کنکور با مقاله ی درجه A در مورد ریاضی کنکور

کنکور می تواند نوری را در زندگی شما برای آینده ای بهتر روشن کند

خیلی شنیده ام و احتمالاً شنیده اید که می گویند تکنیک های تستی و راه های میان بر دیگر برای همه ی تست های کنکور پاسخگو نیست ، و کنکور به سمت مفهوم و عمق رفته . . .

من این مطلب را برای کنکور تایید می کنم .

به همین خاطر روشی خاص و ایده ای نو را برای اولین بار در قالب میز طراح کنکور برای داوطلبان کنکور بیان می کنم .

این روش کنکوری به طوری است که تست های کنکور 92 و 93 را به ترتیب و بدون جا انداختن ، تک به تک پشت سر هم آنالیز کرده و به شما نشان داده ام که روش خاص من در ریاضی کنکور در همه ی سوالات ریاضیات کنکور پاسخگو است و در همه ی سوالات جدید کنکور هم جوابگو است .

سطح فهم ریاضی در کنکور در گرو سطح درک و اندیشه ی خلاق است .

اگر فایل PDF میز طراح کنکور 92 را دانلود نکردید از اینجا دانلود کنید .

اگر فیلم MP4 میز طراح کنکور 93 که در استودیوی اختصاصی به سبک یک مستند ظبت شده است را دانلود نکرده اید از اینجا دانلود کنید .

در روسیه سعی شده بود زیر ساخت اکثر علوم و فنون تئوری و عملی بر فلسفه و ریاضی ای بنا شود که ، به کودکان در جهت رشد طبع خلاق آن ها در مدارس تدریس میشد .

جامعه ی قدرتمند متفکرین خلاق دارد و خلاقیت متفکرین ریشه در آموزه های آنان دارد .

متفکرین قدرمتند تنها به واسطه ی نبوغ خود رشد نکرده اند و در این میان کسب خلاقیت نیز اثر بیشتری از نبوغ بر پیشرفت تفکر افراد گذاشته بوده . . .کنکور با روان ما بازی می کند

ریاضیات در کنکور از مباحث مهم تمام گروه های ریاضی ، تجربی و انسانی برای داوطلبان کنکور است .

با یک رمز ساده می توانیم جستجوی شما را در حل مسائل کنکور ساده کنیم . (( طبع خلاق ))

یک شن و یک سنگ هردو به یک شکل در آب فرو می روند .

خوب به جمله ی مذکور فکر کنید . . .

 * مسائل پیچیده کنکور و مسائل ساده کنکور هر دو نیز متکی به یک فرآیند حل هستند .

حرف قشنگ زدن کار سختی نیست ، اما حرف حسابی زدن خیلی کار سختیه و منم دوست دارم حرف حساب بزنم .

برای یاد گیری شنا ( کنکور ) ، ابتدا باید با شجاعت وارد آب کم عمق ( مسائل ساده کنکور ) شد تا بعد از مدتی که با آب ( کنکور ) آشنا شدیم ، وارد عمق زیاد ( مسائل سخت کنکور ) شده و غرق نشویم .

برای یاد گیری فن حل تست های ریاضی ، باید قبل از حاضر شدن در کنکور ، مسائل ساده را در جهت بهبود طبع خلاق بررسی کرده باشیم .

طبع خلاق در کنکور با بیان مجدد و تعویض صورت مساله  مسائل تکراری و ساده ی کنکور های سال های گذشته رشد می کند ، چون محدودیت ها و الگوریتم های طراح کنکور را طی این کنکاش ها به دست می آورید .

هدف یادگیری فن حل مساله آموختن روند تلاش ها در جریان حل مسائل مختلف است .

قبل از یادگیری فن حل تست های کنکور باید بر بنای موضوع طرح شده در کنکور تسلط داشته باشیم .

توجه کنید که بنای موضوعات مختلف ریاضی همان اصول و قضایای بنیادین است .

من شدیداً موکد هستم که اصول و مبانی منابع طرح تست های ریاضی کنکور را عمیق و طبق اصول صحیح سلسله مراتب آموزشی یاد بگیرید .

به این منظور برای شما داوطلبان کنکوری عزیز و هدایت صحیح خوانده ها و نکاتی که برای کنکور آماده کرده اید با زحمات شبانه روزی بسیار زیاد ، چند مقاله کنکوری پیرامون پیدایش و شکل گیری و زمان احساس نیاز بشر به هر بحث ریاضی را در قالب انیمیشن و داستان و آزمایشگاه مجازی در همین سایت منتشر کردم تا شما با غلظت و مفهوم مطالب آشنا شوید .

می توانید این مطالب را از لینک های زیر مشاهده کنید .

