 داشتند ولی رتبه کنکور آن ها بالای ده هزار شده فقط بخاطر اینکه نمی توانستند متمرکز باشند تا از اطلاعاتی که دارند سر جلسه استفاده کنند .

هم راهکار های پزشکی و هم راهکار های روانشناسانه برای برطرف کردن این عارضه ها در قالب کنکوری بهت ارائه میشه . . .

انیمیشن :

توی این قسمت برای اکثر درس ها از فایل های فلش ترجمه شده استفاده می کنیم و کاملاً هم رایگانه . . .

این فایل ها شامل مباحثی از کتب درسی هستند که با شهود و نگاه کردن بهتر درک و به خاطر سپرده می شوند . ( شنیدن کی بُوَد مانند دیدن )

البته این بخش توسعه ی زیادی فعلاً در اون حدی که مد نظر من بوده داده نشده که شمارو بی نیاز از کلاس کنه ، ولی با اینحال کمک حال آموزشی فوق العاده خوبیه . . .

در جهت تحقق سیستم آموزش مجازی مدرن توی ایران من با انتشارات مک گروهیل مذاکراتی داشتم که اگر موافقت نهایی از جانب اون ها برسه دیگه خیلی راحت تقریباً همه ی مباحث فیزیک ، شیمی و زیست رو به صورت انیمیشن درآورده و دوبله کرده و روی سایت قرار خواهیم داد .

 آموزش :

این بخش اختصاص داره به مقالات جذاب و مفید از کتاب های درسی پیرامون مباحث کنکور و بررسی موشکافانه ی مباحث مختلف دروس مختلف ، که بیشتر سعی شده توام با انیمیشن باشه تا بر جذابیت موضوع افزوده بشه . . .

در این بخش دبیران حرفه ای و دلسوز زیادی همکاری می کنند .

درد دل :

توی این بخش میتونی هر چی دلت میخاد و آزارت میده رو بنویسی تا من شخصاً بررسی کنم و بهت در جهت رفع اون مشکل کمک کنم .

تا جایی هم که جا داشته باشه و بتونم بهت کمک می کنم .

این بخش کاملاً خصوصیه و هیچ کس جز خود من مطالبی رو که می نویسید نمی خونه ، و شما هم هر مساله ای که دارید رو می تونید به راحتی بیان کنید و اصلاً هم خجالت نکشید چون من اینجام که کمکتون کنم .

محصولات :

این بخش قسمت پولی سایته که خدمات ویژه  اعم از فایل های هیپنوتراپی و جزوات تکنیکی کنکور در این قسمت فروخته می شوند .

* توجه کنید که محصولات این بخش تولید خود سایته و هیچ منبع بیرونی در تولید آن ها دخیل نیست .

صفحه اصلی :

این صفحه شامل تمامی مقالات فوق مهم  مشاوره ای و انگیزشی و فوق العاده با ارزشی است که هفته ای یکبار مطلبی جدید به آن ها افزوده می شود .

 

از این که تا اینجا حرف های من رو تحمل کردی ممنون . یه دوری تو سایت بزن

محمد قاسمی

e-max.it: your social media marketing partner

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Phonenumber
logo-samandehi