خاستگاه بحث حد در ریاضی

خاستگاه و شکل گیری مشتق در ریاضی

خاستگاه انتگرال و احساس نیاز بشر به این مبحث

در این قسمت سعی ندارم وارد بحث تستی و نکات شوم چون در میز طراح کنکور 92 و میز طراح کنکور 93 مفصل این موراد تستی را شرح داده ام و اینجا می خواهم بیشتر با روش مواجه شدن با سوالات کنکور در سر جلسه شما را آشنا کنم و روند تلاش ها برای حل مساله را به شما آموزش دهم و اگر می خواهید نکات تستی بیشتری مشابه میز طراح را کسب کنید به بخش جزوه ی ریاضی من مراجعه کنید و نکات تستی را برای کنکور آنجا جستجو کنید نه در این قسمت .

در کنکور سراسری به ندرت مساله ای یافت می شود که مطلقاً برای اولین بار در کنکور مطرح شده باشد .

پس مطالعه ی هر یک از تست های کنکور های قبلی و بررسی جزء به جزء توصیفات فرآیند های حل مساله می تواند شما را با دیدگاه طراح کنکور و الگو های محدود طرح تست های ریاضی کنکور توسط طراحان کنکور آشنا کند .

در تمرینات قبل از آزمون کنکور ، خواندن پی در پی و مداوم مساله و معنی کردن لغات و عبارات کلیدی طراح کنکور ، عملگری است موفق که فهم درست و کامل مساله و کشف رابطه ی میان اجزای معلومات و مجهولاتی که طراح کنکور برای شما آماده کرده را به نحوی میسر و مهیا می کند که هیچ مجهولی باقی نماند و مثل حرکت آب روان در لوله ی آب مساله خودش مسیر حل را طی می کند .

* اما باز تاکید می کنم این فنون روان کننده و تسهیل کننده ی فرآیند حل تست های کنکور ، همه و همه نیاز به تمرین دارند و نه تنبلی . . .

در غیر این صورت در بین چهار گزینه ای که طراح کنکور طرح کرده است و با دام هایی که برای شما سر جلسه پهن کرده است ، قطعاً در یکی از دام های تستی گرفتار خواهید شد ، و این یعنی تکرار اشتباه همه ی افراد ناموفق ؛ در حالی که هنر آن است که از تجربیات موفق استفاده کنیم و شکست های ما بعد ها عبرت آیندگان نشوند و پیروزی های ما سرلوحه ی آیندگان گردند. 

ذخیره سازی مسائل وابسته به صورت قضایای اصلی و بنیادی قضایای ریاضی و داشتن یک مثال الگو از هر بحثی که مطالعه می کنید ضروری بوده و توانایی نگه داشتن قضایای مفیدی که در فرآیند حل تست های کنکور دیگر استفاده می شود را ساده سازی می کند .

همیشه در روند مطالعه و بررسی تست ها گردش دادن سریع یک مثال ساده تر در ذهن هضم کلیه ی مسائل را ساده تر می کند ، در نتیجه ی این اعمال در جریان مطالعه می توان برای یادگیری فن حل مساله و تقویت طبع خلاق نکاتی را ذخیره کرد که در چگونگی حل مسائل بعدی به کار آید .

اصلاح باور های شخصی و تغییر زاویه ی دید به کلیت ریاضیات در فعال سازی طبع خلاق و نو آفرین نقش اساسی ایفا می کند و از گام های اولیه ی یادگیری فن حل مساله است .

بعد از کشف این طبع خلاق می توان اقدام به ذخیره ی الگو های معین حل تست ها به واسطه ی افزایش توانایی در توصیف روند حل مساله کرد و درک مساله زمانی خود را آشکار می کند که بتوان توصیف جریان تلاش ها برای حل مساله را ، برای دیگران به بحث و تحلیل گذاشت .

تجدید نظر کردن در نقشه ی کلی حل مساله مستلزم نا امید نشدن از راه پیموده شده و توانایی آزمایش و امتحان کردن در انتهای مسیر حل مساله است که البته درنهایت اگر وقت شما بر سر یک سوال موجب از دست رفتن تعداد بیشتری سوال شود ، عبور از آ« سوال وقت گیر مفید تر از حل آن است .

سرعت در سر جلسه ی آزمون مستلزم یادگیری و پردازش فرضیه های پنهان مساله است که الگو های ذخیره شده در بطن مساله را برای ما آشکار می کند و نمودار بهتری از مساله را به ذهن ما ارائه می دهد.

بخش اساسی شناخت الگو های تحلیل و آنالیز در مسائل مختلف به شکل قضایایی از پیش اثبات شده در ذهن هر فردی وجود دارد و باید ابتدا به این سوال که آیا از قضیه ای سودمند برای حل آگاهی دارم ، در زمانی کم در سر جلسه ی آزمون پاسخ دهیم .

برخی مسائل در همان ابتدا نوعی طرح شده اند که در صورت حل نکردن نوعی اندیشه ی مزاحم در سر جلسه ایجاد می کنند که طراح بحث تست هوش که در گذشته در کنکور بود را ، به شکل تولید یک اندیشه مزاحم برای کسانی که از هوش سطح پایین تری برخوردارند و وقت خود را روی سوالات طولانی تلف کرده و از تعداد زیادی سوال آسان باز می مانند طرح می کنند .

با تقویت طبع خلاق ، انگیزه ی حدس و آزمایش مساله به واسطه ی شجاعت و اعتماد به نفس ایجاد شده در طبع خلاق افزایش می یابد .

توانایی حدس و آزمایش در سر جلسه ی آزمون به شما کمک می کند که از گزینه ها کمک بیشتری بگیرید تا مساله را به سمت یکی از آن ها هدایت کنید .

محدود کردن فضای جستجو برای کاستن حجم کار که به واقع کنترل عملیات پاسخ دهی است ، در گرو شجاعت بکار گیری فن حدس و آزمایش است که افزایش سرعت پاسخ دهی را به همراه دارد .

حدس و امتحان حالات و مقادیر خاصی که بتوان به آسانی آن ها را آزمایش کرد در صورت ناسازگاری با حکم کلی ، کل حکم را باطل کرده است.  برای مثال بکار گیری این تکنیک با کمک گرفتن از گزینه ها ،  بحث معادلات و نامعادلات را در حالت تستی بسیار ساده کرده است .

 

 

البته در بسیاریاز مسائل کنترل  فرضیه های پنهان ، فضای جستجو را با رسم نمودار  بسیار کاهش می دهد .

ارزشیابی داده های اضافی ، مساله ی سرعت را بسیار افزایش می دهد ، مانند کمک گرفتن از گزینه ها در روند حدس پاسخ و هدایت مساله .

این سرعت بالا مستلزم یادگیری شیوه های مسیر یابی صحیح است ، و برای تحقق آن باید فن حدس و پیش بینی گام های بعدی جریان حل مساله را اکتساب کرد .

البته بگذریم که برخی معتقدند خلاقیت فنی ذاتی است و غیر قابل اکتساب ، در صورتی که خلاقیت در ضمیر همه ی ما به نوعی نقش بسته و فقط معلمی خلاق می خواهد که آن را فعال کند .

به قول جرج پولیای بزرگ : معلم های خلاق دانش آموزان خلاق تربیت می کنند .

کنکور یک فرآیند شانسی نیستالبته این کار مستلزم داشتن شجاعت در زدن حرفی نو است که خب البته در جوامعی که از کودکی با انسان با سرکوفت و متلک رفتار شده است قطعاً برای هر معلم خلاقی بسیار سخت است که غریزه ی شجاع آن دانش آموز را بیدار کند تا حرف های نویی را ارائه کند .

در کل فن حل مساله فنی اکتسابی است و ارتباطی به هوش و استعداد ندارد ، و به قول چرنی با تلاش جای نبوغ را می توان گرفت .

و دوباره تاکید می کنم یک شن و یک سنگ بزرگ هر دو به یک شکل در آب فرو می روند .

شما نیز نباید از این که حرف جدیدی را می خواهید بزنید ترسی داشته باشید .

شجاعت داشته باشید و اگر حتی مسخره هم شدید بدانید که ، مسخره شدن شما هیچ ارزشی را از شما نکاسته است و به قول استاد بزرگ جناب ایمانوئل کانت که می فرمایند : چیزی که به گوهر و اصل خوب است به هیچ حرفی نریزد . 

این به این معناست که اگر حرفی را هم حتی می خواهید بزنید ، آن قدر روی آن فکر کنید تا احتمالاً درست ترین حرف را بزنید ، و این خود باعث می شود که هیچ ترسی از گفتن یک حرف جدید بر شما وارد نشود .

به قول لایب نیتز راه حلی خوب است که از همان ابتدا بتوان پیش بینی کرد که با  به دنبال کردن آن  می توان به جواب رسید .

با تقویت طبع خلاق به واسطه ی حل مسائل گوناگون و تعبیر و توصیف صحیح و ذخیره ی فنون تلاش کردن به جمع بندی های ذیل برای کنکور می رسیم و در مواجهه با یک تست کنکور به سوالات زیر پاسخ می دهیم تا مساله روند حل سریع و صحیح را طی کند.

1 - آیا شبیه مساله را دیده ام

2 - آیا شبیه مساله را حل کرده ام ؟

3 - آیا نمودارش را می شناسیم؟

4 - آیا مساله ساده تر می شود؟

5 - آیا داده هایی  اضافی در ( گزینه ها ) وجود دارند که کمک کنند؟

حال برای درک بهتر این بحث من لینک دانلود  میز طراح کنکور 92 را گذاشته ام تا ببینید که روش ما چیزی نیست که فقط در یک سری از سوالاتجوابگو باشد و در همه ی سوالات بلا استثناشما را به پاسخ نزدیک می کند

ارتباط مستقیم با مؤلف مقاله و میز طراح ( قاسمی ) : 09126434367

e-max.it: your social media marketing partner

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Phonenumber
logo-samandehi